Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα! Είμαι στην 6η εβδομάδα και γενικά εχω πονάκια στην κοιλιά. Τώρα με έχει πιάσει αρκετά έντονα. Ο γιατρός μου είπε μα παίρνω πρωί βράδυ buscopan για τις συσπάσεις της μήτρας. Εχω πάρει εδώ και δυο ώρες αλλά δρν μου περνάει. Είναι φυσιολογικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irenefron είπε:

Καλησπέρα! Είμαι στην 6η εβδομάδα και γενικά εχω πονάκια στην κοιλιά. Τώρα με έχει πιάσει αρκετά έντονα. Ο γιατρός μου είπε μα παίρνω πρωί βράδυ buscopan για τις συσπάσεις της μήτρας. Εχω πάρει εδώ και δυο ώρες αλλά δρν μου περνάει. Είναι φυσιολογικό;

Κορίτσι μου πονάς τόσο που δεν αντέχεις τον πόνο!? Αν όχι καλό είναι να μη περνεις χάπι δεν υπάρχει λόγος θα πονάς τις πρώτες εβδομάδες είναι φυσιολογικο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Κορίτσι μου πονάς τόσο που δεν αντέχεις τον πόνο!? Αν όχι καλό είναι να μη περνεις χάπι δεν υπάρχει λόγος θα πονάς τις πρώτες εβδομάδες είναι φυσιολογικο!! 

Μου είχε πει ο γιατρός την Τετάρτη που ξεκίνησαν οι πόνοι να παίρνω μέχρι τη Δευτέρα για τις συσπάσεις. Τον πήρα τώρα τηλ και μου είπε μπορεί να είναι κ τ έντερα. Κ μου είπε να πάρω κι άλλο μπουσκοπαν. Νιώθω καλύτερα τώρα που πήρα το δεύτερο χάπι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η irenefron είπε:

Μου είχε πει ο γιατρός την Τετάρτη που ξεκίνησαν οι πόνοι να παίρνω μέχρι τη Δευτέρα για τις συσπάσεις. Τον πήρα τώρα τηλ και μου είπε μπορεί να είναι κ τ έντερα. Κ μου είπε να πάρω κι άλλο μπουσκοπαν. Νιώθω καλύτερα τώρα που πήρα το δεύτερο χάπι. 

Ηλικρινα πρώτη φορά το ακούω!!! Κάνει συσπάσεις η μήτρα γιατί μεγαλώνει είσαι στην 6η εβδομάδα εμένα αυτά τα πονακια κράτησαν μέχρι την 10η περίπου εβδομάδα και πάλι προτείνω αν δεν πονάς πολύ μη πίνεις!! Να μας πει κ κανένα άλλο κορίτσι αν ξέρει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ηλικρινα πρώτη φορά το ακούω!!! Κάνει συσπάσεις η μήτρα γιατί μεγαλώνει είσαι στην 6η εβδομάδα εμένα αυτά τα πονακια κράτησαν μέχρι την 10η περίπου εβδομάδα και πάλι προτείνω αν δεν πονάς πολύ μη πίνεις!! Να μας πει κ κανένα άλλο κορίτσι αν ξέρει! 

Αγχώνομαι γτ δεν είναι κράμπες ή πόνος περιόδου που λένε ότι έχεις στις αρχές!! Είναι ένας πόνος ...απροσδιόριστος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irenefron είπε:

Αγχώνομαι γτ δεν είναι κράμπες ή πόνος περιόδου που λένε ότι έχεις στις αρχές!! Είναι ένας πόνος ...απροσδιόριστος !

Δεν νομίζω κορίτσι μου ότι είναι κάτι άλλο αν σου είπε κ ολας ο γιατρός ότι είναι η μήτρα αυτό θα είναι απλά μου κάνει εντύπωση γιατί στην εγκυμοσυνη δεν κάνει να περνουμε φάρμακα και μου κάνει εντύπωση που σου είπε να πίνεις και γι αυτό σου λέω πως αν δε πονάς πολύ μην περνεις!!! Όσο για το άγχος και μόνο σε κατάλαβαινω αλλά προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι γιατί θα τι νιώθεις για κάποιες βδομάδες ακόμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zouzouna79 είπε:

Κορίτσι πώς είσαι σήμερα ;σου πέρασαν οι πόνοι;

Καλημέρα !! Ναι δόξα σοι ο θεός!!! Σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!! ?Μόλις πήρα το δεύτερο buscopan ένιωσα καλύτερα!! Τρόμαξα πολύ γτ δεν με είχε ξαναπιάσει τόσο πολύ. Να ρωτήσω κάτι. Είναι φυσιολογικό να πιάνω την κοιλιά μου χαμηλά κ είναι είναι σκληρή από τώρα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να ειναι σκληρή λόγω των συσπάσεων που κάνει η μήτρα,ξεκινά κ να μεγαλώνει κτλ. Άντε μπράβο κορίτσι,χαλάρωσε κ απόλαυσε την Κυριακούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η zouzouna79 είπε:

Μπορεί να ειναι σκληρή λόγω των συσπάσεων που κάνει η μήτρα,ξεκινά κ να μεγαλώνει κτλ. Άντε μπράβο κορίτσι,χαλάρωσε κ απόλαυσε την Κυριακούλα!!

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ !!! Καλημέρα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα!!  Εγω στις αρχες θυμαμαι ειχα αφορητους πονους περιοδικους χαμηλα και στο πλαι...Εντερο επισης αλλα καλο είναι τα φαρμακα να αποφεύγονται τους πρωτους μηνες εκτος βεβαια αν κλαις από τον πονο.. Φυσιολογικο είναι,γινονται διαφορες "ανακατατάξεις" εκει μεσα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η irenefron είπε:

Καλησπέρα! Είμαι στην 6η εβδομάδα και γενικά εχω πονάκια στην κοιλιά. Τώρα με έχει πιάσει αρκετά έντονα. Ο γιατρός μου είπε μα παίρνω πρωί βράδυ buscopan για τις συσπάσεις της μήτρας. Εχω πάρει εδώ και δυο ώρες αλλά δρν μου περνάει. Είναι φυσιολογικό;

Καλησπερα!Στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ειχα πονους που θυμιζαν πονους περιοδου η του εντερου.Βεβαια δε ξερω οι δικοι σου ποσο εντονοι ειναι.Ομως τις πρωτες εβδομαδες καλο ειναι ν αποφευγεις οποιοδηποτε χαπι.Η μητρα ανοιγει και γινονται αλλαγες στο σωμα σου.ειναι λογικο να νιωθεις διαφορετικα.Ο δικος μου γιατρος μου συστησε ξεκουραση και απεδωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...