Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έγκυος αλλά φοβάμαι να το ανακοινώσω στους δικούς μου


Recommended Posts

Γεια σας θα ήθελα την συμβουλή σας είμαι 5 μηνών έγκυος αλλά ακόμα δεν έχω πει τίποτα στους γονείς μου για την εγκυμοσύνη γιατί ο σύντροφος μου είναι από άλλη χώρα κ θα είναι αρνητικοί δεν ξέρω τι να κάνω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ifigeneua είπε:

Γεια σας θα ήθελα την συμβουλή σας είμαι 5 μηνών έγκυος αλλά ακόμα δεν έχω πει τίποτα στους γονείς μου για την εγκυμοσύνη γιατί ο σύντροφος μου είναι από άλλη χώρα κ θα είναι αρνητικοί δεν ξέρω τι να κάνω . 

Καλησπέρα :) Γενικά τον σύντροφό σου τον γνωρίζουν οι δικοί σου; Ξέρουν ότι είσαι σε σχέση; Εχεισ καλή σχέση με τους γονείς σου γενικά; Αν ναι κατά τη γνώμη μου κανεις λάθος που δεν τους το έχεις πει. Ένα μωρό μπορεί να αλλάξει την κοσμοθεωρία τους. Συγνώμη για τις ερωτήσεις απλώς προσπαθώ να καταλάβω λίγο την κατάσταση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κορίτσι μου έχουν μεγάλη σημασία κ άλλα 2 πράγματα πέρα από αυτά που λέει η @melita29, ποια είναι η ηλικία σου; άλλο να είσαι 30 άλλο να είσαι 17... επίσης είσαι οικονομικά ανεξάρτητη; γιατί αν έχεις ανάγκη τους γονείς σου αλλάζουν πολλά... κ κάτι τελευταίο, ο σύντροφος τι λέει; θέλει να αναλάβει την ευθύνη της κατάστασης ή είσαι μόνη σου σε αυτό;

σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Κοιτα να δεις,το βασικοτερο είναι να θελετε κι εσυ κι ο σύντροφος σου το μωρακι και να προχωρήσετε..Αφου τα βρίσκετε εκει σιγουρα θα είναι το επομενο που θα πρεπει να γινει σε λιγο καιρο..Οσο αντίθετοι και να είναι,παντα η ιδεα για ένα εγγονακι αλλαζει λιγο την οπτικη πλευρα!Αλλα τον τελευταιο λογο τον εχεις εσυ και μονο εσυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 35 κ έχω δουλειά απλά οι δικοί μου δεν ξέρουν ούτε ότι έχω σχέση γιατί ο σύντροφος μου είναι από άλλη χώρα κ φοβάμαι ότι θα αντιδράσουν αρνητικά επειδή είναι πολύ συντηρητικοί στις απόψεις τους.Ο σύντροφος μου το θέλει το μωρό κ είναι δίπλα μου μένουμε μαζί .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ifigeneua είπε:

Γεια σας θα ήθελα την συμβουλή σας είμαι 5 μηνών έγκυος αλλά ακόμα δεν έχω πει τίποτα στους γονείς μου για την εγκυμοσύνη γιατί ο σύντροφος μου είναι από άλλη χώρα κ θα είναι αρνητικοί δεν ξέρω τι να κάνω . 

Να τους το πεις οταν γεννησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ifigeneua είπε:

Είμαι 35 κ έχω δουλειά απλά οι δικοί μου δεν ξέρουν ούτε ότι έχω σχέση γιατί ο σύντροφος μου είναι από άλλη χώρα κ φοβάμαι ότι θα αντιδράσουν αρνητικά επειδή είναι πολύ συντηρητικοί στις απόψεις τους.Ο σύντροφος μου το θέλει το μωρό κ είναι δίπλα μου μένουμε μαζί .

Ε τότε κοριτσι μου με το καλο το παιδακι σου κ μη φοβασαι τίποτα! Μακαρι να σας αγκαλιάσουν, αλλα δεν χρειαζεσαι την εγκριση τους για τη ζωη σου... αν σε αγαπουν θα χαρουν για σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ifigeneua είπε:

Είμαι 35 κ έχω δουλειά απλά οι δικοί μου δεν ξέρουν ούτε ότι έχω σχέση γιατί ο σύντροφος μου είναι από άλλη χώρα κ φοβάμαι ότι θα αντιδράσουν αρνητικά επειδή είναι πολύ συντηρητικοί στις απόψεις τους.Ο σύντροφος μου το θέλει το μωρό κ είναι δίπλα μου μένουμε μαζί .

Καλησπερα!ειναι λογικο αφου ειναι ωονεις σου να θελουν το καλυτερο(αυτο που οι ιδιοι θεωρουν καλυτερο)για σενα,ομως δν ειναι καποιος σημαντικος λογος να μην θελουν τον αντρα σου αν βεβαια ειναι σωστος ανθρωπος,σ αγαπαει και εισαι ευτηχιαμενη μαζι του.εκτος απο αυτο εισαι σε μιαηλικια που εσυ θα αποφασισεις για την ζωη σου.να τους το πεις συντομα,μπορει να γκρινιαξουν λιγο στην αρχη αλλα θα το δεχτουν ειδικα οταν με το καλο γεννηθει το μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πιστεύω πως όσο κ αν δεν θέλουν το σύντροφό σου κτλ η αγάπη για το εγγονάκι θα νικήσει τα πάντα!!!κ φυσικά η δική σου αποφασιστικότητα.Νομιζω οτι το θέμα είναι δικό σου κ όχι των γονιών σου κ μιλάω από προσωπική πείρα που έπρεπε να αντιμετωπίσω πολλά θέματα , όταν έμεινα μόνη μου κ χωρίς σύντροφο με την εγκυμοσύνη ,αλλά στήριξα κ τον εαυτό μου κ τους γονείς μου.Το θέμα είναι τι θέλεις πραγματικά εσυ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ifigeneua είπε:

Γεια σας θα ήθελα την συμβουλή σας είμαι 5 μηνών έγκυος αλλά ακόμα δεν έχω πει τίποτα στους γονείς μου για την εγκυμοσύνη γιατί ο σύντροφος μου είναι από άλλη χώρα κ θα είναι αρνητικοί δεν ξέρω τι να κάνω . 

Η ζωή είναι δίκη σου και δεν ορίζεται από κανέναν άλλον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Εγώ πιστεύω πως όσο κ αν δεν θέλουν το σύντροφό σου κτλ η αγάπη για το εγγονάκι θα νικήσει τα πάντα!!!κ φυσικά η δική σου αποφασιστικότητα.Νομιζω οτι το θέμα είναι δικό σου κ όχι των γονιών σου κ μιλάω από προσωπική πείρα που έπρεπε να αντιμετωπίσω πολλά θέματα , όταν έμεινα μόνη μου κ χωρίς σύντροφο με την εγκυμοσύνη ,αλλά στήριξα κ τον εαυτό μου κ τους γονείς μου.Το θέμα είναι τι θέλεις πραγματικά εσυ .

σωστά ζουζούνα, η ζωή μας φέρνει σε καταστάσεις που ανακαλύπτουμε ότι έχουμε δύναμη που ούτε καν γνωρίζαμε! από ότι βλέπω κ συ δεν είχες λίγα... ξαφνιάστηκα να είμαι ειλικρινής γιατί θυμάμαι πόσο είχε χαρεί ο φίλος σου με την εγκυμοσύνη, τι να πω... συγχαρητήρια για τη δύναμη σου και όλα από εδώ και πέρα εύχομαι να σου έρθουν ρόδινα!

@Ifigeneua άκου το κορίτσι εδώ, κάτι παραπάνω ξέρει! άλλωστε εσύ έχεις κ τη στήριξη του συντρόφου! πάρε φόρα κ κάνε ό,τι θεωρείς σωστό κ οι άλλοι απλά θα ακολουθήσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

σωστά ζουζούνα, η ζωή μας φέρνει σε καταστάσεις που ανακαλύπτουμε ότι έχουμε δύναμη που ούτε καν γνωρίζαμε! από ότι βλέπω κ συ δεν είχες λίγα... ξαφνιάστηκα να είμαι ειλικρινής γιατί θυμάμαι πόσο είχε χαρεί ο φίλος σου με την εγκυμοσύνη, τι να πω... συγχαρητήρια για τη δύναμη σου και όλα από εδώ και πέρα εύχομαι να σου έρθουν ρόδινα!

@Ifigeneua άκου το κορίτσι εδώ, κάτι παραπάνω ξέρει! άλλωστε εσύ έχεις κ τη στήριξη του συντρόφου! πάρε φόρα κ κάνε ό,τι θεωρείς σωστό κ οι άλλοι απλά θα ακολουθήσουν!

Στην αρχή χάρηκε αλλά στα δύσκολα καταλαβαίνεις αν ο άλλος είναι πράγματι σύντροφος... Όντως το μωρό μου έδωσε δύναμη που ποτέ δεν ήξερα ότι είχα!!!ευτυχώς με τον πατέρα της φρόντισα να υπάρχει ένα φιλικό κλίμα ,άσχετα που δεν είμαστε μαζί,γιατί θέλω η μπουμπού να μεγαλώσει ήρεμα και να έχει κοντά της κ τους δύο γονείς.Παντως μπροστά στη μητρότητα ,τίποτα δεν έχει σημασία τόση, νιώθω ευλογημένη και χαίρομαι πραγματικά για όσα έχω (αλλα και όσα δεν έχω).Τόκιο σ ευχαριστώ πράγματικα για ακόμα μια φορά για τα λόγια σου.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...