Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Εγώ της την έδωσα διστακτικά την πιπίλα αλλά την πήρε! Βέβαια από όλες τις μάρκες μόνο του jumbo γουστάρει! Τις τελευταίες δύο βδομάδες δεν την θέλει πολύ, πιο πολύ σαν παιχνίδι την έχει, το βράδυ της την δίνω όταν την βλέπω ανήσυχη αλλά όταν την παίρνει ο ύπνος την φτύνει. 

Εισαγωγή κολοκυθάκι σήμερα! Ε πολύ της άρεσε! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Εγώ της την έδωσα διστακτικά την πιπίλα αλλά την πήρε! Βέβαια από όλες τις μάρκες μόνο του jumbo γουστάρει! Τις τελευταίες δύο βδομάδες δεν την θέλει πολύ, πιο πολύ σαν παιχνίδι την έχει, το βράδυ της την δίνω όταν την βλέπω ανήσυχη αλλά όταν την παίρνει ο ύπνος την φτύνει. 

Εισαγωγή κολοκυθάκι σήμερα! Ε πολύ της άρεσε! 😊

Αν μπορει και κοιμαται μονη της εστω και με πιπιλα μπραβο της!!! Ειδικα αν δεν την ψάχνει το βραδυ φτου φτου! Σε τι το εβαλες το κολοκυθακι και της αρεσε; πρεπει να δω και εγω συνταγες σιγα σιγα αλλα μου ειπε η γιατρος θα ξεκινήσει με 20 μερες φρουτα και μετα θα μπει μεσημεριανο οποτε εχω λιγο ακομα να τα βρω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς αύριο ξεκινάμε μεσημεριανό με πατάτα καρότο κολοκύθι. Για να δούμε!!! Γιατί με τα φρούτα μέχρι τώρα καμία επιτυχία κ έχουν περάσει 10 ημέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Αν μπορει και κοιμαται μονη της εστω και με πιπιλα μπραβο της!!! Ειδικα αν δεν την ψάχνει το βραδυ φτου φτου! Σε τι το εβαλες το κολοκυθακι και της αρεσε; πρεπει να δω και εγω συνταγες σιγα σιγα αλλα μου ειπε η γιατρος θα ξεκινήσει με 20 μερες φρουτα και μετα θα μπει μεσημεριανο οποτε εχω λιγο ακομα να τα βρω.... 

Ξεκινήσαμε με μεσημεριανό πρώτα, πρώτη μέρα 4-5 κουταλιτσες ζωμό κρέατος και μετά διήμερες εισαγωγές λαχανικά βρασμένα στο ζωμό, γλυκοπατάτα και κολοκυθάκι μέχρι τώρα! Μετά θα βάλουμε κρέας και αργότερα δεκατιανο φρουτακι. Αν και έχει περίπου μήνα που μασουλαει μηλαρακι η αχλάδακι στο δυχτακι να απασχολεί τα ούλα πιο πολύ αλλά το τσακίζει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Αν μπορει και κοιμαται μονη της εστω και με πιπιλα μπραβο της!!! Ειδικα αν δεν την ψάχνει το βραδυ φτου φτου! Σε τι το εβαλες το κολοκυθακι και της αρεσε; πρεπει να δω και εγω συνταγες σιγα σιγα αλλα μου ειπε η γιατρος θα ξεκινήσει με 20 μερες φρουτα και μετα θα μπει μεσημεριανο οποτε εχω λιγο ακομα να τα βρω.... 

Καλά το μόνη της ειναι σχετικό... Αγκαλίτσα τραγουδάκια κούνημα.. 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σχετικά με τον ύπνο εχω δει στο internet οτι κάπου στους 5-6 μηνες μπορεις να κάνεις “sleep training” στο μωρό το οποιο σημαινει οτι το βαζεις στο κρεβατακι του οταν νυσταζει αλλα ξύπνιο κ φευγεις απτο δωματιο...Επιστρεφεις σε 5λ για να το ηρεμήσεις κ ξαναβγαινεις, μετα επιστρέφεις σε 10 και ξαναβγαινεις κοκ μεχρι να κοιμηθεί. 
το εχει κανει καμια? 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kat90 είπε:

Κορίτσια σχετικά με τον ύπνο εχω δει στο internet οτι κάπου στους 5-6 μηνες μπορεις να κάνεις “sleep training” στο μωρό το οποιο σημαινει οτι το βαζεις στο κρεβατακι του οταν νυσταζει αλλα ξύπνιο κ φευγεις απτο δωματιο...Επιστρεφεις σε 5λ για να το ηρεμήσεις κ ξαναβγαινεις, μετα επιστρέφεις σε 10 και ξαναβγαινεις κοκ μεχρι να κοιμηθεί. 
το εχει κανει καμια? 
 

Εγώ Όχι. Δεν έχει χρειαστεί. Γιατί Εάν είναι ήρεμος κ νυστάζει κ τον αφήσω στην κούνια κοιμάται. Δεν έχω αντιμετωπίσει τρελές δυσκολίες με τον ύπνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MissMaryααα ειπα και εγω 😂😂😂 μπραβο ομως που τρωει τοσο καλα. Φαντασου τι θα τρωει σε λιγο καιρο αν ειναι ετσι ευκολη. 

@Kat90 εχω δει πολλα σχετικα με αυτο και ακολουθω και την takingcara babies στο Instagram. Απλα επειδη εμενα παρόλο που τον παιρνει ο υπνος πολυυυ δυσκολα κοιμαται καλα (ενα περιεργο πραγμα😋) οποτε δεν μου παει η καρδια να τον αφησω να τσιριζει απο τωρα. Αν φτασει 8 9 μηνων και ακομα δεν μπορει θα δω τι θα κανω... Αν εχεις ομως κανενα μωρο που ξυπναει ανα 2 ωρες και εχετε ψωφησει και εσυ και αυτο δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις!

@LondonBaby πες μας μανα τα μαγικα σου κολπα. 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat90 είπε:

Κορίτσια σχετικά με τον ύπνο εχω δει στο internet οτι κάπου στους 5-6 μηνες μπορεις να κάνεις “sleep training” στο μωρό το οποιο σημαινει οτι το βαζεις στο κρεβατακι του οταν νυσταζει αλλα ξύπνιο κ φευγεις απτο δωματιο...Επιστρεφεις σε 5λ για να το ηρεμήσεις κ ξαναβγαινεις, μετα επιστρέφεις σε 10 και ξαναβγαινεις κοκ μεχρι να κοιμηθεί. 
το εχει κανει καμια? 
 

Εμένα κοιμάται εύκολα δεν μπορώ να πω, αλλά αν συνειδητοποίησει πως είναι μόνη της βάζει τα κλάματα! Έχει συνηθίσει στο σαλόνι στον καναπέ, κουβεντούλα, tv. Όταν την παίρνει καλά ο ύπνος την μεταφέρω. Γενικά θέλω να προσπαθώ αλλά όταν ειμαι κουρασμένη η προσπάθειά πάει περίπατο! Να την αφήσω τελείως ξύπνια όμως στην κούνια της για να κοιμηθεί μου φαίνεται ακατόρθωτο και δεν θέλω κι ολας να την ταράξω βραδιάτικα και να βάζει τα κλάματα να σου πω την αλήθεια...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ασχετο αλλα εχει πεσει σε καμια πολυ το μαλλι; εμενα εχει σχεδον δυο μηνες φευγουν τουφες και εχω μεινει με το μισο 😭 εχουν αρχισει να φαινονται και κενα και οσο και να προσπαθώ να το παρω χαλαρα καθε φορα που κανω μπανιο πολυ στεναχωριεμαι... Ολες μου οι εξετασεις ηταν τέλειες μου ειπαν ειναι καθαρα ορμονικο και θα περασει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

@MissMaryααα ειπα και εγω 😂😂😂 μπραβο ομως που τρωει τοσο καλα. Φαντασου τι θα τρωει σε λιγο καιρο αν ειναι ετσι ευκολη. 

@Kat90 εχω δει πολλα σχετικα με αυτο και ακολουθω και την takingcara babies στο Instagram. Απλα επειδη εμενα παρόλο που τον παιρνει ο υπνος πολυυυ δυσκολα κοιμαται καλα (ενα περιεργο πραγμα😋) οποτε δεν μου παει η καρδια να τον αφησω να τσιριζει απο τωρα. Αν φτασει 8 9 μηνων και ακομα δεν μπορει θα δω τι θα κανω... Αν εχεις ομως κανενα μωρο που ξυπναει ανα 2 ωρες και εχετε ψωφησει και εσυ και αυτο δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις!

@LondonBaby πες μας μανα τα μαγικα σου κολπα. 😋

Έχω μαγικό μωρό βρε 😂🤣😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Κοριτσια ασχετο αλλα εχει πεσει σε καμια πολυ το μαλλι; εμενα εχει σχεδον δυο μηνες φευγουν τουφες και εχω μεινει με το μισο 😭 εχουν αρχισει να φαινονται και κενα και οσο και να προσπαθώ να το παρω χαλαρα καθε φορα που κανω μπανιο πολυ στεναχωριεμαι... Ολες μου οι εξετασεις ηταν τέλειες μου ειπαν ειναι καθαρα ορμονικο και θα περασει! 

Μια από τα ίδια. Έχω κάνει καραφλακια στους κροταφους. Η παθολόγος μου είπε είναι λογικό. Κ ένας επιπλέον λόγος είναι ότι κάναμε αγόρια. Ορμόνες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Μια από τα ίδια. Έχω κάνει καραφλακια στους κροταφους. Η παθολόγος μου είπε είναι λογικό. Κ ένας επιπλέον λόγος είναι ότι κάναμε αγόρια. Ορμόνες!!!!!!

Ναι ενώ εμείς με τις κόρες δεν κινδυνεύουμε να μείνουμε κουρούπες. Σε λιγο αν συνεχιστεί αυτό, θα την γυαλίζουμε με αζαξ την καράφλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι ενώ εμείς με τις κόρες δεν κινδυνεύουμε να μείνουμε κουρούπες. Σε λιγο αν συνεχιστεί αυτό, θα την γυαλίζουμε με αζαξ την καράφλα... 

Αχ πανάθεμα σε με έκανες και γελασα και προσπαθω και να τον κοιμησω χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Κοριτσια ασχετο αλλα εχει πεσει σε καμια πολυ το μαλλι; εμενα εχει σχεδον δυο μηνες φευγουν τουφες και εχω μεινει με το μισο 😭 εχουν αρχισει να φαινονται και κενα και οσο και να προσπαθώ να το παρω χαλαρα καθε φορα που κανω μπανιο πολυ στεναχωριεμαι... Ολες μου οι εξετασεις ηταν τέλειες μου ειπαν ειναι καθαρα ορμονικο και θα περασει! 

Εμένα μου έπεφταν για ένα τρίμηνο είχα χασει τα μισά μαλλιά αλλά ευτυχώς ξανά βγήκαν σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/1/2020 at 9:28 ΠΜ, ο/η MissMary είπε:

Γυρνάει από ανάσκελα  μπρούμυτα και πάλι ανάσκελα, σηκώνει κεφάλι ψηλά, κάθεται μόνη της, δεν μπούσουλαει, ερπινγκ θα το έλεγα αυτό που κάνει! Χάχα μου φαίνεται πρώτα θα περπατήσει κσι μετά θα μπουσουλησει αυτό το παιδί! Αντε με το καλό!! 

Το ίδιο λέω κι εγώ για το δικό μου!!!! Το έχει το παιδί το περπάτημα!!! Ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2020 at 11:07 ΜΜ, ο/η MariannakiM είπε:

Καλή Χρονιά! Κι εμείς εδώ πολλά σάλια και πόνο στα ούλα! Εγώ γέννησα 06/08! Αντε να βγει κανένα να ηρεμήσει λίγο!!! Να χαίρεσαι το μωράκι σου! 

Σε ευχαριστώ πολύ κι εσυ το δικό σου! Κι εμείς πολλά σάλια με τα ουλα, που και που λίγη γκρίνια αλλά υπομονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Ρε κοριτσια εσας που τα παιδακια σας καθονται μονα τους πως τα βοηθησατε; ο δικος μου ειναι τοσο δυνατο παιδακι αλλα δεν λεει να κατσει στον ποπο του 😂 Κοντευει να μπουσουλησει αλλα να κατσει δεεεν... μονο στο καροτσι του εβαλα την θεση ψηλα μπας και μαθει... Δεχομαι tips 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Καλησπερα! Ρε κοριτσια εσας που τα παιδακια σας καθονται μονα τους πως τα βοηθησατε; ο δικος μου ειναι τοσο δυνατο παιδακι αλλα δεν λεει να κατσει στον ποπο του 😂 Κοντευει να μπουσουλησει αλλα να κατσει δεεεν... μονο στο καροτσι του εβαλα την θεση ψηλα μπας και μαθει... Δεχομαι tips 😋

Και η δικιά μου μπααααα αα. Προτιμάει να την έχω όρθια και να χοροπηδάει πάνω μου. Για καθισιο ούτε λόγος. Μου είπε ο γιατρός να την βάζω καθιστή στον καναπέ αλλά αυτή δε θέλει ούτε στάλα. Τσιριζει και ουρλιάζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Και η δικιά μου μπααααα αα. Προτιμάει να την έχω όρθια και να χοροπηδάει πάνω μου. Για καθισιο ούτε λόγος. Μου είπε ο γιατρός να την βάζω καθιστή στον καναπέ αλλά αυτή δε θέλει ούτε στάλα. Τσιριζει και ουρλιάζει. 

Ααα ακριβώς τα ίδια! Να τα κάνουμε προξενιό 😂 να δω πως θα τα ταΐσουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο μηνών είναι τα μωράκια σας που δεν κάθονται; Ο δικός μου είναι 5 1/2 και δεν μπορεί ακόμα να καθίσει μόνος του αλλά όταν τον βάζω εγώ και τον κρατάω τρελαίνεται του αρέσει πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eirini2Εγώ στην αρχη τον έβαζα στον καναπέ με μαξιλάρια δεξιά αριστερά για να στηρίζετε αλλά γιατί του αρέζε πολύ γρήγορα καθόταν μόνος του,τώρα δεν πολύ θέλει γιατι θέλει να είναι όρθιος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

@eirini2Εγώ στην αρχη τον έβαζα στον καναπέ με μαξιλάρια δεξιά αριστερά για να στηρίζετε αλλά γιατί του αρέζε πολύ γρήγορα καθόταν μόνος του,τώρα δεν πολύ θέλει γιατι θέλει να είναι όρθιος 

Πωπω μπραβο σας...εσενα ποσο ειναι τωρα και ξεκινησε να στηριζεται; ειναι λιγο πιο μεγαλο αν θυμαμαι καλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Πωπω μπραβο σας...εσενα ποσο ειναι τωρα και ξεκινησε να στηριζεται; ειναι λιγο πιο μεγαλο αν θυμαμαι καλα... 

Ναι ειναι πιο μεγαλος σε δύο ημέρες κλείνει τον όγδοο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...