Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλουμε να γίνουμε γονείς


melodyy

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσια το εύχομαι... απλά ρε γαμώτο είχα μια βιοχημική πριν ένα χρόνο περίπου, σε ατύχημα πριν ξεκινήσουμε προσπάθεια. Τότε το σκεφτόμασταν ακόμα κ δεν ένιωθα 100% έτοιμη (βλακεία προφανώς) οπότε είπα οκ έγινε για καλύτερο εφόσον δεν είμαι έτοιμη κ πίστευα ότι αφού ξεκίνησα θα έρθει... ακόμα περιμένω! Κ όπως έχω γράψει στο άλλο ποστ (στα μαρτακια που γράφουμε γενικά όσες προσπαθούμε) έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις κ όλες καθαρές... ειρωνεία έτσι; δεν ήξερα αν θέλω κ τώρα δεν κάθεται με τίποτα!!!

Μπλοκαρουμε τον οργανισμό μας!! Είμαι σίγουρη γιαυτό.. Δεν είναι ότι δεν μπορούμε.. Αλλά αυτό το πότε μας καίει την ψυχή... Και φυσικά αυτό μας αγχώνει κ μας μπλοκάρει.... Ας γίνει γρήγορα Παναγίτσα μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Είχα καιρό να έχω κάποιο νέο!!!! Τουλάχιστον αυτό δείχνει ότι κάτι γίνεται και αναθαρρυνα ανέλπιστα πολύ!!! 

Και πολύ καλά έκανες και έτσι να συνεχίσεις κορίτσι μου! Θετική σκέψη και θα μας έρθει το σποράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nancaki88 είπε:

Και πολύ καλά έκανες και έτσι να συνεχίσεις κορίτσι μου! Θετική σκέψη και θα μας έρθει το σποράκι!

Εγώ το είπα κορίτσια!!!! Έκανα ευχή στα γενέθλια μου που είναι κοντά στα Χριστούγεννα! Του χρόνου τέτοια μέρα να έχω ένα μωράκι αγκαλιά ή να είμαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη!!!! Το εύχομαι για όλες! Κ θα γίνει! Αντε να δουλεύει το σύστημα σιγά σιγά! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nancaki88 είπε:

Κορίτσια μου επειδή διάβασα τώρα τις συνομιλίες σας εύχομαι ολόψυχα να μας έχετε ευχάριστα νέα. Θα περιμένουμε με αγωνία να μας πείτε! Μακάρι!!!!!!!!!!!

Γειά σας κορίτσια, δυστηχώς ήρθε η «κόκκινη καταιγίδα».. δεν πτοούμαι! Θα τα καταφέρουμε που θα πάει! Περιμένω νέα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/3/2019 at 8:12 ΜΜ, ο/η Jesabell είπε:

Γειά σας κορίτσια, δυστηχώς ήρθε η «κόκκινη καταιγίδα».. δεν πτοούμαι! Θα τα καταφέρουμε που θα πάει! Περιμένω νέα σας?

Δεν πειραζει τον επομενο μηνα! Θετικη ενεργεια και θα ερθει και το θαυματακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nancaki88 είπε:

Δεν πειραζει τον επομενο μηνα! Θετικη ενεργεια και θα ερθει και το θαυματακι!!!

Ναι, ετσι πρέπει να σκεφτόμαστε! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητή melodyy, και όλες οι γυναίκες που τραβάτε αυτή τη στεναχώρια, θέλω να σας πω ότι σας νιώθω, έχω δει (αλά κι έχω περάσει κι εγώ η ίδια) πάρα πολλά γύρω απ' αυτό το θέμα. Και έχω ακούσει, επίσης. Κακίες. Μικρότητες. Κατινιές (κι απ' τα δύο φύλα). Και "γιατί ακόμα;" Και "άντε, κάνε κανένα παιδάκι". Και πολλά, πολλά άλλα που δεν αξίζει να τα λέμε. Το χειρότερο όμως που έχω ακούσει είναι το εξής: "Να είσαι μες στην τρελή χαρά και θα δεις πότε θα μείνεις έγκυος".

Μην ακούτε τα λόγια. Ναι, αυτό έλειπε, να φταίμε. Δεν φταίμε για τίποτα. Τραβάμε ζόρια και απλά ο κόσμος μας ενοχοποιεί για να μην κουράζεται να στενοχωριέται για μας. Κι ακόμη, κάποιοι νιώθουν ανώτεροι επειδή κάνουν παιδιά κι ύστερα μας λένε ότι κάτι δεν κάνουμε σωστά εμείς. Μην-ακούτε. Τέρμα. Δεν θα τρελαθούμε.

Αγάπη μόνο. Με τους συντρόφους μας και με όσους και όσες βλέπουμε στα μάτια τους ότι νοιάζονται αληθινά. Αυτό. Και μιλήστε! Μιλήστε σ' αυτούς τους ανθρώπους, γράψτε εδώ ή όπου αλλού, πάντως ξεσπάστε, ψάξτε για κατανόηση, αληθινή, όχι ημιτασιόν, και σκεφτείτε ότι δεν είστε μόνες.

 

[smilie=icon_flower:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...