Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κορίτσια!Τι κάνετε σημερα;;Παω σε λίγο στο γυναικολόγο για να δούμε την πορεία μας απο εδω και κατω..Ειμαι λιγο αγχωμενη...

Ολα καλα να πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Εγω μολις αδιαθετησα με 32 μερες κυκλο αυτη την φορα...η αληθεια ειναι οτι απο την μια στεναχωρηθηκα απο την αλλη χαρηκα που δν αργησε πολυ και δν εχω κατι...οξυμωρο ε?? Χαχχα...παμε για νεες προσπαθειες μεσα στον μηνα...θα παρω τεστακια...βοηθηστε με λιγο...ποια να παρω και απο ποια μερα του κυκλου να τα αρχισω?? Ενα η δυο την ημερα να κανω??? Ακολουθω και το συστημα γιατρου που λεει αν 2 μερες επαφες..θα πας μονη σου για χοριακη @ILIANA86

δεν πειράζει κορίτσι ας εναποθέσουμε τις ελπίδες στον Ιούνιο... 

Εγώ παίρνω clear blue γιατί είναι ευκολα (χαμογελάει αν είναι θετικό) και δεν τίθεται θέμα ερμηνείας του αποτελέσματος που καμιά φορά μπερδεύει. Το θέμα είναι ότι είναι πιο ακριβά (25ε από ον-λαιν φαρμακείο ενώ 50ε από φυσικό φαρμακείο). Επειδή έχω σταθερό κύκλο δεν χρειάζομαι πάνω από 1 με 2 τεστάκια το μήνα, όμως για σένα ίσως αυτά να αποδειχτούν πολύ ακριβά αν πχ χρειάζεσαι ένα πακέτο το μήνα (=10 τεστάκια). Γενικά έχει οδηγίες για τη μέρα που ξεκινάς, για κύκλο 26 ημερών λεει την 8η μέρα, ε το έκανα μια φορά κ από τότε κάνω 12η   κ 13η κ το βρίσκω πάντα. Εσύ τώρα με κύκλο 28-32 υποθέτω θα προτείνει από 10 ημέρα αλλά έτσι όπως τα λές μπορεί να φτάσεις κ 18η για να βρεις ωορηξία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα πριν λίγο πήγα τουαλέτα κ είχα κατάλευκα υγρά αυτό δείχνει ότι πλησιάζει η μέρα της ωορρηξιας? Είμαι στην 10η μέρα το απόγευμα θα κάνω ένα τεστακι αλλά θέλω να καταλάβω εάν είναι συμπτώμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

δεν πειράζει κορίτσι ας εναποθέσουμε τις ελπίδες στον Ιούνιο... 

Εγώ παίρνω clear blue γιατί είναι ευκολα (χαμογελάει αν είναι θετικό) και δεν τίθεται θέμα ερμηνείας του αποτελέσματος που καμιά φορά μπερδεύει. Το θέμα είναι ότι είναι πιο ακριβά (25ε από ον-λαιν φαρμακείο ενώ 50ε από φυσικό φαρμακείο). Επειδή έχω σταθερό κύκλο δεν χρειάζομαι πάνω από 1 με 2 τεστάκια το μήνα, όμως για σένα ίσως αυτά να αποδειχτούν πολύ ακριβά αν πχ χρειάζεσαι ένα πακέτο το μήνα (=10 τεστάκια). Γενικά έχει οδηγίες για τη μέρα που ξεκινάς, για κύκλο 26 ημερών λεει την 8η μέρα, ε το έκανα μια φορά κ από τότε κάνω 12η   κ 13η κ το βρίσκω πάντα. Εσύ τώρα με κύκλο 28-32 υποθέτω θα προτείνει από 10 ημέρα αλλά έτσι όπως τα λές μπορεί να φτάσεις κ 18η για να βρεις ωορηξία... 

Σε ευχαριστω για την απαντηση...εχεις δικιο το ημερολογιο μου δειχνει οτι θα κανω ωορηξια την 18η μερα του κυκλου...αν κανω επαφες ανα 2 μερες και τα ξεκινησω την 12 μερα πιστευεις οτι θα το πετυχω;; επισης αν δειξει θετικο εκεινη την μερα πρεπει να ερθω σε επαφη;; και την επομενη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Σε ευχαριστω για την απαντηση...εχεις δικιο το ημερολογιο μου δειχνει οτι θα κανω ωορηξια την 18η μερα του κυκλου...αν κανω επαφες ανα 2 μερες και τα ξεκινησω την 12 μερα πιστευεις οτι θα το πετυχω;; επισης αν δειξει θετικο εκεινη την μερα πρεπει να ερθω σε επαφη;; και την επομενη;;

Την ημερα που δείχνει θετικό, την επόμενη και για σιγουριά και τη μεθεπόμενη??.. καλές αγκαλίτσες και καρπερές ευχομαι!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Την ημερα που δείχνει θετικό, την επόμενη και για σιγουριά και τη μεθεπόμενη??.. καλές αγκαλίτσες και καρπερές ευχομαι!!!!!!???

Χαχαχ ???πρωτη φορα θα παρω τεστ...το βραδυ το κανουμε;; πιο ασχετη πεθαινεις ειμαι χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Χαχαχ ???πρωτη φορα θα παρω τεστ...το βραδυ το κανουμε;; πιο ασχετη πεθαινεις ειμαι χαχαχα

Προτείνω 2 φορές..μια το μεσημέρι και μια το απογευματάκι ή κάπως έτσι...ειδικά όταν αρχίζει κάτι να αχνοφαίνεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Προτείνω 2 φορές..μια το μεσημέρι και μια το απογευματάκι ή κάπως έτσι...ειδικά όταν αρχίζει κάτι να αχνοφαίνεται!!!

Εχω ενθουσιαστει τωρα που θα παρω τεστ...ελπιζω να μνμ με αγχωσουν..το καλο ειναι οτι βλεπεις και το αν κανεις ωορηξια...οχι μονο ποτε κανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

Σε ευχαριστω για την απαντηση...εχεις δικιο το ημερολογιο μου δειχνει οτι θα κανω ωορηξια την 18η μερα του κυκλου...αν κανω επαφες ανα 2 μερες και τα ξεκινησω την 12 μερα πιστευεις οτι θα το πετυχω;; επισης αν δειξει θετικο εκεινη την μερα πρεπει να ερθω σε επαφη;; και την επομενη;;

Καλα με τη 12η δεν το συζητω μεσα θα εισαι κ αυτό για την περίπτωση του κύκλου 28 ημερών οπότε να μπορέσεις να προλάβεις αν έχεις ωορρηξία τη 14η μέρα. Αν όντως έχεις τη 18η είσαι πολύ οκ κ απο 15η-16η να ξεκινήσεις... αλλά ναι μην το ρισκάρεις.

Γράφει την ίδια κ την επόμενη. Ο γιατρός μου έχει πει ότι από το θετικό μετράς μαξμουμ 36 ώρες για ωορρηξία, το κακό είναι ότι βλέπεις πότε το εντόπισες εσύ όχι πότε όντως ανέβηκε η ορμόνη. Πχ εγώ την εντοπίζω πάντα 7 το πρωί που ξυπνάω αυτό όμως φαίνεται ότι σημαίνει ότι ανέβηκε κάποια στιγμή τη νύχτα οπότε σίγουρα κάνεις κ την ίδια μέρα για να είσαι σίγουρη. Επειδή εγώ πλεον ξέρω ότι 90% βλέπω + την 13η ξεκινάω το συστηματικό από την 11η κ σταματάω περίπου 15η έξω από το παράθυρο αυτό όποτε μας έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Εχω ενθουσιαστει τωρα που θα παρω τεστ...ελπιζω να μνμ με αγχωσουν..το καλο ειναι οτι βλεπεις και το αν κανεις ωορηξια...οχι μονο ποτε κανεις...

Άστο κ γω όταν φτάνει ο καιρός τα κάνω με πολύ ενθουσιασμό!!! Κ δεν με αγχώνουν μέχρι στιγμής...τα κάνω όχι μόνο για να έρθω την σωστή μέρα σε επαφή αλλά κ για να ελέγξω πότε έκανα τελικά ωορρηξία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Εχω ενθουσιαστει τωρα που θα παρω τεστ...ελπιζω να μνμ με αγχωσουν..το καλο ειναι οτι βλεπεις και το αν κανεις ωορηξια...οχι μονο ποτε κανεις...

μμμμ αυτό με το 2 φορές είναι λίγο σχετικό... εξαρτάται τι σπέρμα έχετε, απόγευμα κ μετά βράδυ μπορεί να σημαίνει ότι η ποιότητα / ποσότητα της δεύτερης φοράς δεν είναι κ η καλύτερη! Συνήθως λένε 1 φορά τη μέρα ή 1 ανά 2 μέρες! Εμείς κανουμε το 1 καθε μερα :-) 

Όσο για την ώρα κανείς δεν ξέρει... μόνο με υπέρηχο θα μπορούσες να το δεις! Εγώ υπολογίζω κ κάνω βράδυ γιατί σου λέει μετά τις 12 ώρες έρχεται ωορρηξία κ ως τις 36 οπότε κάνω βράδυ για το +12 κ την άλλη μερα απόγευμα / βράδυ για το +36. Επίσης βράδυ βολεύει και αν ειναι καθημερινή, δεν είναι πάντα θέμα επιλογής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

μμμμ αυτό με το 2 φορές είναι λίγο σχετικό... εξαρτάται τι σπέρμα έχετε, απόγευμα κ μετά βράδυ μπορεί να σημαίνει ότι η ποιότητα / ποσότητα της δεύτερης φοράς δεν είναι κ η καλύτερη! Συνήθως λένε 1 φορά τη μέρα ή 1 ανά 2 μέρες! Εμείς κανουμε το 1 καθε μερα :-) 

Νομίζω ότι εννοούσε πότε πρέπει να κάνει το τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita? είπε:

Νομίζω ότι εννοούσε πότε πρέπει να κάνει το τεστ!

αααααααααααααα σωστά!!! Δεν κατάλαβα!!! χχαχαχαχα έδωσα κ οδηγίες πάντως...

Εγώ προτιμώ πρωί το τεστ γιατί τα ούρα έχουν μεγάλη συγκέντρωση κ επίσης ξέρω από το πρωί να προγραμματίσω (ουυυ πολύ ρομαντικό) κ επίσης λέει αν το κάνεις άλλη ώρα να μην πολυπιείς υγρά, να μην πας τουαλέτα κλπ κ με αγχώνει / κουράζει λίγο αυτό... βέβαια αυτό πιάνει σε μένα που γενικά έχω δει ότι η ορμόνη μένει ανεβασμένη σχεδόν όλη τη μέρα του θετικού οπότε τη βρίσκω έτσι ή αλλιώς, δεν ισχύει σε όλες αυτό! Κάποιες φορές χρειάζεται 2... πρωί - απόγευμα... ξεκίνα με το 1 κ βλέπεις :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κορίτσια!Τι κάνετε σημερα;;Παω σε λίγο στο γυναικολόγο για να δούμε την πορεία μας απο εδω και κατω..Ειμαι λιγο αγχωμενη...

Good luck my dear!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

αααααααααααααα σωστά!!! Δεν κατάλαβα!!! χχαχαχαχα έδωσα κ οδηγίες πάντως...

Εγώ προτιμώ πρωί το τεστ γιατί τα ούρα έχουν μεγάλη συγκέντρωση κ επίσης ξέρω από το πρωί να προγραμματίσω (ουυυ πολύ ρομαντικό) κ επίσης λέει αν το κάνεις άλλη ώρα να μην πολυπιείς υγρά, να μην πας τουαλέτα κλπ κ με αγχώνει / κουράζει λίγο αυτό... βέβαια αυτό πιάνει σε μένα που γενικά έχω δει ότι η ορμόνη μένει ανεβασμένη σχεδόν όλη τη μέρα του θετικού οπότε τη βρίσκω έτσι ή αλλιώς, δεν ισχύει σε όλες αυτό! Κάποιες φορές χρειάζεται 2... πρωί - απόγευμα... ξεκίνα με το 1 κ βλέπεις :-) 

Χαχαχαχα κλαιω με την παρενθεση γτ μου θυμιζει εμενα και τις προγραμματισμενες επαφες μου...απ την αλλη οταν πας συνειδητα για μωρο αυτο δν το γλιτωνεις...ναι αυτο σκεφτηκα να ξεκινησω με ενα και βλεπουμε και ισως κανω δυο οταν ειμαι πιο κοντα στις μερες...τα clearblue θα παρω και εγω να δω...παντως εσεις ρε κοριτσια ειστε πολυ ενημερωμενες εγω μαλλον κοιμομουν...χαχα...και εγω τις καθημερινες μονο βραδυ μπορω επαφη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Χαχαχαχα κλαιω με την παρενθεση γτ μου θυμιζει εμενα και τις προγραμματισμενες επαφες μου...απ την αλλη οταν πας συνειδητα για μωρο αυτο δν το γλιτωνεις...ναι αυτο σκεφτηκα να ξεκινησω με ενα και βλεπουμε και ισως κανω δυο οταν ειμαι πιο κοντα στις μερες...τα clearblue θα παρω και εγω να δω...παντως εσεις ρε κοριτσια ειστε πολυ ενημερωμενες εγω μαλλον κοιμομουν...χαχα...και εγω τις καθημερινες μονο βραδυ μπορω επαφη...

Για να σε καθησυχάσω μια από τα ιδια κ εγώ ?????κ φαντάσου έχω κ ένα παιδάκι?????τώρα τα μαθαίνω κ εγώ ελπίζω να σε παρηγόρησα?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Ειμαι σχετικά καινούργια στο φόρουμ μετά από μεγαααλη αποχή χρόνων.....επέστρεψα με μωράκι 19μηνων πια και στη προσπάθεια για 2ο αν το θέλει ο Θεός!!!

Εύχομαι σε όλες με το καλό γερά σπορακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mamaioannas είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Ειμαι σχετικά καινούργια στο φόρουμ μετά από μεγαααλη αποχή χρόνων.....επέστρεψα με μωράκι 19μηνων πια και στη προσπάθεια για 2ο αν το θέλει ο Θεός!!!

Εύχομαι σε όλες με το καλό γερά σπορακια!!!

Καλως ηρθες να σου ζησει το παιδακι σου...και γρηγορα να μεινεις στπ δευτερο!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Για να σε καθησυχάσω μια από τα ιδια κ εγώ ?????κ φαντάσου έχω κ ένα παιδάκι?????τώρα τα μαθαίνω κ εγώ ελπίζω να σε παρηγόρησα?????????

Χαχαχα ωραια θα ειναι οι πρωτες μας προσπαθειες με τεστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

Καλως ηρθες να σου ζησει το παιδακι σου...και γρηγορα να μεινεις στπ δευτερο!?

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Χαχαχα ωραια θα ειναι οι πρωτες μας προσπαθειες με τεστ!!

Χαχαχαχα α τελικά ταιριάζουμε κ εγώ μόνο βράδυ επαφες???ποτέ αρχίζεις??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mamaioannas είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Ειμαι σχετικά καινούργια στο φόρουμ μετά από μεγαααλη αποχή χρόνων.....επέστρεψα με μωράκι 19μηνων πια και στη προσπάθεια για 2ο αν το θέλει ο Θεός!!!

Εύχομαι σε όλες με το καλό γερά σπορακια!!!

Καλώς μας ήρθες, να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, μα το καλό και στο 2ο???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Χαχαχαχα α τελικά ταιριάζουμε κ εγώ μόνο βράδυ επαφες???ποτέ αρχίζεις??? 

Αργω λιγο σε 11 μερες σημερα μου ηρθε!! Απο 12 η μερα θα τα ξεκινησω γτ κανω μεγαλους κυκλους...εσυ εισαι πιο μπροστα απο μενα λιγο...καλη μας επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Καλώς μας ήρθες, να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, μα το καλό και στο 2ο???????

Πως ξερεις οτι ειναι κοριτσακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...