Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξετάσεις τσεκ ...


Recommended Posts

Έκανα ένα τσεκ....αδιαθετησα Σάββατο και πήγα Τρίτη ...άρα  ..ποια μέρα πιάνει;;;; 4η ...;;;; 

Ωστόσο πείτε μου την γνώμη σας άμα ξέρετε 

Ε2 26 ...

FT4   0.98 

FT3    2.45

TSH   1.17

FSH   5.34

LH   4.16

PRL    15.7 

Σας ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sunset13 είπε:

Έκανα ένα τσεκ....αδιαθετησα Σάββατο και πήγα Τρίτη ...άρα  ..ποια μέρα πιάνει;;;; 4η ...;;;; 

Ωστόσο πείτε μου την γνώμη σας άμα ξέρετε 

Ε2 26 ...

FT4   0.98 

FT3    2.45

TSH   1.17

FSH   5.34

LH   4.16

PRL    15.7 

Σας ευχαριστώ πολύ 

Μπορώ να σου πω ότι TSH - FSH -LH - FT4 είναι πολύ καλές γιατί κ γω τις παρακολουθώ οπότε έχω αίσθηση των τιμών (κ έχουμε σχεδόν ίδια αποτελέσματα απλά εγώ έχω λίγο πιο πάνω  FT4 από σένα). Για την FT3 δεν ξέρω καθόλου. Τώρα η Ε2 αν θυμάμαι καλά τι μου έχει πει ο γιατρός είναι επίσης καλή, για την προλακτίνη (PRL) θα σε γελάσω... το εργαστήριο μου γράφει κατώτατο όριο το 15 αλλά αυτό δε λέει κάτι, μονο ο γιατρός μπορεί να την αξιολογήσει και πάντα σε συνδυασμό με τις άλλες. Εκ πρώτης μοιάζουν όλες καλές αλλά φυσικά πρέπει να τις πας στο γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μπορώ να σου πω ότι TSH - FSH -LH - FT4 είναι πολύ καλές γιατί κ γω τις παρακολουθώ οπότε έχω αίσθηση των τιμών (κ έχουμε σχεδόν ίδια αποτελέσματα απλά εγώ έχω λίγο πιο πάνω  FT4 από σένα). Για την FT3 δεν ξέρω καθόλου. Τώρα η Ε2 αν θυμάμαι καλά τι μου έχει πει ο γιατρός είναι επίσης καλή, για την προλακτίνη (PRL) θα σε γελάσω... το εργαστήριο μου γράφει κατώτατο όριο το 15 αλλά αυτό δε λέει κάτι, μονο ο γιατρός μπορεί να την αξιολογήσει και πάντα σε συνδυασμό με τις άλλες. Εκ πρώτης μοιάζουν όλες καλές αλλά φυσικά πρέπει να τις πας στο γιατρό σου!

Ναι ναι τις έστειλα ήδη 

Να σαι καλά 

Και εγώ νομίζω η prl είναι λίγο τσιμπημενη. Θα δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 7 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Μια χαρά είναι..με τι αμη έχεις αυτή την fhs  κ πόσο χρονών είσαι;

ΑΜΗ δεν εχω κάνει, αλλα είμαι 37! Δεν ξερω αν λες εμένα απλά επειδή έγραψα ότι εχω τα ίδια... εγω συγκεκριμένα fsh  είχα 5.6 κάπου εκεί... μου είπε ομως ο γιατρός ότι πιο αξιόπιστη ειναι η ΑΜΗ γιατι η fsh παίζει κιόλας από μήνα σε μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

ΑΜΗ δεν εχω κάνει, αλλα είμαι 37! Δεν ξερω αν λες εμένα απλά επειδή έγραψα ότι εχω τα ίδια... εγω συγκεκριμένα fsh  είχα 5.6 κάπου εκεί... μου είπε ομως ο γιατρός ότι πιο αξιόπιστη ειναι η ΑΜΗ γιατι η fsh παίζει κιόλας από μήνα σε μήνα...

Βασικά συνδιασμός είναι κ των δυο.Κ πάλι όμως δεν είναι απόλυτος δείκτης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Βασικά συνδιασμός είναι κ των δυο.Κ πάλι όμως δεν είναι απόλυτος δείκτης.

Εσύ τι τιμές έχεις κ αν επιτρέπεται πόσων χρονών είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Εσύ τι τιμές έχεις κ αν επιτρέπεται πόσων χρονών είσαι;

Εγώ έχω ήδη δύο παιδιά από εξωσωματική είμαι σχεδόν 37 κ δουλεύω σε μικροβιολογικό :)

ειχα πρόσφατα και μια φυσική κύηση που δεν προχώρησε..εον η Αμη είναι 0,9 κ η fsh(με εικόνα πολυκυστικων) 11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Εγώ έχω ήδη δύο παιδιά από εξωσωματική είμαι σχεδόν 37 κ δουλεύω σε μικροβιολογικό :)

ειχα πρόσφατα και μια φυσική κύηση που δεν προχώρησε..εον η Αμη είναι 0,9 κ η fsh(με εικόνα πολυκυστικων) 11

Να σου ζήσουν!!! Οπότε πλέον έχεις βγει από όλα αυτά τα αγχη ?

Εύχομαι αν το θες να έχεις σύντομα κ τρίτο παιδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Να σου ζήσουν!!! Οπότε πλέον έχεις βγει από όλα αυτά τα αγχη ?

Εύχομαι αν το θες να έχεις σύντομα κ τρίτο παιδάκι!

Μακάρι να ρθει μόνο του ...όχι σε εξωσωματικη δεν ξαναμπαινω.Τωρα βοηθω μια φίλη μου για το δεύτερο της...χαχαεγω εκλεισα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...