Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ είμαι 56,ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 55 αλλά είχα ήδη παραπάνω κιλά τα κανονικά μου είναι 50-52 άντε να δούμε θα τα φτάσω δεν έχω παντελόνι να φορέσω 

Απ ότι φαίνεται δεν πήρες κιλά στην εγκυμοσύνη. Μια χαρά είσαι εσύ!!! Μη μιλάς κακομοίρα μου!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LondonBaby είπε:

Απ ότι φαίνεται δεν πήρες κιλά στην εγκυμοσύνη. Μια χαρά είσαι εσύ!!! Μη μιλάς κακομοίρα μου!!! ??

Μόνο 6 αλλά για κάποιο λόγο μου έμεινε η κοιλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μόνο 6 αλλά για κάποιο λόγο μου έμεινε η κοιλιά 

Θα φύγει καλέ, μιλάμε τώρα για 4 κιλά διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Ε μα ναι κοριτσι μου. Εμείς εδώ με ένα και έχουμε βελαξει, όχι εσύ ταυτόχρονα που έχεις την διπλετα!!! 

Έτσι ακριβώς! Αχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαστε; κι εμείς 5η εβδομάδα είμαστε και είναι το πρώτο άλμα ανάπτυξης και για να παίρνω κουράγιο λέω μεγαλωνει το γλυκούλι μου! 

Χάχαχαχα. Έκλαψα με τους σκεμπεδες.θα ρωτήσω κι εγώ αύριο τον γιατρό αν μπορώ να βάλω γιατί λόγω καισαρικής νομιζω δεν επιτρέπεται... 

Εγώ ρώτησα τη γιατρό μου για κορσέ, μου λέει μπορείς να βάλεις αλλά θα προτιμούσε να κάνω γυμναστική κ δίαιτα... Καλά που χρόνος για γυμναστικη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου το είπε ο γιατρός να τον πάρω τον κορσέ. Δεν τον έχω βάλει πολύ είναι η αλήθεια! Πήρα πολλά κιλά στην εγκυμοσυνη 19 σύνολο! Τώρα είμαι 62. Εννοείται φοράω τα ρούχα της εγκυμοσύνης ακόμα καθώς ξεκίνησα 50 κιλά. Αλλά όταν σταμάτησα το θηλασμο 1 εβδομάδα τώρα έφυγε άλλο ένα κιλό. Ελπίζω να πέφτουν σιγά σιγά...έκοψα και το βραδινό. Η αμαρτία μου είναι ένα ποτήρι κρασί το βραδυ για να χαλαρώνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Κι εμένα μου το είπε ο γιατρός να τον πάρω τον κορσέ. Δεν τον έχω βάλει πολύ είναι η αλήθεια! Πήρα πολλά κιλά στην εγκυμοσυνη 19 σύνολο! Τώρα είμαι 62. Εννοείται φοράω τα ρούχα της εγκυμοσύνης ακόμα καθώς ξεκίνησα 50 κιλά. Αλλά όταν σταμάτησα το θηλασμο 1 εβδομάδα τώρα έφυγε άλλο ένα κιλό. Ελπίζω να πέφτουν σιγά σιγά...έκοψα και το βραδινό. Η αμαρτία μου είναι ένα ποτήρι κρασί το βραδυ για να χαλαρώνω!

Αμαρτάνεις τέκνον μου ? Εγώ έχω εθιστεί στις μπύρες χωρίς αλκοόλ είναι η αλήθεια και τώρα τις έκοψα γιατί με φουσκώνουν. Πάντως, επειδή έχω κάνει πολύ δίαιτα στην ζωή μου και έχω χάσει κατά καιρούς πολλά κιλά, διαφωνώ με την λογική κόβω ένα γεύμα για να χάσω κιλά. Μπορείς να πάρεις έναν θερμιδομετρητή και να υπολογίζεις τις ημερήσιες σου θερμίδες κατά προσέγγιση αλλά να τρως κάτι για βράδυ. Ο μεταβολισμός σου θα δουλέψει καλύτερα και θα χάσεις πιο γρήγορα τα κιλά που θες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αμαρτάνεις τέκνον μου ? Εγώ έχω εθιστεί στις μπύρες χωρίς αλκοόλ είναι η αλήθεια και τώρα τις έκοψα γιατί με φουσκώνουν. Πάντως, επειδή έχω κάνει πολύ δίαιτα στην ζωή μου και έχω χάσει κατά καιρούς πολλά κιλά, διαφωνώ με την λογική κόβω ένα γεύμα για να χάσω κιλά. Μπορείς να πάρεις έναν θερμιδομετρητή και να υπολογίζεις τις ημερήσιες σου θερμίδες κατά προσέγγιση αλλά να τρως κάτι για βράδυ. Ο μεταβολισμός σου θα δουλέψει καλύτερα και θα χάσεις πιο γρήγορα τα κιλά που θες.

Ισχύει αυτο όταν κόβεις γεύμα είναι χειρότερα,εγώ κορίτσια δεν μπορώ να χάσω Γιατί πολύ απλά δεν καίω ενώ δεν τρώω πολύ από τη στιγμή που δεν κινούμε πολύ πως να χασω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, δεν το είπα σωστά....εννοούσα δε χλαπακιάζω. Τρώω λίγο γάλα με βρώμη ή πράσινη σαλάτα. Δε θεωρείτε κόψιμο,ε;;;;;; χαχαχαχαχαχαχα

@KONSTANTIA έχω λαχταρισει ένα τζιν τονικ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Ισχύει αυτο όταν κόβεις γεύμα είναι χειρότερα,εγώ κορίτσια δεν μπορώ να χάσω Γιατί πολύ απλά δεν καίω ενώ δεν τρώω πολύ από τη στιγμή που δεν κινούμε πολύ πως να χασω 

Τι λες καλε;;; Δεν αλλάζεις πανα;; βαράκια. Δεν πηγαίνει πέρα δώθε να πλύνεις, να απλώσεις, να σιδερωσεις; διάδρομος και βαράκια! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Τι λες καλε;;; Δεν αλλάζεις πανα;; βαράκια. Δεν πηγαίνει πέρα δώθε να πλύνεις, να απλώσεις, να σιδερωσεις; διάδρομος και βαράκια! ?

Χαχαχαχαχα καλά αυτά τα κάνω αλλά δεν αρκούν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλει υπομονή δε χάνονται έτσι γρήγορα.. Στους επόμενους μήνες με μια υγιεινή  διατροφή  θα τα χάσετε σίγουρα.  Θέλει χρόνο το σώμα.  

Λοιπόν εγω  όπως σας είχα  πει είχα εγκαρσιο-ισχυακο μωρό..κ μπήκα τη Δευτέρα για καισσαρικη .. 

Αφού έκανα όλη την προετοιμασία.. Κ την επισκληριδιο ...  Κ ήμουν έτοιμη να μπω χειρουργείο  ζήτησα απλά για να μου φύγει από το μυαλό να κάνουμε να υπερηχογράφημα.   

Κ είχε γυρίσει!!!! Στις 39 εβδομάδες..  3.410 ??? 

Σπασαμε τα νερά..  εβαΛα πόνους..  Κ γέννησα σε 3 ωρες ... Χωρίς να καταλάβω ούτε  ένα πόνο φυσικά με τόση επισκληριδιο π είχα φάει για τη καισσαρικη.... 

Οπότε όλα γίνονται σ αυτή τη ζωή! Κ τα γράφω Γτ όπως διάβαζα εγώ Κ είχα ελπίδα από άλλες κοπελες.  ελπίζω ν δώσω κ γω σε κάποια άλλη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Κορίτσια θέλει υπομονή δε χάνονται έτσι γρήγορα.. Στους επόμενους μήνες με μια υγιεινή  διατροφή  θα τα χάσετε σίγουρα.  Θέλει χρόνο το σώμα.  

Λοιπόν εγω  όπως σας είχα  πει είχα εγκαρσιο-ισχυακο μωρό..κ μπήκα τη Δευτέρα για καισσαρικη .. 

Αφού έκανα όλη την προετοιμασία.. Κ την επισκληριδιο ...  Κ ήμουν έτοιμη να μπω χειρουργείο  ζήτησα απλά για να μου φύγει από το μυαλό να κάνουμε να υπερηχογράφημα.   

Κ είχε γυρίσει!!!! Στις 39 εβδομάδες..  3.410 ??? 

Σπασαμε τα νερά..  εβαΛα πόνους..  Κ γέννησα σε 3 ωρες ... Χωρίς να καταλάβω ούτε  ένα πόνο φυσικά με τόση επισκληριδιο π είχα φάει για τη καισσαρικη.... 

Οπότε όλα γίνονται σ αυτή τη ζωή! Κ τα γράφω Γτ όπως διάβαζα εγώ Κ είχα ελπίδα από άλλες κοπελες.  ελπίζω ν δώσω κ γω σε κάποια άλλη ?

Να σου ζήσει κοπέλα μου! Γερό και τυχερό μωρό να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evoula4 είπε:

Ναι, δεν το είπα σωστά....εννοούσα δε χλαπακιάζω. Τρώω λίγο γάλα με βρώμη ή πράσινη σαλάτα. Δε θεωρείτε κόψιμο,ε;;;;;; χαχαχαχαχαχαχα

@KONSTANTIA έχω λαχταρισει ένα τζιν τονικ! 

Το τζίν τόνικ είναι ένα από τα ποτά με τις λιγότερες θερμίδες. Μπορείς να πίνεις ένα ποτήρι την εβδομάδα θεωρώ. Δεν ξέρω αν θα αδυνατίσεις αλλά τουλάχιστον για 1-2 ωρίτσες θα είσαι ευδιάθετη και χωρίς έννοιες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christinapsr Να σου ζήσει κοπέλα μου!! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι με υγεία!! Καλή ανάρρωση να έχεις!!

@Evoula4 και γω λαχταραω ένα ποτηράκι κρασί η αλήθεια είναι αλλά ακόμα θηλάζω. Οπότε έχουμε ακόμα δρόμο για το αλκοόλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christinapsr να σου ζήσει!!!

@KONSTANTIA νομίζω ότι το τονικ έχει θερμίδες μπόλικες....αλλα....Η άποψη σου με βολεύει περισσότερο! 

@LondonBaby Θέλω να σε ενημερώσω με χαρά ότι υπάρχει κρασί άνευ αλκοόλ....για ψάξε στο "γούγλη" να δεις μήπως έχετε κ εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ τώρα που σταμάτησα το θηλασμό και σκεφτόμουν  ότι ένα βράδυ μπορώ να πάω εξω για ένα ποτάκι με την παρέα μου, ο καλός μου χτύπησε τον ώμο του και ούτε μπορεί να την αλλάξει, ούτε να την ταΐσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christinapsr είπε:

Κορίτσια θέλει υπομονή δε χάνονται έτσι γρήγορα.. Στους επόμενους μήνες με μια υγιεινή  διατροφή  θα τα χάσετε σίγουρα.  Θέλει χρόνο το σώμα.  

Λοιπόν εγω  όπως σας είχα  πει είχα εγκαρσιο-ισχυακο μωρό..κ μπήκα τη Δευτέρα για καισσαρικη .. 

Αφού έκανα όλη την προετοιμασία.. Κ την επισκληριδιο ...  Κ ήμουν έτοιμη να μπω χειρουργείο  ζήτησα απλά για να μου φύγει από το μυαλό να κάνουμε να υπερηχογράφημα.   

Κ είχε γυρίσει!!!! Στις 39 εβδομάδες..  3.410 ??? 

Σπασαμε τα νερά..  εβαΛα πόνους..  Κ γέννησα σε 3 ωρες ... Χωρίς να καταλάβω ούτε  ένα πόνο φυσικά με τόση επισκληριδιο π είχα φάει για τη καισσαρικη.... 

Οπότε όλα γίνονται σ αυτή τη ζωή! Κ τα γράφω Γτ όπως διάβαζα εγώ Κ είχα ελπίδα από άλλες κοπελες.  ελπίζω ν δώσω κ γω σε κάποια άλλη ?

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Γερό κ τυχερό να είναι! Είδες που όλα γινονται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

@Christinapsr να σου ζήσει!!!

@KONSTANTIA νομίζω ότι το τονικ έχει θερμίδες μπόλικες....αλλα....Η άποψη σου με βολεύει περισσότερο! 

@LondonBaby Θέλω να σε ενημερώσω με χαρά ότι υπάρχει κρασί άνευ αλκοόλ....για ψάξε στο "γούγλη" να δεις μήπως έχετε κ εκεί.

Ε μα κ συ!!! Κρασάκι χωρίς αλκοόλ?? Θα περιμένω καλύτερα μέχρι να τελειώσω με το θηλασμό να το ευχαριστηθώ!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

@Christinapsr να σου ζήσει!!!

@KONSTANTIA νομίζω ότι το τονικ έχει θερμίδες μπόλικες....αλλα....Η άποψη σου με βολεύει περισσότερο! 

@LondonBaby Θέλω να σε ενημερώσω με χαρά ότι υπάρχει κρασί άνευ αλκοόλ....για ψάξε στο "γούγλη" να δεις μήπως έχετε κ εκεί.

Ε όχι, ένα ποτήρι τζιν με τόνικ έχει 170 θερμίδες! Τίμιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/9/2019 at 1:10 ΜΜ, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Εμάς γύρισε ο μπαμπάς μας επιτέλους κ μαζι εφερε μάλλον πολύ ύπνο. Το παιδάκι μου απόψε κοιμήθηκε από τις 21.00 μέχρι τις 3.00. Μεχρι τις 3.30 τον ταισα, τον έβαλα στην κούνια Κ σηκώθηκε 10.30. Τωρα βεβαια θελει να φαει κ εμενα μαζι!!! Αλλα χορτασα ύπνο. Ξεκουράστηκα κ γω μαζί του. Γιατί η προηγούμενη βδομάδα ήταν δύσκολη από θέμα ύπνου!!!??

Αυτό που οταν είσαι μόνη σου γίνεται πανικουλης και όταν είσαι με άλλον είναι αγγελούδια..!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου έχει λείψει και το ποτάκι αλλά και το τσιγαράκι ρε σεις..τόσο καιρό και δεν μου έχει φύγει από το μυαλό το άτιμο..ξέρω ότι μπορώ να κάνω από κανένα αλλά πιο πολυ με σταματάει η ιδέα ότι θα την πάρω αγκαλίτσα και θα της μυρίζει η μαμα τσιγάρο ενώ τόσο καιρό είχα αλλη μυρωδιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MissMary είπε:

Εμένα μου έχει λείψει και το ποτάκι αλλά και το τσιγαράκι ρε σεις..τόσο καιρό και δεν μου έχει φύγει από το μυαλό το άτιμο..ξέρω ότι μπορώ να κάνω από κανένα αλλά πιο πολυ με σταματάει η ιδέα ότι θα την πάρω αγκαλίτσα και θα της μυρίζει η μαμα τσιγάρο ενώ τόσο καιρό είχα αλλη μυρωδιά..

Εγώ να την πω την αμαρτία μου όσες φορές βγήκα για μπύρα η καφέ έκανα και κάνα τσιγαράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μου ερώτηση... Τα άλματα ανάπτυξης δεν μετράνε βάσει πητ? Δηλαδή εμάς τα πρόωρα κάνουν άλματα βάσει γέννησης? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christinapsr να σου ζήσει κοπέλα μου!να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

@joy2 διαβάζω τα νέα σου!νομίζω πως μετράνε από την πητ...γιατί τι σου κάνουν τα αγόρια σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...