Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστερηση αλλα οχι περιοδος!


Angel1990

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια εχω ενα μικρο προβληματακι!!Εχω καθυστερηση 14 μερες,αλλα εγκυος δεν ειμαι δυστυχως! 3 τεστ αρνητικα 1χοριακη αρνητικη κ ο γιατρος μετα απο εξεταση προ 5 ημερων λεει οτι ειμαι ετοιμη να αδιαθετησω...αλλα τιποτα!!Οι πονοι χαμηλα στη κοιλα κ στο στηθος εν το μεταξυ εχουν αρχισει απο τις 21αυγουστου κ συνεχιζονται!!!εχω φτασει στο σημειο να σκεφτομαι μηπως η χοριακη δεν εδειξε σωστα!!

υγ. προ 2 μηνιας αφαιρεσα πολυποδα στο ενδομητριο αλλα απο τοτε ειχα 2 περιοδους στην ωρα τους!

Σας εχει τυχει εσας??Να παρω χαπια να μου ερθει?να περιμενω?ειναι απο την λαχταρα μου κ το αγχος μου που θελω να γινω μανουλε?εφτασα μεχρι να σκεφτω οτι μπαινω σε προωρη εμμηνοπαυση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανάληψη χοριακης μήπως είναι καθυστερημένη σύλληψη, ένας ακόμη υπέρηχος και μετά αφου αποκλειστεί η εγκυμοσύνη χάπια να έρθει να ηρεμισεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Επανάληψη χοριακης μήπως είναι καθυστερημένη σύλληψη, ένας ακόμη υπέρηχος και μετά αφου αποκλειστεί η εγκυμοσύνη χάπια να έρθει να ηρεμισεις. 

σκεφτηκα κ εγω να επαναλαβω την χοριακη αν κ την τριτη που μας περασες ηταν σχεδον ανυπαρκτη στο 1,9,την τεταρτη που με ειδε ο γιατρος μου το ενδομητριο ηταν στο 7,8 κ μου ειπε οτι θα μου ερθουν,αλλα εγω εχω ενοχλησεις περιεργιες κ νιωθω πρησμενη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angel1990 καλησπέρα! αφού απέκλεισες εγκυμοσύνη με τη χοριακή, περίμενε και θα έρθει η περίοδος. Κάνε μία χοριακή ακόμη να βεβαιωθείς, όπως λέει και η φίλη παραπάνω. Βάσει προσωπικής εμπειρίας, αυτό μου έχει τύχει 3 φορές στα σχεδόν 30 χρόνια περιόδου μου. Δηλαδή, για 3 φορές, απροσδιόριστα, ο κύκλος ήταν 45-50 μέρες, υπερπηδώντας έναν μήνα! Εφόσον πήγες και στο γιατρό, μια χαρά. Ξανακάλεσέ τον και ρώτησε ό,τι σε απασχολεί. Είναι κουραστική και εκνευριστική η αναμονή, αλλά συμβαίνει και αυτό, αν δεν είναι εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η demie_14 είπε:

@Angel1990 καλησπέρα! αφού απέκλεισες εγκυμοσύνη με τη χοριακή, περίμενε και θα έρθει η περίοδος. Κάνε μία χοριακή ακόμη να βεβαιωθείς, όπως λέει και η φίλη παραπάνω. Βάσει προσωπικής εμπειρίας, αυτό μου έχει τύχει 3 φορές στα σχεδόν 30 χρόνια περιόδου μου. Δηλαδή, για 3 φορές, απροσδιόριστα, ο κύκλος ήταν 45-50 μέρες, υπερπηδώντας έναν μήνα! Εφόσον πήγες και στο γιατρό, μια χαρά. Ξανακάλεσέ τον και ρώτησε ό,τι σε απασχολεί. Είναι κουραστική και εκνευριστική η αναμονή, αλλά συμβαίνει και αυτό, αν δεν είναι εγκυμοσύνη. 

εσυ εκεινες τις φορες πηρες καποιο φαρμακο κ αδιαθετησες ή απλως περιμενες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εφόσον δεν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης και σε ειδε ο γιατρός σου αν δεν σου έρθει σε μερικές ημέρες ενημέρωσε τον ίσως σου δώσει χάπια για να ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2019 at 6:08 ΜΜ, ο/η Angel1990 είπε:

εσυ εκεινες τις φορες πηρες καποιο φαρμακο κ αδιαθετησες ή απλως περιμενες?

@Angel1990 απλώς περίμενα.... την 1η φορά (στα 26 μου) έκλεισα να πάω γυναικολόγο να δω τι γίνεται και τελικά αδιαθέτησα, τη 2η φορά (στα 35 μου) πήγα τελικά και μου είπε κάποια ανωμαλία είναι, βλέπω ότι σε κάποιες μέρες θα σου έρθει περίοδος και τον περασμένο Γενάρη (στα 41 μου πλέον) που ήταν η 3η φορά, δεν πήγα πουθενά... Και τα θυμαμαι όλα με ακρίβεια, γιατί πάντα είχα σταθερότατη περίοδο. Στα 26 φοβήθηκα εγκυμοσύνη, στα 35 έχοντας ήδη ένα παιδί, καταχάρηκα γιατί νόμιζα ότι ήμουν έγκυος και τώρα φαντάστηκα πια ότι λογικά θα είναι ανωμαλία (έκανα βεβαια και τεστ). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...