Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

Οχι δεν είναι για συγχαρητήρια σέρνεται..προφανώς εΝ έπιασε κάτι πάει για παλινδρομη είναι υπερβολικά χαμηλή για η μέρα που είμαι με βλαστοκυστες

 

Όλα οκ είπε ο γιατρός κ συνεχίζω φάρμακα( λογικό εφ όσων ανεβαίνει κάνεις δεν τα κόβει) μίλησα με τη γραμματέα αλλά όχι με τον ίδιο...ζω το ίδιο έργο πάλι..πραγματικά β;ρεθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θαύμα! είπε:

Οχι δεν είναι για συγχαρητήρια σέρνεται..προφανώς εΝ έπιασε κάτι πάει για παλινδρομη είναι υπερβολικά χαμηλή για η μέρα που είμαι με βλαστοκυστες

 

Όλα οκ είπε ο γιατρός κ συνεχίζω φάρμακα( λογικό εφ όσων ανεβαίνει κάνεις δεν τα κόβει) μίλησα με τη γραμματέα αλλά όχι με τον ίδιο...ζω το ίδιο έργο πάλι..πραγματικά β;ρεθηκα

Κάνε λίγο υπομονή,  μπορεί να μην είναι έτσι όπως τα λες. Όλοι αναφέρουν ότι η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Να συνεχίσεις τα φάρμακα όπως είπε ο γιατρός και να προσέχεις.  Που ξέρεις; εκεί που όλα πιστεύεις ότι έχουν τελειώσει μπορεί να γίνει το θαύμα.... Σου στέλνουμε θετική ενέργεια.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θαύμα! είπε:

Οχι δεν είναι για συγχαρητήρια σέρνεται..προφανώς εΝ έπιασε κάτι πάει για παλινδρομη είναι υπερβολικά χαμηλή για η μέρα που είμαι με βλαστοκυστες

 

Όλα οκ είπε ο γιατρός κ συνεχίζω φάρμακα( λογικό εφ όσων ανεβαίνει κάνεις δεν τα κόβει) μίλησα με τη γραμματέα αλλά όχι με τον ίδιο...ζω το ίδιο έργο πάλι..πραγματικά β;ρεθηκα

Δείξε δύναμη για μια ακόμα φορα... Ελπίζω σε ένα όμορφο θαύμα για εσένα ❤️Ξέρω ότι ειναι χαμηλό το νούμερο για βλαστοκυστες και 13η μέρα αλλα η αύξηση σε σχέση με την προηγούμενη δεν είναι ικανοποιητική?? Δλδ από 10 τώρα θα θέλαμε να είναι κάπου στο 40-50 έτσι δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2019 at 7:57 ΜΜ, ο/η Σελίνα είπε:

@ΝΤΙΝΤΙΝΑ θα περιμένω νέα σου! ❤️

Σελίνα λοιπόν ο ευαγγελισμό δεν παίζεται...εκανα Δευτερα τις εξετάσειςγια NK και Τρίτη βγήκαν τα αποτελέσματα...καλες φαίνονται έχει μια σημείωση ότι κάτι είναι λίγο αυξημενο αλλά στην ίδια σημειωση λέει ότι είναι σε φυσιολογικά επίπεδα τα NK. 

 Εκανα και τον 4d υπέρηχο στο Ρέα και βγήκε κι αυτός πολύ καλός με εξαίρεση την δεξιά ωοθήκη που είναι πολύκυστική. 

Κατά τα άλλα όλα καλά, αύριο θα πάρω στη ΜΙΥΑ να ρωτήσω μήπως μπορώ να δω νωρίτερα τον ενδοκρινολογο που μου είπες ή να πάω έξω στον Κομνηνό. 

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου; 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΝΤΙΝΤΙΝΑ έλα μωρέ Ευαγγελισμε τρέλα! Είδες στο είπα ότι ήταν άψογοι! Θα δει τα αποτελέσματα και ο ντοκτορ και θα σου πει. 

Εγώ Δευτέρα θα δω αιματολογο αν προλάβω (φτάνω αργα Αθήνα και λιγο καθυστερηση να έχει την πάτησα!) και Τρίτη τον Ντοκ. Θα μου πει και ο αιματολογος για τα ΝΚ γιατί κάτι παρόμοιο με τα δικά σου γράφει αν και τον γιατρό μας δεν τον ανησύχησε κάτι. 

Κατά τ'αλλα, αξιώθηκα να στολίσουμε σήμερα, αύριο περιμένουμε συγγενεις που θα φιλοξενήσουμε (ανυπομονώ!) και γενικότερα έχω πολλά νεύρα και κούραση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

@ΝΤΙΝΤΙΝΑ έλα μωρέ Ευαγγελισμε τρέλα! Είδες στο είπα ότι ήταν άψογοι! Θα δει τα αποτελέσματα και ο ντοκτορ και θα σου πει. 

Εγώ Δευτέρα θα δω αιματολογο αν προλάβω (φτάνω αργα Αθήνα και λιγο καθυστερηση να έχει την πάτησα!) και Τρίτη τον Ντοκ. Θα μου πει και ο αιματολογος για τα ΝΚ γιατί κάτι παρόμοιο με τα δικά σου γράφει αν και τον γιατρό μας δεν τον ανησύχησε κάτι. 

Κατά τ'αλλα, αξιώθηκα να στολίσουμε σήμερα, αύριο περιμένουμε συγγενεις που θα φιλοξενήσουμε (ανυπομονώ!) και γενικότερα έχω πολλά νεύρα και κούραση ?

Και του χρόνου κορίτσι μου με υγεία και παραπάνω μέλη στο σπίτι ??... 

Ωραια όλα υπό έλεγχο επομένως... 

Εμείς θα φύγουμε το Σάββατο  για κάνα τετραήμερο εκτος Αθηνών και ελπίζω μέχρι την άλλη Παρασκευή να έχω δει και τους δύο και ενδοκρινολογο και τον γιατρό μας να προχωραμε...δεν κρατιέμαι... ??

Ρε γμτ βλέπεις μετά θα έχω και τον κύκλο των εξετάσεων για την επιτροπή που έχει κι εκεί την καθυστέρηση του... 

Όλα καλά πάντως συνεχίζουμε δυναμικά και θετικά και πιστεύω ότι τη νέα χρονιά θα έχουμε πολύ πολύ ευχάριστα νέα και πράγματα να συζητάμε... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΝΤΙΝΤΙΝΑ αυτό μισώ, τις πόσες διαδικασίες μέχρι να ξεκινήσουμε! Είμαι και αγχωδης και η εξωσωματική μόνο ηρεμία δεν εξασφαλίζει...

Εν τω μεταξύ με τις τόσες ορμόνες κατά τη διέγερση και την ετ αντί να είμαι νευροσπασμα, είμαι ήρεμη και χαρούμενη... Μόλις τα κόβω, έρχομαι και γίνομαι ψυχασθενής (όπως είμαι συνήθως δλδ χαχαχα!) Ο άντρας μου νόμιζε ότι θα χειροτερευε η κατάσταση με τις ορμόνες αλλά μάλλον μου ταιριάζουν τι να πω... Του λέω είναι ο οργανισμός που θέλει να κυοφορήσει για να έρθει στα ίσια του! ? 

Άντε να γεμιζουμε δικά μας υγιη μωράκια επιτέλους ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

@ΝΤΙΝΤΙΝΑ αυτό μισώ, τις πόσες διαδικασίες μέχρι να ξεκινήσουμε! Είμαι και αγχωδης και η εξωσωματική μόνο ηρεμία δεν εξασφαλίζει...

Εν τω μεταξύ με τις τόσες ορμόνες κατά τη διέγερση και την ετ αντί να είμαι νευροσπασμα, είμαι ήρεμη και χαρούμενη... Μόλις τα κόβω, έρχομαι και γίνομαι ψυχασθενής (όπως είμαι συνήθως δλδ χαχαχα!) Ο άντρας μου νόμιζε ότι θα χειροτερευε η κατάσταση με τις ορμόνες αλλά μάλλον μου ταιριάζουν τι να πω... Του λέω είναι ο οργανισμός που θέλει να κυοφορήσει για να έρθει στα ίσια του! ? 

Άντε να γεμιζουμε δικά μας υγιη μωράκια επιτέλους ?

Άσε έκλεισα για Κομνηνό για το ιατρείο του 10/1 μου φαίνεται αιώνας ρώτησα στη ΜΙΥΑ για άλλο γιατρό και έχει στις 23/1 ... 

Τωρα έχω αρχίσει και γκρινιάζω, αγχώνομαι, θυμώνω, νευριαζω για την χρόνοκαθυστέρηση που θα φάμε για τις εξετάσεις που θα θέλει η επιτροπή (ότι να ναι).

Εγώ δεν ξέρω ακόμα τπτ ούτε για διέγερση ούτε για ετ είμαι στο σκοτάδι ακόμα ?...

Πάντως να ξέρεις μου έβαλες ιδέες λες να ηρεμήσω κι εγώ με τις ορμόνες.; Γιατί κι εγώ στα "φυσιολογικά" μου είμαι άστα να πάνε λίγο. Αχ Παναγία μου.. Χαχαχαχα??

Στο τέλος θα κάνουμε νινάκια και θα θέλουμε ορμόνες για να είμαστε ήρεμες... ?❤️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2019 at 4:26 ΜΜ, ο/η Θαύμα! είπε:

Οχι δεν είναι για συγχαρητήρια σέρνεται..προφανώς εΝ έπιασε κάτι πάει για παλινδρομη είναι υπερβολικά χαμηλή για η μέρα που είμαι με βλαστοκυστες

 

Όλα οκ είπε ο γιατρός κ συνεχίζω φάρμακα( λογικό εφ όσων ανεβαίνει κάνεις δεν τα κόβει) μίλησα με τη γραμματέα αλλά όχι με τον ίδιο...ζω το ίδιο έργο πάλι..πραγματικά β;ρεθηκα

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! 

@Θαύμα! πως είσαι; Προχωράνε τα πράγματα; Σε σκεφτόμουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Χαίρομαι που βρήκα αυτό το forum με επίκαιρες αναρτήσεις για το θέμα που μας απασχολεί. Επισκεπτόμαστε και εμείς το ΝΝΑ λόγω ιδιότητας του συζύγου (αστυνομικός) και μας παρακολουθεί ο κύριος Πετρόγιαννης και ο κύριος Κομνηνός (ενδοκρινολόγος). Ευτυχώς (ή δυστυχώς) οι δικές μου εξετάσεις είναι όλες πολύ καλές και η δυσκολία εντοπίζεται στη χαμηλή κινητικότητα και το μικρό όγκο του συζύγου. Και λέω δυστυχώς γιατί ακόμα και στον ανδρικό παράγοντα να είναι το πρόβλημα πάλι εμείς οι γυναίκες υφιστάμεθα τη μεγαλύτερη ταλαιπωρία με εξετάσεις, λήψη ορμονών, μέτρηση ημερών ωορρηξίας, κλπ... Έχουμε ήδη κάνει μια αποτυχημένη σπερματέγχυση ιδιωτικά και μετά απευθυνθήκαμε στο ΝΝΑ και νιώθω πολύ τυχερή. Ο ιδιώτης γυναικολόγος που επισκεπτόμουν τόσα χρόνια και με τον οποίο έγινε η σπερματέγχυση τώρα καταλαβαίνω πόσο λίγος ήταν. Βασίστηκε εδώ και ένα χρόνο σε ένα και μοναδικό σπερμοδιάγραμμα που έκανε ο άντρας μου σε γνωστή αλυσίδα διαγνωστικών κέντρων που έδειχνε σχετικά φυσιολογικές τιμές και μας άφησε να προσπαθούμε χάνοντας απλά χρόνο. Μετά πρότεινε σπερματέγχυση και αντί να ζητήσει πρόσφατο σπερμοδιάγραμμα θεώρησε ότι αρκεί αυτό που θα έκανε στο ιδιωτικό μαιευτήριο για τη σπερματέγχυση την ΙΔΙΑ ημέρα και αφού τα αποτελέσματα έδειξαν χαμηλή κινητικότητα και μικρό όγκο ακόμα και μετά την επεξεργασία σε θρεπτικό υλικό, άρχισε να προβληματίζεται προσπαθώντας να με παρηγορήσει ότι δεν παίζει ρόλο αυτό για τη σύλληψη. Φυσικά δεν έμεινα έγκυος και επειδή δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα για εξωσωματική ιδιωτικά έψαξα τις επιλογές του δημοσίου και θεωρώ ότι είναι πολύ περισσότερο αξιόλογες από αυτό που περίμενα. Μπορεί ο κος Πετρόγιαννης να φαίνεται αυστηρός στην αρχή αλλά το προτιμώ από αυτούς που είναι μέσα στα γλυκόλογα μόνο για να σου πάρουν τα λεφτά. Ο, δε, κύριος Κομνηνός ασχολήθηκε με το ιστορικό μας σχεδόν δύο ώρες και έδωσε συμβουλές που αφορούν γενικότερα τον τρόπο ζωής μας προκειμένου να πετύχουμε μια εγκυμοσύνη. Προς το παρόν πρότειναν κάποια σκευάσματα για να βελτιωθεί το σπέρμα και μετά θα μας πουν πως θα κινηθούμε ανάλογα με τα αποτελέσματα -μάλλον θα κάνουμε κι άλλη σπερματέγχυση. Η βασικότερη βέβαια δυσκολία μου είναι ότι δεν έχω τη συμπαράσταση του άντρα του ο οποίος έχει μια άρνηση για αυτό που συμβαίνει και δεν επιθυμεί ούτε να το συζητάει...καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πολύ σημαντικό το ζευγάρι να είναι δεμένο και όχι ο καθένας για τον εαυτό του. Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία στις προσπάθειες και με το καλό να έρθουν τα πολυπόθητα μωράκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2019 at 6:44 ΜΜ, ο/η vasso80 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! 

@Θαύμα! πως είσαι; Προχωράνε τα πράγματα; Σε σκεφτόμουν... 

 

στις On 16/12/2019 at 2:54 ΜΜ, ο/η E.D. είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Χαίρομαι που βρήκα αυτό το forum με επίκαιρες αναρτήσεις για το θέμα που μας απασχολεί. Επισκεπτόμαστε και εμείς το ΝΝΑ λόγω ιδιότητας του συζύγου (αστυνομικός) και μας παρακολουθεί ο κύριος Πετρόγιαννης και ο κύριος Κομνηνός (ενδοκρινολόγος). Ευτυχώς (ή δυστυχώς) οι δικές μου εξετάσεις είναι όλες πολύ καλές και η δυσκολία εντοπίζεται στη χαμηλή κινητικότητα και το μικρό όγκο του συζύγου. Και λέω δυστυχώς γιατί ακόμα και στον ανδρικό παράγοντα να είναι το πρόβλημα πάλι εμείς οι γυναίκες υφιστάμεθα τη μεγαλύτερη ταλαιπωρία με εξετάσεις, λήψη ορμονών, μέτρηση ημερών ωορρηξίας, κλπ... Έχουμε ήδη κάνει μια αποτυχημένη σπερματέγχυση ιδιωτικά και μετά απευθυνθήκαμε στο ΝΝΑ και νιώθω πολύ τυχερή. Ο ιδιώτης γυναικολόγος που επισκεπτόμουν τόσα χρόνια και με τον οποίο έγινε η σπερματέγχυση τώρα καταλαβαίνω πόσο λίγος ήταν. Βασίστηκε εδώ και ένα χρόνο σε ένα και μοναδικό σπερμοδιάγραμμα που έκανε ο άντρας μου σε γνωστή αλυσίδα διαγνωστικών κέντρων που έδειχνε σχετικά φυσιολογικές τιμές και μας άφησε να προσπαθούμε χάνοντας απλά χρόνο. Μετά πρότεινε σπερματέγχυση και αντί να ζητήσει πρόσφατο σπερμοδιάγραμμα θεώρησε ότι αρκεί αυτό που θα έκανε στο ιδιωτικό μαιευτήριο για τη σπερματέγχυση την ΙΔΙΑ ημέρα και αφού τα αποτελέσματα έδειξαν χαμηλή κινητικότητα και μικρό όγκο ακόμα και μετά την επεξεργασία σε θρεπτικό υλικό, άρχισε να προβληματίζεται προσπαθώντας να με παρηγορήσει ότι δεν παίζει ρόλο αυτό για τη σύλληψη. Φυσικά δεν έμεινα έγκυος και επειδή δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα για εξωσωματική ιδιωτικά έψαξα τις επιλογές του δημοσίου και θεωρώ ότι είναι πολύ περισσότερο αξιόλογες από αυτό που περίμενα. Μπορεί ο κος Πετρόγιαννης να φαίνεται αυστηρός στην αρχή αλλά το προτιμώ από αυτούς που είναι μέσα στα γλυκόλογα μόνο για να σου πάρουν τα λεφτά. Ο, δε, κύριος Κομνηνός ασχολήθηκε με το ιστορικό μας σχεδόν δύο ώρες και έδωσε συμβουλές που αφορούν γενικότερα τον τρόπο ζωής μας προκειμένου να πετύχουμε μια εγκυμοσύνη. Προς το παρόν πρότειναν κάποια σκευάσματα για να βελτιωθεί το σπέρμα και μετά θα μας πουν πως θα κινηθούμε ανάλογα με τα αποτελέσματα -μάλλον θα κάνουμε κι άλλη σπερματέγχυση. Η βασικότερη βέβαια δυσκολία μου είναι ότι δεν έχω τη συμπαράσταση του άντρα του ο οποίος έχει μια άρνηση για αυτό που συμβαίνει και δεν επιθυμεί ούτε να το συζητάει...καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πολύ σημαντικό το ζευγάρι να είναι δεμένο και όχι ο καθένας για τον εαυτό του. Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία στις προσπάθειες και με το καλό να έρθουν τα πολυπόθητα μωράκια...

Καλησπέρα κορίτσια! Λίγο τρέξιμο αυτές τις μέρες και έπαιρνα βιαστικά στο φόρουμ. Η Θαύμα νομίζω έχασε κωδικούς αλλά έμαθα ότι έπεσε η χοριακη της δυστυχώς...

@E.D. καλωσήρθες στην παρέα μας!!! Ο αντρικός παράγοντας θεωρείται πιο εύκολα αντιμετωπίσιμος αρκεί να υπάρχει σπερμα! Και βέβαια να είναι και πρόθυμος ο άντρας να συνεργαστεί και να κάνει ότι είναι απαραίτητο γιατί εξάλλου ο ρόλος του κρατάει πολύ λίγο, κακα τα ψέματα... Εμένα έπαιρνε τις βιταμίνες του και την διατροφή του και μόλις έδωσε σπέρμα και είχαμε εμβρυακια δεν χρειάζοταν να κάνει τίποτα άλλο! Το ζηλεύω λίγο η αλήθεια είναι γιατί για εμάς συνεχίζεται ο αγώνας... Το πιο σημαντικό είναι να σου δίνει την υποστήριξη που χρειάζεσαι γιατί ναι μεν είστε μαζί σε αυτό αλλά στην πράξη εσύ είσαι αυτή που τραβάς το μεγαλύτερο ζόρι... Μήπως ομως το έχει πάρει βαριά μωρε, κάποιοι άντρες θίγονται πολύ όταν έχουν πρόβλημα εκείνοι... Θέλουν κι αυτοι υποστήριξη για να τονωθούν, τι να κάνουμε τραβάμε το ζόρι μας θελουνε και νταντεμα!! Ουρολογο έχετε δει? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια! Λίγο τρέξιμο αυτές τις μέρες και έπαιρνα βιαστικά στο φόρουμ. Η Θαύμα νομίζω έχασε κωδικούς αλλά έμαθα ότι έπεσε η χοριακη της δυστυχώς...

@E.D. καλωσήρθες στην παρέα μας!!! Ο αντρικός παράγοντας θεωρείται πιο εύκολα αντιμετωπίσιμος αρκεί να υπάρχει σπερμα! Και βέβαια να είναι και πρόθυμος ο άντρας να συνεργαστεί και να κάνει ότι είναι απαραίτητο γιατί εξάλλου ο ρόλος του κρατάει πολύ λίγο, κακα τα ψέματα... Εμένα έπαιρνε τις βιταμίνες του και την διατροφή του και μόλις έδωσε σπέρμα και είχαμε εμβρυακια δεν χρειάζοταν να κάνει τίποτα άλλο! Το ζηλεύω λίγο η αλήθεια είναι γιατί για εμάς συνεχίζεται ο αγώνας... Το πιο σημαντικό είναι να σου δίνει την υποστήριξη που χρειάζεσαι γιατί ναι μεν είστε μαζί σε αυτό αλλά στην πράξη εσύ είσαι αυτή που τραβάς το μεγαλύτερο ζόρι... Μήπως ομως το έχει πάρει βαριά μωρε, κάποιοι άντρες θίγονται πολύ όταν έχουν πρόβλημα εκείνοι... Θέλουν κι αυτοι υποστήριξη για να τονωθούν, τι να κάνουμε τραβάμε το ζόρι μας θελουνε και νταντεμα!! Ουρολογο έχετε δει? 

 

@Σελίνα χαχα...ακριβώς όπως το λες είναι! Το μεγαλύτερο ζόρι πέφτει πάνω μας και έχουμε και το ντάντεμα. Τουλάχιστον αν το εξωτερικεύσει και μου μιλήσει θα ήταν πιο εύκολο και για μένα από το να κλείνεται στον εαυτό του και να το περνάει ο καθένας μόνος του. Εξειδικευμένο ουρολόγο δεν έχουμε δει ακόμα εκτός από κάποιον που πήγε ο άντρας μου τυχαία απλά για να του γράψει τις εξετασεις γιατί το σύστημα δεν επιτρέπει στους γυναικολογους να γράφουν πχ υπέρηχο. Δυστυχώς απ’ ό,τι έχω καταλάβει οι εξωσωματιστές προτιμούν να προτείνουν υποβοηθούμενη πάρα κάποιον ουρολόγο. Οπότε τώρα είμαστε σε αναζήτηση, βέβαια όχι επισταμένως γιατί έχει και πολλά ταξίδια εξωτερικό λόγω δουλειάς και δεν ασχολείται τόσο με το θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2019 at 6:43 ΜΜ, ο/η ΝΤΙΝΤΙΝΑ είπε:

Σελίνα λοιπόν ο ευαγγελισμό δεν παίζεται...εκανα Δευτερα τις εξετάσειςγια NK και Τρίτη βγήκαν τα αποτελέσματα...καλες φαίνονται έχει μια σημείωση ότι κάτι είναι λίγο αυξημενο αλλά στην ίδια σημειωση λέει ότι είναι σε φυσιολογικά επίπεδα τα NK. 

 Εκανα και τον 4d υπέρηχο στο Ρέα και βγήκε κι αυτός πολύ καλός με εξαίρεση την δεξιά ωοθήκη που είναι πολύκυστική. 

Κατά τα άλλα όλα καλά, αύριο θα πάρω στη ΜΙΥΑ να ρωτήσω μήπως μπορώ να δω νωρίτερα τον ενδοκρινολογο που μου είπες ή να πάω έξω στον Κομνηνό. 

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου; 

 

 

Κοριτσια που να παρω τηλ να κλείσω για τα Νκ;; μπορώ απο μονη μου η θα μου τα γράψει γυναικολόγος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Κοριτσια που να παρω τηλ να κλείσω για τα Νκ;; μπορώ απο μονη μου η θα μου τα γράψει γυναικολόγος 

Καλημέρα! Σου παραθέτω αυτό που είχα γράψει στα κορίτσια πριν καιρό

Εγώ την είχα κάνει στον ευαγγελισμό δωρεάν αφού μου την έγραψαν στο βιβλιάριο. Πολύ καλή εξυπηρέτηση και γρήγορα αποτελέσματα. Πήρα τηλ στο ανοσολογικο 2132043161 τους είπα τι θέλω να κάνω και μου έκλεισαν ραντεβού. Θέλει να το γράψεις με συγκεκριμένο τρόπο (ανοσολογική τυποποίηση αντιγόνων με μονοκλωνικους αντιορους ανά δείγμα (Χ) επί 15 φορές (CD56NK) Έλεγχος ΝΚ κυττάρων.) 

 

Αν δεν το γράψεις στοιχίζει περίπου 150€ αν θυμάμαι καλά.

Κορίτσια εγώ μίλησα με αιματολογο (τον κ.Αναγνωστου) κ μου επιβεβαίωσε αυτό που μου είχε πει και μια άλλη κοπελα: Τα ΝΚ στο δείγμα περιφερειακού αίματος (αυτό δλδ που κάνουμε στον ευαγγελισμό με απλή αιμοληψια) δεν του λέει κάτι. Μόνο η εξέταση από δείγμα ενδομήτριου μπορεί να δείξει... Από το περιφερειακό αιμα μόνο σε συνδιασμό με τα αποτελέσματα του ενδομητρίου έχουν νόημα. @ΝΤΙΝΤΙΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2019 at 9:24 ΜΜ, ο/η E.D. είπε:

@Σελίνα χαχα...ακριβώς όπως το λες είναι! Το μεγαλύτερο ζόρι πέφτει πάνω μας και έχουμε και το ντάντεμα. Τουλάχιστον αν το εξωτερικεύσει και μου μιλήσει θα ήταν πιο εύκολο και για μένα από το να κλείνεται στον εαυτό του και να το περνάει ο καθένας μόνος του. Εξειδικευμένο ουρολόγο δεν έχουμε δει ακόμα εκτός από κάποιον που πήγε ο άντρας μου τυχαία απλά για να του γράψει τις εξετασεις γιατί το σύστημα δεν επιτρέπει στους γυναικολογους να γράφουν πχ υπέρηχο. Δυστυχώς απ’ ό,τι έχω καταλάβει οι εξωσωματιστές προτιμούν να προτείνουν υποβοηθούμενη πάρα κάποιον ουρολόγο. Οπότε τώρα είμαστε σε αναζήτηση, βέβαια όχι επισταμένως γιατί έχει και πολλά ταξίδια εξωτερικό λόγω δουλειάς και δεν ασχολείται τόσο με το θέμα...

Παράξενο μου φαίνεται που ο Πετρογιαννης δεν σας παρέπεμψε σε ουρολόγο. Εμείς είχαμε ήδη δει δυο πριν επισκεφτούμε τον Πετρογιαννη και εκείνος μας πρότεινε έναν ουρολόγο του ΝΝΑ που είναι εξειδικευμένος, συν επιπλεον εξετάσεις. (Γαλανάκης λέγεται). Οπωσδήποτε να δείτε κάποιον, να κάνει υπέρηχο όρχεων, πιθανώς τριπλέξ, και οποία εξέταση σάς προτείνει μαζί με βιταμίνες και διατροφή που θα σας πει ο γιατρός (και ο ενδοκρινολόγος εμάς μας βοήθησε πολύ σε αυτό το θέμα). 

Αν εσύ προσπαθήσεις να συζητήσεις το θέμα από τη δική σου πλευρά, σε ακούει? Μπορεί να κάνει συζήτηση για το θέμα περα από το δικό του πρόβλημα ή το αποφεύγει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Τι κάνετε; Εγώ απλά αναμονή για ενδοκρινολογο τον Ιανουάριο. 

Εύχομαι σε ολες καλά Χριστούγεννα και το 2020 να έχουμε υγεία και να πετύχουμε τον πολυπόθητο στόχο-σκοπό μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΤΙΝΤΙΝΑ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Τι κάνετε; Εγώ απλά αναμονή για ενδοκρινολογο τον Ιανουάριο. 

Εύχομαι σε ολες καλά Χριστούγεννα και το 2020 να έχουμε υγεία και να πετύχουμε τον πολυπόθητο στόχο-σκοπό μας!!! 

Καλησπέρα!! Εγώ αναμονή να αδιαθέτησω σε δύο μέρες (Χριστουγεννιάτικα) για να κάνω ορμονικές, θυρεοειδη, βιταμίνες και έξτρα θρομβοφιλιας του αιματολογου! Μετά με το νέο έτος θα δούμε τα αποτελέσματα... 

Να έχουμε μια υπέροχη χρονιά χωρίς έννοιες και με κοιλιτσες φουσκωμένες με μωράκια που θα τα έχουμε υγιέστατα στην αγκαλιά πριν κλείσει ο χρόνος!! Πολλά φιλιά και αγκαλιές σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ αναμονή να αδιαθέτησω σε δύο μέρες (Χριστουγεννιάτικα) για να κάνω ορμονικές, θυρεοειδη, βιταμίνες και έξτρα θρομβοφιλιας του αιματολογου! Μετά με το νέο έτος θα δούμε τα αποτελέσματα... 

Να έχουμε μια υπέροχη χρονιά χωρίς έννοιες και με κοιλιτσες φουσκωμένες με μωράκια που θα τα έχουμε υγιέστατα στην αγκαλιά πριν κλείσει ο χρόνος!! Πολλά φιλιά και αγκαλιές σε όλα τα κορίτσια!

Σελίνα μου γέλασα πολύ με το (Χριστουγεννιάτικα) ήταν σαν να άκουγα τον εαυτό μου όταν λέω κάτι τέτοια...??

Οι ευχές μας από το στόμα μας και στου Θεού το αυτί...και που είσαι εύχομαι να αδιαθετησεις Χριστουγεννιάτικα (??) και η επόμενη να είναι τέλη Σεπτέμβρη αρχές Οκτώβρη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ αναμονή να αδιαθέτησω σε δύο μέρες (Χριστουγεννιάτικα) για να κάνω ορμονικές, θυρεοειδη, βιταμίνες και έξτρα θρομβοφιλιας του αιματολογου! Μετά με το νέο έτος θα δούμε τα αποτελέσματα... 

Να έχουμε μια υπέροχη χρονιά χωρίς έννοιες και με κοιλιτσες φουσκωμένες με μωράκια που θα τα έχουμε υγιέστατα στην αγκαλιά πριν κλείσει ο χρόνος!! Πολλά φιλιά και αγκαλιές σε όλα τα κορίτσια!

Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ σε παρόμοια φάση...αναμονή για περίοδο σε 2 μέρες για να κάνω έλεγχο ορμονών και τον Ιανουάριο ξανά στον αγώνα με διέγερση ή σε φυσικό κύκλο, ακόμη δεν ξέρω! 

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια και η νέα χρονιά να είναι η καλύτερη για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ΝΤΙΝΤΙΝΑ είπε:

Σελίνα μου γέλασα πολύ με το (Χριστουγεννιάτικα) ήταν σαν να άκουγα τον εαυτό μου όταν λέω κάτι τέτοια...??

Οι ευχές μας από το στόμα μας και στου Θεού το αυτί...και που είσαι εύχομαι να αδιαθετησεις Χριστουγεννιάτικα (??) και η επόμενη να είναι τέλη Σεπτέμβρη αρχές Οκτώβρη ??

Χαχαχχα ευχαριστω!! Επίσης!!!! Δύο-δυο να μας έρχονται γιατι αν αργήσουν κι άλλο θα ανέβω εκεί πάνω να τα πιασω απ'τ'αφτι!!? 

Χρόνια πολλά κορίτσια!!!

???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα κοριτσια και καλη χρονια να εχουμε με υγεια πανω απολα κ μετα με φουσκωμενες κοιλιτσες απο σπορακια! 

Στις 7/1 εκλεισα με τον Πετρογιαννη για να δουμε τι θα κανουμε και τον Μαρτιο να ξεκινησουμε και θα ξανακανω την αμη στο αρεταιειο για να επιβεβαιωσουμε οτι ειναι σωστη η πρωτη. Παρηγγειλα τεστ ωορρηξιας να το προσπαθησουμε συστηματικα γιατι τοσο καιρο μαλλον τα υπολογιζα λαθος αλλα βεβαια 5 χρονια αποκλειεται να μην την ειχαμε πετυχει. Ας το κανω κ αυτο κ μετα παμε για την 2η προσπαθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα κοριτσια! Ελπιζω να εισαστε καλα! Ο γιατρος ζητησε κυστικη ινωση και καρυοτυπο ζευγους. Εκλεισα ραντεβου στο Παπαγεωργιου για 24/2 και για ΝΚ κι ας μην το ζητησε ο γιατρος. Θα τις γραψω στο γυναικολογο στο τοπικο νοσοκομειο αλλα δεν ξερω αν πρεπει να τις γραψει κ ο συζυγος σε αλλο γιατρο ή στον γυναικολογο που θα παω. Εσεις τι ειχατε κανει?

Ξεκινησα τα τεστ ωορρηξιας απο την 11η μερα και σημερα ειναι 18η και δεν εχει δειξει θετικο. Εχω αγχωθει γιατι νομιζω οτι κατι λαθος γινεται κ δεν το εχουμε βρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @agapi82! ΝΚ μου είπε ο αιματολόγος (Αναγνώστου) ότι δεν του λέει τίποτα σαν εξέταση αίματος αν δεν συνδυάζεται με εξέταση ενδομητρίου για ΝΚ. Ούτε καν της έδωσε σημασία δλδ.

Εμένα κυστική και καρυοτυπο δεν μου είπε και τα κάνω από μόνη μου. Πώς και στα ζήτησε? Καρυοτυπο στο κέντρο υγείας παιδιού δωρεάν και κυστική στο Λαϊκό δωρεάν (95% των μεταλλάξεων). Τον καρυοτυπο τον έγραψε γυναικολόγος και για τους δύο και κυστική θα κάνω μόνο εγώ (πάλι γυναικολόγος θα το γραψει αλλά δεν ξέρω πως γράφεται ακόμα) και αν βρεθεί κάτι θα κάνει και ο άντρας μου. Γενικά ο γυναικολόγος θα σας τα γράψει και θα είστε οκ. 

Και σε μένα έχει τύχει να μην γίνει ποτέ θετικό το τεστ, είναι κάποιοι μήνες που δεν κάνουμε ωορρηξία, μπορεί και μόνο 1 κάθε χρόνο και να έπεσες πάνω εκεί. Είναι η πρώτη φορά που κάνεις τεστ? Τα κάνεις σωστες ώρες χωρίς να έχεις πιει πολλά νερά και να μην έχεις πάει τουαλέτα κάνα δυο ώρες πριν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...