Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου πως θα περάσει η μέρα σας;εμείς λέμε για μπάνιο 

Εγώ βέβαια δεν είμαι πολύ καλά χθες είχα αρκετές συσπάσεις και εκτός αυτού πήρα μια στεναχώρια έχασα τη γιαγιά μου το περιμέναμε μεν αλλά είναι αλλιώς να συμβαίνει

Ευτυχώς γενικά η νύχτα μου πήγε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Evoula4 θεωρώ ότι για 2500 κιλά μωρό το νούμερο 0 είναι μικρό. Πάντα η πάνα πρέπει να είναι πιο αερατη πάνω στο μωρό και εδώ μιλάμε για ταινία τσιμα στα κιλά.

Επειδή εμείς είμαστε μικροσωμες μας εφαρμόζουν μια χαρά για τώρα,έχει αέρα. Σε καμία δύο βδομάδες θα είναι πιο σωστές και το νούμερο 1. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw συλλυπητήρια κορίτσι μου! Εγώ λάτρευα τη γιαγιά μου και υπέφερα πολύ όταν την έχασα... Εύχομαι να σε προσεχει από ψηλά και να ζήσετε να τη θυμάστε κορίτσι μου!! Όσο για τις συσπάσεις, δεν ξέρω γιατί εγώ δεν είχα... Ακόμη κ όταν έσπασαν τα νερά μου έκανα πολυ λίγες που ούτε που τις ένιωθα... Προσοχή και ξεκούραση τωρα, κάνε υπομονή να περάσουν οι μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η joy2 είπε:

@egw συλλυπητήρια κορίτσι μου! Εγώ λάτρευα τη γιαγιά μου και υπέφερα πολύ όταν την έχασα... Εύχομαι να σε προσεχει από ψηλά και να ζήσετε να τη θυμάστε κορίτσι μου!! Όσο για τις συσπάσεις, δεν ξέρω γιατί εγώ δεν είχα... Ακόμη κ όταν έσπασαν τα νερά μου έκανα πολυ λίγες που ούτε που τις ένιωθα... Προσοχή και ξεκούραση τωρα, κάνε υπομονή να περάσουν οι μέρες! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου νασαι καλά 

Σκέφτομαι ότι ξεκουράστηκε και έτσι είμαι πιο ήσυχη

Όσο για τις συσπάσεις σαν του γιου μου τη γέννα ακολουθεί τα βήματα για να δούμε 

Εσύ χωρίς συσπάσεις πηγές καισαρική έτσι; συγγνώμη αν ρωτάω πολλές φορές αλλά δε συγκρατω τα όνοματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου νασαι καλά 

Σκέφτομαι ότι ξεκουράστηκε και έτσι είμαι πιο ήσυχη

Όσο για τις συσπάσεις σαν του γιου μου τη γέννα ακολουθεί τα βήματα για να δούμε 

Εσύ χωρίς συσπάσεις πηγές καισαρική έτσι; συγγνώμη αν ρωτάω πολλές φορές αλλά δε συγκρατω τα όνοματα

Έτσι είναι κορίτσι μου! Εμένα έσπασαν τα νερά, έκανα διαστολή και μπήκα καισαρική λόγω διδύμων. είχα 10 ώρες το nst πάνω μου μέχρι να μπω χειρουργείο και δεν έκανα συσπάσεις μεγάλες και δεν τις ένιωθα καν, ούτε πόνους γεννάς είχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Έτσι είναι κορίτσι μου! Εμένα έσπασαν τα νερά, έκανα διαστολή και μπήκα καισαρική λόγω διδύμων. είχα 10 ώρες το nst πάνω μου μέχρι να μπω χειρουργείο και δεν έκανα συσπάσεις μεγάλες και δεν τις ένιωθα καν, ούτε πόνους γεννάς είχα! 

Εγω στπ γιο μου πάνω από 24 αλλά ούτε οι όροι δεν βοήθησαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η egw είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως θα περάσει η μέρα σας;εμείς λέμε για μπάνιο 

Εγώ βέβαια δεν είμαι πολύ καλά χθες είχα αρκετές συσπάσεις και εκτός αυτού πήρα μια στεναχώρια έχασα τη γιαγιά μου το περιμέναμε μεν αλλά είναι αλλιώς να συμβαίνει

Ευτυχώς γενικά η νύχτα μου πήγε καλά 

Συλλυπητήριά κορίτσι μου για τη γιαγιακα σου. Να ζήσετε να τη θυμόσαστε. 

Πήγες τελικά για μπανάκι με συσπάσεις?

Εμείς κάναμε πάλι βολτούλα με τον μικρό. Πήγαμε κ για φαγητό. Μια χαρά κοιμόταν όλη την ώρα πάλι 4 ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw συλλυπητήρια για την γιαγιά σου, την έχω χάσει εδώ και 5 χρόνια και ακόμα νομίζω ότι θα πάω στο πατρικό μου και θα την δω να κάθεται στην πολυθρόνα της. Και εγώ μετά από 24 δεν κατάφερα να πάω για φυσιολογικό τοκετό και πήγα με καισαρική και σε καταλαβαίνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η egw είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως θα περάσει η μέρα σας;εμείς λέμε για μπάνιο 

Εγώ βέβαια δεν είμαι πολύ καλά χθες είχα αρκετές συσπάσεις και εκτός αυτού πήρα μια στεναχώρια έχασα τη γιαγιά μου το περιμέναμε μεν αλλά είναι αλλιώς να συμβαίνει

Ευτυχώς γενικά η νύχτα μου πήγε καλά 

Συλλυπητήρια κοριτσάκι μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ώρα 3:15, ήδη 45 λεπτά ξύπνια. Όχι ότι αν γεννήσω θα κοιμάμαι αλλά αυτό το πράγμα που δεν μπορείς να βολευτεις πουθενά θα αρχίσει να υποχωρεί!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ώρα 3:15, ήδη 45 λεπτά ξύπνια. Όχι ότι αν γεννήσω θα κοιμάμαι αλλά αυτό το πράγμα που δεν μπορείς να βολευτεις πουθενά θα αρχίσει να υποχωρεί!

 

Ναι σε νιώθω κοριτσι... Κι εδώ μια από τα ίδια... Έπαθα και πριν από λίγο μια συσπαση ξεγυρισμένη. Νόμιζα ότι θα το βγαζα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι σε νιώθω κοριτσι... Κι εδώ μια από τα ίδια... Έπαθα και πριν από λίγο μια συσπαση ξεγυρισμένη. Νόμιζα ότι θα το βγαζα! ?

Συσπάσεις δεν νιώθω αλλά το μωρό κινείται και κλωτσαει όσο χωράει βέβαια και πολύ συχνά έχει λοξυγγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου...Ποσο σας καταλαβαινω ...Τι είναι αυτό το πράγμα τα βράδια...ούτε εγώ δε βολεύομαι πουθενά ..πονάει πολύ η μέση μου η πλάτη μου...κράμπες στα πόδια ..και τώρα τελευταία συσπάσεις πολλές...αυριο έχω γιατρό για να δούμε τι θα μας πει...νιώθω ότι η μπέμπα ζορίζεται πολύ στη κοιλιά ..δε ξέρω γιατι Αλλά νιωθω οτι με πιέζει πολύ ..τραβιεται απ τη μια και με ποναει αρκετα.συμβαινει και σε εσάς αυτό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Συλλυπητήριά κορίτσι μου για τη γιαγιακα σου. Να ζήσετε να τη θυμόσαστε. 

Πήγες τελικά για μπανάκι με συσπάσεις?

Εμείς κάναμε πάλι βολτούλα με τον μικρό. Πήγαμε κ για φαγητό. Μια χαρά κοιμόταν όλη την ώρα πάλι 4 ώρες. 

αχ και εμενα ο μικρος μεχρι να σαραντισει κοιμοταν τεραωρα και μετα αστα να πανε δε σου λεω μη σε τρομαξω χιχι

ναι ημοουν καλυτερα την επομενη και πηγαμε για μπανιο ισως ηταν το τελευταιο μας μπανιο που ημασταν τρεις 

δεν ξερω πως θα το παρω αυτο να μη σκεφτομαι μονο το γιο μοου τωρα αλλο ενα μωρο που αναγκαστικα θα παιρνει λιγο τη προσοχη μου

αλλιως ειναι να γυρισω και να ειμαι καλα και αλλιως μια ολοκληρη μερα να μη μπορω να κουνησω και να το βλεπει αυτο ο μικρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw συλλυπητήρια για την γιαγιά σου, την έχω χάσει εδώ και 5 χρόνια και ακόμα νομίζω ότι θα πάω στο πατρικό μου και θα την δω να κάθεται στην πολυθρόνα της. Και εγώ μετά από 24 δεν κατάφερα να πάω για φυσιολογικό τοκετό και πήγα με καισαρική και σε καταλαβαίνω

ευχαριστω πολυ κοπελα μου νασαι καλα

τωρα εμενα επειδη ειναι το δευτερο δεν βλεπω να με αφηνει ουτε για ελαχιστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι σε νιώθω κοριτσι... Κι εδώ μια από τα ίδια... Έπαθα και πριν από λίγο μια συσπαση ξεγυρισμένη. Νόμιζα ότι θα το βγαζα! ?

χιχι κι εγω μαζι σας εγω αν ξυπνησω τελειωσε παει ξημερωματα και βαλε να με παρει ο υπνος 6-7 και μετα φυσικα ξυπνω απο τον αντρα μου που ετοιμαζεται να παει στη δουλεια και μετα ξυπναει ο γιοος μου και τελειωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ μεγάλο respect στις μανουλες που μεγαλώνουν τα παιδιά τους χωρίς βοήθεια ? Γύρισε το καμάρι μου το μεγάλο και δεν ξέρω πως να τον απασχολήσω όλη μέρα και λόγω προχωρημένης εγκυμοσύνης ούτε έξω δεν μπορώ να τον βγάλω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πολύ μεγάλο respect στις μανουλες που μεγαλώνουν τα παιδιά τους χωρίς βοήθεια ? Γύρισε το καμάρι μου το μεγάλο και δεν ξέρω πως να τον απασχολήσω όλη μέρα και λόγω προχωρημένης εγκυμοσύνης ούτε έξω δεν μπορώ να τον βγάλω......

Εχω μια απορία ρωτάω εσένα Γιατί είσαι ήδη μανούλα ενός μεγαλύτερου παιδιού,πότε αλλάζουμε το μέγεθος των θηλων στα μπιμπερό;για να έχουν μεγαλύτερη ροή εννοώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εχω μια απορία ρωτάω εσένα Γιατί είσαι ήδη μανούλα ενός μεγαλύτερου παιδιού,πότε αλλάζουμε το μέγεθος των θηλων στα μπιμπερό;για να έχουν μεγαλύτερη ροή εννοώ 

Οι θηλές έχουν ηλικίες σε μήνες ανάλογα με την εταιρεία, ξεκινάνε από 0 και φτάνουν μέχρι 36 μήνες. Ανάλογα την ηλικία του μωρού σου σε μήνες βάζεις και την ανάλογη θηλή. Τώρα μπορείς να έχεις 0-3 μηνών και σε λίγο καιρό θα πας στο 3-6 ή όπως αλλιώς λέγεται, ανάλογα με την μάρκα βέβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου...Ποσο σας καταλαβαινω ...Τι είναι αυτό το πράγμα τα βράδια...ούτε εγώ δε βολεύομαι πουθενά ..πονάει πολύ η μέση μου η πλάτη μου...κράμπες στα πόδια ..και τώρα τελευταία συσπάσεις πολλές...αυριο έχω γιατρό για να δούμε τι θα μας πει...νιώθω ότι η μπέμπα ζορίζεται πολύ στη κοιλιά ..δε ξέρω γιατι Αλλά νιωθω οτι με πιέζει πολύ ..τραβιεται απ τη μια και με ποναει αρκετα.συμβαινει και σε εσάς αυτό? 

Μου συμβαίνει συνέχεια αυτό, το μωρό κουλουριάζεται ή σπρώχνει προς μια κατεύθυνση και αυτό πονάει πολύ. Όσο και να σου φαίνεται περίεργο, τέτοια συμπτώματα δεν είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, το μωρό αυτό είναι μεγαλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αγαπημένα ήρθε κι εμένα η ώρα μου! Μετά από σεισμούς, καταποντισμους και μια εγκυμοσύνη που δοκίμασε τα όρια και τις αντοχές μας, αύριο μπαίνουμε για καισαρικη. Το μεσημεράκι θα έρθει ο γιατρός μου και λογικά αν η μπεμπούλα είναι εντάξει, το απόγευμα θα είμαστε στο δωμάτιο αγκαλίτσα. Να σας πω ότι έχω λίγο άγχος αλλά ανυπομονώ τοσο πολυ να δω τη φατσουλα της που προσπαθώ να μη σκέφτομαι τίποτα άλλο! Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κοιμηθώ καθόλου το βράδυ! Εύχομαι στις υπόλοιπες εγκυουλες να κάνουν λίγο ακόμα υπομονή! Πλησιάζει ο καιρός για όλες! Θα σας γράψω οταν μπορέσω να σας πω!! Σας φιλώ όλες!!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα ήρθε κι εμένα η ώρα μου! Μετά από σεισμούς, καταποντισμους και μια εγκυμοσύνη που δοκίμασε τα όρια και τις αντοχές μας, αύριο μπαίνουμε για καισαρικη. Το μεσημεράκι θα έρθει ο γιατρός μου και λογικά αν η μπεμπούλα είναι εντάξει, το απόγευμα θα είμαστε στο δωμάτιο αγκαλίτσα. Να σας πω ότι έχω λίγο άγχος αλλά ανυπομονώ τοσο πολυ να δω τη φατσουλα της που προσπαθώ να μη σκέφτομαι τίποτα άλλο! Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κοιμηθώ καθόλου το βράδυ! Εύχομαι στις υπόλοιπες εγκυουλες να κάνουν λίγο ακόμα υπομονή! Πλησιάζει ο καιρός για όλες! Θα σας γράψω οταν μπορέσω να σας πω!! Σας φιλώ όλες!!!! ? 

Με το καλό! αύριο θα την κρατήσεις αγκαλιά κι εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση.....Ο παιδίατρος είπε ότι καλό είναι να δίνουμε πιπίλα μέχρι 6 μηνών. Εμένα για κάποιο λόγο δε μου αρέσει η ιδέα της πιπίλας κ δεν έχω δώσει ακόμα. Εσείς τι κάνετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα ήρθε κι εμένα η ώρα μου! Μετά από σεισμούς, καταποντισμους και μια εγκυμοσύνη που δοκίμασε τα όρια και τις αντοχές μας, αύριο μπαίνουμε για καισαρικη. Το μεσημεράκι θα έρθει ο γιατρός μου και λογικά αν η μπεμπούλα είναι εντάξει, το απόγευμα θα είμαστε στο δωμάτιο αγκαλίτσα. Να σας πω ότι έχω λίγο άγχος αλλά ανυπομονώ τοσο πολυ να δω τη φατσουλα της που προσπαθώ να μη σκέφτομαι τίποτα άλλο! Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κοιμηθώ καθόλου το βράδυ! Εύχομαι στις υπόλοιπες εγκυουλες να κάνουν λίγο ακόμα υπομονή! Πλησιάζει ο καιρός για όλες! Θα σας γράψω οταν μπορέσω να σας πω!! Σας φιλώ όλες!!!! ? 

Άντε κοριτσάκι μου!!! Με το καλό να έρθει η μικρούλα σου να κάνετε αγκαλίτσες κ Φιλάκια!! Στείλε μας τα ευχάριστα. Δεν ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...