Μετάβαση σε περιεχόμενο

υιοθεσία και Anynet


ElektraGr

Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα !Υπάρχει κάποια κοπέλα που να ασχολείται με το να κάνει αίτηση για υιοθεσία ;

Τι ακριβος ψαχνεται; γηβεται ποιο αναλιτικη υελεται κατι βοηθεια γα να σημπληροσεται το χαρτι ιοθεσιας η κατι αλο; πητε αναλυτικοτερα για βα καταλαβουν τι ακριβος επιθημηται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Μαρια μερμηγκουδη είπε:

Τι ακριβος ψαχνεται; γηβεται ποιο αναλιτικη υελεται κατι βοηθεια γα να σημπληροσεται το χαρτι ιοθεσιας η κατι αλο; πητε αναλυτικοτερα για βα καταλαβουν τι ακριβος επιθημηται

για τη σελιδα που εχει ανοιξει για να κανουμε αιτηση για υιοθεσια ή αναδοχή .Θα ήθελα βοήθεια γτ μου έχουν δημιουργηθεί απορίες ως προς τα χαρτιά που θέλει και τα κέντρα που προτείνονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Καλησπέρα,

έχουμε κιεμείς αρχίσει να ασχολούμαστε με το θέμα της υιοθεσίας και επομένως με τη σελίδα anynet. Ξέρει κανείς, αν δουλεύει η υπηρεσία; Δεν εννοώ αν η σελίδα είναι online, αλλά αν οι αιτήσεις πραγματικά επεξεργάζονται. Μέχρι τώρα δεν έχουμε καταφέρει να πάρουμε σαφή απάντηση από κανέναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 14/10/2019 at 5:16 ΜΜ, ο/η stochri είπε:

Καλησπέρα,

έχουμε κιεμείς αρχίσει να ασχολούμαστε με το θέμα της υιοθεσίας και επομένως με τη σελίδα anynet. Ξέρει κανείς, αν δουλεύει η υπηρεσία; Δεν εννοώ αν η σελίδα είναι online, αλλά αν οι αιτήσεις πραγματικά επεξεργάζονται. Μέχρι τώρα δεν έχουμε καταφέρει να πάρουμε σαφή απάντηση από κανέναν

Καλησπέρα ! Έχεις ολοκληρώσει την αίτηση σου ;Έχει υποβληθεί ;

Εγώ έχω σκαλώσει στο φορέα για να απευθυνθεί η αίτηση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς σαν ζευγάρι θέλουμε να απευθυνθούμε σε υπηρεσία με βρεφάκια !

Αλλά από αυτές τις; δύο επιλογές δεν ξέρουμε πιο να επιλέξουμε

af.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια για υιοθεσία ισχύει και χαρτί από ψυχίατρο όπως ίσχυε αν και δεν τον γραφε στην ονλαιν πλατφόρμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Εμείς κάναμε αίτηση περιμένουμε απάντηση ..αν κ τα πράγματα πάλι θα καθυστερήσουν όπως φενετε πάλι δεν είναι σωστά οργανωμένοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2020 at 8:07 ΜΜ, ο/η xeniam είπε:

Εμείς κάναμε αίτηση περιμένουμε απάντηση ..αν κ τα πράγματα πάλι θα καθυστερήσουν όπως φενετε πάλι δεν είναι σωστά οργανωμένοι

Και μεις απο τον Νοεμβρη την υποβαλαμε και περιμενουμε

Καλη επιτυχια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
στις On 20/1/2020 at 10:58 ΠΜ, ο/η ElektraGr είπε:

Και μεις απο τον Νοεμβρη την υποβαλαμε και περιμενουμε

Καλη επιτυχια !

βλέπω ότι έχετε κάνει αίτηση καιρό τώρα και με ενδιαφέρει και εμένα να προχωρήσω την αίτηση μου που την είχα αφήσει σε εκκρεμότητα. Μπορείτε να μου πείτε αν σας έχουν καλέσει; Επίσης το χαρτί που ζητάνε από ψυχίατρο μπορεί να είναι και από γιατρό του ΙΚΑ ή μόνο από νοσοκομείο; Θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσατε Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

βλέπω ότι έχετε κάνει αίτηση καιρό τώρα και με ενδιαφέρει και εμένα να προχωρήσω την αίτηση μου που την είχα αφήσει σε εκκρεμότητα. Μπορείτε να μου πείτε αν σας έχουν καλέσει; Επίσης το χαρτί που ζητάνε από ψυχίατρο μπορεί να είναι και από γιατρό του ΙΚΑ ή μόνο από νοσοκομείο; Θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσατε Σας ευχαριστώ.

Κοριτσακι μου εχω μπει κι εγω στο anynet για αιτηση αλλσ ειχα μπερδευτει γενικα με τη διαδικασια ... Εχω πολλες σχετικες αποριες. 

Συμπληρωσες την αιτηση κσι αναμενεις; Πληρωσες τπτ παραβολα; 

Εγω σκεφτομουν να εβρισκα δικηγορο που ξερει απο αυτα να με βοηθησει, μου φαινονται ολα αυτα βουνο. Πφφφ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Κοριτσακι μου εχω μπει κι εγω στο anynet για αιτηση αλλσ ειχα μπερδευτει γενικα με τη διαδικασια ... Εχω πολλες σχετικες αποριες. 

Συμπληρωσες την αιτηση κσι αναμενεις; Πληρωσες τπτ παραβολα; 

Εγω σκεφτομουν να εβρισκα δικηγορο που ξερει απο αυτα να με βοηθησει, μου φαινονται ολα αυτα βουνο. Πφφφ! 

Δεν μου φαίνονται βουνό Απλά πρέπει να κλείσεις ραντεβού να πας να σε δουν οι γιατροί να κάνεις κάποιες εξετάσεις να ζητήσεις χαρτιά από το δημόσιο και αυτά παίρνουν χρόνο. την αίτηση για να την οριστικοποίηση της και να πατήσεις υποβολή πρέπει να επισυνάψεις όλα αυτά τα δικαιολογητικά .. Οπότε καταλαβαίνεις ότι πρώτα πρέπει να τρέξεις σε υπηρεσίες για να τα μαζέψεις. Το θέμα είναι ότι αυτές που έκαναν ήδη αίτηση σχεδόν πριν ένα χρόνο τι έχει γίνει; Αν στην εξωσωματική έχεις μία πιθανότητα στις δέκα να πετύχεις στην υιοθεσία έχεις μία στις 100 και αν.... Πραγματικά δεν καταλαβαίνω Με τόσες χιλιάδες παιδιά που λένε ότι έχουν στα ιδρύματα γιατί υπάρχει τόσο τεράστια λίστα αναμονής για υιοθεσία ενώ ενδιαφέρεται τόσος πολύς κόσμος να αγκαλιάσει ένα παιδάκι και να το κάνει δικό του... Πάντα είχα αυτή την απορία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
στις On 16/5/2020 at 10:05 ΜΜ, ο/η Taggeris είπε:

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω Με τόσες χιλιάδες παιδιά που λένε ότι έχουν στα ιδρύματα γιατί υπάρχει τόσο τεράστια λίστα αναμονής για υιοθεσία ενώ ενδιαφέρεται τόσος πολύς κόσμος να αγκαλιάσει ένα παιδάκι και να το κάνει δικό του... Πάντα είχα αυτή την απορία...

Κορίτσια μου @peacock &  @Taggeris αν ακόμα έχετε απορίες σχετικά με την anynet αν μπορώ να βοηθήσω! Εμάς η αίτηση μας έχει ολοκληρωθεί και εγκριθεί από την κοινωνική λειτουργό της περιφέρειας. Το μόνο που μένει είναι να παρακολουθήσουμε τα σεμινάρια γονέων και μετά να περιμένουμε το marching!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Η σελίδα δουλεύει μια χαρά, γίνεται προσπάθεια οργάνωσης και ψηφιοποιησης ώστε να καταχωρούνται όλα τα διαθέσιμα παιδιά και όλοι οι ενδιαφερομενοι που έχουν περάσει την εκπαίδευση και έχουν καταχωρηθεί στο μητρώο αναδόχων και να  γίνεται το "ταιριασμα". Αποτρέπεται έτσι η ιδιωτική και παράνομη υιοθεσία, στην οποία ο μόνος προσβεβλημένος είναι εν τέλει τα παιδια. 

Εμας μας κάλεσαν μετά  από 2 μήνες από την καταχώρηση όλων των εγγράφων και μετα από 3 μήνες ξεκινήσαμε διαδικτυακά μια συνάντηση κάθε μήνα μαζί με την υπόλοιπη ομάδα. 

Στο στάδιο κοινωνικής έρευνας,  με παρότρυνση των κοινωνικών λειτουργών και τη συγκατάθεση μας αναστειλαμε τη διαδικασία καθώς υπάρχει εγκυμοσύνη. 

Πολύτιμη συμβουλή: Εάν είχατε αρκετές απώλειες ή ατελέσφορες προσπάθειες, θα σας ρωτήσουν στην κατ' ιδίαν συνέντευξη αν έχετε συμβουλευτεί κάποιον ειδικό που να σας βοηθήσει να τα διαχειριστείτε όλα αυτά. Γενικώς, προσμετραται πολύ θετικά αν το έχετε κάνει, ειδάλλως ξεκινήστε την αναζήτηση ψυχολόγου καθώς τρέχετε να μαζέψετε τις ιατρικές γνωματεύσεις,ώστε μέχρι να σας καλέσουν ιδιαιτέρως να έχετε περάσει ένα εξάμηνο ψυχολογικής συμβουλευτικής. 

Αν το ξερα, θα το χα ξεκινήσει κι εγώ όχι μόνο ως ένδειξη καλής θελήσεως,αλλά κυρίως για μένα, καθώς για να βοηθήσουμε αυτά τα παιδιά να διαχειριστούν τα τραύματα τους και την απώλεια τους, θα πρεπει πρώτα να τα έχουμε καταφέρει εμείς οι ίδιοι στη διαχειριση των δικων μας τραυμάτων και απωλειών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Εγώ δε βγάζω άκρη αυτό το μήνα με τα τεστ… Όλα αρνητικά με χαμηλή την ορμόνη. 16η μέρα του κύκλου σήμερα με πονάκια ωορρηξίας στη δεξιά πλευρά… Τι γίνεται;;; Έχει τύχει σε καμμία;;
    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...