Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υψος και κιλα μωρο 9 μηνων


Recommended Posts

Καλησπερααα.. Για πειτε ποσο υψος και βαρος εχουν τα μωρα σας καπου εκει γυρω 9 μηνων? Εμενα ειναι 76,5 και 7,400.. Ειμαστε αδυνατουλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Αλλά είστε ψηλές βλέπω!! Εμένα ο μικρός μου 9,5 μηνών που μας μέτρησε η παιδίατρος ήταν 10.100kg και 79 ύψος. 

Πω πω πολυ ψηλος και ο δικος σου.. Τα κιλα καλα ειναι για αγορακι? Τι σου λεει η παιδιατρος? Γιατι δεν ξερω.. Εμενα μου ειπε οτι καλα την βλεπει γιατι λεει εχει παρει απο μενα.. Ειμαι 1,78 με 55 κιλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Αλλά είστε ψηλές βλέπω!! Εμένα ο μικρός μου 9,5 μηνών που μας μέτρησε η παιδίατρος ήταν 10.100kg και 79 ύψος. 

Ποτε γεννησες?? Πρεπει να ειμαστε πολυ κοντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ποτε γεννησες?? Πρεπει να ειμαστε πολυ κοντα...

18 Μαρτιου!!! Τα κιλά πολύ καλά μου είπε ..γτ εσυ αγχώνεσαι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fainareti είπε:

18 Μαρτιου!!! Τα κιλά πολύ καλά μου είπε ..γτ εσυ αγχώνεσαι;;;;

Εγω 28 Μαρτιου.. ? χαχχα δεκα μερες διαφορα. Απλα επειδη ειναι κατω απο την πρασινη γραμμη στην καμπυλη.. Γιαυτο.. Αλλα τρωει πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Εγω 28 Μαρτιου.. ? χαχχα δεκα μερες διαφορα. Απλα επειδη ειναι κατω απο την πρασινη γραμμη στην καμπυλη.. Γιαυτο.. Αλλα τρωει πολυ..

αααααααα πολύ κοντά!!!!!!!!!Μην κοιτάς αν είναι πάνω η κάτω απλά να ακολουθεί τη καμπυλη!! Μια χαρά είναι παντως τα κιλά, μην αγχώνεσαι καθόλου. Με τις στέρεες και το περπάτημα δεν παιρνουν και εύκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια κ γώ έχω έτεροσυγωτια στην mthfr ! M χε πει η αιματολόγος όσο προσπαθώ γ παιδακι ν παίρνω Σαλοσπίρ των 100 κάθε βράδυ! Όταν δω θετικό στην 6 η εβδομάδα ν κάνω μια εξέταση νομίζω για το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο γ ν δούμε αν θ χρειαστεί ν κάνω αντιπηκτικές! Η αδερφή μ ομοζυγωτης στο ίδιο γονίδιο έκανε ενέσεις και στις δυο εγκυμοσύνες με το που έβλεπε θετικό τεστ! Είχε 3 αποβολές και όλοι τ απέδιδαν σε τυχαίο γεγονός ! Στη τελευταία απόξεση έκανε βιοψία εμβρύου όπου βρέθηκαν θρόμβοι στον πλακούντα και έτσι βρήκε την αιματολόγο και τώρα έχει δυο λουλούδια! Εμένα μ χε πει να παίρνω φυλικο οξυ ΕΦ όρου ζωής καθώς λόγω της μετάλλαξης αυτής δν μπορεί ο οργανισμός ν μεταβολίσει φυλικο μέσα από τις τροφές ! 
    • Κορίτσια μου πως είστε? Να σας ρωτήσω κάτι γιατί έχω αγχωθει πολύ? Σήμερα βρήκα ένα έντονο καρούμπαλο στο στήθος το οποίο σίγουρα δεν είχα κ πριν ένα χρόνο έκανα μαστογραφία και υπέρηχο κ ήταν όλα τέλεια... Μίλησα με τον γυναικολόγο κ μου είπε να πάω αύριο να το δει... Μήπως να πάω σε νοσοκομείο να το δουν σε γιατρό χειρούργο? Τι πιστεύετε εσείς? Είμαι στα μαύρα μου τα χάλια... Έχει τύχει κ σε εσάς μήπως είναι από τα φάρμακα που παίρνουμε? Απλά ο γυναικολόγος ξέρει να μου πει η πρέπει να πάω κατευθείαν σε χειρούργο να το δει?
    • Και γω ομοζυγωτία στο C677T  και το μόνο που είχε ως παρατήρηση η αιματολόγος ήταν αυτό , δε ξερω ο γυναικολόγος που σκεφτομαι να παω τι θα μου πει 
    • Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο αλλά σχετικό βέβαια 😀 Έχετε κάνει τη γραμμή στην κοιλιά;
    • Κορίτσια μου εγώ έπαθα μια φοβία με το τοξόπλασμα τώρα τελευταία..πιο πριν εννοείται τηρούσα τους κανόνες που είχε δώσει ο γιατρός αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτό το μικρόβιο. Έτυχε όμως να το διαβάσω.. Πλέον είμαι με γάντια στην κουζίνα και πλένω και τρίβω πολύ καλά όλα τα λαχανικά και φρούτα! Μέχρι και εξέταση πήγα κι έκανα μόνη μου, ευτυχώς αρνητική!😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...