Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας καλησπερα!!! 
χθες το βραδυ ενιωσα εναν εντονο πονο κρατησε πολυ λιγο 4-5 λεπτα ενιωσα λες και αδιαθετησα ημουνα σιγουρη.. 

δεν το εχω ξανα νιωσει αυτο .. σας εχει συμβει κατι τετοιο ? Σε 4 με 6 μερες περιμενω να αδιαθετησω...

Σου εύχομαι να είναι λόγω εγκυμοσύνης και όχι περιόδου!!!❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/11/2019 at 11:20 ΠΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα!!!!

Εγώ τα ίδια, περιμένω απάντηση από τη γυναικολόγο μου. Η πιθανότητα εγκυμοσύνης είναι μικρή από ότι κατάλαβα! Μάλλον θα πάω για ορμονικές.... Βρε κορίτσια, μήπως ξέρει καμιά σας κάτι για τον θυρεοειδή; Δηλαδή μπορεί να έχω θέμα και να μην φαίνεται στις αιματολογικές;

Εσυ πως είσαι;

Για κάποιο λόγω δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Αν δεν κάνεις εξειδικευμένες εξετάσεις θυρεοειδή δεν μπορείς να ξέρεις αν έχεις πρόβλημα. Οπότε καλά έκανες και έκλεισες με Ενδοκρινολόγο ραντεβού αν και συνήθως τις γράφει αυτές κ ο γυναικολόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Αστα!! Τη μια μέρα καύσωνα και την άλλη χειμώνας!! Όλη μέρα βρεχει! Δεν έχει σταματήσει!! Και είμαι με μηχανάκι και σήμερα δεν μπορούσα να φύγω από τη δουλειά!

Ωχχχ το ξέχασα οτι εισαι με μηχανακι εσυ!! Πωπω Και οταν βρεχει τρελαίνονται ολοι και οδηγανε ακομα χειρότερα απ οτι συνηθως! Ελπιζω να μη βραχηκες πολυ!

@Elisa91 Οχι κοριτσι μου δεν εχω προσεξει κατι τετοιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Για κάποιο λόγω δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Αν δεν κάνεις εξειδικευμένες εξετάσεις θυρεοειδή δεν μπορείς να ξέρεις αν έχεις πρόβλημα. Οπότε καλά έκανες και έκλεισες με Ενδοκρινολόγο ραντεβού αν και συνήθως τις γράφει αυτές κ ο γυναικολόγος.

Ουτε κι εμενα μου ερχονται παντα! 

Ναι εκλεισα αν και δεν μου ειπαν κατι απλα μου ανεφερε η γυναικολογος οτι παρ ολο που η τιμη μου ειναι καλη θα μπορούσα να κανω υπερηχο για επιβεβαίωση ! Θα δουμε τωρα απο βδομαδα που θα παω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ουτε κι εμενα μου ερχονται παντα! 

Ναι εκλεισα αν και δεν μου ειπαν κατι απλα μου ανεφερε η γυναικολογος οτι παρ ολο που η τιμη μου ειναι καλη θα μπορούσα να κανω υπερηχο για επιβεβαίωση ! Θα δουμε τωρα απο βδομαδα που θα παω!

Δεν νομίζω να σου πει να κάνεις υπέρηχο αν οι εξετάσεις είναι καλές και δεν έχει κάποιο άλλο συμπτωμα. Ορμονικές σου είχε γράψει η γυναικολογος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ωχχχ το ξέχασα οτι εισαι με μηχανακι εσυ!! Πωπω Και οταν βρεχει τρελαίνονται ολοι και οδηγανε ακομα χειρότερα απ οτι συνηθως! Ελπιζω να μη βραχηκες πολυ!

@Elisa91 Οχι κοριτσι μου δεν εχω προσεξει κατι τετοιο! 

Νιώσαμε λίγο χειμώνα σήμερα πάντως! Ωραίος καιρός αλλά να κάθεσαι σπίτι σου να βλέπεις τη βροχή δίπλα στο τζάκι......!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Δεν νομίζω να σου πει να κάνεις υπέρηχο αν οι εξετάσεις είναι καλές και δεν έχει κάποιο άλλο συμπτωμα. Ορμονικές σου είχε γράψει η γυναικολογος;

Μου ειχε αναφερει οτι για να ναι ολοκληρωμενοςνο ελεγχος του θυρεοειδή θα μπορουσα να κανω και υπερηχο. Απλα εγω θεωρησα ότι ηταν περιττό τωρα ομως θα ελεγξω ολες τις ορμονες με τον ενδοκρινολογο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ σ αυτο το ποστακι!Δε θυμαμαι ποια κοπελα εγραψε για ποναλακια στην κοιλια,εγω τα εχω νιωσει βασικα τα εχω σχεδον παντα οπως τα περιγραφεις.Μπορω να σου πω οτι αρκετες φορες ξυπναω απο τον πονο κ λεω παει μου ηρθε αλλα δεν ερχεται παρα μερικες μερες αργοτερα.Εσυ αν δεν τα ειχες ποτε ισως να ειναι πολυ καλο σημαδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Εμένα μου ήρθε κανονικά σήμερα και και μια μέρα νωρίτερα κιόλας..!!! Αλλά οκ δεν με πείραξε συνεχίζουμε ακαθεκτες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@olgakou21 Μπράβο κορίτσι μου για την αισιοδοξία σου! Έτσι πρέπει να είμαστε όλες!!!! Πάμε γερά και συντονισμένα για τον επόμενο μήνα! Και να σου πω την αλήθεια, τώρα ξέρω και εγώ λίγο περισσότερο τι γίνεται και είμαι καλύτερα προετοιμασμένη ψυχολογικά. Τις πρώτες πρώτες προσπάθειες όλα είναι λίγο awkard ειδικά αν έχεις συνηθίσει τις επαφές με την μέθοδο του προφυλακτικού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@olgakou21 Μπράβο κορίτσι μου για την αισιοδοξία σου! Έτσι πρέπει να είμαστε όλες!!!! Πάμε γερά και συντονισμένα για τον επόμενο μήνα! Και να σου πω την αλήθεια, τώρα ξέρω και εγώ λίγο περισσότερο τι γίνεται και είμαι καλύτερα προετοιμασμένη ψυχολογικά. Τις πρώτες πρώτες προσπάθειες όλα είναι λίγο awkard ειδικά αν έχεις συνηθίσει τις επαφές με την μέθοδο του προφυλακτικού. 

Σίγουρα τόσο καιρό προσεχείς κ λες μακάρι να μην έγινε τίποτα ...Και μετά παρακαλάς να έχει γινει?

παντως μεγάλη διαφορά τον προηγούμενο μήνα από 17 μέρα έλεγα λες να έγινε ; Είχα αναγούλες πόνους στην κοιλιά με πείραζαν οι μυρωδιές και εννοείται φοβερό άγχος ?

Ευτυχως αυτό μήνα το έχω πάρει πιο χαλαρά ! ?

εγω περιμένω 25/11 εσυ πότε περιμένεις; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Εγώ πάντως δεν θυμάμαι όνομα αλλά ήταν δυο άντρες γυναικολόγοι που με εξέτασαν και μου φάνηκαν πολύ καλοί και μου έβγαζαν εμπιστοσύνη και από την συμπεριφορά τους Τωρα δεν ξέρω.. Προς το παρόν περιμένω να δω αν είμαι γίατι σε 7 μέρες περιμένω περίοδο Έχουμε κάνει προσπάθειες τώρα θα δείξει μακάρι..και μετα βλέπω σενποιον γυναικολόγο θα πάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elisa91 Εγώ διευθέτησα 12/11 με σχεδον κανονική ροή (πιο πριν είχα ίχνη). Οπότε τώρα πάμε 12/12 και ελπιζω να μην έρθει :lol:. Πάντως όσο το σκέφτεσαι τόσο περισσότερα συμπτώματα βρίσκεις να ταιριάζουν με εγκυμοσύνη! Και τελικά πιστεύω ότι οταν μείνουμε δεν θα το καταλαβουμε καν :lol:

@Γωγω 98 Ε ναι όπως βολεύει τον κάθε ένα! Εγώ έκανα πρώτα εξετάσεις γτ ο αρραβωνιαστικός μου έχει στίγμα οπότε ήθελα να σιγουρευτώ ότι εγώ ειμαι οκ  και μετά προχώρησα στις ελευθερες επαφές. Αλλα ναι, το βασικό είναι να μείνουμε!

Περιμένω εσας να μου πείτε τα ευχάριστα  σύντομα! Εγω ελπίζω να σας τα πω τον άλλο μήνα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

@Elisa91 Εγώ διευθέτησα 12/11 με σχεδον κανονική ροή (πιο πριν είχα ίχνη). Οπότε τώρα πάμε 12/12 και ελπιζω να μην έρθει :lol:. Πάντως όσο το σκέφτεσαι τόσο περισσότερα συμπτώματα βρίσκεις να ταιριάζουν με εγκυμοσύνη! Και τελικά πιστεύω ότι οταν μείνουμε δεν θα το καταλαβουμε καν :lol:

@Γωγω 98 Ε ναι όπως βολεύει τον κάθε ένα! Εγώ έκανα πρώτα εξετάσεις γτ ο αρραβωνιαστικός μου έχει στίγμα οπότε ήθελα να σιγουρευτώ ότι εγώ ειμαι οκ  και μετά προχώρησα στις ελευθερες επαφές. Αλλα ναι, το βασικό είναι να μείνουμε!

Περιμένω εσας να μου πείτε τα ευχάριστα  σύντομα! Εγω ελπίζω να σας τα πω τον άλλο μήνα!!!!!

Πραγματικά!!!?

Μακαρι συντομα όλες να έχουμε ένα θετικό τεστ κ μια όμορφη εγκυμοσύνη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω είναι πολύ νωρίς για να αγχώνομαιβπου δεν έμεινα έγκυος ήταν η πρώτη φορα πουπροσπαθήσαμε...θα απολαύσω προς το παρών τις ελεύθερες επαφές μου και όταν θέλει να έρθει θα έρθει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η olgakou21 είπε:

Νομίζω είναι πολύ νωρίς για να αγχώνομαιβπου δεν έμεινα έγκυος ήταν η πρώτη φορα πουπροσπαθήσαμε...θα απολαύσω προς το παρών τις ελεύθερες επαφές μου και όταν θέλει να έρθει θα έρθει!!!!

Και πολύ καλά κανείς! Έτσι ήμουν κ ‘γώ τν προηγούμενο μήνα . 
Χαλαρα και θα έρθει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η olgakou21 είπε:

Νομίζω είναι πολύ νωρίς για να αγχώνομαιβπου δεν έμεινα έγκυος ήταν η πρώτη φορα πουπροσπαθήσαμε...θα απολαύσω προς το παρών τις ελεύθερες επαφές μου και όταν θέλει να έρθει θα έρθει!!!!

Φυσικα ακροβως το ίδιο λεω κι εγω! Αυτον τον μηνα κοριτσια θα γινει η δουλεια το μυριζομαι! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η olgakou21 είπε:

Νομίζω είναι πολύ νωρίς για να αγχώνομαιβπου δεν έμεινα έγκυος ήταν η πρώτη φορα πουπροσπαθήσαμε...θα απολαύσω προς το παρών τις ελεύθερες επαφές μου και όταν θέλει να έρθει θα έρθει!!!!

Καλημέρα!!!Ναι δεν πρέπει να αγχωνόμαστε από την πρώτη προσπάθεια! Όπως λες πρέπει να απολαμβάνουμε την διαδικασία και σύντομα θα γίνει το θαύμα!! Σε όλες σύντομα το εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elisa91 είπε:

Και πολύ καλά κανείς! Έτσι ήμουν κ ‘γώ τν προηγούμενο μήνα . 
Χαλαρα και θα έρθει ??

Ναι κοριτσια!! Θετική σκέψη και θα γίνει σύντομα για όλες!! Μακάρι να έχουμε ευχάριστα σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Φυσικα ακροβως το ίδιο λεω κι εγω! Αυτον τον μηνα κοριτσια θα γινει η δουλεια το μυριζομαι! ??

Έτσι Δήμητρα! Δώσε θετική αύρα σε όλες!! Ωστόσο βρήκα αυτά τα τεστ τα one step και τα παραγγειλα ήταν και πολύ πιο οικονομικά και από ότι γράφει είναι αρκετά αξιόπιστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Έτσι Δήμητρα! Δώσε θετική αύρα σε όλες!! Ωστόσο βρήκα αυτά τα τεστ τα one step και τα παραγγειλα ήταν και πολύ πιο οικονομικά και από ότι γράφει είναι αρκετά αξιόπιστα!

Ναι ετσι πρεπει!! Θα ειναι τα τυχερα σου τεστ! Εγω δεν θα ξαναπαρω αν δεν δω καθυστερηση γιατι δεν μπορω να κρατηθώ,μου ειχε γινει εμμονή και δεν περασα καλα χαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ετσι πρεπει!! Θα ειναι τα τυχερα σου τεστ! Εγω δεν θα ξαναπαρω αν δεν δω καθυστερηση γιατι δεν μπορω να κρατηθώ,μου ειχε γινει εμμονή και δεν περασα καλα χαχαχχαχα

Χαχαχα! Ελπίζω να καταφέρω να μην τα χρησιμοποιήσω πριν τη καθυστέρηση.χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Χαχαχα! Ελπίζω να καταφέρω να μην τα χρησιμοποιήσω πριν τη καθυστέρηση.χαχα!

Φαίνεσαι εγκρατης τύπος εσύ οπότε μια χαρα θα τα καταφέρεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!!?

Αχ πως σας νιώθω !!! Τν προηγούμενο μήνα κ εγώ έδωσα πολλά λεφτά για τεστ! ?

Αυτο το μήνα έχω πάρει ένα κ είπα όταν θα έχω καθυστέρηση μόνο !!! Μακάρι να είναι το ένα κ το τυχερό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...