Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

@KONSTANTIA 

Εμενα για να γεννησω τη προηγουμενη φορα ..  μου έβγαλε 10 προβλήματα..  .. μ εκνεύρισε. Πήρα δεύτερη κ τριτη γνώμη κρυφά  γνώμη είδα ότι δεν υπάρχει κίνδυνος...  Δε του έκανα τη χάρη  κ έκατσα κ γέννησα φυσιολογικά  κ τον είχα κ 14 ώρες να με περιμένει... Κ εννοείται ότι κ μέσα σ αυτές τις ωρες προσπαθούσε να πείσει τον άντρα μου ... 

Εγώ είμαι υπέρ της καισαρικης όταν θα Έχει κάποιο πρόβλημα Γτ πάνω απ όλα μετράει η υγεία του μωρού... Αλλά αυτό που κάνουν οι γιατροί πλέον έχει καταντήσει αηδία!  Το κάνουν όλοι ... Είναι άσχημο..  Και σε γεμίζει με άγχος  την ώρα π δε πρέπει.  

 

Τι να πω ρε κορίτσι μου, τους εμπιστευόμαστε, τους πληρώνουμε αδρά και το τέλος κοιτάνε πως θα μας βάλουν χωρίς λόγο στο μαχαίρι! Ξέρουν ότι αν σου πουν κάτι περίεργο εσύ θα φοβηθείς και θα πεις φυσικά " γιατρός είναι και ξέρει". Τες πα, καλό είναι να είμαστε επιφυλακτικοί απέναντι τους με τοσα που ακούμε γύρω μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

@KONSTANTIA 

Εμενα για να γεννησω τη προηγουμενη φορα ..  μου έβγαλε 10 προβλήματα..  .. μ εκνεύρισε. Πήρα δεύτερη κ τριτη γνώμη κρυφά  γνώμη είδα ότι δεν υπάρχει κίνδυνος...  Δε του έκανα τη χάρη  κ έκατσα κ γέννησα φυσιολογικά  κ τον είχα κ 14 ώρες να με περιμένει... Κ εννοείται ότι κ μέσα σ αυτές τις ωρες προσπαθούσε να πείσει τον άντρα μου ... 

Εγώ είμαι υπέρ της καισαρικης όταν θα Έχει κάποιο πρόβλημα Γτ πάνω απ όλα μετράει η υγεία του μωρού... Αλλά αυτό που κάνουν οι γιατροί πλέον έχει καταντήσει αηδία!  Το κάνουν όλοι ... Είναι άσχημο..  Και σε γεμίζει με άγχος  την ώρα π δε πρέπει.  

 

εντομεταξυ εγώ θα γεννήσω σε δημοσιο και δε μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν..αφου δεν εχει να κερδισει κατι απ αυτο! Να πω στα ιδιωτικά κερδίζουν παραπάνω χρήματα στο δημόσιο όμως ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η egw είπε:

Είναι δράμα να θες να γεννήσει φυσιολογικά και να μη σε αφήνουν

Ας ελπίσουμε να έρθουν όλα από μόνα τους και όσες θέλουμε να τα καταφέρουμε.!Γιατί απ τους γιατρούς ...σωθήκαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Κι εμένα είναι πέντε 

Κοπέλες ξέρει καμιά σας η διάρροια συνδέεται με.το τοκετό ή απλά με το τελευταίο μήνα 

Την ημέρα που γέννησα είχα τα εξής δειγματα: ένιωσα ένα πόνο σα τραβηγμα-κλωτσοα-δε ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω! Σε κλάσματα δευτερόλεπτου ένιωσα ότι ήθελα να πάω τουαλέτα λες κ με πειράξε κάτι στο στομάχι! Εν τέλει, έκανα δοιαρροια, ταυτόχρονα σπασανε τα νερά και είδα και αίμα! Κ όντως ήταν σημάδι γέννας! Σε ποια εβδομάδα είσαι? Με το καλό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η efitta είπε:

εντομεταξυ εγώ θα γεννήσω σε δημοσιο και δε μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν..αφου δεν εχει να κερδισει κατι απ αυτο! Να πω στα ιδιωτικά κερδίζουν παραπάνω χρήματα στο δημόσιο όμως ???

Και δεν θα τον πληρώσεις ιδιωτικα δλδ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε κερδίζει το νοσοκομείο κάτι ... Ο γιατρός κερδίζει γτ πάει όποια μέρα θέλει , ο,τι ώρα θέλει  κ  του παίρνει μαζί με τη χαρτουρα  1,5 ώρα η καισαρικη .... Ενώ ένας φυσιολογικός κάτω από 4-5 ώρες  στη καλύτερη όλων  δε παίζει....  

Οπότε σου λέει γτ να χάσω όλη τη μέρα μου κ να ακυρώνω κ τα απογευματινά ραντεβού μου που = λεφτά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και δεν θα τον πληρώσεις ιδιωτικα δλδ;

λογικά κάτι θα του δώσουμε αλλά ξέρεις με το γνωστό τρόπο...αυτος βέβαια να πω την αληθεια δε ζήτησε.Ενω έχω ακούσει για άλλους που ζητάνε συγκεκριμένο ποσό κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Δε κερδίζει το νοσοκομείο κάτι ... Ο γιατρός κερδίζει γτ πάει όποια μέρα θέλει , ο,τι ώρα θέλει  κ  του παίρνει μαζί με τη χαρτουρα  1,5 ώρα η καισαρικη .... Ενώ ένας φυσιολογικός κάτω από 4-5 ώρες  στη καλύτερη όλων  δε παίζει....  

Οπότε σου λέει γτ να χάσω όλη τη μέρα μου κ να ακυρώνω κ τα απογευματινά ραντεβού μου που = λεφτά.  

Ναι ετσι θα το βλεπουν ...έχεις δίκιο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta  το 99% ζητάνε όσα και στις κλινικές με την λογική ότι τουλάχιστον γλιτώνετε τα λεφτά της κλινικής. Δεν ξέρω τι συμφωνία έχετε εσείς βέβαια αλλά τζάμπα κανείς δεν σε ξεγενναει, ούτε λόγος! Μια μέρα ήμουν στο νοσοκομείο για ραντεβού, ήρθε μια κοπέλα και είπε ότι πονάει και ότι γεννούσε σε μερικές μέρες και την παρέπεμψαν στο άλλο νοσοκομείο της πόλης που εφημερευε εκείνη την ημέρα. Ως εκεί, καλά. Μετά από λίγο τις ακούω να συζητάνε για εισαγωγές που θα γινότανε εκείνη την ημέρα. Δλδ οι γιατροί που τα περνάνε κάνανε την δουλειά τους κανονικά και εκτός εφημερίας και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Εκεί τα πήρα έιναι η αλήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης συμβουλή για νέες μαμάδες: τα παιδιά σας να τα μάθετε να βουτανε τα ξένα παιχνίδια και να μην δίνουν τα δικά τους. Μπορεί το δεύτερο να είναι πιο αλτρουιστικο αλλά ποιος χέστηκε για αλτρουισμους στις μέρες μας; Εμένα σήμερα ο δικός μου στο πάρκο άφηνε τα παιδιά να του παίρνουν το παιχνίδι και κανένα παιδί δεν τον άφηνε να πιάσει το δικό του παιχνίδι! Στεναχωρήθηκε πολύ, δεν έκλαψε αλλά δεν θέλω να βλέπω το παιδί μου να πληγώνεται από τέτοιες συμπεριφορές και σκοπεύω να τον κάνω σαν αυτά τα παιδιά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA πόσο είναι?! 

Εμένα είναι 15 μηνών κ είναι επίσης  καλοβολο.... τα δίνει όλα.. Μέχρι κ το μπισκότο του που τρελαίνεται θα στο δώσει στο στόμα ...  Κ του το έχουν κάνει πολλές φορές έξω...Όπως τα λες ακριβώς! 

Με χειρότερο σε παρτυ ... να έχουν 500 μπαλονια .. του άρεσε ένα συγκεκριμένο ...  του το επαιρνε ένα παιδάκι περιπου 3 ετων που καθόμασταν δίπλα με τι μαμα του κ αντί να πει δώσ'το στο μωρό  (Τότε 11 μηνων)... του το έδεσε κ στο χέρι επίτηδες Για να μη το ξαναπάρουμε ... Κ ο καημένος ο δικός μ χωρίς να κλάψει το κοιτούσε τόσο έντονα κ στεναχωρεμενα....  Κ ένιωσα αυτό π λες.. Κ επίσης νευριασα Γτ Κ η μάνα του παιδιού ήταν γαϊδούρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Την ημέρα που γέννησα είχα τα εξής δειγματα: ένιωσα ένα πόνο σα τραβηγμα-κλωτσοα-δε ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω! Σε κλάσματα δευτερόλεπτου ένιωσα ότι ήθελα να πάω τουαλέτα λες κ με πειράξε κάτι στο στομάχι! Εν τέλει, έκανα δοιαρροια, ταυτόχρονα σπασανε τα νερά και είδα και αίμα! Κ όντως ήταν σημάδι γέννας! Σε ποια εβδομάδα είσαι? Με το καλό!! 

Κοπέλα μου θα είμαι37 το Σάββατο 

Ο γιατρός σήμερα είπε να.κοψω το ένα σίδερο μπορεί να είναι απ' εκει

Πήγαμε για καρδιοτακογραφο εντάξει είχα συσπάσεις αλλά όχι και πολύ μεγάλες πονάω όμως πολύ από κάτω

Μου έδωσε προγεστερόνη κολπική για να μην έρθει πρόωρος γιατί είμαστε λίγο μικρά πριν μια βδομάδα βέβαια που μας ξανά είδε τώρα δεν την είδε αλλά έτσι πιστεύω θα αδρανήσει εντελώς η μήτρα και σκέφτομαι τι να κάνω 

Αυτός ήταν του στυλ καλό κάνει κακό δεν κάνει 

Πάντως είμαι χάλια ψυχολογικά

Λοιπόν τη καισαρική δεν πίστευω ότι την κάνουν για 100 ευρώ απλά είναι η ευκολη λύση και σήμερα κατάλαβα ότι πάει το όνειρο μου θα πάμε προγραμματισμένα ψυχρα και όλα σκατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christinapsr είπε:

@KONSTANTIA πόσο είναι?! 

Εμένα είναι 15 μηνών κ είναι επίσης  καλοβολο.... τα δίνει όλα.. Μέχρι κ το μπισκότο του που τρελαίνεται θα στο δώσει στο στόμα ...  Κ του το έχουν κάνει πολλές φορές έξω...Όπως τα λες ακριβώς! 

Με χειρότερο σε παρτυ ... να έχουν 500 μπαλονια .. του άρεσε ένα συγκεκριμένο ...  του το επαιρνε ένα παιδάκι περιπου 3 ετων που καθόμασταν δίπλα με τι μαμα του κ αντί να πει δώσ'το στο μωρό  (Τότε 11 μηνων)... του το έδεσε κ στο χέρι επίτηδες Για να μη το ξαναπάρουμε ... Κ ο καημένος ο δικός μ χωρίς να κλάψει το κοιτούσε τόσο έντονα κ στεναχωρεμενα....  Κ ένιωσα αυτό π λες.. Κ επίσης νευριασα Γτ Κ η μάνα του παιδιού ήταν γαϊδούρα!

Είναι 2 ετών και 8 μηνών. Θα περάσουν δύσκολα παιδια σαν τα δικά μας ενώ τα άλλα θα είναι πιο ευτυχισμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η egw είπε:

Κοπέλα μου θα είμαι37 το Σάββατο 

Ο γιατρός σήμερα είπε να.κοψω το ένα σίδερο μπορεί να είναι απ' εκει

Πήγαμε για καρδιοτακογραφο εντάξει είχα συσπάσεις αλλά όχι και πολύ μεγάλες πονάω όμως πολύ από κάτω

Μου έδωσε προγεστερόνη κολπική για να μην έρθει πρόωρος γιατί είμαστε λίγο μικρά πριν μια βδομάδα βέβαια που μας ξανά είδε τώρα δεν την είδε αλλά έτσι πιστεύω θα αδρανήσει εντελώς η μήτρα και σκέφτομαι τι να κάνω 

Αυτός ήταν του στυλ καλό κάνει κακό δεν κάνει 

Πάντως είμαι χάλια ψυχολογικά

Λοιπόν τη καισαρική δεν πίστευω ότι την κάνουν για 100 ευρώ απλά είναι η ευκολη λύση και σήμερα κατάλαβα ότι πάει το όνειρο μου θα πάμε προγραμματισμένα ψυχρα και όλα σκατα

100 ευρώ σίγουρα όχι, για 1000 πάλι πουλάνε και την μάνα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Είναι 2 ετών και 8 μηνών. Θα περάσουν δύσκολα παιδια σαν τα δικά μας ενώ τα άλλα θα είναι πιο ευτυχισμένα. 

Εμένα έτσι είναι κ ο άντρας μου οπότε  μάλλον δε φτιάχνει .. είναι dna !  

Εσένα τώρα κάτι καταλαβαίνει  για το νέο μωρο.... Εγώ γενναω το Σεπτέμβρη κ δε καταλαβαίνει τπτ ... δε ξέρω πως θα αντιδράσει τι θα καταλάβει....   δε μπορώ να εξηγήσω τίποτα ούτε για τη διαδικασία.. ούτε μετά... 

Στο μόνο που ποντάρουμε είναι ακριβώς ότι είναι πολύ καλοβολο κ κουλ ως τώρα...  

Όταν γεννήσω θα σας πω πως είναι να ναι τόσο κοντά γτ οι γνώμες που εχω ακουσει εγω διίστανται ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Εμένα έτσι είναι κ ο άντρας μου οπότε  μάλλον δε φτιάχνει .. είναι dna !  

Εσένα τώρα κάτι καταλαβαίνει  για το νέο μωρο.... Εγώ γενναω το Σεπτέμβρη κ δε καταλαβαίνει τπτ ... δε ξέρω πως θα αντιδράσει τι θα καταλάβει....   δε μπορώ να εξηγήσω τίποτα ούτε για τη διαδικασία.. ούτε μετά... 

Στο μόνο που ποντάρουμε είναι ακριβώς ότι είναι πολύ καλοβολο κ κουλ ως τώρα...  

Όταν γεννήσω θα σας πω πως είναι να ναι τόσο κοντά γτ οι γνώμες που εχω ακουσει εγω διίστανται ... 

Νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα όπως λες. Ο ανιψιός μου που είναι συνομιλικος με τον γιο μου και γεννήθηκε πριν 20 μέρες η αδερφή του είναι πολύ καλός μαζί της, την χαϊδεύει κλπ. Το στοίχημα πιστεύεις είναι όταν το παιδί αρχίσει να μπουσουλαει και να τραβάει παιχνίδια του μεγαλύτερου παιδιού. Όσο είναι τόσο μικρό και είναι μαμ - κακά και νάνι τα δράματα θα είναι λιγότερα θέλω να πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

100 ευρώ σίγουρα όχι, για 1000 πάλι πουλάνε και την μάνα τους!

Κοίτα είναι και καλά κάπου 900 φυσιολογικό και 1000 καισαρική

Εγώ για το μικρό σκέφτομαι τι θα κάνει όταν θα βγω απ' το χειρουργείο θα τα παίξει συνεχεια μου λέει μαμά δεν θέλω να πονέσεις 

Χθες τα σκεφτόμουν όλα.καο δεν μπορούσα.να κοιμηθώ προσπάθησα το πρωί αλλά μια έπαιρνε τηλέφωνο ο άντρας μλη μια ξύπνησε ο μικρός άρχισαν και οι γκραμπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ χθες βράδυ κοιμηθηκα με κλιματιστικό, δεν την παλευα καθόλου. Κοιμήθηκα μόνο λίγες ώρες και τώρα προσπαθώ πολύ να μην ξαπλώσω γιατί όπως σας είπα δεν με αφήνει ο μικρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με τα λεφτά, νομίζω πως στο δημόσιο για καισαρικη, μπορεί εμείς να μην πληρώνουμε κάτι αλλά χρεώνουν τον ασφαλιστικό μας φορέα έξτρα λεφτά, ενώ στον φυσιολογικό όχι, και επίσης τις προγραμματίζουν όπως είπατε και βολεύει. Πάντως εγώ περίμενα τον γιατρό μου να αναφέρει κάτι για χρήματα και αγχωνομουν αλλά τίποτα! Έμεινα πολύ ευχαριστημενη σε όλη την εγκυμοσύνη που με παρακολουθούσε, απλός μετρημένος, αλλά και στον τοκετό και όλη η ομάδα του σούπερ ευγενικοί! Προχτές πήγα να δει την τομη μου όλα καλά! Είδε και τη μπέμπα! Όλες οι μαιες την τρέλαναν στις αγγαλιες χεχε! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Σχετικά με τα λεφτά, νομίζω πως στο δημόσιο για καισαρικη, μπορεί εμείς να μην πληρώνουμε κάτι αλλά χρεώνουν τον ασφαλιστικό μας φορέα έξτρα λεφτά, ενώ στον φυσιολογικό όχι, και επίσης τις προγραμματίζουν όπως είπατε και βολεύει. Πάντως εγώ περίμενα τον γιατρό μου να αναφέρει κάτι για χρήματα και αγχωνομουν αλλά τίποτα! Έμεινα πολύ ευχαριστημενη σε όλη την εγκυμοσύνη που με παρακολουθούσε, απλός μετρημένος, αλλά και στον τοκετό και όλη η ομάδα του σούπερ ευγενικοί! Προχτές πήγα να δει την τομη μου όλα καλά! Είδε και τη μπέμπα! Όλες οι μαιες την τρέλαναν στις αγγαλιες χεχε! 

 

Σε δημόσιο γεννησες ή σε κλινική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια μου καλημέρες!!! 

Σας ομιλεί μια τρισευτυχισμενη μανούλα!!! Αρχικά να σας πω ότι όλα πήγαν τέλεια με την καισαρική παρόλο που είχα χεστει πάνω μου. Μου έκαναν επισκληρίδιο και η όλη διαδικασία κράτησε ελάχιστα. Ο γιατρός μας δεν το πίστευε όταν βγήκε η μπέμπα με βάρος 3100!!!!!!!! Επίσης πρώτη φορά εκμυστηρευτηκε στον άντρα μου ότι του έφυγε ένα βάρος και ένιωσε ικανοποιημένος που γεννήθηκε η μπέμπα γιατι αγχώθηκε πολλές φορές στην διάρκεια της εγκυμοσύνης μου και γενικά του είπε ότι ήταν επιφυλακτικός. 

Η μπέμπα τώρα είναι μια τσαούσα άλλο πράγμα! Εκτος του ότι είναι πανέμορφο το λουλουδάκι μου (τι άλλο θα έλεγε η μάνα!!! ?) είναι γκρινιαρουλα και λαιμαργη! Μόλις της αλλάξεις λιγο πλευρά ή διανοηθείς να μην την βάλεις στο βυζι το sec που θέλει να φάει, μας ακούει όλος ο όροφος. Γενικά δεν κοιμόμαστε γιατί συνεχώς πεινάμε και θέλουμε αγκαλίτσα με μόνη εξαίρεση χτες το βράδυ που κοιμήθηκαμε 2 ώρες και εκείνη και εγώ. Γενικά κορίτσια έχω να κοιμηθώ περίπου 5 24ωρα με εξαίρεση κάτι δεκάλεπτα. Ω ρε τι μας περιμένει όταν γυρίσουμε σπίτι!!! Περιμένουμε ενημέρωση από τον παιδίατρο σήμερα αν θα βγούμε γιατί μας έχει κάνει ικτερακι. Επίσης μου έχει καταματωσει τις θηλες και υποφέρω γι αυτό και κανονικά να έρθει μια σύμβουλος θηλασμού στο σπίτι να μας εκπαιδεύσει γιατί έχουμε σκοπό να θηλάζουμε για πολύυυ καιρό! Κατά τα άλλα έχω πάθει έρωτα βρε κορίτσια. Δεν χορταίνω να την κοιτάζω, να την χαιδολογαω και να της λέω λογάκια. Την κοιτάζω και βουρκωνω! Ποιος εγώ που τα κοροϊδεύα αυτά! Ανυπομονώ να πάμε σπίτι μας και να ξεκινήσει ο καινούριος κύκλος ζωής μας!!! Δεν ξέρω τι άλλο να πω εκτός του ότι νιώθω απερίγραπτη χαρά και ευτυχία!!!! Φιλιά σε όλες τις μανούλες και στις εναπομεινασες εγκυουλες!!!! Επόμενη ενημέρωση από το σπίτι! Φιλώ σας!!! ? ? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Κοριτσουδια μου καλημέρες!!! 

Σας ομιλεί μια τρισευτυχισμενη μανούλα!!! Αρχικά να σας πω ότι όλα πήγαν τέλεια με την καισαρική παρόλο που είχα χεστει πάνω μου. Μου έκαναν επισκληρίδιο και η όλη διαδικασία κράτησε ελάχιστα. Ο γιατρός μας δεν το πίστευε όταν βγήκε η μπέμπα με βάρος 3100!!!!!!!! Επίσης πρώτη φορά εκμυστηρευτηκε στον άντρα μου ότι του έφυγε ένα βάρος και ένιωσε ικανοποιημένος που γεννήθηκε η μπέμπα γιατι αγχώθηκε πολλές φορές στην διάρκεια της εγκυμοσύνης μου και γενικά του είπε ότι ήταν επιφυλακτικός. 

Η μπέμπα τώρα είναι μια τσαούσα άλλο πράγμα! Εκτος του ότι είναι πανέμορφο το λουλουδάκι μου (τι άλλο θα έλεγε η μάνα!!! ?) είναι γκρινιαρουλα και λαιμαργη! Μόλις της αλλάξεις λιγο πλευρά ή διανοηθείς να μην την βάλεις στο βυζι το sec που θέλει να φάει, μας ακούει όλος ο όροφος. Γενικά δεν κοιμόμαστε γιατί συνεχώς πεινάμε και θέλουμε αγκαλίτσα με μόνη εξαίρεση χτες το βράδυ που κοιμήθηκαμε 2 ώρες και εκείνη και εγώ. Γενικά κορίτσια έχω να κοιμηθώ περίπου 5 24ωρα με εξαίρεση κάτι δεκάλεπτα. Ω ρε τι μας περιμένει όταν γυρίσουμε σπίτι!!! Περιμένουμε ενημέρωση από τον παιδίατρο σήμερα αν θα βγούμε γιατί μας έχει κάνει ικτερακι. Επίσης μου έχει καταματωσει τις θηλες και υποφέρω γι αυτό και κανονικά να έρθει μια σύμβουλος θηλασμού στο σπίτι να μας εκπαιδεύσει γιατί έχουμε σκοπό να θηλάζουμε για πολύυυ καιρό! Κατά τα άλλα έχω πάθει έρωτα βρε κορίτσια. Δεν χορταίνω να την κοιτάζω, να την χαιδολογαω και να της λέω λογάκια. Την κοιτάζω και βουρκωνω! Ποιος εγώ που τα κοροϊδεύα αυτά! Ανυπομονώ να πάμε σπίτι μας και να ξεκινήσει ο καινούριος κύκλος ζωής μας!!! Δεν ξέρω τι άλλο να πω εκτός του ότι νιώθω απερίγραπτη χαρά και ευτυχία!!!! Φιλιά σε όλες τις μανούλες και στις εναπομεινασες εγκυουλες!!!! Επόμενη ενημέρωση από το σπίτι! Φιλώ σας!!! ? ? ? 

Γλυκό μου κορίτσι να σου ζήσει η ζουζούνα σου!! Να ειστε παντα ετσι χαρούμενες με υγεια κ αγαπη!! Μετά από 40 κύματα ήρθε!! Τελικά τη γέφυρα στην έφερε? ?? 

Καλό κουράγιο με τον ύπνο!! Εγω είμαι από τις τυχερές μάλλον Σ αυτό το θέμα οπότε δεν μιλάω καθόλου. Όσο για τις θηλες σε καταλαβαίνω. Υποφέρω!!! Να βάζεις κρεμουλα μετά από κάθε θηλασμό μπας και απαλύνεις λίγο τον πόνο. 

Καλή συνέχεια να έχεις κ καλή ανάρρωση. Στείλε μας οπότε μπορέσεις. Φιλάκια πολλά Σε σένα κ στο κορίτσι σου!! Να ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Γλυκό μου κορίτσι να σου ζήσει η ζουζούνα σου!! Να ειστε παντα ετσι χαρούμενες με υγεια κ αγαπη!! Μετά από 40 κύματα ήρθε!! Τελικά τη γέφυρα στην έφερε? ?? 

Καλό κουράγιο με τον ύπνο!! Εγω είμαι από τις τυχερές μάλλον Σ αυτό το θέμα οπότε δεν μιλάω καθόλου. Όσο για τις θηλες σε καταλαβαίνω. Υποφέρω!!! Να βάζεις κρεμουλα μετά από κάθε θηλασμό μπας και απαλύνεις λίγο τον πόνο. 

Καλή συνέχεια να έχεις κ καλή ανάρρωση. Στείλε μας οπότε μπορέσεις. Φιλάκια πολλά Σε σένα κ στο κορίτσι σου!! Να ??

Αχαχαχα. Κάναμε ακτινογραφία και η η γεφυρα δε φάνηκε πουθενά. Έπεσε στο μαύρο σκοτάδι! ?

Τελικα θα μείνουμε άλλη μια μέρα μέσα γιατί εχει ανέβει πολυ ο ίκτερός της και την έχουνε στις λάμπες τώρα. Είναι η πρώτη μέρα που την αποχωρίζομαι και ήδη μου λειπει... Μάνα κουράγιο! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariannakiM  να σου ζήσει το κορίτσι σου κοπέλα μου, γερό και τυχερό σε όλη του την ζωή να είναι και εσείς πάντα δίπλα της συνοδοιπόροι στην ζωή! Καλέ δεν είναι οργανισμός αυτός, το τρίγωνο των Βερμούδων είναι! Χάσαμε την γέφυρα, mayday ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...