Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πολυκυστικες και ινοφερτ


Diamantenia

Recommended Posts

@Diamantenia Α καλά πρωτοχρονιάτικο κι εγώ από την πεθερά ήρθε σπίτι που κάναμε τραπέζι και πέταξε την σπόντα κλασικά.. από εξετάσεις ένα κάρο τι δεν έχω κάνει τώρα θα κάνω μόνο μια σαλπιγγογραφια που δεν είχα κάνει σκέψου ο καινούριος γιατρός είναι φουλ καλυμμένος με αυτές που έχουμε κάνει με τον άντρα μου στο προηγούμενο κάθε φορά φεύγαμε και με ένα πακο εξετάσεις η αιτία είμαι εγώ που δεν πιάνω με αστατους κύκλους και σπω άστα να πάνε κάνω αννορικτικους κύκλους οπότε δεν.. παντός κακός τα σταμάτησες δεν είναι Απο τα χάπια σταματάω οπότε θέλω τα ξεκ7ναω οπότε θέλω για4ι τώρα θα θέλει 3 μήνες ξανά για να σε βοηθήσουν σκέψου κάνουν καλό γιατί έχουν και το φολυκο οξυ που πρέπει να περνούμε πριν να μείνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 επινα για 4 μηνες τα ινοφερτ κομπι...μου προκαλουσαν σπυρακια πολλα...τελος Μαϊου αρχισα τα ινοφερτ πλας και εμεινα αμεσως...βλεπεις πριν δεν ηταν ετοιμος ο δικος μου..ειχα ακουσει πως δεν κανει να τα περνουμε πανω απο 6 μηνες...φαντασου μου εχουν μεινει ακομα ποσα κουτια προγεστερωνης και φολυκου...δν προλαβα να τα πιω.......γτ σου δινει θεραπεια ωστε να προκαλεσεις ωορηξια; ή σπερματενχυση...κατι τελος παντων ωστε να σε βοηθησει να γινεις μαμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diamantenia είπε:

@Niki94 επινα για 4 μηνες τα ινοφερτ κομπι...μου προκαλουσαν σπυρακια πολλα...τελος Μαϊου αρχισα τα ινοφερτ πλας και εμεινα αμεσως...βλεπεις πριν δεν ηταν ετοιμος ο δικος μου..ειχα ακουσει πως δεν κανει να τα περνουμε πανω απο 6 μηνες...φαντασου μου εχουν μεινει ακομα ποσα κουτια προγεστερωνης και φολυκου...δν προλαβα να τα πιω.......γτ σου δινει θεραπεια ωστε να προκαλεσεις ωορηξια; ή σπερματενχυση...κατι τελος παντων ωστε να σε βοηθησει να γινεις μαμα..

Α κατάλαβα.. Εγώ 2 χρόνια δεν είχα θέμα. Τον Οκτώβριο του 2017 προσπαθήσαμε να προκαλέσουμε ωορρηξία αλλά απέτυχε παταγοδος ήταν να κάνω σπερμματεγχιση αλλά δεν προχωρήσαμε μετά είχα ένα θέμα προσωπικό και το άφησα στην τύχη του μέχρι που πηγα σε άλλον για 2η γνώμη να δω αν συμφωνούν η 2 απόψεις αλλα είδα πράγματα που δεν έκανε ο άλλος και πρωχοραω τώρα με τον καινούριο τώρα Ρυθμίζουμε περίοδο και για κάποιο μικρό διάστημα τώρα δεν κάνει να μείνω έγκυος λογο ότι περνώ κάποια χάπια που αν μείνω θα έχει θεμα το παιδί και θα πρέπει να το αποβαλω οπότε σε αυτό το χρονικό φ4ιχνω περίοδο τώρα αν έρθει και νωρίτερα θα το δω τότε τη θα γίνει εμείς προσπαθούμε αλλά με τα χάπια για αρίθμηση περιόδου δεν μπορώ να μείνω. Για αυτό τώρα προγεστερόνη δεν θέλω να την βλέπω μπροστά μου μου έκανε πολλά προβλήματα και υπέφερα (Έλενα για να έρθει η περίοδος ένα διάστημα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 αυτο με τους γιατρους το σκεφτομαι και εγω....φοβαμαι να παω παλι στον ιδιο επιδη ετυχε να αποβαλω ενω πηγα εκει...κολλαει το μυαλο μου...θα πινεις για καιρο τα φαρμακα αυτα; ευχομαι συντομα να πανε ολα οπως τα θες..να μην ταλαιπωρηθεις ξερω ποσο ψυχοφθορο ειναι ολο αυτο...να ξερα οι αλλες που μενουν καταλαθος πως το κανουν..εγω θα φορεσω την ζωνη της παναγιας ειχε ερθει στην πολη μας ελπιζω σε ενα ακομα θαυμα της...εχει κανει τοσα....δεν ξερω αν τα πιστευεις αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diamantenia πιστεύω πως Όχι θα δω. Έχω κι εγώ την ζώνη της Παναγίας μιας και είχε έρθει κι σε εμάς εδώ όπως έχω και από το Άγιο Όρος. Δεν παίζει ρόλο ο γιατρός σου με την αποβολή απλά έτυχε αν είναι καλός γιατί να τον αλλάξεις; τώρα αυτές που λένε ότι τους έτυχε δεν έτυχε δλδ Α είδα ένα....... και έπεσα απάνω και έμεινα. Απλά δεν περνούν κατάλληλες προφυλάξεις και μένουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως εκανα αμαν και πως για να τον πεισω να βαλουμε μπρος...εχει κ αυτος τα δικια του αλλα τι να κανω που εμενα χτυπαει το βιολογικο μου ρολοϊ..χαχαχα...καλημερα @Niki94..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diamantenia εμάς ήταν απόφαση μαζί δεν είπε όχι μιας και στο σόι του άντρα μου αν δεν κάνεις παιδί στον πρώτο χρονο γάμου έχεις πρόβλημα και κατάλαβενεις μετά γάμου μας έφαγαν έσπερνε και η πεθερά κάθε 2 μέρες τι έγινε κάνατε τίποτα τα καταφέρατε την πηγές στο γιατρό μήπως δεν κάνει παιδιά και άλλα τέτοια μέχρι που προσφέρθηκαν συγγενής να μας δοσουν λευτα για εξωσωματική μόλις κλησαμε 1 χρονο γάμου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 πλακα κανεις....οτι θες εσυ θα κανεις οχι οτι σου πουν...εμεις δεν ειμαστε παντρεμενοι γιαυτο και το σκεφτοταν ο δικος μου....μην ακους καμια εξυπνη πεθερα....και κανεις γενικα να μην ασχολειται με αυτο το θεμα...αντε μπραβο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diamantenia η πεθερά μου σταμάτησε αλλά το σόι κάθε φορά που μας βλέπει με κοιτάνε στην κοιλιά (Έχω λίγα κιλά παράξενο και τα έχω στην κοιλιά) και τους λέω πάντα φαΐ είναι εδω σε γάμο πήγαμε και η μαμά της νύφης μου λέει τι κάθεστε και δεν κανετε ενώ η κόρη της γενναει τώρα σκέψου πόσο γρήγορα πιάνουν εκεί με πιάνει εμένα το παράπονο δλδ μετά από εμάς τόσοι γάμοι και τόσες γέννες που δεν λεγετε σκέψου σταμάτησαν να μας καλούν σε βαφτίσεις για να μην νιώθουμε λένε άσχημα που δεν μπορούμε να κάνουμε παιδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @Niki94...εχεις σκεφτει πως μπορει να ειναι βουλωμενες οι σαλπιγκες; μπορει αυτο να σε κραταει πισω...ξερω ειναι δυσκολο...εχω και εγω λιγη κοιλιτσα και καθομαι στον καθρεφτη και φανταζομαι πως θα ειμαι εγκυος...ολα τωρα μας φαινονται βουνο...να δεις πως φετος ειναι η χρονια μας...σκεψου θετικα και ολα θα γινουν με την βοηθεια της Παναγιτσας μας...μας αξιζει και εμας ενα μωρακι και ξερει πως το θελουμε πολυ...θα μας το δωσει...❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diamantenia καλημέρα αααα δεν θέλω να σκέφτομαι ότι μπορεί το ένα μπορεί το άλλο θα με κάνει να κάνω πίσω από τον φόβο μου και δεν θα κάνω τίποτα το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν κάνω ωορηξια οπότε σε αυτό έχω ρίξει την, ευθύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94...εχεις βρει αλλη κοπελα που να περασε κατι παρομοιο; τι γινεται σε αυτη την περιπτωση...ολα σε εξωσωματικη θα οδηγηθουν; εμενα ας πουμε η γιατρος μου ειχε πει πως αν δεν κανω ωορηξια θα μου δωσει ορμονες ε ολο και κατι παραπανω θα υπαρχει να κανεις....μακαρι να πανε ολα καλα...αν επιτρεπεται τι ηλικια εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diamanteniaναι καλέ περνώ το cyclacur από 8η ως 28η μέρα του κύκλου να φτιάξω την περίοδο και μετά θα δούμε πως θα πάμε μάλλον με φυσιολογική σύλληψη αλλά θα φανεί μετά. Όχι δεν έχω πετύχει καμία με παρόμοιο θέμα δεν είναι απαρετητη η εξωσωματική αν φτιάξει ο κύκλος θα κάνω κανονικά ωορηξια οπότε ποντάρουμε εκεί αλλά μετά μπορεί να κάνουμε πρόκληση βορρηξιας με παρακολούθηση και προγραμματισμένη επαφές η σπερματεγχυση θα το δούμε αφυνουμε τελευταίο το ενδεχομαινο εξωσωματικής 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94...ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα...γιατι καταλαβαινω τι βασανο ειναι...μακαρι να πανε ολα καλα και να σταματησουν οι κακες οι γλωσσες να σε πικραινουν...❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diamantenia είπε:

@Niki94...ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα...γιατι καταλαβαινω τι βασανο ειναι...μακαρι να πανε ολα καλα και να σταματησουν οι κακες οι γλωσσες να σε πικραινουν...❤

Σε ευχαριστώ κι σε εσένα το εύχομαι ποκυ σύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...