Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Απίστευτο! Κοιμηθήκαμε 6 ώρες συνεχόμενα. 00:00 μέχρι 06:00. Ειλικρινά δεν το πιστεύω. Βέβαια έχει ξυπνήσει πολύ πεινασμένη αλλά μου έκανε χαρουλες μόλις άνοιξε ματάκια. Δεν πιστεύω να μειωθεί η ανάπτυξή της τώρα που τρώει λιγότερο. 

@stasa199 κι εμένα στην αγκαλιά μου κοιμάται. Και μετά τη βάζω στο κρεβάτι. Συνήθως με το που την αφήσω κάτω ξυπνάει. 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ σε σενα κ μενα κιματε πολλες ωρεςς αλλα ξιπνοτιν αμα περασουν 5 ωρες να φαει... Αφινω ωρα στο στηθος.. Μπορει κ 15 λεπτο αμα δω ανιχτα ματια σιπλιρονο με ξενο κ πινει.. Κ κιματε... 

@Sofi90 όταν της έδωσες την πιπίλα, ηρέμησε; Μια ώρα ύπνος από προχτές είναι βασανιστήριο ρε ‘συ και για εσάς και για την μπουμπου... Κι εγώ μεσημέρι τον κάνω μπάνιο πλέον γιατί το βραδινό τον αναζωογονούσε και ήταν φουλ ορεξάτος μετά χαχαχ! Πάντως καλύτερα να την κάνετε κάθε μέρα, έστω με νεράκι σκέτο. Επιβάλλεται τώρα που είναι καλοκαίρι και θα μπει και σε μια ρουτίνα αν την κάνετε ίδια ώρα! 

@stasa199 κι εγώ συνήθως αγκαλιά τον κοιμίζω. Μπορεί όμως και στο καρότσι ή να τον βάλω στο ριλάξ. Τελευταία πάντως προσπαθώ να τον κοιμίζω στο κρεβάτι του, αλλά όχι με μεγάλη επιτυχία 😝

@Angelmammy μια χαρά, άντε να ξεκουράζεσαι επιτέλους! Εμείς δεν έχουμε χτυπήσει ακόμα 6ωρο, μια φορά κοιμήθηκε 5 και δεν το ξαναεκανε. Πάντως εμάς μειώθηκε λίγο ο ρυθμός ανάπτυξης τώρα που κοιμάται περισσότερο. Όχι κάτι φοβερό, από περίπου 300γραμμ. την εβδομάδα, τώρα παίρνει 250γραμμ. Αλλά είναι απόλυτα φυσιολογικό! 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@Sofi90 όταν της έδωσες την πιπίλα, ηρέμησε; Μια ώρα ύπνος από προχτές είναι βασανιστήριο ρε ‘συ και για εσάς και για την μπουμπου... Κι εγώ μεσημέρι τον κάνω μπάνιο πλέον γιατί το βραδινό τον αναζωογονούσε και ήταν φουλ ορεξάτος μετά χαχαχ! Πάντως καλύτερα να την κάνετε κάθε μέρα, έστω με νεράκι σκέτο. Επιβάλλεται τώρα που είναι καλοκαίρι και θα μπει και σε μια ρουτίνα αν την κάνετε ίδια ώρα! 

@stasa199 κι εγώ συνήθως αγκαλιά τον κοιμίζω. Μπορεί όμως και στο καρότσι ή να τον βάλω στο ριλάξ. Τελευταία πάντως προσπαθώ να τον κοιμίζω στο κρεβάτι του, αλλά όχι με μεγάλη επιτυχία 😝

@Angelmammy μια χαρά, άντε να ξεκουράζεσαι επιτέλους! Εμείς δεν έχουμε χτυπήσει ακόμα 6ωρο, μια φορά κοιμήθηκε 5 και δεν το ξαναεκανε. Πάντως εμάς μειώθηκε λίγο ο ρυθμός ανάπτυξης τώρα που κοιμάται περισσότερο. Όχι κάτι φοβερό, από περίπου 300γραμμ. την εβδομάδα, τώρα παίρνει 250γραμμ. Αλλά είναι απόλυτα φυσιολογικό! 

Με την πρώτη δεν την κράτησε..Όταν την ξαναεβαλα πιπιλισε μισό λεπτό και την έφτυσε..Μετά άλλο μισό λεπτό και την έφτυσε και μετά έβαλε τα κλάματα και δεν την ξαναπήρε..Την βρεχω με νεράκι κάθε μέρα στον νυπτηρα αλλά μπάνιο με αφρολουτρο στο μπανάκι μέρα παρά μέρα την κάνουμε..Και μας ξυπνάει μετά το μπάνιο..Και μου λέγε η μάνα μου μετά το μπάνιο θα κοιμάται 3ωρα.Αμ δε😂!

Εμείς αύριο έχουμε παιδίατρο και έχω αγωνία να δω πόσο έχει πάρει!!

Σήμερα μου κοιμήθηκε 4 ώρες σερί!!!!Τώρα φταίει η εξάντληση των 2ημερων φταίει που ήπια ένα χαμομήλι όπως είπε η @stasa199πριν κοιμηθούμε δεν ξέρω..Ήταν ωραία πάντως!!