Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βιοχημική κύηση;;;


Reginaki

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Λοιπόν, έχω σταθερό κύκλο 24 ημερών. Τον προηγούμενο μήνα είχα κάνει τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό την 10η ημέρα, που σημαίνει ότι θα περίμενα περίοδο την 24η ημέρα. Ανυπόμονη την 23η μέρα έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε πολύ αχνό θετικό. Την 26η ημέρα έκανα πάλι τεστ και βγήκε ξανά θετικό. Την 28η ημέρα το επανέλαβαν και βγήκε πάλι θετικό. 30η ημέρα άρχισα να βλέπω λίγο αίμα..στην αρχή δεν ανησύχησα ιδιαίτερα. Ο γυναικολόγος μου σύστησε utrogestan και ξεκούραση. Ωστόσο κάθε μέρα είχα και περισσότερο αίμα. Την 34η ημέρα έκανα β χοριακη και βγήκε αρνητική! Τελικά δε μπορώ να καταλάβω, ήταν βιοχημική κύηση ή τα τρία τεστ στο σπίτι έδειξαν λάθος αποτελέσματα;;; Εν τω μεταξύ, ενώ κανονικά η περίοδος μου κρατάει 5-6 μέρες, αυτή τη φορά κράτησε 9 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι οταν λες αρνητική εννοείς τελείως 0;;; Κουλούρα; Πριν ένα χρόνο βίωσα μία βιοχημική κύηση, μετά από εξωσωματική όμως. Είχα κάνει τεστ το έδειξε θετικό, αλλά έκανα κατευθείαν χοριακή όπου ηταν κάπου στο 60. Μετά από δυο μερες που επανέλαβα ηταν νομίζω 20. Λογικά επειδή μεσολάβησαν αρκετές μέρες θα μηδένισε κ γι’ αυτό σου ήρθε κ περίοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι οταν λες αρνητική εννοείς τελείως 0;;; Κουλούρα; Πριν ένα χρόνο βίωσα μία βιοχημική κύηση, μετά από εξωσωματική όμως. Είχα κάνει τεστ το έδειξε θετικό, αλλά έκανα κατευθείαν χοριακή όπου ηταν κάπου στο 60. Μετά από δυο μερες που επανέλαβα ηταν νομίζω 20. Λογικά επειδή μεσολάβησαν αρκετές μέρες θα μηδένισε κ γι’ αυτό σου ήρθε κ περίοδος. 

Για την ακρίβεια ήταν 0,73. Γίνεται να μηδενίσει σχεδόν τόσο σύντομα; Γι'αυτό αναρωτιέμαι εάν ήταν λάθος τα τεστ που έκανα στο σπίτι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Reginaki είπε:

Για την ακρίβεια ήταν 0,73. Γίνεται να μηδενίσει σχεδόν τόσο σύντομα; Γι'αυτό αναρωτιέμαι εάν ήταν λάθος τα τεστ που έκανα στο σπίτι ?

Δυστυχώς ναι γίνεται... Όπως σου ανέφερα εμένα από 60 πήγε σχεδόν 20 μετά από 2 μέρες κ μετά από 1 μέρα αδιαθέτησα κανονικά, άρα μηδένισε... πόσο μάλλον σε εσένα που από το τελευταίο τεστ μεσολάβησαν 6 μερες μεχρι την χοριακή... Όπως μου είχε πει η γιατρός μου, μπορεί να είχαμε ξαναβιώσει βιοχημική στο παρελθόν χωρίς να το καταλάβουμε έχοντας 2-3 μερες καθυστέρηση... απλά δεν μπέναμε στη διαδικασία των τεστ ή της χοριακής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δυστυχώς ναι γίνεται... Όπως σου ανέφερα εμένα από 60 πήγε σχεδόν 20 μετά από 2 μέρες κ μετά από 1 μέρα αδιαθέτησα κανονικά, άρα μηδένισε... πόσο μάλλον σε εσένα που από το τελευταίο τεστ μεσολάβησαν 6 μερες μεχρι την χοριακή... Όπως μου είχε πει η γιατρός μου, μπορεί να είχαμε ξαναβιώσει βιοχημική στο παρελθόν χωρίς να το καταλάβουμε έχοντας 2-3 μερες καθυστέρηση... απλά δεν μπέναμε στη διαδικασία των τεστ ή της χοριακής. 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Τουλάχιστον να μας λύνονται οι απορίες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Reginaki είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Τουλάχιστον να μας λύνονται οι απορίες ?

Τίποτα κορίτσι!!! Το θετικό είναι οτι μπορείς να μείνεις εγκυούλα, άρα είναι θέμα χρόνου για να γίνει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Τίποτα κορίτσι!!! Το θετικό είναι οτι μπορείς να μείνεις εγκυούλα, άρα είναι θέμα χρόνου για να γίνει!!!!

Νιώθω ευλογημένη γιατί έχω ήδη ένα κοριτσάκι! Δυστυχώς έχει προηγηθεί και μια αποβολή και στενοχωρήθηκα, αλλά σίγουρα ήταν πολύ πιο ανώδυνο αυτή τη φορά. 

Ευχαριστώ για όλα! Και σε 'σενα εύχομαι ότι καλύτερο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...
στις On 8/7/2019 at 3:32 ΜΜ, ο/η Reginaki είπε:

Νιώθω ευλογημένη γιατί έχω ήδη ένα κοριτσάκι! Δυστυχώς έχει προηγηθεί και μια αποβολή και στενοχωρήθηκα, αλλά σίγουρα ήταν πολύ πιο ανώδυνο αυτή τη φορά. 

Ευχαριστώ για όλα! Και σε 'σενα εύχομαι ότι καλύτερο ❤️

Έχει περάσει καιρός απο τότε που έγραψες το μνμ σου. Έχω ακριβώς την ίδια ιστορία μία παλλίνδρομη, μετά μια γέννα στο κοριτσάκι μου κ τώρα μια βιοχημική. Ήταν όντως πιο ανώδυνο τώρα αλλά αρχίζω να σκέφτομαι αν θα μπορέσω να της χαρίσω ενα αδερφακι. Εσύ τελικά τα κατάφερες?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...