Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Εγώ κορίτσια που έλειπα από το σπίτι μου 8 μήνες το βρήκα σε μια κατάσταση Όχι και τόσο Καλή,αν ήτανε στο χέρι μου πριν έρθω θα έβαζα γυναίκα να το καθαρίσει και να φανταστητε ο άντρας μου κάνει δουλειες,δεν είναι ότι δεν το είχε καθαρό αλλά όχι όπως το θέλω εγώ,επισεις τα χοντρά δεν τα έκανε πότε υποθετο πχ παράθυρα μπαλκονόπορτες,αναγκάστηκα τα κάνω εγώ σιγά σιγά γιατί έχω και ένα μωρό που έχει κάνει τη νύχτα μέρα και τη μέρα νύχτα δυστηχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ κορίτσια που έλειπα από το σπίτι μου 8 μήνες το βρήκα σε μια κατάσταση Όχι και τόσο Καλή,αν ήτανε στο χέρι μου πριν έρθω θα έβαζα γυναίκα να το καθαρίσει και να φανταστητε ο άντρας μου κάνει δουλειες,δεν είναι ότι δεν το είχε καθαρό αλλά όχι όπως το θέλω εγώ,επισεις τα χοντρά δεν τα έκανε πότε υποθετο πχ παράθυρα μπαλκονόπορτες,αναγκάστηκα τα κάνω εγώ σιγά σιγά γιατί έχω και ένα μωρό που έχει κάνει τη νύχτα μέρα και τη μέρα νύχτα δυστηχως

Ααααχχχχ τυχερή εσύ! Τον βρήκες νοικοκυρη! Βλέπεις εμάς... Ο δικός μου σιχασιαρα με ανεβάζει, σιχασιαρα με κατεβάζει. Σε προηγούμενη ζωή standard ήταν χαρωπο γουρούνι που κυλιοτανε στις λάσπες! Εσύ μετά από πόσες μέρες από την καισαρική μπορείς και κάνεις πόρτες και παράθυρα; Εμένα με καίει λίγο γιατί είμαστε στον 1ο και φτιάχνουν και εδώ και πόσο καιρ9 έναν δρόμο από κάτω μαζί με πεζοδρόμια ο οποίος έχει γίνει το γεφύρι της Άρτας και γεμίζουμε χώμα και σκόνες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ααααχχχχ τυχερή εσύ! Τον βρήκες νοικοκυρη! Βλέπεις εμάς... Ο δικός μου σιχασιαρα με ανεβάζει, σιχασιαρα με κατεβάζει. Σε προηγούμενη ζωή standard ήταν χαρωπο γουρούνι που κυλιοτανε στις λάσπες! Εσύ μετά από πόσες μέρες από την καισαρική μπορείς και κάνεις πόρτες και παράθυρα; Εμένα με καίει λίγο γιατί είμαστε στον 1ο και φτιάχνουν και εδώ και πόσο καιρ9 έναν δρόμο από κάτω μαζί με πεζοδρόμια ο οποίος έχει γίνει το γεφύρι της Άρτας και γεμίζουμε χώμα και σκόνες... 

54 μερες εχω που γεννησα,σχεδόν δύο μήνες,το θέμα μου είναι ότι δεν προλαβαίνω να κάνω σχεδόν τίποτα,το πρωί κοιμάμαι Γιατί δεν έχω κοιμηθεί όλη νύχτα και το απόγευμα τρέχω να προλάβω,ευτυχώς μαγειρεύει ο άντρας μου.καθε μέρα κάνω από μια δουλειά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10  καλά κάνεις και κάνεις 1 δουλειά την ημέρα, αφενός δεν μαζέυονται και αφετέρου ξεφεύγεις λίγο από τα ίδια και τα ίδια με το μωρό. Βόλτες πάτε; Τι ώρα βγαίνετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η egw είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

Χαίρομαι για τα νέα σας μπράβο 

Εμείς πήγαμε προχθές στο γιατρό η μικρή είναι 2016 χαρήκαμε που πέρασε τα δύο άλλα πρέπει να φθάσει τα δυόμισι και πάνω ευελπιστώ να κρατηθεί και να το κάνει γιατί ο μικρός μου βγήκε 37 και λίγο μας αγχωνει 

Να τρώω λέει γλυκά μπας και βάλει και μου λέει μη ζυγιστεις δεν παίζει αυτό το πράγμα με εσένα 

Αλλά βρε κορίτσια το πάει για καισαρική χωρίς να μου πει και για το γιατί μόνο γιατί έγινε το πρώτο και επειδή ξέρω έχω αρχίσει και φοβάμαι να το πω άγχος να το πω πάντως είμαι ανήσυχη

Το σαββαρο θα είμαι 35 

Θα το ρωτήσω γιατί έτσι κι αλλιώς είπαμε θα μιλήσουμε στις 36 αλλά απλά  κάτι θα βρει να πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η egw είπε:

Το σαββαρο θα είμαι 35 

Θα το ρωτήσω γιατί έτσι κι αλλιώς είπαμε θα μιλήσουμε στις 36 αλλά απλά  κάτι θα βρει να πει

Κοίτα κι εμένα 34 εβδομάδες η μικρή ήταν λίγο λιγότερο από 2 κιλά και μέσα σε 2 εβδομάδες πήγε 2500. Οπότε μαζί πηγαίνουμε στα κιλάκια. Θα έχει πάρει σίγουρα. 

Όσο για τον γιατρό σίγουρα κάτι θα βρει να πει. Το θέμα είναι να σου εξηγήσει τους λόγους και να ειναι λογικοί. Ε τώρα αν σου πει παραλογισμοθς, προφανώς να ζητήσεις παραπάνω πληροφορίες για να καταλάβεις αν το κάνει επίτηδες ή όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!με το καλο τα μωρακια σας και οσες τα εχετε αγκαλιτσα να τα χαιρεστε!!!!Σας διαβάζω καιρό αλλά σήμερα με κάνατε και γέλασα παρά πολύ!!! @KONSTANTIA εκεί με το χαλί ξύπνησα τη μπέμπα από τα γέλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!με το καλο τα μωρακια σας και οσες τα εχετε αγκαλιτσα να τα χαιρεστε!!!!Σας διαβάζω καιρό αλλά σήμερα με κάνατε και γέλασα παρά πολύ!!! @KONSTANTIA εκεί με το χαλί ξύπνησα τη μπέμπα από τα γέλια!!!!

Γελάμε στο σπίτι μας, μόνο το χιούμορ θα μας σώσει, χρυσή μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10  καλά κάνεις και κάνεις 1 δουλειά την ημέρα, αφενός δεν μαζέυονται και αφετέρου ξεφεύγεις λίγο από τα ίδια και τα ίδια με το μωρό. Βόλτες πάτε; Τι ώρα βγαίνετε; 

Πηγαίνουμε,συνήθως βγαίνουμε κατά της 8 Γιατί όλη μέρα κάνει πολύ ζέστη,μήπως του δημιουργεί υπερένταση και μετά δεν ηρεμεί δεν ξέρω πια τι να σκεφτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Να ρωτήσω εγώ τωρα κάτι πρακτικό; Τόσους μήνες που είμαι στο κρεβάτι καταλαβαίνετε ότι την καθαριότητα έχει αναλάβει κυρίως ο σύζυγος (καλά μου φαίνεται τόσο αστεία και περίεργη αυτή η λέξη!). Καταλαβαίνετε επίσης ότι ουτε πλησιάζει φυσικά στο πως θα ηταν αν τα έκανα εγώ. Το ερώτημα είναι: να κάνει την καθαριότητα ο αγαπούλης μου όσο θα είμαι στο μαιευτηριο ή να φέρω μια γυναίκα; Και αν φέρω γυναίκα επειδή είναι τόσους μήνες το σπίτι και μια γενική την θέλει, να την φέρω μια λίγο πριν πάω στο μαιευτηριο και μετά όταν θα είμαι μέσα άλλη μια για να κάνει ένα γρήγορο ξεσκονισμα/σκουπισμα/σφουγγάρισμα; Είμαι υπερβολική; Τί λέτε; Μαμά και πεθερά είναι και οι 2 με σοβαρά θέματα υγείας οπότε ούτε θέλω να τους ζητήσω να μου τα κάνουν, ούτε μπορούν... 

Κορίτσι κάνε μια γενική με γυναίκα όσο είσαι στο σπίτι για να μην τα έχεις μετά και μετά απλά το χώρο που θα έχεις το μωρό βάλε το σύζυγό να το περάσει μια ή και καθόλου και πάλι δεν έγινε κάτι εγώ στο γιο μου ότι ειχα κάνει ήρθε ξαφνικά τα καθάρισα μετά αν είναι καθαρα τα σεντόνια και το κρεβάτι όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Κοίτα κι εμένα 34 εβδομάδες η μικρή ήταν λίγο λιγότερο από 2 κιλά και μέσα σε 2 εβδομάδες πήγε 2500. Οπότε μαζί πηγαίνουμε στα κιλάκια. Θα έχει πάρει σίγουρα. 

Όσο για τον γιατρό σίγουρα κάτι θα βρει να πει. Το θέμα είναι να σου εξηγήσει τους λόγους και να ειναι λογικοί. Ε τώρα αν σου πει παραλογισμοθς, προφανώς να ζητήσεις παραπάνω πληροφορίες για να καταλάβεις αν το κάνει επίτηδες ή όχι. 

Θα πει είναι το μωρό ψηλά και τελείωσε 

έχω την εντύπωση ότι με βλέπει αδύνατη και νομίζει δεν θα τα καταφέρω

Πιστεύω κι εγώ θα πάρει αλλά θα αντέξω μέχρι τις 38;

Επίσης όλους τους γύρω και τπ παιδί μου βολεύει ντο προγραμματισμένο αλλά χανεται λίγο η μαγεία και δεν ξέρω φοβάμαι μήπως με παρςι από κάτω στο πρώτο με πήρε

Δεν βρίσκω και στήριγμα κάνεις δεν καταλαβαίνει αυτή μου την ανάγκη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw  η νύφη μου που γέννησε την Δευτέρα την έψηνε η γιατρός εδώ και πολύ καιρό να γεννήσει 8/8 γιατί πολύ απλά ήθελε να πάει διακοπές η κυρία! Ο ξάδερφός μου αντέδρασε σε αυτή την "συμφωνία" και η γιατρός για να τους εξαναγκάσει σε άμεσο τοκετό την έβαλε στην κλινική με την δικαιολογία ότι είναι ολιγοάμνιο , την κράτησε μέσα 6 μέρες - με ότι αυτό συνεπάγεται για το οικονομικό και το ψυχολογικό κομμάτι - και την 6η μέρα τα παιδιά αποφάσισαν να φύγουν και να αναζητήσουν άλλο γιατρό γιατί μέσα σε αυτές τις 6 μέρες δεν είχαν την ενημέρωση που έπρεπε από την γιατρό τους. Εν ολίγοις, γέννησε όντως νωρίς λόγω χαμηλού αμνιακού με άλλο γιατρό αλλά ο γιατρός που την ανέλαβε της ξαναέκανε doppler, είδε όντως το αμνιακό χαμηλά, την έβαλαν να κάνει και μια αιματολογική εξέταση για να δούνε έναν δείκτη που ήταν όντως υπερβολικά υψηλός και της είπε απλά ότι με ορό στην κλινική κανένα αμνιακό υγρό δεν αυξάνεται και τζάμπα τόσες μέρες την κρατούσανε μέσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw  η νύφη μου που γέννησε την Δευτέρα την έψηνε η γιατρός εδώ και πολύ καιρό να γεννήσει 8/8 γιατί πολύ απλά ήθελε να πάει διακοπές η κυρία! Ο ξάδερφός μου αντέδρασε σε αυτή την "συμφωνία" και η γιατρός για να τους εξαναγκάσει σε άμεσο τοκετό την έβαλε στην κλινική με την δικαιολογία ότι είναι ολιγοάμνιο , την κράτησε μέσα 6 μέρες - με ότι αυτό συνεπάγεται για το οικονομικό και το ψυχολογικό κομμάτι - και την 6η μέρα τα παιδιά αποφάσισαν να φύγουν και να αναζητήσουν άλλο γιατρό γιατί μέσα σε αυτές τις 6 μέρες δεν είχαν την ενημέρωση που έπρεπε από την γιατρό τους. Εν ολίγοις, γέννησε όντως νωρίς λόγω χαμηλού αμνιακού με άλλο γιατρό αλλά ο γιατρός που την ανέλαβε της ξαναέκανε doppler, είδε όντως το αμνιακό χαμηλά, την έβαλαν να κάνει και μια αιματολογική εξέταση για να δούνε έναν δείκτη που ήταν όντως υπερβολικά υψηλός και της είπε απλά ότι με ορό στην κλινική κανένα αμνιακό υγρό δεν αυξάνεται και τζάμπα τόσες μέρες την κρατούσανε μέσα! 

Αχ κατι τετοια φοβαμαι και εγω που εχω ΠΗΤ 10/08... Οτι θα φαγωθει να παμε για προκληση για να εχει το κεφαλι του ησυχο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα ήρθα σπίτι! Τα μικρά μου άρχισαν χτες να παίρνουν βάρος και στον έναν έβγαλαν και την αντιβίωση!! Βρε κορίτσια μου που γεννησατε με καισαρική, οταν βγηκατε πήρατε έξτρα αντιβίωση σε χάπια? Εμένα η ιατρός μου είπε δεν χρειάζεται... Ούτε μιτροταν μου έδωσε επιπλέον... Χμμμ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα ήρθα σπίτι! Τα μικρά μου άρχισαν χτες να παίρνουν βάρος και στον έναν έβγαλαν και την αντιβίωση!! Βρε κορίτσια μου που γεννησατε με καισαρική, οταν βγηκατε πήρατε έξτρα αντιβίωση σε χάπια? Εμένα η ιατρός μου είπε δεν χρειάζεται... Ούτε μιτροταν μου έδωσε επιπλέον... Χμμμ.... 

Γιατί να πάρεις αντιβίωση; Εγώ το έχω ξαναπεί, μιτροταν δεν πήρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Αχ κατι τετοια φοβαμαι και εγω που εχω ΠΗΤ 10/08... Οτι θα φαγωθει να παμε για προκληση για να εχει το κεφαλι του ησυχο... 

Εσύ θες να σε αφήσει να μπεις και στην 41η εβδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα ήρθα σπίτι! Τα μικρά μου άρχισαν χτες να παίρνουν βάρος και στον έναν έβγαλαν και την αντιβίωση!! Βρε κορίτσια μου που γεννησατε με καισαρική, οταν βγηκατε πήρατε έξτρα αντιβίωση σε χάπια? Εμένα η ιατρός μου είπε δεν χρειάζεται... Ούτε μιτροταν μου έδωσε επιπλέον... Χμμμ.... 

Ουτε εγω πηρα.....ουτε αντιβιωση,ουτε μιτροταν!!!

Σου ειπανε ποτε θα τα παρεις τα ζουζουνια σου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κλαιρη.κ και @KONSTANTIA νόμιζα ότι παίρνουμε για πολλές μέρες αντιβίωση μιας και κάναμε χειρουργείο, οι 4 μου φάνηκαν λιγο :) ωραία αφού δεν πήρατε ούτε εσείς ησύχασα! Για το μητροταν θυμάμαι στην αποξεση έπαιρνα για 4 μερες και λέω τώρα γέννα είχα, μόνο δύο μέρες έπρεπε να το πάρω...?? Τώρα μου λέει η ιατρός να μη το πάρω γιατί επηρεάζει τον θηλασμό, τώρα μιλήσαμε :) τα μικρούλια μου σε μια εβδομάδα περίπου τον μεγάλο, για τον μικρό δεν μας είπαν ακόμη. Ανάλογα με το ποσό βάρος θα πάρει αυτές τις μέρες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw  η νύφη μου που γέννησε την Δευτέρα την έψηνε η γιατρός εδώ και πολύ καιρό να γεννήσει 8/8 γιατί πολύ απλά ήθελε να πάει διακοπές η κυρία! Ο ξάδερφός μου αντέδρασε σε αυτή την "συμφωνία" και η γιατρός για να τους εξαναγκάσει σε άμεσο τοκετό την έβαλε στην κλινική με την δικαιολογία ότι είναι ολιγοάμνιο , την κράτησε μέσα 6 μέρες - με ότι αυτό συνεπάγεται για το οικονομικό και το ψυχολογικό κομμάτι - και την 6η μέρα τα παιδιά αποφάσισαν να φύγουν και να αναζητήσουν άλλο γιατρό γιατί μέσα σε αυτές τις 6 μέρες δεν είχαν την ενημέρωση που έπρεπε από την γιατρό τους. Εν ολίγοις, γέννησε όντως νωρίς λόγω χαμηλού αμνιακού με άλλο γιατρό αλλά ο γιατρός που την ανέλαβε της ξαναέκανε doppler, είδε όντως το αμνιακό χαμηλά, την έβαλαν να κάνει και μια αιματολογική εξέταση για να δούνε έναν δείκτη που ήταν όντως υπερβολικά υψηλός και της είπε απλά ότι με ορό στην κλινική κανένα αμνιακό υγρό δεν αυξάνεται και τζάμπα τόσες μέρες την κρατούσανε μέσα! 

Κατάλαβα να σας ζήσει το μωράκι 

Καλά κι εγώ θα του ζητήσω το λόγο απλά μπορεί πάντα να σου πει μετά από καισαρική νδεν θέλω να πάρω ρισκο και να βρει κάτι 

Νωρίς δεν θα μου το γεννήσει δεν έδωσε καν ημερομηνία απλά η συζήτηση που έγινε ήταν αν γεννήσεις καίσαρικη θα πάμε μετά τις 38 και αν δεν πάρει τα κιλά της θα περιμένουμε κι άλλο 

Αν και δεν τη βλέπω τη μικρή να αντέχει εκτός αν είναι που είναι το δεύτερο πολλή πίεση βαζει

Διακοπές πήγε τωρα και αρχές Ιουνίου;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα ήρθα σπίτι! Τα μικρά μου άρχισαν χτες να παίρνουν βάρος και στον έναν έβγαλαν και την αντιβίωση!! Βρε κορίτσια μου που γεννησατε με καισαρική, οταν βγηκατε πήρατε έξτρα αντιβίωση σε χάπια? Εμένα η ιατρός μου είπε δεν χρειάζεται... Ούτε μιτροταν μου έδωσε επιπλέον... Χμμμ.... 

Εγώ πήρα και καλά μου είχαν πει σε δέκα αλλά όταν πήγα να πληρώσω το γιατρό και να δει τη τομή μετά από δύο τρεις μέρες μου είπε να μη τη πάρω άλλο ούτε στη κλινική μου έδωσαν από τότε που έβγαλα τον όρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιες από εσάς είχαν δει να βγαίνει υγρό από το στήθος πριν γεννήσουν; Πρώτη φορά μου συμβαίνει και ξέρω ότι είναι φυσιολογικό αλλά για κάποιο λόγο το συνδέω με τον τοκετό.... Μαλλον λάθος κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA εμένα ήρθε αφού γέννησα. Αλλά σε αρκετές συμβαίνει.

Να ρωτήσω κι εγώ όσες έχουμε γεννήσει...προσέχετε τι τρωτε; εννοώ αποφεύγετε τροφές που ίσως προκαλούν αλλεργίες; σε όλη την εγκυμοσυνη έτρωγα ψάρια, αυγά κλπ....τώρα απαγορεύονται;  έχω ακούσει διαφορετικές απόψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εγώ πήρα και καλά μου είχαν πει σε δέκα αλλά όταν πήγα να πληρώσω το γιατρό και να δει τη τομή μετά από δύο τρεις μέρες μου είπε να μη τη πάρω άλλο ούτε στη κλινική μου έδωσαν από τότε που έβγαλα τον όρο 

Πάλι καλά! Εμένα τα ράμματα ειναι απορροφησιμα οπότε δεν θα χρειαστεί να τα δουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...