Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πολυκυστικες και ινοφερτ


Diamantenia

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Καλη χρονια με οτι ονειρευεται η καθε μια να γινει πραγματικοτητα..! Καινουρια στην παρεα σας και δεν ξερω απο που να ξεκινησω...το σιγουρο ειναι οτι θελω παιδακι οσο τιποτα αλλο και λεω να ξεκινησω τα ινοφερτ (παλι)...τα ειχα πιει και το καλοκαιρι ενα κουτι δεν χρειαστηκε παραπανω και τσουπ μενω εγκυος αλλα δυστυχως κατελληξε βιοχυμικη κυηση..και εχω ακομα τον φοβο για το αν θα τα καταφερω.....ευχομαι σε ολες τα καλυτερα αν καποια περναει κατι παρομοιο θα χαρω να απαντησει! Ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλός ήρθες στην παρέα μας και με σύντομα ευχάριστα νέα 

Θα σε βοηθήσουν από την στιγμή που σε βοήθησαν εγώ κι εγώ σύνδρομο πολιτιστικών ωοθηκών δεν έχω καταφέρει να μείνω. Κι εγώ έχω πάρει ινοφερτ αλλά δεν είχα αποτέλεσμα κανένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλός ήρθες στην παρέα μας και με σύντομα ευχάριστα νέα 

Θα σε βοηθήσουν από την στιγμή που σε βοήθησαν εγώ κι εγώ σύνδρομο πολιτιστικών ωοθηκών δεν έχω καταφέρει να μείνω. Κι εγώ έχω πάρει ινοφερτ αλλά δεν είχα αποτέλεσμα κανένα 

Ευχαριστω για την απαντηση..ευχομαι συντομα να μεινεις εγκυος..! Ποια ινοφερτ επινες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τα πηρα για τρεις μηνες κοριτσια και ειδα διαφορα... και στη συσταδη των υγρων και στην ωορηξια που πλεον γινεται στην ωρα της 14-15η μερα... και κυκλο 26-27... Βεβαια δεν εχω μεινει εγκυος ακομα... αλλα θα δειξει :)

Μην αγχωνεστε... Ολα θα πανε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Εγω τα πηρα για τρεις μηνες κοριτσια και ειδα διαφορα... και στη συσταδη των υγρων και στην ωορηξια που πλεον γινεται στην ωρα της 14-15η μερα... και κυκλο 26-27... Βεβαια δεν εχω μεινει εγκυος ακομα... αλλα θα δειξει :)

Μην αγχωνεστε... Ολα θα πανε καλα...

Ολα καλά να πάνε εγώ το επερνα 2 χρόνια τίποτα δεν μου έκανε μόνο με βοήθησε να επανέλθει η περίοδος και αυτό μια φορά στης 110 και μέρες επερνα το inofert compo.. Πάντα στο τέλος πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Diamantenia είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Καλη χρονια με οτι ονειρευεται η καθε μια να γινει πραγματικοτητα..! Καινουρια στην παρεα σας και δεν ξερω απο που να ξεκινησω...το σιγουρο ειναι οτι θελω παιδακι οσο τιποτα αλλο και λεω να ξεκινησω τα ινοφερτ (παλι)...τα ειχα πιει και το καλοκαιρι ενα κουτι δεν χρειαστηκε παραπανω και τσουπ μενω εγκυος αλλα δυστυχως κατελληξε βιοχυμικη κυηση..και εχω ακομα τον φοβο για το αν θα τα καταφερω.....ευχομαι σε ολες τα καλυτερα αν καποια περναει κατι παρομοιο θα χαρω να απαντησει! Ευχαριστω.

Εφόσον σε βοήθησαν ξανά πάρτα,εμένα προσωπικά δεν με βοήθησαν καθόλου 6  και πολλές κοπέλες που ξέρω που τα περνάνε δεν είδανε διαφορά,Είσαι από τα λίγα άτομα που ακού ότι τους βοήθησαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Diamantenia είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση..ευχομαι συντομα να μεινεις εγκυος..! Ποια ινοφερτ επινες; 

Ξεκίνησα με τα φακελάκια τα κλασικά δεν μου έκαναν τίποτα και μου τα αλαξε με τα compo σεωευχαριστω αλλά το βλε9ω δισκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ξεκίνησα με τα φακελάκια τα κλασικά δεν μου έκαναν τίποτα και μου τα αλαξε με τα compo σεωευχαριστω αλλά το βλε9ω δισκολα

Να σε ρωτήσω,για ποιο λόγο σου τα έδωσε;για να σου ρυθμίσει την περίοδο η για να σε βοηθήσει στη γονιμότητα;Εμένα ο γυναικολόγος που έχω τώρα θεωρεί ότι δεν βοηθάνε και δεν τα συστήνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Να σε ρωτήσω,για ποιο λόγο σου τα έδωσε;για να σου ρυθμίσει την περίοδο η για να σε βοηθήσει στη γονιμότητα;Εμένα ο γυναικολόγος που έχω τώρα θεωρεί ότι δεν βοηθάνε και δεν τα συστήνει 

Για την περίοδο λογο ότι Υποτιθετε κάνεις καλύτερη ωορρηξία και σε βοηθάνε να φτιάξει και ο κύκλος σου παντός ο τωρινός γιατρός μου δεν μου είπε να πάρω τίποτα τέτοιο παντός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Να σε ρωτήσω,για ποιο λόγο σου τα έδωσε;για να σου ρυθμίσει την περίοδο η για να σε βοηθήσει στη γονιμότητα;Εμένα ο γυναικολόγος που έχω τώρα θεωρεί ότι δεν βοηθάνε και δεν τα συστήνει 

Εγω την ρωτησα για να τα ξεκινησω...μου ειχε πει οτι τα ινοφερτ κομπι ειναι για ρυθμιση του κυκλου ενω τα ινοφερτ πλας βοηθουν στο να μεινεις εγκυος..τα κομπι δεν περιεχουν καποιο συστατικο νομιζω ινοσυτολλη; καπως ετσι πρεπει να λεγεται θα κοιταξω το κουτι και θα σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Για την περίοδο λογο ότι Υποτιθετε κάνεις καλύτερη ωορρηξία και σε βοηθάνε να φτιάξει και ο κύκλος σου παντός ο τωρινός γιατρός μου δεν μου είπε να πάρω τίποτα τέτοιο παντός 

Τίποτα δεν κάνουνε 6 μήνες τα επινα,μου είχε πει ο προηγούμενος γιατρός μου ότι πρέπει να περάσουν κάποιοι μήνες για να δεις διαφορά εγώ δεν είχα καμία απολυτως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Για την περίοδο λογο ότι Υποτιθετε κάνεις καλύτερη ωορρηξία και σε βοηθάνε να φτιάξει και ο κύκλος σου παντός ο τωρινός γιατρός μου δεν μου είπε να πάρω τίποτα τέτοιο παντός 

Και εμενα η γιατρος μου ειπε να προσπαθησω 3 μηνες μονη μου και αν δεν μεινω μετα θα μπορουσα να πιω τα ινοφερτ για καλυτερη ωορηξια.. μονο που εγω δεν αντεξα να περιμενω 3 μηνες τα ξεκινησα αμεσως...εχεις κανει εξετασεις ορμονολογικες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Τίποτα δεν κάνουνε 6 μήνες τα επινα,μου είχε πει ο προηγούμενος γιατρός μου ότι πρέπει να περάσουν κάποιοι μήνες για να δεις διαφορά εγώ δεν είχα καμία απολυτως

Μετά από 3 μήνες έβλεπες εγώ τα πήρα 2 χρόνια και δεν για αυτό αλαξε κι γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Ολα καλά να πάνε εγώ το επερνα 2 χρόνια τίποτα δεν μου έκανε μόνο με βοήθησε να επανέλθει η περίοδος και αυτό μια φορά στης 110 και μέρες επερνα το inofert compo.. Πάντα στο τέλος πάνε όλα καλά 

Βεβαια ξεχασα να πω πως βοηθησα και εγω λιγο απο μονη μου. εκοψα καθε τι ζαχαρη και επεξεργασμενα φαγητα... Ειμαι στα κιλα μου και δεν εκανα κρεπαλες για 3 μηνεσ.. ζαχαρη κυριολεκτικα ουτε στο καφε!!!!! Πολυκυστικες και ζαχαρη δεν πανε παρεα!!! Αυτο καταλαβα εγω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Βεβαια ξεχασα να πω πως βοηθησα και εγω λιγο απο μονη μου. εκοψα καθε τι ζαχαρη και επεξεργασμενα φαγητα... Ειμαι στα κιλα μου και δεν εκανα κρεπαλες για 3 μηνεσ.. ζαχαρη κυριολεκτικα ουτε στο καφε!!!!! Πολυκυστικες και ζαχαρη δεν πανε παρεα!!! Αυτο καταλαβα εγω... 

Δεν εχεις αδικο τον καιρο εκεινο πριν μεινω εγκυος προσεχα και εκανα διατροφη ισως ειχε βοηθησει και αυτο που εμεινα γιατι χρειαζεται και μια διατροφη...το σκεφτομαι πολυ συχνα οτι πρεπει να προσεξω παλι τι τρωω..αν και δεν ειμαι παχουλη...καφε δεν πινω πολυ σπανια να τον ζηλεψω...εχω τοση αγωνια για να ξανα μεινω εγκυος.........?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η *Louloudenia* είπε:

Βεβαια ξεχασα να πω πως βοηθησα και εγω λιγο απο μονη μου. εκοψα καθε τι ζαχαρη και επεξεργασμενα φαγητα... Ειμαι στα κιλα μου και δεν εκανα κρεπαλες για 3 μηνεσ.. ζαχαρη κυριολεκτικα ουτε στο καφε!!!!! Πολυκυστικες και ζαχαρη δεν πανε παρεα!!! Αυτο καταλαβα εγω... 

Αχ εγώ δεν μπορώ με τίποτα να κόψω ζάχαρη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Αχ εγώ δεν μπορώ με τίποτα να κόψω ζάχαρη.. 

δεν ξερω  τι να πω... Ισως να ηταν και η ιδεα μου... ισως και οχι... Σιγουρα ο οργανισμος αποτιξωνεται.. Απο κει και περα.. δεν ξερω χαχαχαχ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η *Louloudenia* είπε:

δεν ξερω  τι να πω... Ισως να ηταν και η ιδεα μου... ισως και οχι... Σιγουρα ο οργανισμος αποτιξωνεται.. Απο κει και περα.. δεν ξερω χαχαχαχ ?

Καλά ναι το ξέρω ότι ευθύνεται η ζάχαρο για πολλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ναι αυτο εννοειται......κατι ασχετο....σκεφτηκα για αυτον τον μηνα τουλαχιστον να μην παρω ινοφερτ οπως υπολογιζα...λεω να αφησω τον Γεναρη να περασει μονο με επαφες χωρις ινοφερτ...ξερω παιζει ρολο το ανχος αλλα δεν μπορω να βγαλω απο το μυαλο μου πως θελω μωρακι...μονο εγω ειμαι τοσο υπερβολικη και το σκεφτομαι ολη μερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diamantenia είπε:

Ε ναι αυτο εννοειται......κατι ασχετο....σκεφτηκα για αυτον τον μηνα τουλαχιστον να μην παρω ινοφερτ οπως υπολογιζα...λεω να αφησω τον Γεναρη να περασει μονο με επαφες χωρις ινοφερτ...ξερω παιζει ρολο το ανχος αλλα δεν μπορω να βγαλω απο το μυαλο μου πως θελω μωρακι...μονο εγω ειμαι τοσο υπερβολικη και το σκεφτομαι ολη μερα;

αν είσαι στην αρχή λογικό μου φαίνεται να ο σκέφτεσαι αλλά γιατί να σταματήσεις το inofert? Μόνο καλό κάνει. Τώρα εγώ δεν το σκέφτομαι να σου πω Αλλά εμένα έχουν περάσει και 52 μήνες και 2 μερες (Αλλιώς 4 χρόνια 3 μήνες και 2 μερες) που προσπαθώ οπότε πλέων λέω ας έρθει στην  ώρα του Όχι ότι δεν το θέλω πολύ και όχι ότι όταν είμαι έξω και βλέπω μωράκια δεν λεω αχ εγώ ποτέ θα το ζήσω όλο αυτό αλλά αν καθίσω να τα λέω αυτά θα με πάρει η κάτω βόλτα οπότε χαλαρά το βλέπω το θέμα πλέων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 καλημερα! Τα ινοφερτ τα σταματησα μολις απεβαλα...απο τον Ιουλιο δηλαδη μεχρι τωρα δεν εχω πιει παλι...τωρα θα ξεκινησουμε παλι προσπαθειες...προσπαθεις αρκετο καιρο και αυτο πιστευω ειναι χειροτερο απο την δικη μου περιπτωση...μεσα σε αυτο το διαστημα δεν εμεινες ποτε εγκυος; εγω σκεφτομαι πως θα ημουν σχεδον 7 μηνων αν δεν το εχανα..ασε που ολες οι γνωστες μου περιμενουν μωρα..αυτο με κανει ακομα πιο χαλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diamantenia είπε:

@Niki94 καλημερα! Τα ινοφερτ τα σταματησα μολις απεβαλα...απο τον Ιουλιο δηλαδη μεχρι τωρα δεν εχω πιει παλι...τωρα θα ξεκινησουμε παλι προσπαθειες...προσπαθεις αρκετο καιρο και αυτο πιστευω ειναι χειροτερο απο την δικη μου περιπτωση...μεσα σε αυτο το διαστημα δεν εμεινες ποτε εγκυος; εγω σκεφτομαι πως θα ημουν σχεδον 7 μηνων αν δεν το εχανα..ασε που ολες οι γνωστες μου περιμενουν μωρα..αυτο με κανει ακομα πιο χαλια...

Όχι ούτε μια φορά δεν έμεινα.. δεν χριαζετε να σκεφτείσαι Α θα Ειμουν τόσο αν θα προχωρούσε αυτό σε ρίχνει ψυχολογικά σε όλα.. Καλέ έχει πέσει επιδημία εγκυμοσύνης.. Εγώ καμία φορά λέω Ε όταν βρεχει μωρά εγώ κρατάω πάντα ομπρέλα δεν εξηγείτε Αλλιός.. αχαχα άστα όλα πίσω και προχωρά θα έρθει θα δεις και μπορεί τα ινοφερτ να σε βοήθησαν οπότε κακός τα σταμάτησες εκτός αν σου είπε γιατρός να τα σταματήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 θα αφησω τον γεναρη να περασει και θα τα ξεκινησω με τον αλλο μηνα...ελπιζω να μην τα ξεκινησω και αυτος ο μηνας να μου κρυβει εκπληξεις..πρωτοχρονιατικο δωρο ξερεις τι πηρα; μια εγκυμοσυνη μιας γνωστης...ε περιτο να σου πω πως μπηκε η χρονια μου...καταλαβαινεις...εσυ εχεις κανει ολες τις εξετασεις; φταιει κατι που δεν μενεις εγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...