Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είμαι 28 χρόνων. Κ εγώ παρακολουθούν τον κύκλο μου με υπέρηχο κ συχνές επισκέψεις στο γιατρό..... Κ στον 2ο κύκλο πήρα τα χάπια κ έμεινα έγκυος. Τώρα είμαι 7 μηνών...... Πρέπει αν παρακολουθήσεις τον κύκλο σου... Να κάνεις εξετάσεις.... Να μπεις σε μια διαδικασία!! ?

Αστεριιιιι 7 μηνων!!!!! Μπραβο με το καλο το μωρακι σου , γερο να ειναι!!!! Αααααα γι αυτο εσυ μικρουλα μου επιμενεις για τα χαπια! Λοιπον θα παω και αν μου πει να κανω τιποτα τετοιο θα σε ενημερωσω προσωπικα! Ετσι γιατι σε συμπαθησα μικρη μου εγκυουλα! Το πρωτο σου ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, 

Πρώτη μου φορά στο forum! Αρχικά θέλω να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου σε όλες όσες θέλουμε να γίνουμε σύντομα μανούλες να το πετύχουμε σύντομα και εύκολα! Και φυσικά μέσα στο 2020!!!

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε αποφάσισα μετά από σημάδια εγκυμοσύνης (παρατεταμένοι πόνοι περιόδου χωρίς αυτή να έρχεται, κράμπες στις ωοθήκες και στήθος πέτρα) να κάνω δύο τεστ εγκυμοσύνης. Το ένα το Σάββατο και το άλλο την Κυριακή. Και τα δύο έδειξαν θετικά αλλά η γραμμούλα ελέγχου ήταν πολύ πολύ αχνή. Έτσι τη Δευτέρα πήγα και έκανα εξέταση β-χοριακής... Την Τρίτη παίρνω μια χοριακή τετραψήφια! Την ίδια μέρα πήγα στον γιατρό και είδαμε κιόλας τον σάκο. 5,5 μηνών έγκυος για πρώτη φορά! Απίστευτη χαρά. Όμως γρήγορα άρχισε και το άγχος... Αρχικά σκέφτηκα ότι την περίοδο που έμεινα έγκυος ο άντρας μου ήταν αρρωστούλης, εγώ πέρασα γαστρεντερίτιδα και για 5 μέρες έπαιρνα 2 χάπια την ημέρα για να ηρεμήσουν τα έντερα (το Zantac και το Librax, δεν είναι αντιβίωση αλλά είναι χάπια ). Επίσης πριν από λίγες μέρες έβαλα μια φορά travocort λόγω φαγουρίτσας και πήρα 2 strepfen για το λαιμό που και τα δύο λένε ότι πρέπει να αποφεύγονται στην εγκυμοσύνη. Τα είπα όλα τα παραπάνω στον γιατρό και μου απάντησε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Ότι είναι τόσο μικρό το κύημα που αν κάτι πολύ δυνατό προσπαθούσε να το βλάψει θα χανόταν και ότι από τη στιγμή που έμεινε δεν κατάφερε κάτι να το βλάψει. Τον εμπιστεύομαι, αλλά παρόλα αυτά κάνω κακές σκέψεις ότι μπορεί κάτι από αυτά να το έβλαψε. Γενικά έχω ένα άγχος γιατί ακούω πόσες κοπέλες έχουν ταλαιπωρηθεί και πόσα άσχημα πράγματα μπορούν να συμβούν. Είμαι χαρούμενη αλλά συγκρατημένα.... γιατί διαβάζω τόόόόσα (αποβολές, προβλήματα ανάπτυξης κ.ά) και όλα αυτά με έχουν αγχώσει πολύ. Νιώθω τόσο ευλογημένη και παράλληλα φοβισμένη για αυτό που έρχεται. Το έχει νιώσει αυτό καμιά σας; Θα ήθελα πολύ να διαβάσω για συναισθήματα ατόμων που είναι ή ήταν στην ίδια φάση με εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Titika88 είπε:

Αστεριιιιι 7 μηνων!!!!! Μπραβο με το καλο το μωρακι σου , γερο να ειναι!!!! Αααααα γι αυτο εσυ μικρουλα μου επιμενεις για τα χαπια! Λοιπον θα παω και αν μου πει να κανω τιποτα τετοιο θα σε ενημερωσω προσωπικα! Ετσι γιατι σε συμπαθησα μικρη μου εγκυουλα! Το πρωτο σου ειναι???

Ναι το πρώτο μου είναι. Εγώ κορίτσι δεν έκανα ωορρηξία. Αυτό ανακαλύψαμε κ λόγω πολυκυστικων στην ουσία είχαμε επαφές τσάμπα.... Κ γενικά δίνουν τα χάπια αυτά γιατί είναι πάμφθηνα. Κ δεν προκαλούν κάτι επικίνδυνο. Κ τα δίνουν μετά από μήνες ελεύθερων επαφών. Γι αυτό κ η δικιά σου σου είπε έλα Σεπτεμβρίο... Ίσως κάτι τέτοιο έχει κ εσένα στο νου. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι είναι κόλαση αυτή η προγεστερόνη. Κ εγω χθες την τελείωσα.... Την έπαιρνα για μια εβδομάδα γιατί είχα συσπάσεις με πόνους περιόδου.... Όπως κ το πρώτο τρίμηνο... Το τι πέρασα πάλι. Άλλο πράγμα.... Εγώ τα έπαιρνα κ πρωί κ βράδυ.... Το βράδυ ήμουν σα ζόμπι. Οποτς αναγκαστικά να το παίρνω κ να πέφτω για ύπνο κατευθείαν..... Κ το πρωί το έπαιρνα 8 η ώρα κ ξανά κοιμόμουν.!!!! 

Πω φαντάζομαι πόσο μάλλον εσύ με το μωρό.. δύσκολο. Όχι βραδάκι θα το παίρνω κ ύπνο... Χαχαα να μη καταλαβαίνω κ πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Είμαι 28 χρόνων. Κ εγώ παρακολουθούν τον κύκλο μου με υπέρηχο κ συχνές επισκέψεις στο γιατρό..... Κ στον 2ο κύκλο πήρα τα χάπια κ έμεινα έγκυος. Τώρα είμαι 7 μηνών...... Πρέπει αν παρακολουθήσεις τον κύκλο σου... Να κάνεις εξετάσεις.... Να μπεις σε μια διαδικασία!! ?

Πάντως έχω διαβάσει κ ακούσει ότι συνήθως με την δεύτερη προσπάθεια χαπιών γίνεται η δουλειά .. να ναι τυχαίο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πάντως έχω διαβάσει κ ακούσει ότι συνήθως με την δεύτερη προσπάθεια χαπιών γίνεται η δουλειά .. να ναι τυχαίο??

Εμένα ήταν η πρώτη φορά με χαπι. Με υψηλή δόση κ έβγαλα κ μόνο ένα...... Αλλά ευτυχώς τυχερό!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πω φαντάζομαι πόσο μάλλον εσύ με το μωρό.. δύσκολο. Όχι βραδάκι θα το παίρνω κ ύπνο... Χαχαα να μη καταλαβαίνω κ πολλά

Όταν ξεκινήσω δουλειά κ το παίρνω θα με ενοχλεί.... Μέχρι το Μάιο που το περνά. Αναγκαζόμουν κ έβαζα ξυπνητήρι 4 τα ξημερώματα. Για να μπορώ να κοιμάμαι μετά..... Κ 4 απόγευμα. Κ κοιμόμουν 6 το απόγευμα..... Σερί μέχρι το πρωί!!!!!! Κάτι ύπνους..... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Έρχομαι κ εγώ στην παρέα σας μιας και το θέμα μάλλον είμαι μέσα στο θέμα!! 

Εύχομαι όπως λέει και το ποστ γρήγορα μέσα στο 20 να γεμίσουν κοιλίτσες με γερά μωράκια!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι είναι κόλαση αυτή η προγεστερόνη. Κ εγω χθες την τελείωσα.... Την έπαιρνα για μια εβδομάδα γιατί είχα συσπάσεις με πόνους περιόδου.... Όπως κ το πρώτο τρίμηνο... Το τι πέρασα πάλι. Άλλο πράγμα.... Εγώ τα έπαιρνα κ πρωί κ βράδυ.... Το βράδυ ήμουν σα ζόμπι. Οποτς αναγκαστικά να το παίρνω κ να πέφτω για ύπνο κατευθείαν..... Κ το πρωί το έπαιρνα 8 η ώρα κ ξανά κοιμόμουν.!!!! 

αύριο θα την ξεκινήσω ..δε την ρώτησα όμως πόσο θα την πάρω..σιγουρα σε κάθε κύκλο αλλά πόσες μέρες. δύο κουτιά μ έγραψε..αύριο θα ξαναπάω να με δει κ θα τη ρωτήσω..

έχω μια ανησυχία, δλδ πως γίνεται θα περιμένω 10κ μιση περίπου στις 36 ώρες δλδ να σκάσει το αβγό? κ άμα δε νιώσω τίποτα? τόσο στήμενο σύστημα είναι χαχα? πάντως προς το παρόν έχουν περάσει οι 30 ώρες δε νιώθω τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

αύριο θα την ξεκινήσω ..δε την ρώτησα όμως πόσο θα την πάρω..σιγουρα σε κάθε κύκλο αλλά πόσες μέρες. δύο κουτιά μ έγραψε..αύριο θα ξαναπάω να με δει κ θα τη ρωτήσω..

έχω μια ανησυχία, δλδ πως γίνεται θα περιμένω 10κ μιση περίπου στις 36 ώρες δλδ να σκάσει το αβγό? κ άμα δε νιώσω τίποτα? τόσο στήμενο σύστημα είναι χαχα? πάντως προς το παρόν έχουν περάσει οι 30 ώρες δε νιώθω τίποτα...

Ε ας έχετε επαφή.... Γιατί θέλουν δρόμο κ τα καημένα τα σπερματοζωαρια να φτάσουν εκεί μέσα.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

αύριο θα την ξεκινήσω ..δε την ρώτησα όμως πόσο θα την πάρω..σιγουρα σε κάθε κύκλο αλλά πόσες μέρες. δύο κουτιά μ έγραψε..αύριο θα ξαναπάω να με δει κ θα τη ρωτήσω..

έχω μια ανησυχία, δλδ πως γίνεται θα περιμένω 10κ μιση περίπου στις 36 ώρες δλδ να σκάσει το αβγό? κ άμα δε νιώσω τίποτα? τόσο στήμενο σύστημα είναι χαχα? πάντως προς το παρόν έχουν περάσει οι 30 ώρες δε νιώθω τίποτα...

Πέμπτη δεν θα ξανά πήγαινες στο γιατρό??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Πέμπτη δεν θα ξανά πήγαινες στο γιατρό??? 

ναι αλλά δεν είχε νόημα να πάω σήμερα αφού το βράδυ υποτίθεται θα σκάσει κ θα έχουμε επαφή. αύριο θα πάω να δω τί έγινε τελικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ναι αλλά δεν είχε νόημα να πάω σήμερα αφού το βράδυ υποτίθεται θα σκάσει κ θα έχουμε επαφή. αύριο θα πάω να δω τί έγινε τελικα...

Ε να βλέπαμε πόσα εκατοστά είναι... Κ εάν ετοιμάζονται να σπάσουν ένα ή κ τα δύο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε να βλέπαμε πόσα εκατοστά είναι... Κ εάν ετοιμάζονται να σπάσουν ένα ή κ τα δύο. 

στο ένα ποντάρω που ήταν 18,5. το άλλο είχε ήδη φθάσει 21.. οπότε χλωμό να ήταν καλό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

στο ένα ποντάρω που ήταν 18,5. το άλλο είχε ήδη φθάσει 21.. οπότε χλωμό να ήταν καλό!!!! 

Γιατί όχι??? Εγώ ποντάρω κ σε αυτο??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Γιατί όχι??? Εγώ ποντάρω κ σε αυτο??????

Κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι πως γινεται που λενε μερικες κοπελες οτι εμειναν εγκυος στα τελειωματα της περιοδου.. με κανονικο κυκλο.. 

χθες παλι μου ειπε μια γνωστη μου οτι εμεινε αμεσως μετα την περιοδο με εκεινη την επαφη που ειχε !!! Πως γινεται αυτο σε κανονικο κυκλο.. δε λεω να ειναι ασταθης τοτε ναι αλλα αλλιως πως γινεται ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι πως γινεται που λενε μερικες κοπελες οτι εμειναν εγκυος στα τελειωματα της περιοδου.. με κανονικο κυκλο.. 

χθες παλι μου ειπε μια γνωστη μου οτι εμεινε αμεσως μετα την περιοδο με εκεινη την επαφη που ειχε !!! Πως γινεται αυτο σε κανονικο κυκλο.. δε λεω να ειναι ασταθης τοτε ναι αλλα αλλιως πως γινεται ???

Το σπέρμα μένει κάμποσες μέρες μέσα στο κόλπο. Οποτε αν είσαι τυχερή κ μετά που θα τελειώσει η περίοδος κ γίνει η επαφή κρατιέται έστω κ ενς σπερματοζωαριο που γονιμοποιεί ταξί..... Κοριτσάκι θα είναι. Ποντάρω στο κορίτσι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το σπέρμα μένει κάμποσες μέρες μέσα στο κόλπο. Οποτε αν είσαι τυχερή κ μετά που θα τελειώσει η περίοδος κ γίνει η επαφή κρατιέται έστω κ ενς σπερματοζωαριο που γονιμοποιεί ταξί..... Κοριτσάκι θα είναι. Ποντάρω στο κορίτσι!!! 

Ρωταω γιατι καταλαβα την ωορρηξια μου 10 μερα του κυκλου μου ενω τον προηγουμενο μηνα ηταν  15η.. με κυκλο 28 μερες επαφη ειχαμε αμεσως μετα την περιοδο... αλλα δε νομιζω να εχω πιθανοτητες γιατι και 10η μερα να εγινε ωορρηξια θα ηταν τοσο δυνατο ωστε να μεινει τοσες μερες ...3 μερες μου κραταει η περιοδος κ εμεις καναμε την 4η.!!! Οποτε δεν πειραζει θα εχω τ νου μου μηπως νιωσω παλι τα πονακια και η ωορρηξια γινει μετα. Οπως συνηθως .!!! Θα προσπαθησω να εχω επαφες και αυτες τις μερες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Ρωταω γιατι καταλαβα την ωορρηξια μου 10 μερα του κυκλου μου ενω τον προηγουμενο μηνα ηταν  15η.. με κυκλο 28 μερες επαφη ειχαμε αμεσως μετα την περιοδο... αλλα δε νομιζω να εχω πιθανοτητες γιατι και 10η μερα να εγινε ωορρηξια θα ηταν τοσο δυνατο ωστε να μεινει τοσες μερες ...3 μερες μου κραταει η περιοδος κ εμεις καναμε την 4η.!!! Οποτε δεν πειραζει θα εχω τ νου μου μηπως νιωσω παλι τα πονακια και η ωορρηξια γινει μετα. Οπως συνηθως .!!! Θα προσπαθησω να εχω επαφες και αυτες τις μερες !!!!

Γενικά ας έχεις συχνές επαφές.... Αυτό είναι το πιο λογικό. Για να υπάρχει πάντα μέσα στο κόλπο σπέρμα έτοιμο για γονιμοποίηση..... Γιατί κάθε μήνα δεν ξέρεις ποτε θα χεις ωορρηξία. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Επιτέλους το τεστ ωορρηξίας έγινε θετικό!! Μακάρι να εχω ευχάριστα νέα να σας πω σε 15 μέρες!! Αχ!! 

Μπραβο @Bebouli . Εύχομαι καλή επιτυχία !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Επιτέλους το τεστ ωορρηξίας έγινε θετικό!! Μακάρι να εχω ευχάριστα νέα να σας πω σε 15 μέρες!! Αχ!! 

Μια χαρά!!!! σίγουρα έχεις πιθανότητες!!!εύχομαι να πεις ευχάριστα μετά από δύο εβδομάδες!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Επιτέλους το τεστ ωορρηξίας έγινε θετικό!! Μακάρι να εχω ευχάριστα νέα να σας πω σε 15 μέρες!! Αχ!! 

Καλη επιτυχια !!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...