Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mocca είπε:

Η χοριακή μου είναι πολύ χαμηλή είναι 25... επικοινώνησε με τον γυναικολόγο μου μου είπε ότι μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη ή μπορεί και να μην προχωρήσει καθόλου.. τη Δευτέρα όπως και να χει θα επαναλάβω τη χοριακή... Άρα δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ακόμη!

Εχω πολύ καιρό να μπω να γράψω εδώ μέσα,όμως διαβάζοντας σε δεν μπορω να μη συμφωνήσω με τις υπόλοιπες κοπελες.Έχουμε δει χοριακές που ξεκίνησαν από 8 και ανεβηκαν μια χαρά. Κάθε χοριακή πάνω από 5 είναι εγκυμοσύνη. 

Σε ενδιαφέρει να αυξανεται, σχεδόν να διπλασιαζεται ανά δύο μέρες. 

Έχεις μεγάλο κύκλο κι αν υποθέσεις πώς η εμφύτευση έγινε 22η-24η μέρα τότε το χαμηλό νούμερο δικαιολογειται. 

Ο γιατρός είναι επιφυλακτικος γιατί έτσι πρέπει να είναι. Εξάλλου οι περισσότεροι σου λένε κάνε δύο χωριακες κι έλα να σε δω κοντά στην 6η βδομάδα που θα φαίνεται ο σάκος. 

Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να περάσεις ένα όμορφο διήμερο. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

????? Δεν διάβαζα τόσο. Μέχρι νοσηλευτική έφτασα. ??? Είμαι νοσηλεύτρια σε σχολείο αναπληρώτρια.... 28 χρονων❤️❤️❤️

Αληθειαααα !!! Και σπουδαζω νοσηλευτικη τωρα θα κανω την πρακτικη μου στην τριπολη !!! ?♥️♥️??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mocca με το καλό κορίτσι μου...όλα να πάνε καλά!!! Να έχεις μια μεγάλη χοριακή την Δευτέρα κ μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η diana8 είπε:

Αληθειαααα !!! Και σπουδαζω νοσηλευτικη τωρα θα κανω την πρακτικη μου στην τριπολη !!! ?♥️♥️??????

Ναι? Που ήσουν? Σε ΤΕΙ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

@diana8 ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και μόνο!!! Θα ρυθμιστεί πολύ εύκολα ο θυρεοειδής μην αγχώνεσαι!! Θέλει πολύ προσοχή στην εγκυμοσύνη και συχνή παρακολούθηση!! Φυσικά συνδέεται με αποβολές όταν όμως δεν παίρνεις την θεραπεία!! Τώρα που έχετε βρει την λύση και λαμβάνεις την θεραπεία σου μην φοβάσαι τίποτα!! ??

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου !!! ♥️♥️?????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι? Που ήσουν? Σε ΤΕΙ? 

Σε ιεκ νοσηλευτικης !!! 
βρισκομαι 3 εξαμηνο και σκεφτομαι να ξεκινησω πρακτικη στο νοσοκομειο στην τριπολη!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Σε ιεκ νοσηλευτικης !!! 
βρισκομαι 3 εξαμηνο και σκεφτομαι να ξεκινησω πρακτικη στο νοσοκομειο στην τριπολη!!! :) 

Ααα ιεκ??? Δεν γίνεται να εργαστεί σε σχολεία... Κ εγώ ήμουν καθηγήτρια σε δ. Ιεκ νοσηλεύτικης. Να δώσεις κ πιστοποίηση ?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ααα ιεκ??? Δεν γίνεται να εργαστεί σε σχολεία... Κ εγώ ήμουν καθηγήτρια σε δ. Ιεκ νοσηλεύτικης. Να δώσεις κ πιστοποίηση ?❤️

Ποτε προλαβες και διοριστηκες κοριτσαρα μου....εγω ακομα εδω ξεσκονιζω τις θεσεις της μηδενικης προυπηρεσιας στη δευτεροβαθμια και με ενα μικρο τυπικο υπολογισμο στα 78 διοριζαι εδω στα περιξ που δηλωνω....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ποτε προλαβες και διοριστηκες κοριτσαρα μου....εγω ακομα εδω ξεσκονιζω τις θεσεις της μηδενικης προυπηρεσιας στη δευτεροβαθμια και με ενα μικρο τυπικο υπολογισμο στα 78 διοριζαι εδω στα περιξ που δηλωνω....??

Δεν διορίστηκα. Αναπληρώτρια είμαι. Κάθε χρόνο χαρτιά. Κάθε χρόνο άγχος. Είναι η ειδικότητα. Που συνήθως μας παίρνουν όλους. Κάθε χρόνο κ περισσότερους καλούν.. Δυστυχώς... Γιατί κάπως έτσι καταλαβαίνεις πόσα προβλήματα έχουν τα παιδάκια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ποτε προλαβες και διοριστηκες κοριτσαρα μου....εγω ακομα εδω ξεσκονιζω τις θεσεις της μηδενικης προυπηρεσιας στη δευτεροβαθμια και με ενα μικρο τυπικο υπολογισμο στα 78 διοριζαι εδω στα περιξ που δηλωνω....??

Στα διεκ δούλευα μια χρονιά απόγευμα.... Είναι ξεχωριστά χαρτιά....... Τα πρωινά σε σχολείο με παίρνουν συνήθως ως συνοδός νοσηλεύτρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν διορίστηκα. Αναπληρώτρια είμαι. Κάθε χρόνο χαρτιά. Κάθε χρόνο άγχος. Είναι η ειδικότητα. Που συνήθως μας παίρνουν όλους. Κάθε χρόνο κ περισσότερους καλούν.. Δυστυχώς... Γιατί κάπως έτσι καταλαβαίνεις πόσα προβλήματα έχουν τα παιδάκια... 

Μία από τα ίδια κ εγώ αναπληρώτρια σε σχολεία.. Κάθε χρόνο να κάνεις το σταυρό σου για το που θα σε Πάρουν... Χαρτουρα, αναμονή κτλ κτλ... Με το καλό το μωράκι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Εχω πολύ καιρό να μπω να γράψω εδώ μέσα,όμως διαβάζοντας σε δεν μπορω να μη συμφωνήσω με τις υπόλοιπες κοπελες.Έχουμε δει χοριακές που ξεκίνησαν από 8 και ανεβηκαν μια χαρά. Κάθε χοριακή πάνω από 5 είναι εγκυμοσύνη. 

Σε ενδιαφέρει να αυξανεται, σχεδόν να διπλασιαζεται ανά δύο μέρες. 

Έχεις μεγάλο κύκλο κι αν υποθέσεις πώς η εμφύτευση έγινε 22η-24η μέρα τότε το χαμηλό νούμερο δικαιολογειται. 

Ο γιατρός είναι επιφυλακτικος γιατί έτσι πρέπει να είναι. Εξάλλου οι περισσότεροι σου λένε κάνε δύο χωριακες κι έλα να σε δω κοντά στην 6η βδομάδα που θα φαίνεται ο σάκος. 

Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να περάσεις ένα όμορφο διήμερο. 

 

 

Νιώθω ήδη πολύ καλύτερα χάρη στα λόγια σας! Σας ευγνωμονώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

@Mocca με το καλό κορίτσι μου...όλα να πάνε καλά!!! Να έχεις μια μεγάλη χοριακή την Δευτέρα κ μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!!

Ακόμη δε μπορώ να συνειδητοποιήσω τίποτα από όλα αυτά!!! Σαν ψέμα μου φαίνεται σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ναι ναι. ?? Εμείς είμαστε έτοιμες... Κ τώρα εγώ χαλαρή ηηηηη με την εγκυμοσύνη μου! 

Είσαι εγκυουλα κοριτσάκι μου???  Μπράβο μπράβο μπράβο!!!! σε ποιο μήνα είσαι??? είναι το πρώτο σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Πες του θα γίνει το όνειρο του πραγματικότητα.. ? Σου είπε να ξεκινήσεις φελισιν μήπως? Η ακόμη τίποτα? 

Ξεκίνησα εγώ από μόνη  πριν από 1μησι μήνα περίπου... Και φυσικά συνεχίζω τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

@Mocca κοριτσι μου τι ευχαριστα νεα?? Μπραβο συγχαρητηρια οπως σου ειπαν και τα κοριτσια μας ενδιαφερει να διπλασιαζετε η χοριακη οσο για τις καουρες ξινονηλο θα δεις αποτελεσμα κατευθειαν.

Μα τί ωραία κόλπα ξέρετε βρε κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Ντορντεα: 26/09

Νatacha : 28/09

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 03/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Whatever:

Geo2009:

Χρυσάφω:

Jesabell: 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Ντορντεα: 26/09

Νatacha : 28/09

liza_pan93 : 01/10

Titika88: 03/10

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Whatever:

Geo2009:

Χρυσάφω:

Jesabell: 

Ωωωωωω τέλεια καλά κλείνει ο Σεπτέμβρης.. περιμένουμε @Ντορντεα κ @Natacha να κλείσει ακόμα καλύτερα ο μήνας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Μία από τα ίδια κ εγώ αναπληρώτρια σε σχολεία.. Κάθε χρόνο να κάνεις το σταυρό σου για το που θα σε Πάρουν... Χαρτουρα, αναμονή κτλ κτλ... Με το καλό το μωράκι σου!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ ?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mocca είπε:

Είσαι εγκυουλα κοριτσάκι μου???  Μπράβο μπράβο μπράβο!!!! σε ποιο μήνα είσαι??? είναι το πρώτο σου???

Ναι το πρώτο μου. Είχα ανοίξει ένα θεμα τον Μάρτιο κ τελικά ήταν ο τυχερός.... 33ων εβδομάδων είμαι!!!. Τελειώνουμε σιγά σιγά... Γι αυτό σας επισκέπτομαι να δω τι κάνει η ομαδουλα που ήμουν κάποτε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2019 at 10:41 ΠΜ, ο/η Bebouli είπε:

@Ντορντεα εσύ κορίτσι μου πως είσαι?? Έχουμε κανενα σημάδι?? 

Γεια σου κοριτσι μου..εχθες το βραδυ ειδα καφε στην σερβιετα και πονο χαμηλα στην κοιλια μαλλον περιοδος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ωωωωωω τέλεια καλά κλείνει ο Σεπτέμβρης.. περιμένουμε @Ντορντεα κ @Natacha να κλείσει ακόμα καλύτερα ο μήνας... 

Εμενα η περιοδος μου ηρθε δυστυχως κοριτσια μου..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι το πρώτο μου. Είχα ανοίξει ένα θεμα τον Μάρτιο κ τελικά ήταν ο τυχερός.... 33ων εβδομάδων είμαι!!!. Τελειώνουμε σιγά σιγά... Γι αυτό σας επισκέπτομαι να δω τι κάνει η ομαδουλα που ήμουν κάποτε ???

Αααχχ πόσο χαίρομαι!!! Μπραβοοοοο κορίτσι μου με το καλό το μπεμπακι σου!! Εν τω μεταξύ Και εγώ μόλις άνοιξα θέμα έμαθα κιόλας ότι είμαι έγκυος!!!! Μάλλον είναι γουρλίδικο.... Εύχομαι να συνεχίσει γουρλίδικο γιατί η χοριακή μου είναι αρκετά χαμηλή και θα δείξει τη Δευτέρα αν διπλασιαστεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ντορντεα είπε:

Εμενα η περιοδος μου ηρθε δυστυχως κοριτσια μου..?

Οπότε μάζευε δυνάμεις για τον επόμενο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ωωωωωω τέλεια καλά κλείνει ο Σεπτέμβρης.. περιμένουμε @Ντορντεα κ @Natacha να κλείσει ακόμα καλύτερα ο μήνας... 

Μπραβο στα κορίτσια!!!!Με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...