Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποκολληση σάκου πρώτο τρίμηνο


Recommended Posts

Πρώτη φορά εδώ! Θέλω να μοιραστώ αυτό που ζω και να πάρω ίσως θάρρος από παρόμοιες περιπτώσεις με αίσιο τέλος... Είμαι 8 εβδομάδων έγκυος (2η εγκυμοσύνη) και ήδη από τ έκτη εβδομάδα έχουμε ακούσει τ καρδούλα του μωρού!! Τα δύσκολα ήρθαν πριν μια εβδομάδα που ξαφνικα ήρθε η αιμορραγία... τ έμβρυο στ υπέρηχο μια χαρά και ακούμε τ καρδούλα του... βλέπουμε όμως μια αποκολληση τ σάκου! Ξεκινάω φάρμακα και κατάκλιση! Σε δυο μέρες σε νέο υπέρηχο η αποκολληση έχει κλείσει και  τ μωράκι μια χαρά!! Συνεχίζω να ξεκουράζομαι από φόβο μήπως πάει πάλι κάτι στραβά.. σε τέσσερις μέρες νέος υπέρηχος και ενώ τ αίμα η’ καφέ υγρά έχουν σταματήσει ήδη σχεδόν από τ δεύτερο υπέρηχο... εμβρυακι ευτυχως όλα καλα αλλά μια νέα αποκολληση σε άλλο πια σημείο! Ξανά ξάπλα και προσευχές! Ο γιατρός λέει δεν έχω αίμα γιατι η αποκολληση δεν φτάνει στ τράχηλο.. και υπομονή!! Θα περιμένω απαντήσεις σας η’ αν κάποια κοπέλα έχει παρόμοια  εμπειρία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κι από μενα! Ελπιζω 2 μηνες μετα να είναι όλα καλα! Ειχα κι εγω την ιδια εμπειρια στην 10η βδομαδα ...Μεγαλη αποκολληση που επρεπε να καθηλωθώ 3 μηνες στο κρεβατι ακουνητη για να κλεισει...Και πηγαν όλα καλα...Αυτό που εχω να σου πω είναι ότι χρειαζεται πραγματικα ξεκουραση και 0 κινησεις,ουτε στο ελαχιστο μεχρι να μεγαλωσει το μωρο λιγακι και να ξεπεραστεί ο κίνδυνος κι οσο δυσκολο κι αν ακούγεται,καθολου στρεσάρισμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...