Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πονους περιοδου


Recommended Posts

Καλησπερα!ειμαι στην 26η εβδομαδα τις τελευταιες μερες με πιανουν που καιπου ηπιοι πονοι περιοδου και στην μεση.κρατανε λιγο και φευγουν.ειναι φυσιολογικο η να ανυσηχησω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλύτερο είναι να ενημερώσεις τον γιατρό σου κορίτσι μου!Και εγώ είχα εκεί κοντά στις εβδομάδες σου απ' ότι θυμάμαι και ήταν συσπάσεις. Μου είχε δώσει μαγνήσιο αλλά η δική μου μήτρα είναι μονόκερος και έχει κάποιες ιδιαιτερότητες.

Γενικά ψιλοπονακια έχουμε σε όλη την εγκυμοσύνη. Ο γιατρός σου είναι ο πιο κατάλληλος να σου απαντήσει αν πρέπει να ανυσηχεις η όχι!!!!

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερό μωράκι ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!ειμαι στην 26η εβδομαδα τις τελευταιες μερες με πιανουν που καιπου ηπιοι πονοι περιοδου και στην μεση.κρατανε λιγο και φευγουν.ειναι φυσιολογικο η να ανυσηχησω??

Καλησπέρα! Εγώ όταν ήμουν 27 εβδομάδων με έπιασε πόνος στη μέση και πόνοι περιόδου, αλλά μαζί με κοντινές συσπάσεις. Είναι μαζί με συσπάσεις εσένα; Να πάρεις τον γιατρό σου τηλέφωνο για να ησυχάσεις. Γενικά όμως πόνοι περιόδου υπάρχουν στην εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Εγώ όταν ήμουν 27 εβδομάδων με έπιασε πόνος στη μέση και πόνοι περιόδου, αλλά μαζί με κοντινές συσπάσεις. Είναι μαζί με συσπάσεις εσένα; Να πάρεις τον γιατρό σου τηλέφωνο για να ησυχάσεις. Γενικά όμως πόνοι περιόδου υπάρχουν στην εγκυμοσύνη.

Οχι νοιωθω μονο πονους περιοδου και πονο στην μεση και καποιες φορες εχω σαν ενα εξογκωμα δεξια η αριστερα στην κοιλια σαν να πιανω το κεφαλακι η το ποδαρακι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εξόγκωμα μήπως είναι σύσπαση; Γιατί αν πετρώνει για δευτερόλεπτα η κοιλιά σου εκείνη την ώρα μου έχει πει ο γιατρός μου ότι είναι σύσπαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Το εξόγκωμα μήπως είναι σύσπαση; Γιατί αν πετρώνει για δευτερόλεπτα η κοιλιά σου εκείνη την ώρα μου έχει πει ο γιατρός μου ότι είναι σύσπαση.

Μπορει!βεβαια γενικα οταν αλλαζω μηνα εχω λιγο θεμα!ισως να φταιει κι αυτο!απλα εχω φοβηθει για προωρο τοκετο και πως θα το καταλαβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vasiliki30 είπε:

Μπορει!βεβαια γενικα οταν αλλαζω μηνα εχω λιγο θεμα!ισως να φταιει κι αυτο!απλα εχω φοβηθει για προωρο τοκετο και πως θα το καταλαβω

Να ρωτήσεις τον γιατρό σου αν αυτό που νιώθεις, το εξόγκωμα είναι συσπάσεις. Θα σε ρωτήσει και πόσες φορές το νιώθεις μέσα στη μέρα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Κι εγώ φοβόμουν για πρόωρο τοκετό, επειδή είχα από πολύ νωρίς συσπάσεις. Και έπαιρνα utrogestan, πολύ μαγνήσιο και χάπια ειδικά για τις συσπάσεις. Αλλά ενώ φοβόμουν μη γεννήσω νωρίς τώρα έχω μπει ήδη στο μήνα μου. Είμαι 36+5. Πάντως να πάρεις τον γιατρό σου για να σου φύγει το άγχος. Μπορεί να μην είναι τίποτα και να έτυχε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...