Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Αααα, αμεσα βγηκανε; Τελεια!

Βασικά τo PAPP-A δειχνει και αυτό χρωμοσωμικές ανωμαλίες..Οπότε αν η αυχενική βγει καθαρή ,που θα βγει, δεν υπάρχει λόγος για να αγχώνεστε σε περίπτωση που δεν βγουν άμεσα τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Βασικά τo PAPP-A δειχνει και αυτό χρωμοσωμικές ανωμαλίες..Οπότε αν η αυχενική βγει καθαρή ,που θα βγει, δεν υπάρχει λόγος για να αγχώνεστε σε περίπτωση που δεν βγουν άμεσα τα αποτελέσματα.

Έχεις δίκιο!

Εμένα τωρα με εχει πιασει πάλι το "Δε νιωθω τιποτα, πως ειναι δυνατον να εχω κατι μεσα μου;" . Με πιανει παντα πριν απο καθε υπερηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Έχεις δίκιο!

Εμένα τωρα με εχει πιασει πάλι το "Δε νιωθω τιποτα, πως ειναι δυνατον να εχω κατι μεσα μου;" . Με πιανει παντα πριν απο καθε υπερηχο

ΧΑΧΑΧΑ..ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..και εγω εχθές όσο ημουν στην αναμονη ελεγα ''καλα ας δουμε πρωτα αν ειμαι εγκυος'' και ''μα κοιλια ειναι αυτη;Ξεφουσκωσα!!'' Τελικα δεν ειμαι η μονη!!!χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

ΧΑΧΑΧΑ..ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..και εγω εχθές όσο ημουν στην αναμονη ελεγα ''καλα ας δουμε πρωτα αν ειμαι εγκυος'' και ''μα κοιλια ειναι αυτη;Ξεφουσκωσα!!'' Τελικα δεν ειμαι η μονη!!!χαχαχ

Αν ποτέ νιωσεις μονη στην παράνοια, εγώ είμαι εδώ! Πιο τρελή κι από την τρέλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε..? Εχθές το απόγευμα έκανα την αυχενική μου και εγώ, ολα καλα! 8 εκατοστά ηταν το μπεμπακι μας, μεγαλούτσικο οπως είπε και ο γιατρός, με το καλό και στα κορίτσια που έχετε τις επόμενες μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλακι6 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε..? Εχθές το απόγευμα έκανα την αυχενική μου και εγώ, ολα καλα! 8 εκατοστά ηταν το μπεμπακι μας, μεγαλούτσικο οπως είπε και ο γιατρός, με το καλό και στα κορίτσια που έχετε τις επόμενες μέρες 

Γειά σου κορίτσι μου! Τέλεια! Πήρες και τα αποτελέσματα PappA η οχι; Φυλο ειδατε;

Εγώ αυριο το πρωί εχω την αυχενική κι είμαι λίγο αγχωμένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Annouli είπε:

ΧΑΧΑΧΑ..ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..και εγω εχθές όσο ημουν στην αναμονη ελεγα ''καλα ας δουμε πρωτα αν ειμαι εγκυος'' και ''μα κοιλια ειναι αυτη;Ξεφουσκωσα!!'' Τελικα δεν ειμαι η μονη!!!χαχαχ

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Αν ποτέ νιωσεις μονη στην παράνοια, εγώ είμαι εδώ! Πιο τρελή κι από την τρέλα!

Θέλετε παρέα;; Οπως καθομουν τωρα στον καναπε, τεντωθηκα λιγο προς τα μπροστα για να πιάσω κατι απο το τραπεζακι και νομιζω οτι νιώθω ενόχληση στην κοιλια και λεω τωρα το πλακωσα. Αχ λετε; Μεσα στην τρελα ολη την ωρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλακι6 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε..? Εχθές το απόγευμα έκανα την αυχενική μου και εγώ, ολα καλα! 8 εκατοστά ηταν το μπεμπακι μας, μεγαλούτσικο οπως είπε και ο γιατρός, με το καλό και στα κορίτσια που έχετε τις επόμενες μέρες 

Συγχαρητήρια! Με το καλό όλα κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

 

Θέλετε παρέα;; Οπως καθομουν τωρα στον καναπε, τεντωθηκα λιγο προς τα μπροστα για να πιάσω κατι απο το τραπεζακι και νομιζω οτι νιώθω ενόχληση στην κοιλια και λεω τωρα το πλακωσα. Αχ λετε; Μεσα στην τρελα ολη την ωρα. 

Θέλουμε παρέα αλλά εσύ διεκδικείς την 1η θέση μου φαίνεται! Χαχαχαχαχα.

Σε πειράζω. Αλλά πραγματικά ΟΧΙ βεβαια καλή μου. ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ, δεν το πλακωσες! Κι η ενοχληση στην κοιλια ετυχε. Ειναι μικρουλι ακομα, δεν επηρεάζεται από τετοιες κινήσεις.

Αλλά όντως αυτή σου η σκέψη θα γραφτεί στο ημερολόγιο της παράνοιας αυτής της παρέας, χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παράνοια ν.3 είδα σήμερα  μια άχνη μαύρη γραμμή στη γαλατενια κοιλιά μου και νόμιζα ουι είχα χτυπήσει ή ότι είχα πάθει θρόμβωση . Πήρα τηλ το γιατρό και μου λέει ορμόνες και η μάνα μου που την πήρα τηλ δεν είχε τέτοιο πραμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Παράνοια ν.3 είδα σήμερα  μια άχνη μαύρη γραμμή στη γαλατενια κοιλιά μου και νόμιζα ουι είχα χτυπήσει ή ότι είχα πάθει θρόμβωση . Πήρα τηλ το γιατρό και μου λέει ορμόνες και η μάνα μου που την πήρα τηλ δεν είχε τέτοιο πραμα .

Καλά, μιλάμε οτι ξεπερνιέται κάθε φαντασία εδώ ε; Χαχα.

Βρε εννοεις την γραμμη πανω απο τον αφαλο; Κι η κουμπαρα μου ειχε! Πολλές εχουν.

Εγώ ούτε καν και λέω γιατι δεν την εχω; χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Καλά, μιλάμε οτι ξεπερνιέται κάθε φαντασία εδώ ε; Χαχα.

Βρε εννοεις την γραμμη πανω απο τον αφαλο; Κι η κουμπαρα μου ειχε! Πολλές εχουν.

Εγώ ούτε καν και λέω γιατι δεν την εχω; χαχαχαχα

Εγώ δεν είχε τύχει να το ξέρω . Αλλά διαβάζω είναι για μελαχρινές . Εγώ είμαι σαν το γάλα άσπρη άσπρη και ξανθιά και λένε βγαίνει μετά . Εν τωμεταξυ ο ήλιος δε με βλέπει και έχω γεμίσει παναδες στο μέτωπο και στο αριστερό μάγουλο . Πάντως είναι ένα σοκ αν δεν ξέρεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Εγώ δεν είχε τύχει να το ξέρω . Αλλά διαβάζω είναι για μελαχρινές . Εγώ είμαι σαν το γάλα άσπρη άσπρη και ξανθιά και λένε βγαίνει μετά . Εν τωμεταξυ ο ήλιος δε με βλέπει και έχω γεμίσει παναδες στο μέτωπο και στο αριστερό μάγουλο . Πάντως είναι ένα σοκ αν δεν ξέρεις .

Εσένα σου βγαίνουν ορμονικά στο δέρμα. Και η κουμπάρα μου ασπρη είναι και το είχε αυτό, να μην ανησυχείς καθόλου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

 

Θέλετε παρέα;; Οπως καθομουν τωρα στον καναπε, τεντωθηκα λιγο προς τα μπροστα για να πιάσω κατι απο το τραπεζακι και νομιζω οτι νιώθω ενόχληση στην κοιλια και λεω τωρα το πλακωσα. Αχ λετε; Μεσα στην τρελα ολη την ωρα. 

Χαχχαχ καλά όλες είμαστε μια και μια τελικά!!! Για φτερνίσματα, βήχα(νορμάλ) κλπ δεν το συζητάω που νομίζω ότι κάτι παθαίνει.. Εδώ καλέ σκέφτομαι του γρου-γρου που κάνει η κοιλιά μου μήπως το ενοχλεί!!χχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annouli είπε:

Χαχχαχ καλά όλες είμαστε μια και μια τελικά!!! Για φτερνίσματα, βήχα(νορμάλ) κλπ δεν το συζητάω που νομίζω ότι κάτι παθαίνει.. Εδώ καλέ σκέφτομαι του γρου-γρου που κάνει η κοιλιά μου μήπως το ενοχλεί!!χχαχαχα

Καλά, σε φτέρνισμα κι εγώ εχω ανησυχήσει!

Αλλά στο γουργούρισμα;;; Όχι! Δικαίως παίρνεις την πρωτιά εσυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Εσένα σου βγαίνουν ορμονικά στο δέρμα. Και η κουμπάρα μου ασπρη είναι και το είχε αυτό, να μην ανησυχείς καθόλου :-)

Μακάρι γιατί είμαι σα σημαδεμένη και επειδή έχω πολύ καλό δέρμα με έχει πειράξει λίγο αυτή η τροπή αλλά τι να κάνουμε όλα για το σποράκι. Μάλιστα είχα γεμίσει σπυριά τον πρώτο καιρό που ΔΕν ήξερα την εγκυμοσύνη . Δεν είχα ακμή ούτε σαν έφηβη και νόμιζα ότι είχα πάθει μόλυνση ή ήταν λόγω της πρωτοφανούς καθυστέρησης 18 ημερών που είχα. Δε μπυ πήγαινε στο νου για το ευτυχές γιατί ήμουν μετά από αποτυχημένη εξωσωματική και πολύ κούραση από δουλειά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Μακάρι γιατί είμαι σα σημαδεμένη και επειδή έχω πολύ καλό δέρμα με έχει πειράξει λίγο αυτή η τροπή αλλά τι να κάνουμε όλα για το σποράκι. Μάλιστα είχα γεμίσει σπυριά τον πρώτο καιρό που ΔΕν ήξερα την εγκυμοσύνη . Δεν είχα ακμή ούτε σαν έφηβη και νόμιζα ότι είχα πάθει μόλυνση ή ήταν λόγω της πρωτοφανούς καθυστέρησης 18 ημερών που είχα. Δε μπυ πήγαινε στο νου για το ευτυχές γιατί ήμουν μετά από αποτυχημένη εξωσωματική και πολύ κούραση από δουλειά . 

Λογικό είναι να σου φαίνεται κάπως αλλά όλα αυτά θα επανέλθουν.

Το δωράκι του Θεού που αναπνέει μέσα σου θα σε ανταμείψει για κάθε ανησυχία, για καθετί που τώρα σου φαίνεται δύσκολο ή περίεργο.

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ας γνωριστούμε καλύτερα.

Πόσο χρονών είστε; Εγώ 29 :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χρειαζομαι τη γνωμη σας!οταν πάτε για πιπι σας? εχετε παρατηρήσει να κάνετε λίγα ούρα?Σας παρακαλώ απαντήστε μ γιατί εχω καποιες κυστες κ υγρο στην κοιλιά κ το παρακολουθουμε. Ο γιατρός με ρώτησε αν εχουν μειωθεί πολύ κ εγω προχτές του είπα οχι. Σήμερα ομως παρατήρησα οτι εχω πάει μονο 3φορες τουαλέτα μεχρι τωρα κ λιγα καθε φορά. Βέβαια νερο πολυ δεν πινω, δεν τρωω πολύ λόγω ανακατεματος. Με έχει αγχωσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια χρειαζομαι τη γνωμη σας!οταν πάτε για πιπι σας? εχετε παρατηρήσει να κάνετε λίγα ούρα?Σας παρακαλώ απαντήστε μ γιατί εχω καποιες κυστες κ υγρο στην κοιλιά κ το παρακολουθουμε. Ο γιατρός με ρώτησε αν εχουν μειωθεί πολύ κ εγω προχτές του είπα οχι. Σήμερα ομως παρατήρησα οτι εχω πάει μονο 3φορες τουαλέτα μεχρι τωρα κ λιγα καθε φορά. Βέβαια νερο πολυ δεν πινω, δεν τρωω πολύ λόγω ανακατεματος. Με έχει αγχωσει!

Κι εγώ σημερα εκανα λίγα!!!

Και σαφως παιζει ρολο το νερό. Μην αγχώνεσαι τόσο, αν όμως εχεις κυστούλα να το πεις στον γιατρό σου, να μην φοβασαι, δε σημαινει πως παθαινεις κατι κοριτσάκι μου. Επίσης, λένε πως η συχνοουρία υποχωρεί στο τελος του 1ου τριμήνου,εσυ σε ποια βδομάδα εισαι; Συγχώρα με, ακόμα δεν τα συγκρατώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κι εγώ σημερα εκανα λίγα!!!

Και σαφως παιζει ρολο το νερό. Μην αγχώνεσαι τόσο, αν όμως εχεις κυστούλα να το πεις στον γιατρό σου, να μην φοβασαι, δε σημαινει πως παθαινεις κατι κοριτσάκι μου. Επίσης, λένε πως η συχνοουρία υποχωρεί στο τελος του 1ου τριμήνου,εσυ σε ποια βδομάδα εισαι; Συγχώρα με, ακόμα δεν τα συγκρατώ.

Βασικά εχω δυο μεγάλες Κύστες κ υγρό απο τα φάρμακα κ μου είπε οτι λογικά θα απορροφηθούν καποια στιγμή. Ομως πρέπει να προσεχω βάρη κ απότομες κινήσεις για να μην γίνει συστροφη των κυστεων πραγμα που ειναι πολυ σοβαρό. Κ μέχρι τον επόμενο υπέρηχο μου ειπε να μη βγαινω κ να προσεχω. Κ το υγρό μας ανησυχεί να μην παει προς τα πανω. Οπότε καταλαβαίνεις ποσο άγχος εχω μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Ειμαι 6 εβδομάδων.κ τωρα λοιπόν μου λέει αν αλλάξει κάτι στα πονακια που εχω ή αν εχω ελαχιστα ουρα να τον πάρω. Κ Σήμερα εκανα λιγα καθε φορά. Αλλά εχω παρατηρήσει οτι απο τότε που έμεινα έγκυος δεν κανω πολλα τσισα να ξελαφρωσω οπως παλια. Συγγνώμη αν σας ζαλισα αλλα είμαι λιγο αγχωμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Βασικά εχω δυο μεγάλες Κύστες κ υγρό απο τα φάρμακα κ μου είπε οτι λογικά θα απορροφηθούν καποια στιγμή. Ομως πρέπει να προσεχω βάρη κ απότομες κινήσεις για να μην γίνει συστροφη των κυστεων πραγμα που ειναι πολυ σοβαρό. Κ μέχρι τον επόμενο υπέρηχο μου ειπε να μη βγαινω κ να προσεχω. Κ το υγρό μας ανησυχεί να μην παει προς τα πανω. Οπότε καταλαβαίνεις ποσο άγχος εχω μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Ειμαι 6 εβδομάδων.κ τωρα λοιπόν μου λέει αν αλλάξει κάτι στα πονακια που εχω ή αν εχω ελαχιστα ουρα να τον πάρω. Κ Σήμερα εκανα λιγα καθε φορά. Αλλά εχω παρατηρήσει οτι απο τότε που έμεινα έγκυος δεν κανω πολλα τσισα να ξελαφρωσω οπως παλια. Συγγνώμη αν σας ζαλισα αλλα είμαι λιγο αγχωμενη!

Αγάπη μου γλυκιά μη ζητάς συγγνώμη. Λογικό έίναι να εχεις ενα παραπάνω άγχος μα ειλικρινά δυστυχώς δεν μπορώ να σου δώσω κάποια συμβουλή παραμόνο να ενημερώσεις τον γιατρό σου ωστε αν χρειαστεί να πάρεις τα μέτρα σου να το κάνεις. Γιατί δεν του τηλεφωνείς; Θα νιωσεις πολύ καλυτερα. Υπερηχο ποτε εχεις πάλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Αγάπη μου γλυκιά μη ζητάς συγγνώμη. Λογικό έίναι να εχεις ενα παραπάνω άγχος μα ειλικρινά δυστυχώς δεν μπορώ να σου δώσω κάποια συμβουλή παραμόνο να ενημερώσεις τον γιατρό σου ωστε αν χρειαστεί να πάρεις τα μέτρα σου να το κάνεις. Γιατί δεν του τηλεφωνείς; Θα νιωσεις πολύ καλυτερα. Υπερηχο ποτε εχεις πάλι;

Τι να του πω?δεν εχω κάποιον δυνατό πόνο κ τα τσισα μ δεν είμαι σιγουρα αν γενικά ειναι λιγα στην εγκυμοσύνη ή εμένα τωρα είναι ιδέα μ. Κανω αλλα οχι πολλά.ο υπέρηχος ειναι την άλλη εβδομάδα. Ευχαριστώ πολύ που ασχολείσαι!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ μου είπε αν δεν παρατησω κατι απο τα δυο να μην ανησυχω κ να τον πάρω σε περίπτωση που δω κάτι περίεργο!για αυτο ρωταω αν κ εσεις κανετε λιγότερα ουρα τωρα πια, να δω μηπως είναι φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κ μου είπε αν δεν παρατησω κατι απο τα δυο να μην ανησυχω κ να τον πάρω σε περίπτωση που δω κάτι περίεργο!για αυτο ρωταω αν κ εσεις κανετε λιγότερα ουρα τωρα πια, να δω μηπως είναι φυσιολογικό.

Εμένα μου έτυχε και σήμερα και την περασμένη βδομάδα να κάνω λίγα ούρα, συμβαίνει καλή μου. Αν λοιπον δεν παρατηρείς κάτι εντονο, εχω την αίσθηση ότι το άγχος σου μιλάει κι όχι το μυαλό σου. Και το θεωρώ λογικό να αγχώνεσαι.

Μακαρι να μπορούσα να σε βοηθήσω να μην αγχώνεσαι, ειλικρινά σε καταλαβαίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Εμένα μου έτυχε και σήμερα και την περασμένη βδομάδα να κάνω λίγα ούρα, συμβαίνει καλή μου. Αν λοιπον δεν παρατηρείς κάτι εντονο, εχω την αίσθηση ότι το άγχος σου μιλάει κι όχι το μυαλό σου. Και το θεωρώ λογικό να αγχώνεσαι.

Μακαρι να μπορούσα να σε βοηθήσω να μην αγχώνεσαι, ειλικρινά σε καταλαβαίνω.

Το ξέρω κοπέλα μ κ σε ευχαριστώ, βοηθας κ μονο που απάντησες? είναι λογικό να αγχωνομαστε να πανε ολα καλά!βοηθάει όμως κι οταν ολα αυτα τα μοιράζεσαι κ ξέρεις οτι δεν είσαι μονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...