Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμορραγια εμφυτεψης


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες τις μανουλες... εχω ακανονιστο κυκλο οποτε δεν μπορω να γνωριζω αν ειμαι εγκυος... εκανα εχθες χοριακη και βγηκε αρνητικη... δηλαδη 1... εχω αρκετα συμπτωματα ζαλαγες ανακατευομαι πονοκεφαλους υπνηλια συχνοουρια... εχθες το βραδυ ειδα αιμα αλλα οχι οπως συνηθως... ειναι πολυ ανοιχθο ροζ και εχει την μιση ποσοτητα απο οτι εχω στην περιοδο... και εχει λιγες βλεννες... υπαρχει περιπτωση να ειναι αιμορραγια εμφητεψης;;; δεν θα φαινοταν στην β χοριακη οτι ειμαι εγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν ειχε γίνει καν εμφύτευση πως να δείξει η χοριακή; δεν ξέρω καθως δεν εχω μείνει έγκυος αλλά αυτό μου φαίνεται λογικό... σε τι μερα του κύκλου τα έκανες αυτα; εξέταση κ ποτε ειδες αιμα εννοω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αν δεν ειχε γίνει καν εμφύτευση πως να δείξει η χοριακή; δεν ξέρω καθως δεν εχω μείνει έγκυος αλλά αυτό μου φαίνεται λογικό... σε τι μερα του κύκλου τα έκανες αυτα; εξέταση κ ποτε ειδες αιμα εννοω

ΤΕΡ είχα 20/4 υποτίθεται ότι περίμενα στις 20/5 Αλλά δεν εμφανίστηκε η περίοδος... Αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που έχω τόσο καθυστέρηση... έκανα την χοριακή εχθές το πρωι... και το βραδυ ειδα το αιμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μισο λεπτό να καταλάβω, έχεις καθυστέρηση απο τις 20 Μαη; αυτές είναι πολλες μέρες, εκτός κ αν έκανες τοσο καθυστερημένη ωορρηξία; μμμ με προβληματίζει λιγο τώρα αυτό που λες... δλδ αν εκανες εμφύτευση τωρα ειχες ωορρηξία πριν 7-10 μέρες χοντρικά αντι για αρχες Μαΐου... δεν ξέρω τι να σου πω, αλλα αν συνεχιστεί η καθυστέρηση κανε ενα τεστ σε 2-3 μέρες  κ μιλα με το γιατρό σου!!! Το αιμα σταματησε εντελως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσανθη1 είπε:

Οποτε υπαρχει μια ελπιδα να ειναι αιμορραγία εμφύτευση..

Καλησπέρα Γιατί και εγώ πάντα είχα ακανόνιστο κύκλο η έκανα πολύ μεγάλος κύκλους η πολύ μικρούς μου είχε πει ο γιατρός ότι μετράμε  η καθυστέρηση από την τελευταια ημέρα του μεγαλύτερου κύκλου μου.για να μπορείς να καταλάβεις περίπου σε ποια μέρα βρίσκεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Μισο λεπτό να καταλάβω, έχεις καθυστέρηση απο τις 20 Μαη; αυτές είναι πολλες μέρες, εκτός κ αν έκανες τοσο καθυστερημένη ωορρηξία; μμμ με προβληματίζει λιγο τώρα αυτό που λες... δλδ αν εκανες εμφύτευση τωρα ειχες ωορρηξία πριν 7-10 μέρες χοντρικά αντι για αρχες Μαΐου... δεν ξέρω τι να σου πω, αλλα αν συνεχιστεί η καθυστέρηση κανε ενα τεστ σε 2-3 μέρες  κ μιλα με το γιατρό σου!!! Το αιμα σταματησε εντελως; 

Ναι έτσι όπως τα λες είναι... Αλλά μου τα κάνει αυτά ο κύκλος μου... μίλησα με τον γιατρό μου εχθές Όταν πήρα τα αποτελέσματα και μου είπε να περιμένω καμία εβδομάδα ακόμα και ξαναμιλάμε... εγώ έχω συνήθως πόνους στην ωορρηξία και όχι στην περιοχή... ξεκίνησα να πονάω γύρω στις 25 για τέσσερις μέρες... οπότε λογικά  ήταν τότε η ωορρηξία  μου... Δεν ξέρω τι να πω κι εγώ... με έχει τρελάνει ο κύκλος μου...  Όσο αφορά το αιμα έχω κόκκινο  τώρα Αλλά μόνο όταν πηγαίνω τουαλέτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Καλησπέρα Γιατί και εγώ πάντα είχα ακανόνιστο κύκλο η έκανα πολύ μεγάλος κύκλους η πολύ μικρούς μου είχε πει ο γιατρός ότι μετράμε  η καθυστέρηση από την τελευταια ημέρα του μεγαλύτερου κύκλου μου.για να μπορείς να καταλάβεις περίπου σε ποια μέρα βρίσκεσαι 

Οπότε αν είναι έτσι δεν έχω καθυστέρηση ακόμα... ο μεγαλύτερος νομίζω είχα μια φορά 25 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως έτσι οπως τα λες θα έχεις καθυστέρηση μετά τις 10 Ιουνίου, όμως κ τώρα είναι πολυ νωρίς για περίοδο, αν φυσικά έχεις δίκιο κ είχες ωορρηξία στις 25/5. Αν λοιπόν ισχύει αυτό κ είχες επαφές είναι πολύ πιθανό να είναι εμφύτευση!!! Στο εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως Όσο αφορά το αιμα λιγοστεύει αντί να είναι περισσότερο... Κάτι τέτοιο δεν μου έχει ξανά τύχει ποτέ... απλά είναι παράξενο γιατί βλέπω κάτι σαν βλεννες στο σκούπισμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Οντως έτσι οπως τα λες θα έχεις καθυστέρηση μετά τις 10 Ιουνίου, όμως κ τώρα είναι πολυ νωρίς για περίοδο, αν φυσικά έχεις δίκιο κ είχες ωορρηξία στις 25/5. Αν λοιπόν ισχύει αυτό κ είχες επαφές είναι πολύ πιθανό να είναι εμφύτευση!!! Στο εύχομαι!

Μακάρι γιατί η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ήταν έκτοπη και περάσαμε δύσκολα... και τώρα αγχώνομαι... ο γιατρός μου πάντως έχει αποκλείσει  το ενδεχόμενο Εξωμήτριος εγκυμοσύνης για την ώρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσανθη1 είπε:

Πάντως Όσο αφορά το αιμα λιγοστεύει αντί να είναι περισσότερο... Κάτι τέτοιο δεν μου έχει ξανά τύχει ποτέ... απλά είναι παράξενο γιατί βλέπω κάτι σαν βλεννες στο σκούπισμα... 

Δεν ξέρω τι να σου πω... η αδερφή μου ειχε αιμα εμφύτευσης αφού είχε ηδη πάρει θετική χοριακή, θέλω να πω κάθε σώμα είναι διαφορετικό! Ακου το γιατρό, ασε τις ημέρες που σου είπε ξανάκανε μια εξέταση τότε κ βλέποντας κ κάνοντας... Εύχομαι ειλικρινά να ειναι εγκυμοσύνη!

Τι είναι η έκτοπη; ειναι το ιδιο με εξωμήτριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Δεν ξέρω τι να σου πω... η αδερφή μου ειχε αιμα εμφύτευσης αφού είχε ηδη πάρει θετική χοριακή, θέλω να πω κάθε σώμα είναι διαφορετικό! Ακου το γιατρό, ασε τις ημέρες που σου είπε ξανάκανε μια εξέταση τότε κ βλέποντας κ κάνοντας... Εύχομαι ειλικρινά να ειναι εγκυμοσύνη!

Τι είναι η έκτοπη; ειναι το ιδιο με εξωμήτριο;

Ναι είναι Εξωμήτριος κύηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ραμ μου!!!! ❤️🎉 αληθεια δεν το πιστευω... να ειμαστε ολες καλα σε υγεια και να παιρνουμε τοσο ευχαριστα νεα!!! εχω τρελαθει σημερα!!! το ειχαμε εννοια κι αυτο το κουκουνι αν θα τα καταφερει και να π τα καταφερε!!! ο αντρας μου μου λεει αυτο το πιο αδυναμο (+1 ακομα) θελω να βαλουμε!! [ειναι διδυμος και ο αντρας μου και η αδερφη του εμεινε πολυ καιρο στο νοσοκομειο ως νεογεννητο.. νομιζω την ειχαν θερμοκοιτιδα και διασωληνωμενη για 1 μηνα περιπου και ειναι πολυ ευαισθητος με αυτο το θεμα. ολοι οι γιατροι τους ελεγαν οτι τα καταφερε επειδη ηταν κοριτσακι γτ εχουμε πιο καλη κραση απο τα αγορια] Αχ μονο χαρες απο εδω και περα σε ολες μας!!! 🙏
    • Καλησπέρα κορίτσια μ!!! Εκανα τεστ πάλι τώρα το μεσημέρι!  νομιζω τελικά πάει καλά το πράγμα!   
    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...