Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΔΡΙΚΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ - ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Εύχομαι σε όλες να έχετε σύντομα τα μωράκια σας αγκαλιά!

Προσπαθούμε αρκετό καιρο με τον αντρα μου αλλα ακομα τιποτα.... Εχω κανει ορμονολογικες και σαλπιγγογραφια και τον αλλο μηνα θα παω για υστεροσκοπηση. Ο αντρας μου εχει κανει σπερματοδιαγραμμα σε ενα γνωστο διαγνωστικο κεντρο το οποιο βγηκε καλο. Εχει ξεκινησει καποιες βιταμινες για να ενισχυθει παραπανω το σπερμα.

Σκεφτομαι να ξαναπαει να κανει ο αντρας μου σπερματοδιαγραμμα και δεν ξερω αν χρειαζονται παραπανω εξετασεις ωστε να δουμε αν φταιει κατι.. Καλλιεργεια, κατακερματισμο dna? Απο συζητησεις εδω, εμαθα για τον Λυμπεροπουλο που ειδικεύεται σε αυτες τις εξετασεις και λεω μηπως παμε εκει. Εχετε γνωμες να μου πειτε για τον Λυμπεροπουλο κ αν μπορειτε να μου πειτε περιπου το κοστος των εξετασεων ? Επισης αν εχετε να μου συστησετε κανα καλο ουρολογο στην Αθηνα, θα το εκτιμουσα.  Ευχαριστω πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PAPA EVA καλησπέρα!!! Το συγκεκριμένο μικροβιολογικο για τη μελέτη του σπέρματος θεωρείται από τα καλύτερα αυτή τη στιγμή.. Εμάς μας το πρότεινε ο γυναικολόγος μου όταν ήμασταν με τον άντρα μου στην προσπάθεια απόκτησης παιδιού. Οι εξετάσεις εκεί δεν είναι οικονομικές... Αλλά καλύτερα να συννενοηθείς από κοντά μαζί τους.. πιστεύω ότι θα σου κάνουν κάποια έκπτωση... Εμας μας έκαναν. Είναι πάντως γενικά πολύ αναγνωρισμένος ο Λυμπεροπουλος στο χώρο του γιατί νομίζω πως είναι από τους λίγους που δεν βάζουν το δείγμα σε αυτοματο μηχάνημα για εξέταση αλλά το μελετούν οι ίδιοι ο βιολόγοι... Κάτι τέτοιο έχω ακούσει κ μάλιστα από διαφορετικές πηγές. Οπότε θεωρώ πως είναι λογικό να έχει λίγο πιο τσιμπημενες τιμές από τους άλλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν πόσο καιρό κάνατε σπερμοδιαγραμμα?αν δεν έχει περασει τριμηνο δεν έχει νόημα να το επαναλάβετε, ούτε οι βιταμίνες δεν θα έχουν επιδράσει ακόμη. 

Εφόσον το σπερμοδιαγραμμα βγήκε καλό γιατί θεωρεις πως υπάρχει αντρικη υπογονιμοτητα?

Ουρολόγο μπορώ να σου στείλω σε πμ αν θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάνω απο 6 μηνες ειχε κανει το σπερματοδιαγραμμα και τωρα θα παει στο 2ο μηνα των βιταμινων. Μετα το τριμηνο της χορηγησης των βιταμινων λεω να κανει εξετασεις για να δουμε αν οντως εχουν δρασει.

Απλα προσπαθω να βρω το λογο που δεν ερχεται το παιδακι.. Αν υπαρχει καπου θεμα να το βρουμε πριν προχωρησουμε σε σπερματέγχυση ή εξωσωματικη χωρις αποτελεσμα. Αν δεν βρουν κατι σε εμενα με την υστεροσκοπηση, σκεφτομουν να ξανακανει εξετασεις ο αντρας μου σε ενα πιο εξειδικευμενο κεντρο σαν του Λυμπεροπουλου. Απο συζητησεις των κοριτσιων εδω ειδα οτι στα διαγνωστικα κεντρα δεν εχουν τα πιο καταλληλα μηχανηματα και δεν θελω να παω και σε κεντρο γονιμοτητας γιατι μερικες φορες βγαζουν κ επιτηδες τα αρνητικα αποτελεσματα... 

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!  @Ginaak περιμενω π.μ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Πάνω απο 6 μηνες ειχε κανει το σπερματοδιαγραμμα και τωρα θα παει στο 2ο μηνα των βιταμινων. Μετα το τριμηνο της χορηγησης των βιταμινων λεω να κανει εξετασεις για να δουμε αν οντως εχουν δρασει.

Απλα προσπαθω να βρω το λογο που δεν ερχεται το παιδακι.. Αν υπαρχει καπου θεμα να το βρουμε πριν προχωρησουμε σε σπερματέγχυση ή εξωσωματικη χωρις αποτελεσμα. Αν δεν βρουν κατι σε εμενα με την υστεροσκοπηση, σκεφτομουν να ξανακανει εξετασεις ο αντρας μου σε ενα πιο εξειδικευμενο κεντρο σαν του Λυμπεροπουλου. Απο συζητησεις των κοριτσιων εδω ειδα οτι στα διαγνωστικα κεντρα δεν εχουν τα πιο καταλληλα μηχανηματα και δεν θελω να παω και σε κεντρο γονιμοτητας γιατι μερικες φορες βγαζουν κ επιτηδες τα αρνητικα αποτελεσματα... 

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!  @Ginaak περιμενω π.μ. 

Αν το πρώτο σπερμοδιαγραμμα ήταν σε απλό διαγνωστικό που χρησιμοποιεί υπολογιστή για τα αποτελέσματα τότε καλό είναι να κάνετε ένα πιο εξειδικευμένο.Εμεις την πατήσαμε έτσι καναμε ένα απλό και είχε αρκετά καλό αλλά η πραγματικότητα ήταν διαφορετική!!!Πολλές φορές εστιάζουμε μόνο στη γυναίκα και στο ωάριο αλλά υπάρχει τεράστια πιθανοτητα να φταίει το σπέρμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς για καλλιέργειες, σπερμοδιάγραμμα, αξιολόγηση μορφολογίας και έλεγχο κατάτμησης DNA στον Λυμπερόπουλο πληρώσαμε 300-350, αν θυμάμαι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Εύχομαι σε όλες να έχετε σύντομα τα μωράκια σας αγκαλιά!

Προσπαθούμε αρκετό καιρο με τον αντρα μου αλλα ακομα τιποτα.... Εχω κανει ορμονολογικες και σαλπιγγογραφια και τον αλλο μηνα θα παω για υστεροσκοπηση. Ο αντρας μου εχει κανει σπερματοδιαγραμμα σε ενα γνωστο διαγνωστικο κεντρο το οποιο βγηκε καλο. Εχει ξεκινησει καποιες βιταμινες για να ενισχυθει παραπανω το σπερμα.

Σκεφτομαι να ξαναπαει να κανει ο αντρας μου σπερματοδιαγραμμα και δεν ξερω αν χρειαζονται παραπανω εξετασεις ωστε να δουμε αν φταιει κατι.. Καλλιεργεια, κατακερματισμο dna? Απο συζητησεις εδω, εμαθα για τον Λυμπεροπουλο που ειδικεύεται σε αυτες τις εξετασεις και λεω μηπως παμε εκει. Εχετε γνωμες να μου πειτε για τον Λυμπεροπουλο κ αν μπορειτε να μου πειτε περιπου το κοστος των εξετασεων ? Επισης αν εχετε να μου συστησετε κανα καλο ουρολογο στην Αθηνα, θα το εκτιμουσα.  Ευχαριστω πολύ! 

Εξαιρετικός και πολύ λεπτομερής.. Μας αυτός Μας βρήκε το πρόβλημα του άντρα μου όπου αλλού πήγαμε Μας έλεγαν Ε καλό είναι και τελικά αυτός Μας βρήκε τα πάντα Επίσης στα απλά διαγνωστικά δεν βγάζουν σωστα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το σπερματοδιαγραμμα ηταν σε απλο διαγνωστικο κεντρο. Σας ευχαριστω πολύ κοριτσια! Οποτε θα παμε και στο Λυμπεροπουλο να δουμε τι θα μας βγαλουν τα τεστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Ναι το σπερματοδιαγραμμα ηταν σε απλο διαγνωστικο κεντρο. Σας ευχαριστω πολύ κοριτσια! Οποτε θα παμε και στο Λυμπεροπουλο να δουμε τι θα μας βγαλουν τα τεστ! 

Να πάτε... Καλά Αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η wild lavender είπε:

Εμείς για καλλιέργειες, σπερμοδιάγραμμα, αξιολόγηση μορφολογίας και έλεγχο κατάτμησης DNA στον Λυμπερόπουλο πληρώσαμε 300-350, αν θυμάμαι καλά. 

Από την κατάτμηση dna τι φαίνεται; αυτό είναι κάτι που διορθώνεται κ πως επηρεάζει; 

Επίσης στην τιμή αυτή που αναφέρεις, μιλήσατε κ με κάποιον γιατρό που σας εξήγησε κ αξιολόγησε τα αποτέλεσματα ή μόνο πήρατε τξς τιμές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bou30 είπε:

Από την κατάτμηση dna τι φαίνεται; αυτό είναι κάτι που διορθώνεται κ πως επηρεάζει; 

Επίσης στην τιμή αυτή που αναφέρεις, μιλήσατε κ με κάποιον γιατρό που σας εξήγησε κ αξιολόγησε τα αποτέλεσματα ή μόνο πήρατε τξς τιμές; 

Μιλάς με τον ίδιο τον λυμπεροπουλο στα λέει με λεπτομέριες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Από την κατάτμηση dna τι φαίνεται; αυτό είναι κάτι που διορθώνεται κ πως επηρεάζει; 

Επίσης στην τιμή αυτή που αναφέρεις, μιλήσατε κ με κάποιον γιατρό που σας εξήγησε κ αξιολόγησε τα αποτέλεσματα ή μόνο πήρατε τξς τιμές; 

'Οταν τα σπερματοζωάρια εμφανίζουν υψηλή κατάτμηση του DNA τους μπορεί να έχουν μειωμένη ικανότητα να γονιμοποιήσουν αλλά και τα έμβρυα που θα προκύψουν να είναι κακής ποιότητας ή να σταματήσουν να αναπτύσσονται ή να αποβληθούν. Η θεραπεία είναι αντιοξειδωτικά και βιταμίνες και αλλαγή στον τρόπο ζωής (κάπνισμα, διατροφή, βάρος κτλ). 

Η τιμή είναι μόνο για τις εξετάσεις, τα αποτελέσματα τα πήρε από τον ίδιο τον Λυμπερόπουλο, ο οποίος είναι βιολόγος και έκανε κάποια σχόλια, αλλά μέχρι εκεί. Μετά αναλόγως και τα αποτελέσματα βέβαια, καλό είναι να πάτε σε έναν ουρολόγο για αξιολόγηση. Δεν ξέρω, η γνώμη μου είναι αφού τα ψάχνουμε που τα ψάχνουμε κι αφού πληρώνουμε τόσα λεφτά, ας τα ολοκληρώνουμε όσο το δυνατόν καλύτερα. Άλλωστε ο ουρολόγος κάνει κι εκείνος κάποιες εξετάσεις που καλό είναι να γίνονται όχι μόνο για τη γονιμότητα αλλά για την υγεία των αντρών. Είναι πολύτιμα τα αγόρια μας και η υγεία τους. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω παντως απ το λυμπεροπουλο εχω περιεργη εμπειρια π δεν ξερω πως εξηγειτε...καναμε το πρωτο σπερμοδιαγραμμα στο μητερα το δευτερο στο λυμπεροπουλο κ το τριτο σε απλο μικροβιολογικο μονο κ μονο απο περιεργια..το πρωτο στο μητερα βγηκε οριακο το δευτερο επειτα απο παροτρυνση τ ουρολογου αφου δεν βρεθηκε κατι ανατομικο το καναμε στον λυμπεροπουλο μαζι με καλιεργεια οπου μας εβγαλε πως δεν υπηρχε ουτε ενα ζωντανο σπερματοζωαριο ουτε καν να παρουμε για εξωσωματικη εμεις τα βαψαμε μαυρα... μετα απο ενα μηνα εγω εμεινα εγκυος κανμε ενα τριτο σε απλο μικροβιολογικο οπου βγηκε παλι οριακο...η κυηση μ ηταν εξωμητρια .... κατι π ειχε να κανει μ την σαλπιγγα μ κ οχι μ το σπερμα...επειτα μας εκανε κ ενα σπερμοδιαγραμμα ο γιατρος στο κεντρο εξωσωματικης π ειχαμε παει πιο πριν ψαχνοντας τροπους για να μεινω εγκυος οπου βγηκε αριστο κ μας ειπε να παμε σπιτι μας να κανουμε παιδια..σημερα ειμαι 15 εβδομαδων εγκυος στον πρωτο μηνα προσπαθειων μετα απο ολα αυτα..τωρα δεν εχω καταλαβει ποτε γιατι στον λυπεροπουλο ειχε βγει ΄΄αχρηστο΄΄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

κοριτσια εγω παντως απ το λυμπεροπουλο εχω περιεργη εμπειρια π δεν ξερω πως εξηγειτε...καναμε το πρωτο σπερμοδιαγραμμα στο μητερα το δευτερο στο λυμπεροπουλο κ το τριτο σε απλο μικροβιολογικο μονο κ μονο απο περιεργια..το πρωτο στο μητερα βγηκε οριακο το δευτερο επειτα απο παροτρυνση τ ουρολογου αφου δεν βρεθηκε κατι ανατομικο το καναμε στον λυμπεροπουλο μαζι με καλιεργεια οπου μας εβγαλε πως δεν υπηρχε ουτε ενα ζωντανο σπερματοζωαριο ουτε καν να παρουμε για εξωσωματικη εμεις τα βαψαμε μαυρα... μετα απο ενα μηνα εγω εμεινα εγκυος κανμε ενα τριτο σε απλο μικροβιολογικο οπου βγηκε παλι οριακο...η κυηση μ ηταν εξωμητρια .... κατι π ειχε να κανει μ την σαλπιγγα μ κ οχι μ το σπερμα...επειτα μας εκανε κ ενα σπερμοδιαγραμμα ο γιατρος στο κεντρο εξωσωματικης π ειχαμε παει πιο πριν ψαχνοντας τροπους για να μεινω εγκυος οπου βγηκε αριστο κ μας ειπε να παμε σπιτι μας να κανουμε παιδια..σημερα ειμαι 15 εβδομαδων εγκυος στον πρωτο μηνα προσπαθειων μετα απο ολα αυτα..τωρα δεν εχω καταλαβει ποτε γιατι στον λυπεροπουλο ειχε βγει ΄΄αχρηστο΄΄

Πολύ περίεργο... Ρωτήσατε εκεί κάτι; μηπως σας έδωσαν αλλου τα αποτελέσματα κατά λάθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Πολύ περίεργο... Ρωτήσατε εκεί κάτι; μηπως σας έδωσαν αλλου τα αποτελέσματα κατά λάθος; 

ρωτησαμε κ ηταν αγενεστατος ο κυριος λυμπςροπουλος λεγοντας πως αυτος ποτε δεν κανει λαθος...επομενως δεν εχω την καλυτερη εντυπωση..μπορει ομως να ετυχε σε εμας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

κοριτσια εγω παντως απ το λυμπεροπουλο εχω περιεργη εμπειρια π δεν ξερω πως εξηγειτε...καναμε το πρωτο σπερμοδιαγραμμα στο μητερα το δευτερο στο λυμπεροπουλο κ το τριτο σε απλο μικροβιολογικο μονο κ μονο απο περιεργια..το πρωτο στο μητερα βγηκε οριακο το δευτερο επειτα απο παροτρυνση τ ουρολογου αφου δεν βρεθηκε κατι ανατομικο το καναμε στον λυμπεροπουλο μαζι με καλιεργεια οπου μας εβγαλε πως δεν υπηρχε ουτε ενα ζωντανο σπερματοζωαριο ουτε καν να παρουμε για εξωσωματικη εμεις τα βαψαμε μαυρα... μετα απο ενα μηνα εγω εμεινα εγκυος κανμε ενα τριτο σε απλο μικροβιολογικο οπου βγηκε παλι οριακο...η κυηση μ ηταν εξωμητρια .... κατι π ειχε να κανει μ την σαλπιγγα μ κ οχι μ το σπερμα...επειτα μας εκανε κ ενα σπερμοδιαγραμμα ο γιατρος στο κεντρο εξωσωματικης π ειχαμε παει πιο πριν ψαχνοντας τροπους για να μεινω εγκυος οπου βγηκε αριστο κ μας ειπε να παμε σπιτι μας να κανουμε παιδια..σημερα ειμαι 15 εβδομαδων εγκυος στον πρωτο μηνα προσπαθειων μετα απο ολα αυτα..τωρα δεν εχω καταλαβει ποτε γιατι στον λυπεροπουλο ειχε βγει ΄΄αχρηστο΄΄

Μπορεί ο άντρα σου να μην έδωσε σωστή ποσότητα.. ειπα3χουν πολλά κάθε εμπειρία είναι Αλλιός σε εμάς φέρθηκε άψογα. Εκεί που βγάλαν ότι νανε αποτέλεσμα ήταν σε μεγάλο μαιευτήριο της Αθήνας και Μας είχαν δωσ2ι ελπίδες άσκοπες ότι είναι καλό το σπέρμα μαζί φυσικά φταίει και ο ιατρός ο τότε που είχαμε για αυτο πρόσεχετε λίγο με αυτά..!!!! Πριν από οτιδήποτε ψαχτετο....!!!!!! Εμείς χάσμε 5 χ3ονια με ψεύτικες ελπίδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Μπορεί ο άντρα σου να μην έδωσε σωστή ποσότητα.. ειπα3χουν πολλά κάθε εμπειρία είναι Αλλιός σε εμάς φέρθηκε άψογα. Εκεί που βγάλαν ότι νανε αποτέλεσμα ήταν σε μεγάλο μαιευτήριο της Αθήνας και Μας είχαν δωσ2ι ελπίδες άσκοπες ότι είναι καλό το σπέρμα μαζί φυσικά φταίει και ο ιατρός ο τότε που είχαμε για αυτο πρόσεχετε λίγο με αυτά..!!!! Πριν από οτιδήποτε ψαχτετο....!!!!!! Εμείς χάσμε 5 χ3ονια με ψεύτικες ελπίδες..

κ εμεις 7 χρονια αλλα ειχα εγω προβλημα ειχα υδροσαλπιγγα μολις την αφαιρεσα εμεινα εγκυος κατευθειαν...το δειγμα π εδωσε ηταν 3ml δεν χαθηκε καθολου δειγμα ολο απ την αρχη μπηκε στο δοχειο τωρα τι εγινε δεν ξερω... εγω γενικα εχω καει απο γιατρους... αφαιρεσ την σαλπιγγα με εναν γνωστο γιατρο ο οποιος ομως δεν την αφαιρεσε ολη δεν ξερω γιατι ειχε αφησει 2 εκατοστα μενω εγκυος κ ηταν εξωμητριο ιατι επιασα στην μερια  ειχε αφησει το κομματακι ξανακναω χειρουργειο λογο τ εξωμητριου με αλλον γιατρο οπου επαθε εγκεφαλικο με την εικονα π ειδε μ βρηκε κ ενδομητριωση εκανα 3 μηνες διακοπη περιοδου για την ενδομητριωση κ επειτα εμεινα πευθειας εγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

κ εμεις 7 χρονια αλλα ειχα εγω προβλημα ειχα υδροσαλπιγγα μολις την αφαιρεσα εμεινα εγκυος κατευθειαν...το δειγμα π εδωσε ηταν 3ml δεν χαθηκε καθολου δειγμα ολο απ την αρχη μπηκε στο δοχειο τωρα τι εγινε δεν ξερω... εγω γενικα εχω καει απο γιατρους... αφαιρεσ την σαλπιγγα με εναν γνωστο γιατρο ο οποιος ομως δεν την αφαιρεσε ολη δεν ξερω γιατι ειχε αφησει 2 εκατοστα μενω εγκυος κ ηταν εξωμητριο ιατι επιασα στην μερια  ειχε αφησει το κομματακι ξανακναω χειρουργειο λογο τ εξωμητριου με αλλον γιατρο οπου επαθε εγκεφαλικο με την εικονα π ειδε μ βρηκε κ ενδομητριωση εκανα 3 μηνες διακοπη περιοδου για την ενδομητριωση κ επειτα εμεινα πευθειας εγκυος...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου...!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου...!!!!!! 

σ ευχαριστω παρα πολυ μεχρι στιγμης ευτυχως ολα πανε πολυ καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xrisanthi  Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά! Άντε με το καλό το μωράκι σας! Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια αλλά τι να πω μπορεί και να έτυχε! 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PAPA EVA είπε:

@xrisanthi  Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά! Άντε με το καλό το μωράκι σας! Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια αλλά τι να πω μπορεί και να έτυχε! 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!

σ ευχαριστω παρα πολυ μποει οντως να ετυχε κ εγω δεν μπορω να το εξηγησω...σ ευχομαι κ σ εσενα τα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω παρα πολυ μποει οντως να ετυχε κ εγω δεν μπορω να το εξηγησω...σ ευχομαι κ σ εσενα τα καλυτερα!!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...