Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπληρωματα διατροφής στην εγκυμοσύνη π


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα τη γνωμη σας. Παίρνω το πρωι χαπι θυρεοειδή, μετα απο μιση ωρα σιδηρο(ολα αυτά νηστικη) κ μετα απο μια ώρα μου ειπαν να τρωω  Πρωινό κ να παιρνω το μαγνησιο. Και μετα να περασουν 3 ωρες να παρω ασβέστιο. Κ ρωταω εγω το ασβέστιο νηστικη θα το παρω εκεινη την ώρα?επισης τα γεύματα για μαγνήσιο δεν πρέπει να εχουν καθολου γαλακτοκομικα πχ λιγο τυράκι?εσεις Πώς τα παίρνετε? Μετα Πρέπει να περιμενω να περάσουν 3 ωρες κ να φαω μεσημεριανό για να παρω μαγνησιο πάλι. Κ το βραδυ παλι μαγνήσιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα τη γνωμη σας. Παίρνω το πρωι χαπι θυρεοειδή, μετα απο μιση ωρα σιδηρο(ολα αυτά νηστικη) κ μετα απο μια ώρα μου ειπαν να τρωω  Πρωινό κ να παιρνω το μαγνησιο. Και μετα να περασουν 3 ωρες να παρω ασβέστιο. Κ ρωταω εγω το ασβέστιο νηστικη θα το παρω εκεινη την ώρα?επισης τα γεύματα για μαγνήσιο δεν πρέπει να εχουν καθολου γαλακτοκομικα πχ λιγο τυράκι?εσεις Πώς τα παίρνετε? Μετα Πρέπει να περιμενω να περάσουν 3 ωρες κ να φαω μεσημεριανό για να παρω μαγνησιο πάλι. Κ το βραδυ παλι μαγνήσιο. 

Καλησπερα!καταρχας το χαπι του θυροειδη με το σιδερο πρεπει να απεχουν τουλαχιστον τεσσερις ωρες,μου το ειπε η ενδοκρικολογος μιυ και ειδα μεγαλη διαφορα στις εξετασεις απι τοτε που το εφαρμοσα.εγω ασβεστιο και βιταμινη d περνω μετα το φαγητο το μεσημερι και μαγνησιο το βραδυ πριν κοιμηθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγώ έπαιρνα πρωί και βράδυ σίδηρο,και περίπου δύο ώρες μετά από το μεσημεριανό έπαιρνα ασβέστιο,μαγνήσιο δεν πήρα καθόλου για να ξέρω πώς το παίρνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/9/2019 at 7:52 ΜΜ, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα τη γνωμη σας. Παίρνω το πρωι χαπι θυρεοειδή, μετα απο μιση ωρα σιδηρο(ολα αυτά νηστικη) κ μετα απο μια ώρα μου ειπαν να τρωω  Πρωινό κ να παιρνω το μαγνησιο. Και μετα να περασουν 3 ωρες να παρω ασβέστιο. Κ ρωταω εγω το ασβέστιο νηστικη θα το παρω εκεινη την ώρα?επισης τα γεύματα για μαγνήσιο δεν πρέπει να εχουν καθολου γαλακτοκομικα πχ λιγο τυράκι?εσεις Πώς τα παίρνετε? Μετα Πρέπει να περιμενω να περάσουν 3 ωρες κ να φαω μεσημεριανό για να παρω μαγνησιο πάλι. Κ το βραδυ παλι μαγνήσιο. 

Καλημέρα κορίτσι μου!!Εγω με το χάπι του θυροειδή περναν 3 ώρες για να πιώ το σίδηρο!!Επίσης με το μαγνήσιο δν καταναλώνουμε γαλακτοκομικα!!Ασβέστιο δν πίνω ακόμα μήπως να το έβαζες απόγευμα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!Η ενδοκρινολογος μου είχε πει οτι οταν πάρω το χαπι του θυρεοειδή μετα απο μισή ωρα μπορω να παιρνω οποιοδήποτε αλλο χαπι. Για αυτο εβαλα μετα το σίδηρο. Αλλα εσεις απο οτι κατάλαβα αφήσετε ενα 3 ωρο να περασει σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...