Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγχος κ νευρα!


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα!

Προσπαθω εδω και 1,5 χρονο περιπου αλλα διχως αποτελεσμα.Εχω κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις κ ηταν μια χαρα! Εκανα και μια σπερματεγχυση διχως αποτελεσμα!

Ολη αυτη η κατασταση μου προκαλει αγχος μα κυριως νευρα. Εαν ειμαι με παρεα ξεσπαω σε κατι που δεν συμφωνω,εχω κυκλοθυμικη συμπεριφορα στον αντρα μου αρχιζω και κλαιω στα καλα καθουμενα κτλ

Εσεις πως το χειριζεστε; Τι κανετε με το αγχος; Πως ξεσπατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικά πρέπει να τα βρεις με τον εαυτό σου και να καταλάβεις ότι όσο έχεις άγχος μπλοκάρεις μόνη σου το όλο σύστημα!!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις με πράγματα που σε κάνουν να αισθάνεσαι όμορφα και επίσης μην ξεσπάει στον άντρα σου είναι βασικότατο!! Αυτή η κατάσταση πρέπει να σας ενώσει όχι να σας βάζει σε σύγκρουση!!! Ο γιατρός σου τι σου λέει? Παρακολουθεις την ωορρηξία σου κάθε μήνα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό είναι να χαλαρώσεις πρέπει να ηρεμήσεις πολύ και ιδικά να μην ξέσπας δεν θα σου βγει σε κακό..!!! Αλλά να μιλάς με τον άντρα σου...!!! Καλό είναι να το δεις σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sillia είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!

Προσπαθω εδω και 1,5 χρονο περιπου αλλα διχως αποτελεσμα.Εχω κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις κ ηταν μια χαρα! Εκανα και μια σπερματεγχυση διχως αποτελεσμα!

Ολη αυτη η κατασταση μου προκαλει αγχος μα κυριως νευρα. Εαν ειμαι με παρεα ξεσπαω σε κατι που δεν συμφωνω,εχω κυκλοθυμικη συμπεριφορα στον αντρα μου αρχιζω και κλαιω στα καλα καθουμενα κτλ

Εσεις πως το χειριζεστε; Τι κανετε με το αγχος; Πως ξεσπατε;

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Προσπαθούμε σχεδόν 2,5 χρόνια οπόταν σε καταλαβαίνω απόλυτα.. Όταν λές πως έκανες όλες τις απαραίτητες εξετάσεις τι εννοείς; Τι εξετάσεις έχεις κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2019 at 12:57 ΠΜ, ο/η Bebouli είπε:

Αρχικά πρέπει να τα βρεις με τον εαυτό σου και να καταλάβεις ότι όσο έχεις άγχος μπλοκάρεις μόνη σου το όλο σύστημα!!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις με πράγματα που σε κάνουν να αισθάνεσαι όμορφα και επίσης μην ξεσπάει στον άντρα σου είναι βασικότατο!! Αυτή η κατάσταση πρέπει να σας ενώσει όχι να σας βάζει σε σύγκρουση!!! Ο γιατρός σου τι σου λέει? Παρακολουθεις την ωορρηξία σου κάθε μήνα? 

Ναιιι την παρακολουθω! Γενικα ειμαι τυχερη μεσα στην ατυχια μου εχω σταθεροτατο κυκλο 24- με 26 μερες. Κανω και καποια τεστ αλλα την νιωθω την ωορηξια μου γιατι εχω αφορητους πονους!

Αυτο που λες ειναι..μπλοκαρω τον εαυτο μου!! Πφφφ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Προσπαθούμε σχεδόν 2,5 χρόνια οπόταν σε καταλαβαίνω απόλυτα.. Όταν λές πως έκανες όλες τις απαραίτητες εξετάσεις τι εννοείς; Τι εξετάσεις έχεις κάνει;

Ορμονικες και Σαλπιγγογραφια και ο συζυγος μου σπερμοδιαγραμμα. Αυτες μου πε ο γιατρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sillia είπε:

Ορμονικες και Σαλπιγγογραφια και ο συζυγος μου σπερμοδιαγραμμα. Αυτες μου πε ο γιατρος..

Γεια σου Σιλλια, λίγο πολύ όλες αυτές τις εξετάσεις έχουμε κάνει κ εφόσον αυτές είναι καλές δεν ζητάνε κάτι άλλο όντως... εμείς προσπαθούμε 1 χρόνο εκ των οποίων τους 6 περίπου μήνες εντατικά (δλδ με τεστάκια ωορρηξίας κ με συστηματικές επαφές εκείνες τις μέρες). Το πρώτο εξάμηνο και πάλι ήξερα τις γόνιμες κ σίγουρα είχαμε 1-2 επαφές εκείνες τις μέρες οπότε μετράει κανονικά κ εκείνο το διάστημα. Έχω τον ίδιο (σταθερό) κύκλο με σένα κ έχουμε κάνει τις ίδιες εξετάσεις. Εμείς είμαστε 37 και οι 2. Εσύ πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται; Σου έχει προτείνει κάτι παραπάνω ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sillia είπε:

Ορμονικες και Σαλπιγγογραφια και ο συζυγος μου σπερμοδιαγραμμα. Αυτες μου πε ο γιατρος..

Αυτές είναι βασικές κορίτσι μου.. υπομονή και θα έρθει αφου όλα είναι καλά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σου Σιλλια, λίγο πολύ όλες αυτές τις εξετάσεις έχουμε κάνει κ εφόσον αυτές είναι καλές δεν ζητάνε κάτι άλλο όντως... εμείς προσπαθούμε 1 χρόνο εκ των οποίων τους 6 περίπου μήνες εντατικά (δλδ με τεστάκια ωορρηξίας κ με συστηματικές επαφές εκείνες τις μέρες). Το πρώτο εξάμηνο και πάλι ήξερα τις γόνιμες κ σίγουρα είχαμε 1-2 επαφές εκείνες τις μέρες οπότε μετράει κανονικά κ εκείνο το διάστημα. Έχω τον ίδιο (σταθερό) κύκλο με σένα κ έχουμε κάνει τις ίδιες εξετάσεις. Εμείς είμαστε 37 και οι 2. Εσύ πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται; Σου έχει προτείνει κάτι παραπάνω ο γιατρός;

Ειμαστε 30.. Εχουμε κανει και μια Σπερματεγχυση διχως αποτελεσμα.. Οχι οχι δεν μου εχει προτεινει κατι αλλο.. Αυτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Αυτές είναι βασικές κορίτσι μου.. υπομονή και θα έρθει αφου όλα είναι καλά :) 

Αμην και ποτε! Αισιοδοξια και υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sillia είπε:

Ειμαστε 30.. Εχουμε κανει και μια Σπερματεγχυση διχως αποτελεσμα.. Οχι οχι δεν μου εχει προτεινει κατι αλλο.. Αυτες!

Μα ναι απο άποψη εξετάσεων δεν υπάρχει κάτι άλλο... εννοούσα αν σας είχε πει για σπερματεγχυση περισσότερο. Πάντως τελικά ενώ ακούγεται καλή, αυτή η μέθοδος δεν φαίνεται να έχει επιτυχία... καμιά δεν ξέρω τελικά που να της πέτυχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μα ναι απο άποψη εξετάσεων δεν υπάρχει κάτι άλλο... εννοούσα αν σας είχε πει για σπερματεγχυση περισσότερο. Πάντως τελικά ενώ ακούγεται καλή, αυτή η μέθοδος δεν φαίνεται να έχει επιτυχία... καμιά δεν ξέρω τελικά που να της πέτυχε!

Συμφωνω! Και γω απ οσα εχω ακουσει εχει απειροελαχιστες πιθανοτητες για το λογο αυτο και δεν προχωρησα και σε αλλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...