Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβόλιο μηνιγγίτιδας


Recommended Posts

Κορίτσια, έχετε κάνει ή θα κάνετε το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας στα μωράκια σας? Έχω προβληματιστει ιδιαίτερα γιατί με  όσες μαμάδες το συζήτησα Δν το κάνουν επειδή φοβούνται για μόνιμες βλάβες. Για πείτε γνώμες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα οι δικές μου φίλες το έχουν κάνει όλες στα παιδιά τους.. Προσωπικά φοβάμαι πολύ τη μηνιγγίτιδα γιατί τα συμπτώματα της μοιάζουν με εκείνα της κοινής ίωσης και δυστυχως εξελίσσεται ραγδαια... Η παιδίατρος μας είναι υπέρ του συγκεκριμένου εμβολίου.. Σκοπεύω να το κάνω και εγώ στην κόρη μου σε λίγο καιρό (τώρα είναι 16 μηνών). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναφερόσαστε στο εμβόλιο του Μηνιγγιτιδόκοκκου τύπου Β, το επονομαζόμενο Bexero? Αν λέτε για αυτό, εγώ το έκανα στο μεγάλο μου παιδί και σε δυο μήνες θα το κάνω και στο βρέφος μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA     Δεν πιστεύω ότι η @Λίνα88 εννοεί το Bexero... Αυτό είναι το υποχρεωτικό κατά της μηνιγγίτιδας που καλύπτεται από τον ΕΟΠΥΥ και το κάνουν όλα τα παιδιά.. Πιστεύω πως εννοεί το προαιρετικό... το υποχρεωτικό λογικά δεν αναρωτιέσαι αν θα το κάνεις εκτός αν σκοπεύεις να αφήσεις τα παιδιά σου ανεμβολιαστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όντος ένα εμβόλιο που έχει διχάσει!! Και εμείς έχουμε ένα μωράκι 1 έτους και δεν θα το κάνουμε όπως είπαμε είναι προαιρετικό η παιδίατρος μας μας είπε ότι θέλουμε είτε θέλουμε να το κάνουμε είτε όχι δεν έκλεινε προς τα κάπου! Ακούγονται πολλά και καλό θα ήταν να ξέρουμε πριν το κάνουμε για να κρατούν κάποιοι παιδίατροι αρνητική στάση ας το σκεφτούμε γιατί το λένε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mamounitsa με προβλημάτισε πολύ τώρα......Δεν είχα ακούσει τίποτα για το συγκεκριμένο εμβολίο... Θα το ψάξω λίγο περισσότερο.... Ο παιδίατρος δε μας έδωσε να καταλάβουμε ότι είναι κάτι ενδεχομένως επικίνδυνο.... Μόνο για αυτο ακούγονται αρνητικά;;; Για τα άλλα τα καθιερωμένα εμβόλια, όχι;;; Σε ρωτάω γιατί δεν έχω ακούσει τίποτα και κάπως αγχώθηκα τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

@Mamounitsa με προβλημάτισε πολύ τώρα......Δεν είχα ακούσει τίποτα για το συγκεκριμένο εμβολίο... Θα το ψάξω λίγο περισσότερο.... Ο παιδίατρος δε μας έδωσε να καταλάβουμε ότι είναι κάτι ενδεχομένως επικίνδυνο.... Μόνο για αυτο ακούγονται αρνητικά;;; Για τα άλλα τα καθιερωμένα εμβόλια, όχι;;; Σε ρωτάω γιατί δεν έχω ακούσει τίποτα και κάπως αγχώθηκα τώρα.

Γενικά πιστεύουν για τα εμβόλια ότι έχουν επιπτώσεις! Πόσο μάλλον όταν ένα εμβόλιο το βγάζουν και το πλασάρουν με τη μία αν δε περάσουν χρόνια δεν μπορείς να ξέρεις τι θα προκαλέσουν αν και έχουν ακουστεί διαφορά! Εμένα η παιδίατρος δεν ήταν αρνητικη περισσότερο θα την έλεγα αδιάφορη! Πιστεύω αν ήταν κάτι τόσο επικίνδυνο όλοι θα έλεγαν κάντε το! Δεν υπάρχει αυτό όμως! Εμένα η παιδίατρος μου είπε αν θες το κάνεις έτσι κ αλλιώς ούτε εμείς το έχουμε κάνει και έτσι είναι μια και είναι καινούριο εμβόλιο αυτό! Για τη μηνιγγίτιδα κάνουμε εμβόλιο αυτό είναι καινούριο και προερετικο για αυτό δεν το καλύπτει και το ταμείο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Αυτό το εμβόλιο το κάναμε εμείς στην κοριτσάρα μας. Ακούγονται πολλά, όμως γενικότερα υπάρχει ένα κύμα αμφισβήτησης των εμβολίων. Είναι από τα βαριά εμβόλια,όμως τώρα ειμαι πιο ήσυχη. Όπως προαναφέρθηκε, τα συμπτώματα μοιάζουν με της κοινης ίωσης... Δεν ξέρω... Το ρισκάρεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@maria1405 αυτό προσπαθώ να καταλάβω αν τα αρνητικά που λέγονται για αυτό το εμβολιο προέρχονταν απο το γενικότερο κίνημα κατά των εμβολίων ή έχουν όντως βάση... Γιατί αν τα λένε άτομα που είναι κατά του εμβολιασμού κ των φαρμάκων δεν με απασχολεί...αν όμως τα λένε και γιατροί φοβάμαι λίγο... Δεν ξέρω.. Προσωπικά αισθάνομαι πολύ μπερδεμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

@maria1405 αυτό προσπαθώ να καταλάβω αν τα αρνητικά που λέγονται για αυτό το εμβολιο προέρχονταν απο το γενικότερο κίνημα κατά των εμβολίων ή έχουν όντως βάση... Γιατί αν τα λένε άτομα που είναι κατά του εμβολιασμού κ των φαρμάκων δεν με απασχολεί...αν όμως τα λένε και γιατροί φοβάμαι λίγο... Δεν ξέρω.. Προσωπικά αισθάνομαι πολύ μπερδεμένη.

Αυτό ακριβός το λένε γιατροί! Και εγώ εκεί φοβήθηκα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

@maria1405 αυτό προσπαθώ να καταλάβω αν τα αρνητικά που λέγονται για αυτό το εμβολιο προέρχονταν απο το γενικότερο κίνημα κατά των εμβολίων ή έχουν όντως βάση... Γιατί αν τα λένε άτομα που είναι κατά του εμβολιασμού κ των φαρμάκων δεν με απασχολεί...αν όμως τα λένε και γιατροί φοβάμαι λίγο... Δεν ξέρω.. Προσωπικά αισθάνομαι πολύ μπερδεμένη.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Αυτό το εμβόλιο το κάναμε εμείς στην κοριτσάρα μας. Ακούγονται πολλά, όμως γενικότερα υπάρχει ένα κύμα αμφισβήτησης των εμβολίων. Είναι από τα βαριά εμβόλια,όμως τώρα ειμαι πιο ήσυχη. Όπως προαναφέρθηκε, τα συμπτώματα μοιάζουν με της κοινης ίωσης... Δεν ξέρω... Το ρισκάρεις;;;;

Εμένα η παιδίατρος μου μίλησε για μια στο εκατομμυρίο η το χρόνο μια περίπτωσή!! Μμμ μάλλον το ρισκάρεις δε ξέρω!! Πολύ αναμπουμπουλα με αυτό το εμβολίου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αναφέρεστε στο bexero το οποίο ειναι προαιρετικό καθώς το κοστος του δεν καλύπτεται απο το κράτος. Κοστίζει 100 ευρώ. Δεν ξέρω τι ειναι αυτο που σας προβληματίζει στο συγκεκριμένο εμβόλιο. Όπως καθε εμβόλιο έτσι και αυτο ειναι πιθανό να εχει κάποιες ενδεχόμενες παρενέργειες οι οποίες ομως θα ειναι ασήμαντες μπροστά στα συμπτώματα της μηνιγγίτιδας σε περίπτωση ασθενειας. Δυστυχώς στην Ελλάδα τα κρούσματα μινιγγιτιδας ειναι αρκετα. Συμβουλευτείτε τους παιδιατρους σας. Αποτρεπτικος παραγοντας ειναι σίγουρα το κοστος του. Προσωπικά θα το κάνουμε σε λίγες μερες στον 4,5 μηνών γιο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Berry είπε:

Κορίτσια αναφέρεστε στο bexero το οποίο ειναι προαιρετικό καθώς το κοστος του δεν καλύπτεται απο το κράτος. Κοστίζει 100 ευρώ. Δεν ξέρω τι ειναι αυτο που σας προβληματίζει στο συγκεκριμένο εμβόλιο. Όπως καθε εμβόλιο έτσι και αυτο ειναι πιθανό να εχει κάποιες ενδεχόμενες παρενέργειες οι οποίες ομως θα ειναι ασήμαντες μπροστά στα συμπτώματα της μηνιγγίτιδας σε περίπτωση ασθενειας. Δυστυχώς στην Ελλάδα τα κρούσματα μινιγγιτιδας ειναι αρκετα. Συμβουλευτείτε τους παιδιατρους σας. Αποτρεπτικος παραγοντας ειναι σίγουρα το κοστος του. Προσωπικά θα το κάνουμε σε λίγες μερες στον 4,5 μηνών γιο μας.

Κοστίζει 300 ευρω όχι 100. 100 ευρώ είναι το κόστος της κάθε δόσης και αν η πρώτη δόση γίνει πριν το παιδί να κλείσει τα 2 έτη γίνονται 3 δόσεις ενώ αν γίνει μετά δίνονται 2 δόσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εγω δεν ήξερα ότι υπάρχει «υποχρεωτικό» και «προαιρετικό» εμβόλιο της μηνιγγίτιδας, νόμιζα είναι ένα και ρώτησα την παιδίατρο την προηγούμενη εβδομάδα. Μου είπε ότι εφόσον το μωρό μας (5,5 μηνών) είναι στο σπίτι, καλύτερα να το κάνουμε στα 2 που θα παει παιδικό και θα είναι και λιγότερες οι δόσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κοστίζει 300 ευρω όχι 100. 100 ευρώ είναι το κόστος της κάθε δόσης και αν η πρώτη δόση γίνει πριν το παιδί να κλείσει τα 2 έτη γίνονται 3 δόσεις ενώ αν γίνει μετά δίνονται 2 δόσεις.

Σωστά 100 ευρώ η δόση και ισχύει αυτο με την ηλικία ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Gelie είπε:

@KONSTANTIA     Δεν πιστεύω ότι η @Λίνα88 εννοεί το Bexero... Αυτό είναι το υποχρεωτικό κατά της μηνιγγίτιδας που καλύπτεται από τον ΕΟΠΥΥ και το κάνουν όλα τα παιδιά.. Πιστεύω πως εννοεί το προαιρετικό... το υποχρεωτικό λογικά δεν αναρωτιέσαι αν θα το κάνεις εκτός αν σκοπεύεις να αφήσεις τα παιδιά σου ανεμβολιαστα...

Το Bexero είναι το προαιρετικό που στοιχίζει 105 ευρώ κάθε δόση. Το ξέρω πολύ καλά γιατί αφενός το έχουμε κάνει και το έχουμε πληρώσει αρκετά αλμυρά...Δεν διχάστηκα στιγμή για το αν έπρεπε να το κάνω ή όχι, ακόμα και όταν ενημερώθηκα για το κόστος του δεν το θεώρησα εμπόδιο για να προστατεύσω το παιδί μου. Οι παρενέργειές του ήταν στην πρώτη δόση οι αναμενόμενες κάθε εμβολίου και στις επόμενες λίγο πιο έντονες της πρώτης.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA καλημέρα... είχα μπερδέψει τα ονοματα των εμβολίων και νόμιζα πως bexero λέγεται το υποχρεωτικό.. τα υπόλοιπα τα γνωρίζω... με τη λεξη "παρενέργειες" αποκλείεται να εννοούν τα κορίτσια πυρετό, αδιαθεσία.. σπυθουρακια κλπ ούτε καν τολμώ να ρωτήσω ποιες είναι αυτές οι τόσο σοβαρές παρενέργειες που θα εμπόδιζαν έναν γονιό να κάνει αυτό εμβόλιο στο παιδί του γιατί θα με πιάσει πανικός... οπότε σίγουρα αυτες δεν θα υπήρχαν στην περίπτωση σας. Ελπιζω ούτε κ στα υπόλοιπα παιδάκια που το έκαναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gelie Εμείς πάντως τ κάναμε στη μεγάλη μ τώρα πριν να πάει σχολείο την πρώτη δόση κ σε λίγους μήνες θα κάνουμε κ τη 2η. Δεν ξέρω Γτ τέτοιος πανικός γενικά με τα εμβόλια. Ενα σωρό πράγματα επηρεάζουν την υγεία μας κ τη σωματική μας ακεραιότητα. Ακόμη κ αυτά π τρώμε. Καπνίζουμε μπροστά στα παιδιά μας, τα βάζουμε στο αυτοκίνητο χύμα η στην αγκαλιά άλλα κατά τ αλλα μας πειράζει τ εμβόλιο. Εγώ να σ πω Δ τ σκέφτηκα καν. Μας είπε ο γιατρός να τ κάνουμε κ τ κάναμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Εγώ είμαι πολύ υπέρ των εμβολίων γενικά.. φαντάσου ότι έκανα το εμβόλιο του HPV όταν είχε αρχίσει να πρωτοακουγεται... ήμουν τότε 23-24... πάνε περισσότερο από 10 χρόνια... Και τώρα ετοιμαζόμουν να κάνω στην κόρη μου αυτό το bexero άπλα με προβλημάτισε η συζήτηση που ανοίχτηκε εδώ.. Μεχρι τωρα θεωρούσα πως ασυζητητί θα ήταν ένα αποδεκτό και ακίνδυνο εμβόλιο όπως όλα τα άλλα.. Όταν ακούς όμως για ύποπτες και επικίνδυνες παρενέργειες φοβάσαι και λίγο... λες, δηλαδή μπορεί να βάλω σε κίνδυνο και τη ζωή του;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni όσον αφορά τους υπόλοιπους κινδύνους στους οποίους θέτουμε τα παιδία μαα αυτό είναι σίγουρα πολυ περιπλοκο και σχετίζεται με την οπτικη του κάθε γονιού... εννοώ δηλ ότι κάποιοι τα ανεβάζουν και στο μηχανάκι ή τα βάζουν στη θέση του οδηγού στο αυτοκινήτο στην αγκαλιά του μπαμπά και τα πηγαίνουν βόλτα για "να οδηγήσουν" χωρίς να υπολογίζουν το τραγικό που θα συμβεί αν για παράδειγμα πέσει κάποιος πάνω τους κ ανοίξει ο αερόσακος.. Και όμως θα δεις ακόμη κ αυτούς τους γονείς να προβληματίζονται μήπως είναι επικίνδυνο το bexero.... Δε βγάζεις άκρη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gelie αυτό ακριβώς. Κάθε μέρα κάνουμε ένα σωρό άλλα πράγματα επικίνδυνα για τα παιδιά μας άλλα μας πείραξαν τα εμβόλια. Υπάρχει ολόκληρο κίνημα κατά ολων των εμβολίων όποτε μάλλον οι ίδιοι άνθρωποι τα λένε αυτά. Και γω τ είχα κάνει παρεμπιπτόντως αυτο τ εμβολιο π εκανες κ συ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!εμεις δεν ξέρω αν τελικά θα το κάνουμε στη μικρή το εμβόλιο...Μας εξήγησε σήμερα ο παιδίατρος ότι δεν είναι επικίνδυνο εμβόλιο σε καμία περίπτωση απλά θεωρεί πως απευθύνεται σε χώρες με πρόβλημα της νόσου, για αυτο και ειναι προαιρετικό και οχι υποχρεωτικό!βέβαια όποιος γονιός θέλει εννοείται να το κάνει!οσο για τις παρενέργειες αν διαβάσετε στις οδηγίες χρήσης οοολα τα φάρμακα γράφουν!Αυτό δε σημαίνει πως θα τις έχουμε όλοι, ούτε ότι θα είναι επικίνδυνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ένας επιπλέον λόγος που είμαι υπέρ όλων των εμβολίων είναι η εισροή στην χώρα μας μεταναστών που αφενός δεν έχουν εμβολιαστεί μιας και προέρχονται από εμπόλεμες περιοχές κάποιοι και αφετέρου ότι δεν είναι στην νοοτροπία τους η υγιεινή όπως την εννοούμε εμείς στον δυτικό κόσμο (δεν θέλω να παρεξηγηθώ, δεν το λέω ρατσιστικά, τυχαίνει να δουλεύω σε δουλειά που προσέρχονται για να εξυπηρετηθούν και τους βλέπω κάθε μέρα!). Οπότε επιλέγω να προστατεύσω το παιδί μου κάνοντάς του όλα τα εμβόλια, υποχρεωτικά και μη, και μακάρι το εμβόλιο του HPV που ανέφερε η @Gelie  να εξελιχθεί στα επόμενα χρόνια και να γίνεται και στα αγόρια γιατί και αυτό θα τους το κάνω προκειμένου να τους προστατεύσω και να προστατεύσω και τις κοπέλες με τις οποίες θα έρθουν σε επαφή.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες ! Έχουμε κάνει ήδη 2 δόσεις Στον μικρό μας 8 κ 10 μηνών Κ στα 2 έτη είναι η 3η δόση! Όταν μου είχε πει η παιδίατρος να το κανουμε το συζήτησα κ εγώ με μια φιλη μου η οποια φοβόταν να το κάνει εκείνη στο μωρό της κ ετσι πηρα την παιδίατρο μου Που την εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια να την ρωτησω Περι αυτού. Μου ειπε περα απο πυρετο ή τέτοιου είδους συμπτώματα μην φοβάσαι για κάτι άλλο.. κ ετσι κ εγινε! Το κάναμε απογευμα Δευτέρας κ απλά το παιδι ξύπνησε Τρίτη πρωι με υψηλό πυρετο κ κατόπιν αντιπυρετικού επεσε άμεσα κ αυτο ηταν! Καλο θα ειναι να μην τρομάζουμε τον κόσμο αν δεν ειμαστε γιατροί....απο την άλλη ρωτήστε τον παιδίατρο κ κάντε οτι σας πει εκείνος. Αν εναν άνθρωπο πρεπει να εμπιστευόμαστε τυφλά είναι ο παιδίατρος κορίτσια μου,αν είναι να τον αμφισβητούμε........ τον αλλάζουμε!! 
υγ:τελικα το εκανε κ η φιλη μου που το φοβόταν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...