Μετάβαση σε περιεχόμενο

Primolut και εγκυμοσυνη


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η 'Αρυα είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.. αν ολα αυτα αποτυχουν θα παμε σε ενεσεις που κανουν στην εξωσωματικη ωστε να μαζεψουμε τα ωαρια.. εκει μπαινουμε σε αλλες διαδικασιες που ακομα δε θελω να σκεφτομαι. Θελω να ειμαι αισιοδοξη... 

Για τα serpafar μπυ ειπε κ εμενα... Διαβασα σε κάποια μπλογκ ότι καποιες τα καταφέρανε κ κάποιες όχι... Τι να πω... καλή μας τύχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εμεις εκει θα παμε σε κανα μηνα..Δεν ξερω ακομα μεθοδο .Να αναρρώσω και προχωραμε

 

Κοριτσι μου εσυ δεν ειχες μεινει εγκυουλα? Θυμαμαι λαθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η 'Αρυα είπε:

Κοριτσι μου εσυ δεν ειχες μεινει εγκυουλα? Θυμαμαι λαθος?

Δεν ειχα μεινει καλο μου κοριτσι!Ημουν με ανεβασμενες  χοριακες που επεφταν κατακορυφα...Τωρα εκανα μια επέμβαση στη μητρα και ας ελπισουμε να βοηθησει..Για εξωσωματικη θα παμε ετσι κ αλλιως...Ποτε δεν ξερεις..Πινω αντιβίωση και θα πιω και τον επομενο μήνα οπότε θα μας παρει λιγο διάστημα ακόμα...Αντε να δουμε.Εχω διαλυσει το στομαχι μου με τις αντιβιωσεις..Ο καιρος περναει και δεν κανω τιποτα!

Εσυ;;;Εχεις παιδακια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Δεν ειχα μεινεΔι καλο μου κοριτσι!Ημουν με ανεβασμενες  χοριακες που επεφταν κατακορυφα...Τωρα εκανα μια επέμβαση στη μητρα και ας ελπισουμε να βοηθησει..Για εξωσωματικη θα παμε ετσι κ αλλιως...Ποτε δεν ξερεις..Πινω αντιβίωση και θα πιω και τον επομενο μήνα οπότε θα μας παρει λιγο διάστημα ακόμα...Αντε να δουμε.Εχω διαλυσει το στομαχι μου με τις αντιβιωσεις..Ο καιρος περναει και δεν κανω τιποτα!

Εσυ;;;Εχεις παιδακια;;

Δεν εχω οχι... μια φορα μονο εμεινα αλλα παλινδρομησε. Απο τοτε τιποτα... Δεν ειμαστε σιγουροι τι ακριβως φταιει, ισως οι πολυκυστικες ισως και οι σαλπιγγες που δεν εχω κανει ακομα σαλπιγγογραφια. Καταλαβαινεις την απογοητευση μου καθε μηνα τοσα χρονια... Ευχομαι πραγματικα τα καλυτερα για ολες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 'Αρυα είπε:

Δεν εχω οχι... μια φορα μονο εμεινα αλλα παλινδρομησε. Απο τοτε τιποτα... Δεν ειμαστε σιγουροι τι ακριβως φταιει, ισως οι πολυκυστικες ισως και οι σαλπιγγες που δεν εχω κανει ακομα σαλπιγγογραφια. Καταλαβαινεις την απογοητευση μου καθε μηνα τοσα χρονια... Ευχομαι πραγματικα τα καλυτερα για ολες μας!!

Αν μου επιτρεπεις ποσο καιρο προσπαθειτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η milena87 είπε:

Θα το ψαξω άμεσα αφου μου το αναφερετε και οι δύο τόσο απόλυτα. Σας ευχαριστώ :)

Στο λεω με απολυτη σιγουρια καθοτι παθουσα με συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων και μεγααααλους κυκλους. Οσοι ενδοκρινολογοι με εχουν δει δεν μου ειχαν πει κατι σχετικο, αφου οι ιδιοι μου εδιναν primolut για να ξεκινησει νεος κυκλος και να κανω τις ορμονολογικες εξετασεις. ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Στο λεω με απολυτη σιγουρια καθοτι παθουσα με συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων και μεγααααλους κυκλους. Οσοι ενδοκρινολογοι με εχουν δει δεν μου ειχαν πει κατι σχετικο, αφου οι ιδιοι μου εδιναν primolut για να ξεκινησει νεος κυκλος και να κανω τις ορμονολογικες εξετασεις. ☺

Ευχαριστώ παρα πολύ, ευτυχως μολισ πριν λίγο είδα τα πρώτα καφέ αρα τα γλύτωσα τα πριμολουτ κ ήδη ο γιατρος μου εγραωε τις εξετασεις. Να ρωτήσω αν έχεις κάνει εξέταση ΑΜΗ αν γνωρίζεις το κόστος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η milena87 είπε:

Ευχαριστώ παρα πολύ, ευτυχως μολισ πριν λίγο είδα τα πρώτα καφέ αρα τα γλύτωσα τα πριμολουτ κ ήδη ο γιατρος μου εγραωε τις εξετασεις. Να ρωτήσω αν έχεις κάνει εξέταση ΑΜΗ αν γνωρίζεις το κόστος;

Εχω κανει, νομιζω γυρω στο 50αρικο και δυστυχως δεν γραφεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Εχω κανει, νομιζω γυρω στο 50αρικο και δυστυχως δεν γραφεται! 

Το εμαθα δυστυχως... Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημερωση :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η milena87 είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια,

Είμαι καινούρια στο γκρουπ και πραγματικά λυπάμαι που δεν το είχα βρει νωρίτερα!

Θα εκτιμούσα λοιπον την αποψή σας στο ακόλουθο θέμα.

Έχω πολυκυστικές. Τον τελευταίο χρόνο η περίοδος μου κυμαινόταν από 28-36 ημέρες. Τον περασμένο μήνα στις 38 μέρες αφού δεν είχα αδιαθετήσει πηρα πριμολουτ και αδιαθέτησα κανονικα.
Με τον συζυγό μου προσπαθούμε για μωράκι από τον Οκτώβρη αλλά πιο εντατικά τους τελευταίους 1-2 μήνες.
Σήμερα έιμαι στις 36 μέρες και πάλι δεν έχω δει αίμα. Ειχα κάποια συμπτώματα όπως αρκετό πόνο στο στήθος, πονκεφάλους, λίγες ναυτίες και έτσι έκανα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε αρνητικό.? Μίλησα με την γιατρό μου και μου είπε να παρω πάλθι πριμολουτ για να μου έρθει περίοδος και αν θέλω να ξεκινήσω τα serpafar και αν παρακολοθούμε την ωορηξία μου για να είναι πιο εύκολο.
Η ερωτησή μου είναι είχε καμια εμπειρία που να πήρε πριμολουτ και τον επομενο μήνα να έμεινε έγκυος; επίσης κάποια που πήρε serpafar και τα κατάφερε πιο εύκολα; Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις κορίτσια

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την απάντησή σας

Εγώ είχα πολυκυστικες πήρα πολλές φορές primolut γιατι ο κύκλος μου ήταν πολύ ασταθής δεν νομίζω πως σχετίζονται με την εγκυμοσύνη όπως επισεις έκανα και δυο χρόνια θεραπεία με αντισυλληπτικά,εν τέλη έμεινα έγκυος με άστατο κύκλο μετά από ένα χρόνο προσπαθειών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ είχα πολυκυστικες πήρα πολλές φορές primolut γιατι ο κύκλος μου ήταν πολύ ασταθής δεν νομίζω πως σχετίζονται με την εγκυμοσύνη όπως επισεις έκανα και δυο χρόνια θεραπεία με αντισυλληπτικά,εν τέλη έμεινα έγκυος με άστατο κύκλο μετά από ένα χρόνο προσπαθειών.

Ευχαριστώ για την απάντηση Βιβίκα! Εύχομαι την ίδια τύχη και σε εμάς το συντομότερο. Πριν μείνεις έγκυος έκανες κάποια θεραπεία που ο γιατρός παρακολουθούσε την ωορηξία ή μόνο με τακτικές επαφές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η milena87 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση Βιβίκα! Εύχομαι την ίδια τύχη και σε εμάς το συντομότερο. Πριν μείνεις έγκυος έκανες κάποια θεραπεία που ο γιατρός παρακολουθούσε την ωορηξία ή μόνο με τακτικές επαφές;

Όχι δεν έκανα κάτι απλά είχα τακτικές επαφές και να φανταστείς Γιατί ο κύκλος μου ήτανε πάρα πολύ άστατος δεν περίμενα ότι θα μείνω έγκυος αφού όταν το έμαθα δεν το πίστευα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Όχι δεν έκανα κάτι απλά είχα τακτικές επαφές και να φανταστείς Γιατί ο κύκλος μου ήτανε πάρα πολύ άστατος δεν περίμενα ότι θα μείνω έγκυος αφού όταν το έμαθα δεν το πίστευα 

χαχα το καταλαβαίνω! Ευχομαι το ίδιο και για εμάς. Εμένα ο κύκλος μου είναι συνήθως εως 36 μέρες το θέμα είανι ότι δεν ξέρω ποτε έχω ωορηξία και αν έχω.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η milena87 είπε:

χαχα το καταλαβαίνω! Ευχομαι το ίδιο και για εμάς. Εμένα ο κύκλος μου είναι συνήθως εως 36 μέρες το θέμα είανι ότι δεν ξέρω ποτε έχω ωορηξία και αν έχω.....

 

Εχεις παρει να κανεις τεστακια ωορηξιας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ είχα πολυκυστικες πήρα πολλές φορές primolut γιατι ο κύκλος μου ήταν πολύ ασταθής δεν νομίζω πως σχετίζονται με την εγκυμοσύνη όπως επισεις έκανα και δυο χρόνια θεραπεία με αντισυλληπτικά,εν τέλη έμεινα έγκυος με άστατο κύκλο μετά από ένα χρόνο προσπαθειών.

Μπραβο κορίτσι μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η 'Αρυα είπε:

Δεν εχω οχι... μια φορα μονο εμεινα αλλα παλινδρομησε. Απο τοτε τιποτα... Δεν ειμαστε σιγουροι τι ακριβως φταιει, ισως οι πολυκυστικες ισως και οι σαλπιγγες που δεν εχω κανει ακομα σαλπιγγογραφια. Καταλαβαινεις την απογοητευση μου καθε μηνα τοσα χρονια... Ευχομαι πραγματικα τα καλυτερα για ολες μας!!

Καλημερα!Γιατι δεν κανεις σχετικες εξετασεις να δεις τι γίνεται;;Δυο χρόνια προσπαθειών δεν είναι λιγα.Σου ευχομαι να τα καταφερεις συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Εχεις παρει να κανεις τεστακια ωορηξιας;;;

οχι δεν έχω πάρει υπάρχει κάποιο που να προτείνεται γιατι δεν είμαι ιδιαίτερα σχετική. Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η milena87 είπε:

οχι δεν έχω πάρει υπάρχει κάποιο που να προτείνεται γιατι δεν είμαι ιδιαίτερα σχετική. Ευχαριστώ

Εγω ξερω το ψηφιακο της clearblue ειναι πολυ ευκολο και οταν κανεις ωορηξια σου χαμογελαει...απλα ειναι λιγο ακριβο οποτε αν το επιλεξεις να το παραγγειλεις απο το ιντερνετ με μιση τιμη...αλλιως υπαρχουν και ταινιες της hometest που ειναι πιο οικονομικες με περισσοτερα κομματια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Εγω ξερω το ψηφιακο της clearblue ειναι πολυ ευκολο και οταν κανεις ωορηξια σου χαμογελαει...απλα ειναι λιγο ακριβο οποτε αν το επιλεξεις να το παραγγειλεις απο το ιντερνετ με μιση τιμη...αλλιως υπαρχουν και ταινιες της hometest που ειναι πιο οικονομικες με περισσοτερα κομματια...

ωραία θα το κοιτάξω ευχαριστώ πολύ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γνωρίζετε την χρήση του primolut;;Σκέφτομαι να πάρω χωρις να ρωτήσω το γιατρο ..Ειμαι πολυ πρησμένη και ανυπομονώ να αδιαθετήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσια γνωρίζετε την χρήση του primolut;;Σκέφτομαι να πάρω χωρις να ρωτήσω το γιατρο ..Ειμαι πολυ πρησμένη και ανυπομονώ να αδιαθετήσω!

Χρυσαφω μου σε ποια μερα του κυκλου εισαι? Να ξερεις πως αν το παρεις θα πρεπει να το παρεις τουλαχιστον 5-6 μερες και μετα απο 2-3 μερες θα αδιαθετησεις δλδ υπολογιζε ακομα μια βδομαδα σιγουρα χωρις περιοδο... ασε την περιοδο σου να ερθει φυσιολογικα καλυτερα, το primolut το δινουν για συγκεκριμενους λογους οπως εγω πχ που ειχα κυστη και δεν ερχοταν με τιποτα η περιοδος. Παρε ενα τηλ τουλαχιστον το γιατρο σου και ρωτα τον μην τα κανεις απο μονη σου αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσια γνωρίζετε την χρήση του primolut;;Σκέφτομαι να πάρω χωρις να ρωτήσω το γιατρο ..Ειμαι πολυ πρησμένη και ανυπομονώ να αδιαθετήσω!

Επισης σιγουρα δεν εισαι εγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσια γνωρίζετε την χρήση του primolut;;Σκέφτομαι να πάρω χωρις να ρωτήσω το γιατρο ..Ειμαι πολυ πρησμένη και ανυπομονώ να αδιαθετήσω!

Πως είσαι κορίτσι μου?Πιστεύω δν κάνει να τα πάρεις!!Είσαι μετά απο επέμβαση!!Οτι πεί ο γιατρός σου όπως πρέπει να έρθει η περίοδος!!Πάρτον ένα τηλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...