Μετάβαση σε περιεχόμενο
Guest

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mocca είπε:

Η χοριακή μου είναι πολύ χαμηλή είναι 25... επικοινώνησε με τον γυναικολόγο μου μου είπε ότι μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη ή μπορεί και να μην προχωρήσει καθόλου.. τη Δευτέρα όπως και να χει θα επαναλάβω τη χοριακή... Άρα δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ακόμη!

Εχω πολύ καιρό να μπω να γράψω εδώ μέσα,όμως διαβάζοντας σε δεν μπορω να μη συμφωνήσω με τις υπόλοιπες κοπελες.Έχουμε δει χοριακές που ξεκίνησαν από 8 και ανεβηκαν μια χαρά. Κάθε χοριακή πάνω από 5 είναι εγκυμοσύνη. 

Σε ενδιαφέρει να αυξανεται, σχεδόν να διπλασιαζεται ανά δύο μέρες. 

Έχεις μεγάλο κύκλο κι αν υποθέσεις πώς η εμφύτευση έγινε 22η-24η μέρα τότε το χαμηλό νούμερο δικαιολογειται. 

Ο γιατρός είναι επιφυλακτικος γιατί έτσι πρέπει να είναι. Εξάλλου οι περισσότεροι σου λένε κάνε δύο χωριακες κι έλα να σε δω κοντά στην 6η βδομάδα που θα φαίνεται ο σάκος. 

Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να περάσεις ένα όμορφο διήμερο. 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

????? Δεν διάβαζα τόσο. Μέχρι νοσηλευτική έφτασα. ??? Είμαι νοσηλεύτρια σε σχολείο αναπληρώτρια.... 28 χρονων❤️❤️❤️

Αληθειαααα !!! Και σπουδαζω νοσηλευτικη τωρα θα κανω την πρακτικη μου στην τριπολη !!! ?♥️♥️??????

@Mocca με το καλό κορίτσι μου...όλα να πάνε καλά!!! Να έχεις μια μεγάλη χοριακή την Δευτέρα κ μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!!

στις Just now, ο/η diana8 είπε:

Αληθειαααα !!! Και σπουδαζω νοσηλευτικη τωρα θα κανω την πρακτικη μου στην τριπολη !!! ?♥️♥️??????

Ναι? Που ήσουν? Σε ΤΕΙ? 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

@diana8 ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και μόνο!!! Θα ρυθμιστεί πολύ εύκολα ο θυρεοειδής μην αγχώνεσαι!! Θέλει πολύ προσοχή στην εγκυμοσύνη και συχνή παρακολούθηση!! Φυσικά συνδέεται με αποβολές όταν όμως δεν παίρνεις την θεραπεία!! Τώρα που έχετε βρει την λύση και λαμβάνεις την θεραπεία σου μην φοβάσαι τίποτα!! ??

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου !!! ♥️♥️?????? 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι? Που ήσουν? Σε ΤΕΙ? 

Σε ιεκ νοσηλευτικης !!! 
βρισκομαι 3 εξαμηνο και σκεφτομαι να ξεκινησω πρακτικη στο νοσοκομειο στην τριπολη!!! :) 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Σε ιεκ νοσηλευτικης !!! 
βρισκομαι 3 εξαμηνο και σκεφτομαι να ξεκινησω πρακτικη στο νοσοκομειο στην τριπολη!!! :) 

Ααα ιεκ??? Δεν γίνεται να εργαστεί σε σχολεία... Κ εγώ ήμουν καθηγήτρια σε δ. Ιεκ νοσηλεύτικης. Να δώσεις κ πιστοποίηση ?❤️

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ααα ιεκ??? Δεν γίνεται να εργαστεί σε σχολεία... Κ εγώ ήμουν καθηγήτρια σε δ. Ιεκ νοσηλεύτικης. Να δώσεις κ πιστοποίηση ?❤️

Ποτε προλαβες και διοριστηκες κοριτσαρα μου....εγω ακομα εδω ξεσκονιζω τις θεσεις της μηδενικης προυπηρεσιας στη δευτεροβαθμια και με ενα μικρο τυπικο υπολογισμο στα 78 διοριζαι εδω στα περιξ που δηλωνω....??

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ποτε προλαβες και διοριστηκες κοριτσαρα μου....εγω ακομα εδω ξεσκονιζω τις θεσεις της μηδενικης προυπηρεσιας στη δευτεροβαθμια και με ενα μικρο τυπικο υπολογισμο στα 78 διοριζαι εδω στα περιξ που δηλωνω....??

Δεν διορίστηκα. Αναπληρώτρια είμαι. Κάθε χρόνο χαρτιά. Κάθε χρόνο άγχος. Είναι η ειδικότητα. Που συνήθως μας παίρνουν όλους. Κάθε χρόνο κ περισσότερους καλούν.. Δυστυχώς... Γιατί κάπως έτσι καταλαβαίνεις πόσα προβλήματα έχουν τα παιδάκια... 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Στα διεκ δούλευα μια χρονιά απόγευμα.... Είναι ξεχωριστά χαρτιά....... Τα πρωινά σε σχολείο με παίρνουν συνήθως ως συνοδός νοσηλεύτρια. 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν διορίστηκα. Αναπληρώτρια είμαι. Κάθε χρόνο χαρτιά. Κάθε χρόνο άγχος. Είναι η ειδικότητα. Που συνήθως μας παίρνουν όλους. Κάθε χρόνο κ περισσότερους καλούν.. Δυστυχώς... Γιατί κάπως έτσι καταλαβαίνεις πόσα προβλήματα έχουν τα παιδάκια... 

Μία από τα ίδια κ εγώ αναπληρώτρια σε σχολεία.. Κάθε χρόνο να κάνεις το σταυρό σου για το που θα σε Πάρουν... Χαρτουρα, αναμονή κτλ κτλ... Με το καλό το μωράκι σου!!! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Εχω πολύ καιρό να μπω να γράψω εδώ μέσα,όμως διαβάζοντας σε δεν μπορω να μη συμφωνήσω με τις υπόλοιπες κοπελες.Έχουμε δει χοριακές που ξεκίνησαν από 8 και ανεβηκαν μια χαρά. Κάθε χοριακή πάνω από 5 είναι εγκυμοσύνη. 

Σε ενδιαφέρει να αυξανεται, σχεδόν να διπλασιαζεται ανά δύο μέρες. 

Έχεις μεγάλο κύκλο κι αν υποθέσεις πώς η εμφύτευση έγινε 22η-24η μέρα τότε το χαμηλό νούμερο δικαιολογειται. 

Ο γιατρός είναι επιφυλακτικος γιατί έτσι πρέπει να είναι. Εξάλλου οι περισσότεροι σου λένε κάνε δύο χωριακες κι έλα να σε δω κοντά στην 6η βδομάδα που θα φαίνεται ο σάκος. 

Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να περάσεις ένα όμορφο διήμερο. 

Νιώθω ήδη πολύ καλύτερα χάρη στα λόγια σας! Σας ευγνωμονώ!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

@Mocca με το καλό κορίτσι μου...όλα να πάνε καλά!!! Να έχεις μια μεγάλη χοριακή την Δευτέρα κ μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!!

Ακόμη δε μπορώ να συνειδητοποιήσω τίποτα από όλα αυτά!!! Σαν ψέμα μου φαίνεται σε ευχαριστώ πολύ!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ναι ναι. ?? Εμείς είμαστε έτοιμες... Κ τώρα εγώ χαλαρή ηηηηη με την εγκυμοσύνη μου! 

Είσαι εγκυουλα κοριτσάκι μου???  Μπράβο μπράβο μπράβο!!!! σε ποιο μήνα είσαι??? είναι το πρώτο σου???

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Πες του θα γίνει το όνειρο του πραγματικότητα.. ? Σου είπε να ξεκινήσεις φελισιν μήπως? Η ακόμη τίποτα? 

Ξεκίνησα εγώ από μόνη  πριν από 1μησι μήνα περίπου... Και φυσικά συνεχίζω τώρα!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

@Mocca κοριτσι μου τι ευχαριστα νεα?? Μπραβο συγχαρητηρια οπως σου ειπαν και τα κοριτσια μας ενδιαφερει να διπλασιαζετε η χοριακη οσο για τις καουρες ξινονηλο θα δεις αποτελεσμα κατευθειαν.

Μα τί ωραία κόλπα ξέρετε βρε κορίτσια!

Guest

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Ντορντεα: 26/09

Νatacha : 28/09

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 03/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Whatever:

Geo2009:

Χρυσάφω:

Jesabell: 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Ντορντεα: 26/09

Νatacha : 28/09

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 03/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Whatever:

Geo2009:

Χρυσάφω:

Jesabell: 

Ωωωωωω τέλεια καλά κλείνει ο Σεπτέμβρης.. περιμένουμε @Ντορντεα κ @Natacha να κλείσει ακόμα καλύτερα ο μήνας... 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Μία από τα ίδια κ εγώ αναπληρώτρια σε σχολεία.. Κάθε χρόνο να κάνεις το σταυρό σου για το που θα σε Πάρουν... Χαρτουρα, αναμονή κτλ κτλ... Με το καλό το μωράκι σου!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ ?❤️

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mocca είπε:

Είσαι εγκυουλα κοριτσάκι μου???  Μπράβο μπράβο μπράβο!!!! σε ποιο μήνα είσαι??? είναι το πρώτο σου???

Ναι το πρώτο μου. Είχα ανοίξει ένα θεμα τον Μάρτιο κ τελικά ήταν ο τυχερός.... 33ων εβδομάδων είμαι!!!. Τελειώνουμε σιγά σιγά... Γι αυτό σας επισκέπτομαι να δω τι κάνει η ομαδουλα που ήμουν κάποτε ???

στις On 26/9/2019 at 10:41 ΠΜ, ο/η Bebouli είπε:

@Ντορντεα εσύ κορίτσι μου πως είσαι?? Έχουμε κανενα σημάδι?? 

Γεια σου κοριτσι μου..εχθες το βραδυ ειδα καφε στην σερβιετα και πονο χαμηλα στην κοιλια μαλλον περιοδος ?

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ωωωωωω τέλεια καλά κλείνει ο Σεπτέμβρης.. περιμένουμε @Ντορντεα κ @Natacha να κλείσει ακόμα καλύτερα ο μήνας... 

Εμενα η περιοδος μου ηρθε δυστυχως κοριτσια μου..?

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι το πρώτο μου. Είχα ανοίξει ένα θεμα τον Μάρτιο κ τελικά ήταν ο τυχερός.... 33ων εβδομάδων είμαι!!!. Τελειώνουμε σιγά σιγά... Γι αυτό σας επισκέπτομαι να δω τι κάνει η ομαδουλα που ήμουν κάποτε ???

Αααχχ πόσο χαίρομαι!!! Μπραβοοοοο κορίτσι μου με το καλό το μπεμπακι σου!! Εν τω μεταξύ Και εγώ μόλις άνοιξα θέμα έμαθα κιόλας ότι είμαι έγκυος!!!! Μάλλον είναι γουρλίδικο.... Εύχομαι να συνεχίσει γουρλίδικο γιατί η χοριακή μου είναι αρκετά χαμηλή και θα δείξει τη Δευτέρα αν διπλασιαστεί....

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ντορντεα είπε:

Εμενα η περιοδος μου ηρθε δυστυχως κοριτσια μου..?

Οπότε μάζευε δυνάμεις για τον επόμενο!!!! 

Guest
στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Μπραβο στα κορίτσια!!!!Με το καλο!!

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Και ξέρεις ποιο είναι το ωραίο; ότι με τόσα δίδυμα που έχουμε πλέον στο πινακακι είναι πιο πολλά τα μωρά παρά όλες εμείς!
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Έχουμε έρθει στην Εύβοια για σκ γι’αυτό δεν έστειλα αυτές τις μέρες! Λοιπόν που λέτε την Παρασκευή με έπιασε ένα άγχος ότι δε νιώθω το μωρό, είχα διαβάσει κ την προηγούμενη μέρα κάποια πράγματα για ενδομήτριους θανάτους κλπ κ μάλλον επηρεάστηκα(τώρα το νιώθω πάλι συνέχεια😊)..οπότε είπα στον άντρα μου να πάμε στο γιατρό να δούμε ότι είναι εντάξει να μου φύγει! Και πήγαμε το είδαμε όλα οκ..ήμουν 31+2 τότε το μωρό έχει πάει 1760 γραμμάρια!! Μεγάλο μωρό μας είπε κι αυτός, ακούσαμε την καρδούλα και όλα φυσιολογικά ευτυχώς..έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω, αλλά ακόμα είναι νωρίς δε ξέρουμε αν είναι η τελική του θέση.  Μας έκανε και ντοπλερ αυτό μόνο λίγο με ανησύχησε...μας είπε ότι ήταν λίγο οριακό, δηλαδή είναι στα ανώτατα φυσιολογικά όρια..το ντοπλερ μας λέει είναι η αντίσταση της ροής του αίματος από τη μητέρα στο μωρό..και φυσιολογικά δεν πρέπει να υπάρχει μεγάλη αντίσταση, πρέπει να πηγαίνει άνετα το αίμα στο μωρό..αλλιώς δε θα μπορεί να αναπτυχθεί. Αλλά μας είπε ότι αυτή η μέτρηση είναι της στιγμής, κ μπορεί να ήμουν αγχωμένη κ να βγήκε έτσι..και ότι αφού έχουμε την Τετάρτη το ντοπλερ θα το δούμε τότε πιο καλά..απλά αν είναι κάτι πρέπει να το παρακολουθούμε..δε με άγχωσε ιδιαίτερα, αν είναι κάτι που μπορείς να το παρακολουθείς μπορεί να το έχουμε υπό έλεγχο πιστεύω ε;; 😕
    • @kynodontas πολύ θα ήθελα να σου απαντήσω σοβαρά αλλά όπως έχει δείξει η ιστορία οι περισσότεροι άντρες που μπαίνουν εδώ με τέτοιου είδους προβληματισμούς που εξιστορούν με το Καλημέρα το δράμα τους είναι troll και για αυτό το λόγο αντιμετωπίζονται με δυσπιστία και σαρκασμό.  Το να ψάχνεις για γυναίκα δεν ειναι κακό, αλλά βρε καλέ μου εδώ μέσα ΟΛΕΣ είναι σε γάμο/σταθερή σχέση και προσπαθούν για παιδί ή έχουν ήδη παιδι και συζητάνε για το πώς βγαίνουν τα κακάκια μωρου από τα ρούχα (φοβερό θεμα! το θυμαστε οι παλιες;). Δεν είναι καν σέξι ακόμα κι όταν συζητάμε με ποια στάση έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες για σύλληψη! Οπότε λύσε μου την απορία, τι σε έφερε εδώ; Έχεις παρακολουθήσει καθολου τις συζητησεις στο φόρουμ και σε ενδιαφέρουν ή απλά είδες φως και μπήκες; Με ειλικρινή διάθεση να μπω στη θέση σου και να βοηθήσω εφόσον όντως χρειάζεσαι τη δική μας γνώμη
    • Κωνσταντίνα να σου πω κάτι να σε καθησύχασω  για να μην  σου πω να χαίρεσαι που είναι ακόμα μέσα στη κοιλίτσα.. κανονικά πρέπει να επιλέγουν αυτά ποτέ θα βγουν ...εγώ παρόλο που ήμουν  39 και 5..Ο παιδίατρος που τον είδε μου είπε επειδή τα αυτακια  του ήταν πάρα πολύ μαλακα  ότι είχε ακόμα μέρες...εννοώ αυτό που έλεγαν και οι  παλιές παλιοί εκείνο ξέρει πότε θα βγει είναι σοφό...και οι προκλήσεις κανονικά πρέπει να γίνονται σε εξαιρετικές περιπτώσεις ..άσχετα ότι γίνονται  ρουτίνα...εγώ θα σου έλεγα να χαρείς όσες μέρες απομένουν ...απολα μου τα παιδιά η μικρή μου που γεννήθηκε σχεδόν 41 εβδ 40 και  5...ήταν και είναι το πιο ζωηρό κ δυνατό μωρό...Θέλω να πω μην βιάζεσαι...Θα την πάρεις σύντομα αγκαλιά!!και εύχομαι με κανένα πόνο 😘😘
    • Για το Τουρισμός για Όλους λογικά πρέπει να βγουν κάπου την επόμενη εβδομάδα, αφού ξεκινάει 15 Ιουλίου το πρόγραμμα! Ο κοινωνικός τουρισμός που πήρα τηλ μου είπαν μέσα στον Ιούλιο θα βγουν! Ποιο έχετε κάνει εσείς; Μια χαρά για να πας να μας πεις πόσο είναι!! Εγώ δεν περίμενα 1363 γιατί στο ιντερνετ έγραφε πιο λίγο ότι είναι την 29η εβδομάδα! Μας είπε κ ο γιατρός ότι είναι μεγάλο μωρό, δηλαδή πάνω απ’το μέσο όρο και ψηλόλιγνο! Εντάξει αφού σας είπε ο γιατρός ότι είναι στη μέση σημαίνει ότι μια χαρά είναι κ αναπτύσσεται κανονικά! Αλλά αυτά αλλάζουν ούτως ή άλλως θα πας κ τώρα κ θα δεις, μπορεί να χει αναπτυχθεί παραπάνω πχ τώρα! Πιο μετά το βλέπεις πιο ξεκάθαρα!! Τετάρτη πάω για ντόπλερ!! Εσύ;; Ποια σελίδα λες;; Ξέρω ότι και οι εταιρείες δίνουν κάποιες δείγματα κλπ..πρέπει να βρούμε ποιες!
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...