Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα! Ναι μωρέ όσο είμαστε μέσα άρα πλαίσια είναι οκ! Με το που την ειδε η γιατρος μου λέει μεγάλωσε, θυμησε μου 3-3.5 είμαστε? Της λέω 2!και λέει ααα πραμεγαλωσε! Και γελούσαμε. Όλα καλά όμως γενικά εγώ αγχώθηκα λίγο έχει πάει 6.300 αλλά μου είπε αφού θηλάζω μόνο να μη με αγχώνει κάτι! Από δεξιότητες είμαστε σούπερ. Μια χαρά η μπεμπούλα μας, έχει σκουρυνει και λίγο για να δούμε πόσο μελανούρι θα γίνει! ?

6,5 κιλά ήταν ο γιός μου τον 6ο μήνα που βαφτίστηκε....μια χαρά σούπερ είσαστε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

6,5 κιλά ήταν ο γιός μου τον 6ο μήνα που βαφτίστηκε....μια χαρά σούπερ είσαστε!!! 

Να μην αγχώνομαι κι εγώ δλδ που είμαστε 7 + 2 και είμαστε ακόμα 4 κιλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariannakiM είπε:

Να μην αγχώνομαι κι εγώ δλδ που είμαστε 7 + 2 και είμαστε ακόμα 4 κιλά; 

Τι να αγχώνεσαι καλέ; Τρώει το παιδί; Βρέχει πάνες; Κάνει κακά; Αν σε αυτά απαντάς ναι, ξέχνα όλα τα άλλα, και τις καμπύλες και τις παιδιάτρους και προχώρα μπροστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

6,5 κιλά ήταν ο γιός μου τον 6ο μήνα που βαφτίστηκε....μια χαρά σούπερ είσαστε!!! 

Χαχα αλήθεια? Τι να πω μπορεί να είναι το dna του μπαμπά η μπορεί να φρεναρουμε μετά. Η απλά να είναι ζουμπουρλουδικο το παιδάκι μου! Το καλό είναι ότι ανέβηκε και στο ύψος οπότε δεν βαρυνε μόνο. ?

Ήθελα να σε ρωτήσω πως τα πάει ο μεγάλος σου με τον μικρούλι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Χαχα αλήθεια? Τι να πω μπορεί να είναι το dna του μπαμπά η μπορεί να φρεναρουμε μετά. Η απλά να είναι ζουμπουρλουδικο το παιδάκι μου! Το καλό είναι ότι ανέβηκε και στο ύψος οπότε δεν βαρυνε μόνο. ?

Ήθελα να σε ρωτήσω πως τα πάει ο μεγάλος σου με τον μικρούλι? 

Ο μεγάλος μου είναι πολύ καλό και τρυφερό παιδί (μάνα είμαι, δικαιούμαι να λέω τέτοια ?) και του φέρετε πολύ ευγενικά, τον χαιδέυει, τον φιλάει και του δείχνει συνεχώς τα παιχνίδια του. Δεν έχουμε προς το παρόν πρόβλημα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορεί να έχουμε στο μέλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τι να αγχώνεσαι καλέ; Τρώει το παιδί; Βρέχει πάνες; Κάνει κακά; Αν σε αυτά απαντάς ναι, ξέχνα όλα τα άλλα, και τις καμπύλες και τις παιδιάτρους και προχώρα μπροστά!

Η Παιδίατρος με αγχώνει που κάθε φορά μου λέει ότι δεν είναι ευχαριστημένη. Κακά κάνει πλέον μια με δύο φορές την ημέρα αλλά μου είπε ότι λόγω του αποκλειστικου θηλασμού, ειναι οκ. Πάνες είμαστε οκ. Απλα παλεύω και με όλους τους γύρω που μου ασκούν πίεση σε σχέση με τον θηλασμό. Εσύ με τον γιο αποκλειστικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ο μεγάλος μου είναι πολύ καλό και τρυφερό παιδί (μάνα είμαι, δικαιούμαι να λέω τέτοια ?) και του φέρετε πολύ ευγενικά, τον χαιδέυει, τον φιλάει και του δείχνει συνεχώς τα παιχνίδια του. Δεν έχουμε προς το παρόν πρόβλημα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορεί να έχουμε στο μέλλον.

Του δείχνει τα παιχνίδια του χεχε! Μια χαρά πάρεουλα θα κάνουν και στο μέλλον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Η Παιδίατρος με αγχώνει που κάθε φορά μου λέει ότι δεν είναι ευχαριστημένη. Κακά κάνει πλέον μια με δύο φορές την ημέρα αλλά μου είπε ότι λόγω του αποκλειστικου θηλασμού, ειναι οκ. Πάνες είμαστε οκ. Απλα παλεύω και με όλους τους γύρω που μου ασκούν πίεση σε σχέση με τον θηλασμό. Εσύ με τον γιο αποκλειστικό; 

Με θηλασμό και έχει τέτοιο βάρος και σου λένε ότι είναι και λίγο; Εγώ φίλη δίνω αποκλειστικό ξένο και έχδω ησυχάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα! Ναι μωρέ όσο είμαστε μέσα στα πλαίσια είναι οκ! Με το που την ειδε η γιατρος μου λέει μεγάλωσε, θυμησε μου 3-3.5 είμαστε? Της λέω 2!και λέει ααα πραμεγαλωσε! Και γελούσαμε. Όλα καλά όμως γενικά εγώ αγχώθηκα λίγο έχει πάει 6.300 αλλά μου είπε αφού θηλάζω μόνο να μη με αγχώνει κάτι! Από δεξιότητες είμαστε σούπερ. Μια χαρά η μπεμπούλα μας, έχει σκουρυνει και λίγο για να δούμε πόσο μελανούρι θα γίνει! ?

6.300 μια χαρά είναι το μωρό,εμείς σε λίγες μέρες κλείνουμε τον τέταρτο και είμαστε 6100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Με θηλασμό και έχει τέτοιο βάρος και σου λένε ότι είναι και λίγο; Εγώ φίλη δίνω αποκλειστικό ξένο και έχδω ησυχάσει.

Κοίτα είμαστε αλλά 4 φίλες με αποκλειστικό θηλασμό τώρα και η αλήθεια είναι ότι είναι πιο πάνω από εμάς. Εμείς βέβαια χάσαμε και πολύ βάρος στο νοσοκομείο και είχα και διάφορα θέματα στην αρχή με τον θηλασμό. Απλά μ ε πιέζουν όλοι να της δώσω  φόρμουλα ενώ το παιδάκι είναι μια χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Κοίτα είμαστε αλλά 4 φίλες με αποκλειστικό θηλασμό τώρα και η αλήθεια είναι ότι είναι πιο πάνω από εμάς. Εμείς βέβαια χάσαμε και πολύ βάρος στο νοσοκομείο και είχα και διάφορα θέματα στην αρχή με τον θηλασμό. Απλά μ ε πιέζουν όλοι να της δώσω  φόρμουλα ενώ το παιδάκι είναι μια χαρά. 

Θα σου πω λοιπόν την δική μου εμπειρία με αποκλειστικό και μετά ξένο (στο 1ο παιδί). Όσο έδινα μόνο στήθος το παιδί έπαιρνε ικανοποιητικά βάρος και μόλις έδωσα φόρμουλα πήραμε την κάτω βόλτα στα κιλά, βγήκαμε εκτός καμπυλών και μας έπριζε η παιδίατρος. Μετρούσαμε ml, γράφαμε σε τεφτέρια γεύματα και ml και άλλες τέτοιες αηδίες...Πήρα όμως απόφαση κάποια στιγμή, αφού βγήκαμε στις στέρεες τροφές, ότι το παιδί μου είναι αυτό, δεν το συγκρίνω με κανένα στα κιλά ή στο ύψος και όσο είναι γερό δεν με νοιάζουν τα κιλά! Έχω ρίξει πολύ κλάμα για το φαγητό και το βάρος και σου λέω ότι δεν αξίζει να αγχώνεσαι όσο βλέπεις ότι έχει όρεξη να φάει, όσο και να φάει! Αυτό ξέρει καλύτερα από εμάς τις ανάγκες του! Εμένα η παιδίατρος μου ακόμα δεν είναι ευχαριστημένη από τον μεγάλο γιό, όλο μου λέει "να τρώει παραπάνω" και εγώ της απαντώ "να τρώει παραπάνω δεν το βλέπω, να χοροπηδάει λιγότερο το θεωρώ πιο εφικτό!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Κοίτα είμαστε αλλά 4 φίλες με αποκλειστικό θηλασμό τώρα και η αλήθεια είναι ότι είναι πιο πάνω από εμάς. Εμείς βέβαια χάσαμε και πολύ βάρος στο νοσοκομείο και είχα και διάφορα θέματα στην αρχή με τον θηλασμό. Απλά μ ε πιέζουν όλοι να της δώσω  φόρμουλα ενώ το παιδάκι είναι μια χαρά. 

Θα συμφωνησω με την @KONSTANTIA. Εμενα χθες εφαγε πολυ πιο λιγο και μια χαρα πανες λερωσε και μια χαρα κοιμηθηκε. Ανθρωποι ειναι οχι ρομποτ και θα φανε και καποιες μερες πιο λιγο και καποιες πιο πολυ! Δεν γινεται να συγκρινω το δικο μου παιδι  που γεννηθηκε 2800γρ στα κιλα με ενα παιδι που γεννηθηκε 3500γρ κτλ οπως υπαρχουν μικροκαμωμενοι ανθρωποι ετσι υπαρχουν και μωρα. Ασε που νομιζω εχουμε καταλαβει ολες οτι μωρο που πειναει δεν κρυβεται... Η τσιριδα του δεν συγκρινεται με καμια αλλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Θα συμφωνησω με την @KONSTANTIA. Εμενα χθες εφαγε πολυ πιο λιγο και μια χαρα πανες λερωσε και μια χαρα κοιμηθηκε. Ανθρωποι ειναι οχι ρομποτ και θα φανε και καποιες μερες πιο λιγο και καποιες πιο πολυ! Δεν γινεται να συγκρινω το δικο μου παιδι  που γεννηθηκε 2800γρ στα κιλα με ενα παιδι που γεννηθηκε 3500γρ κτλ οπως υπαρχουν μικροκαμωμενοι ανθρωποι ετσι υπαρχουν και μωρα. Ασε που νομιζω εχουμε καταλαβει ολες οτι μωρο που πειναει δεν κρυβεται... Η τσιριδα του δεν συγκρινεται με καμια αλλη! 

Καλε ναι!!! Εμένα είναι όλη μέρα και νύχτα στο βυζι!!! Τα κορίτσια έχουν γίνει σαν μαραμένα σύκα. Και έρχονται πάλι οι κλωσσες να σου πουν :ε μα βέβαια, δε χορταίνει το παιδί για αυτό! Αει σιχτιρι!

Να ρωτήσω κάτι άλλο βρε κορίτσια. Εσάς όταν δεν τρώνε, τί κάνουνε; Εμένα θέλει να είναι ορθια να την κάνεις βόλτες για κανένα εικοσάλεπτο μέχρι να ξαναματαφαει! ? Ή κοιμάται πανω μου, μόλις πάω να την βάλω στο κουνάκι της, χαμός!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Καλε ναι!!! Εμένα είναι όλη μέρα και νύχτα στο βυζι!!! Τα κορίτσια έχουν γίνει σαν μαραμένα σύκα. Και έρχονται πάλι οι κλωσσες να σου πουν :ε μα βέβαια, δε χορταίνει το παιδί για αυτό! Αει σιχτιρι!

Να ρωτήσω κάτι άλλο βρε κορίτσια. Εσάς όταν δεν τρώνε, τί κάνουνε; Εμένα θέλει να είναι ορθια να την κάνεις βόλτες για κανένα εικοσάλεπτο μέχρι να ξαναματαφαει! ? Ή κοιμάται πανω μου, μόλις πάω να την βάλω στο κουνάκι της, χαμός!!! 

Εμείς τρώμε ανά 4 ώρες γιατι δεν θηλαζουμε.ο δικος μου κοιμαται αρκετες ωρες μεσα στην ημερατις υπολειπες ωρες συνηθως κάθεται στο ριλαξ,τώρα βγάλαμε και το γυμναστήριο για να  παίζει.το απόγευμα που μας πιάνει η γκρίνια καθόμαστε στο καρότσι που μας αρέσει πολύ και ήμαστε μια χαρά άντε να κάνουμε και καμιά βόλτα αγκαλιά στα πολλά τα ζόρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Καλε ναι!!! Εμένα είναι όλη μέρα και νύχτα στο βυζι!!! Τα κορίτσια έχουν γίνει σαν μαραμένα σύκα. Και έρχονται πάλι οι κλωσσες να σου πουν :ε μα βέβαια, δε χορταίνει το παιδί για αυτό! Αει σιχτιρι!

Να ρωτήσω κάτι άλλο βρε κορίτσια. Εσάς όταν δεν τρώνε, τί κάνουνε; Εμένα θέλει να είναι ορθια να την κάνεις βόλτες για κανένα εικοσάλεπτο μέχρι να ξαναματαφαει! ? Ή κοιμάται πανω μου, μόλις πάω να την βάλω στο κουνάκι της, χαμός!!! 

Αστον κόσμο να λέει! Τα μωράκια έχουν το δικό τους ρυθμό το καθένα! Εμένα ποτέ δεν καθόταν ώρα στο στήθος, από την αρχή έτρωγε γρήγορα και λαίμαργα και κοιμόταν πολυ! Την έπαιρνε ο ύπνος πάνω μου και μετά αλλαγή. Πιο πολύ γουστάρει το κρεββάτι μας, θελει διπλό η κυρία! Κάθεται και στο ρηλαξ της τώρα πολύ και στο μαξιλάρι θηλασμού στον καναπέ! Επίσης και το καρότσι το χρησιμοποιούμε μέσα στο σπίτι! Γενικά αλλαγές να μην βαριέται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσοπουλα!!! Εμείς στις 7 Οκτώβρη κλείνουμε τους 3 μήνες κ έχουμε Κ το 2ο εμβόλιο. Οπότε θα δούμε κ την ανάπτυξη. 

Απόψε είχαμε ένα από τα χειρότερα βράδια. Μας άλλαξε τα φώτα ο μικρός. Δεν έχω κοιμηθεί πάνω από ώρα. Όσο μεγαλώνει πάντως τόσο χειρότερο γίνεται το πρόγραμμα του είτε του φαγητού είτε του ύπνου. Τρωει λίγο κ πολλες φορες. Όσο για τον ύπνο ξυπνάει περισσότερο μέσα στο βράδυ. Ενω μου το πηγαινε σερι μεχρι το πρωι. Έχω απελπιστεί. Κ υπάρχουν στιγμές που δεν αντέχω. Κ γίνομαι ακόμα πιο έξαλλη που δεν έχω κάποιον καποιον εδώ να τον αφήσω για 1 ώρα εστω να ησυχάσει το κεφάλι μου κ το κορμί μου. 

@MariannakiM Κορίτσι μου κ γω με ενα μαρσιπο είμαι τυλιγμενη ολη μέρα σαν καμικαζι αυτοκτονίας (εκει οδευω βασικα) ή στον ώμο βόλτα για να βλέπει γύρω γύρω. Κ άμα κάτσεις κάτω οδύρεται. Ενώ καθόταν πιο μικρός κ παίζαμε, τραγουδούσαμε. Τώρα δεν κάθεται πάνω από 15 λεπτά. Ποναει ολο μου το κορμι. Η πλάτη κ η μέση έχουν τελειώσει. Άσε που όλα τα κάνω με το ενα χέρι. Σκουπίζω σφουγγαριζω μαγειρεύω πλένω με το ενα χέρι. Θα το βάλω στο βιογραφικό μου!!!! 

@MissMary Τις τελευταίες μέρες Κ ο δικός μας θέλει κρεβάτι διπλό τρομάρα του. Μόνο έτσι ηρεμεί. Θέλει να κοιμάται με τους μεγάλους το παιδί. Στο ρηλαξ πάλι δεν κάθεται αρκετή ώρα. Όταν είναι βόλτες έξω δε η καλύτερη του!! Πολύ σπάνια θα γκρινιαξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα κοριτσοπουλα!!! Εμείς στις 7 Οκτώβρη κλείνουμε τους 3 μήνες κ έχουμε Κ το 2ο εμβόλιο. Οπότε θα δούμε κ την ανάπτυξη. 

Απόψε είχαμε ένα από τα χειρότερα βράδια. Μας άλλαξε τα φώτα ο μικρός. Δεν έχω κοιμηθεί πάνω από ώρα. Όσο μεγαλώνει πάντως τόσο χειρότερο γίνεται το πρόγραμμα του είτε του φαγητού είτε του ύπνου. Τρωει λίγο κ πολλες φορες. Όσο για τον ύπνο ξυπνάει περισσότερο μέσα στο βράδυ. Ενω μου το πηγαινε σερι μεχρι το πρωι. Έχω απελπιστεί. Κ υπάρχουν στιγμές που δεν αντέχω. Κ γίνομαι ακόμα πιο έξαλλη που δεν έχω κάποιον καποιον εδώ να τον αφήσω για 1 ώρα εστω να ησυχάσει το κεφάλι μου κ το κορμί μου. 

@MariannakiM Κορίτσι μου κ γω με ενα μαρσιπο είμαι τυλιγμενη ολη μέρα σαν καμικαζι αυτοκτονίας (εκει οδευω βασικα) ή στον ώμο βόλτα για να βλέπει γύρω γύρω. Κ άμα κάτσεις κάτω οδύρεται. Ενώ καθόταν πιο μικρός κ παίζαμε, τραγουδούσαμε. Τώρα δεν κάθεται πάνω από 15 λεπτά. Ποναει ολο μου το κορμι. Η πλάτη κ η μέση έχουν τελειώσει. Άσε που όλα τα κάνω με το ενα χέρι. Σκουπίζω σφουγγαριζω μαγειρεύω πλένω με το ενα χέρι. Θα το βάλω στο βιογραφικό μου!!!! 

@MissMary Τις τελευταίες μέρες Κ ο δικός μας θέλει κρεβάτι διπλό τρομάρα του. Μόνο έτσι ηρεμεί. Θέλει να κοιμάται με τους μεγάλους το παιδί. Στο ρηλαξ πάλι δεν κάθεται αρκετή ώρα. Όταν είναι βόλτες έξω δε η καλύτερη του!! Πολύ σπάνια θα γκρινιαξει!!

Αχ κι εγώ τα ίδια τραβάω! Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Κοιμόμαστε μαζί στο διπλό και έχουμε στείλει τον μπαμπά στον καναπέ γιατί όλο το βράδυ σηκώνομαι να θηλασω. Έτσι κι εγώ με τον μαρσιπο και η μέση χάλια γιατί έχω και 3 κηλες. Κι εγώ έτσι με ένα χερι προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ. Κι εμένα ρε παιδιά στην αρχή ενώ την ημέρα κοιμόταν και λίγο στο πορτ μπεμπέ, τώρα αυτό δεν παίζει. Το μάτι γαριδα όλη μέρα και η κυρία δε θέλει να την έχεις ξάπλα. Γυμναστήριο, ρηλαξ στο πεντάλεπτο και μετά κανςι σαν γατί πιυ το σφάζουνε. Ήθελα να ξερα πως αντέχουνε. Δεν κουράζονται, δε νυσταζουν? Θέλει βόλτες συνέχεια και να κοιτάζει γύρω γύρω. Και όλο της λέω μαντάμ πρέπει να απλώσουμε και κανένα ρούχο, κάτι να φάμε, να ξεβρωμιστουμε και να κάνουμε ένα μπάνιο βρε αδερφέ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

@MariannakiM Αααααααααααχ ακριβώς τα ίδια!!! ?? Θύμισε μου να στον στείλω για γαμπρό. ??

Αχαχαχα! Καταλαβαίνεις τί θα γίνεται στο σπίτι τους! Η γκρίνια, της γκρίνιας, ω γκρίνια! Συμπαθούμε πάντως την συμπεθέρα οποτε θα τα βρούμε!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Αχαχαχα! Καταλαβαίνεις τί θα γίνεται στο σπίτι τους! Η γκρίνια, της γκρίνιας, ω γκρίνια! Συμπαθούμε πάντως την συμπεθέρα οποτε θα τα βρούμε!!! ???

Βρε άσε να βρουν την άκρη μόνα τους κ μεις θα παμε να γιορτάσουμε την ελευθερία μας με ουισκια!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Βρε άσε να βρουν την άκρη μόνα τους κ μεις θα παμε να γιορτάσουμε την ελευθερία μας με ουισκια!! ???

Πωωωωω το έχω κάνει σκηνικό τώρα! Ουισκακια σε Irish pub ή σφηνάκια σε beach bar με θέα θάλασσα, ελεύθερες κι ωραίες!!!! Αχαχαχα θέλουμε ακόμα, πόσα; 16-18 χρόνια;;; ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξύ πήγε ο άντρας μου προχτές σε μια πελάτισσα που εχει έναν μπέμπη 5 μηνών και της λέει τι κάνετε; του λέει αυτή, ότι μπορώ, με έχει ρημάξει ο μπέμπης. Και της λέει, ωχ ακόμα; Εκείνη δε μίλησε... Μόνο κούνησε το κεφάλι της... Υπάρχει σωτηρία άραγε;;; ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή κορίτσια εμείς μετά τους δύο μήνες στρωσαμε πάρα πολύ φυσικά και υπάρχουν μέρες που έχει περισσότερη γκρίνια αλλά γενικά είμαστε πολύ καλά το μόνο που δεν καταφέραμε ακόμη είναι να μην ξυπνάμε το βράδυ αλλά τουλάχιστον ξυπνάμε μόνο μια φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δεν χορταινουμε, δίνουμε περίπου 80 ευρώ το μήνα σε γαλατα! Και αν πεινάσει και τον καθυστερήσεις 10 λεπτά ξεσηκώνει το οικοδομικό τετράγωνο! Το ίδιο και αν χεστει, δεν περιμένει λεπτό! Με προβληματισατε με την κατάσταση σας ρε κορίτσια, ήλπιζα μετά τον δεύτερο μήνα να στρώσουμε πολύ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εμείς δεν χορταινουμε, δίνουμε περίπου 80 ευρώ το μήνα σε γαλατα! Και αν πεινάσει και τον καθυστερήσεις 10 λεπτά ξεσηκώνει το οικοδομικό τετράγωνο! Το ίδιο και αν χεστει, δεν περιμένει λεπτό! Με προβληματισατε με την κατάσταση σας ρε κορίτσια, ήλπιζα μετά τον δεύτερο μήνα να στρώσουμε πολύ ?

Και εμενα ρε γαμωτο οσο παει χειροτερευει... Αυτην την βδομαδα μονο κανα δυο τρια μισαωρα κοιμαται μεσα στην μερα... Ελπιζω οτι ειναι αλμα... Η μου τον ματιασαν που τον παινευα οτι δεν γκρινιαζει χωρις λογο.... Το να ειναι το μωρο απλα μωρο δεν το δεχομαι ? επισης 10 λεπτα να τον καθυστερησεις να φαειιι; ακαρδη μανα τς τς... Εμενα ουτε 2 δεν περιμενει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...