Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και να κάνετε δεύτερο, μην περιμένετε να σταματήσουν να σας λένε για τρίτο...εμένα που ακόμα δεν γέννησα και ξεκίνησαν να λένε για τρίτο μερικοί και μερικές και απλά τους λέω "το εργοστάσιο έκλεισε"!

Εδώ δεν προλάβαμε να κάνουμε το πρώτο μας λένε και για το δεύτερο,και εσάς που κάνετε το δεύτερο για το τρίτο έλεος λες και είναι εύκολο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κάτι έκανα χθες το βράδυ, έφαγα ένα γιαούρτι και περίμενα 2 ώρες για να κοιμηθώ, έβαλα και τον ανεμιστήρα γιατί ξεκίνησε τώρα και το βράδυ να έχει ζέστη και με 2-3 ξυπνήματα έφτασα μέχρι τις 5:30 που ξύπνησα οριστικά! Εσύ πως είσαι;

κάτι ήταν και αυτό!!Και εγώ απόψε με ερκοντισιον.Εχει αρκετή ζέστη και εδώ.(πατρα )Εγώ έχω θέμα με τη μέση εδώ και καιρό..όταν ξαπλώνω δε μπορώ να γυρίσω ούτε πλευρό άστα να πανε.Σημερα έχω ραντεβού να δω και τη μπέμπα μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η efitta είπε:

κάτι ήταν και αυτό!!Και εγώ απόψε με ερκοντισιον.Εχει αρκετή ζέστη και εδώ.(πατρα )Εγώ έχω θέμα με τη μέση εδώ και καιρό..όταν ξαπλώνω δε μπορώ να γυρίσω ούτε πλευρό άστα να πανε.Σημερα έχω ραντεβού να δω και τη μπέμπα μου???

Αχ πολύ ωραία, σε ζηλέυω γιατί εγώ μάλλον δεν θα τον ξαναδώ μέχρι να γεννηθεί ? όχι ότι μας έχει κάνει και την χάρη να τον δούμε καλά καλά, όλο κρύβει το πρόσωπό του ο άτιμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εδώ δεν προλάβαμε να κάνουμε το πρώτο μας λένε και για το δεύτερο,και εσάς που κάνετε το δεύτερο για το τρίτο έλεος λες και είναι εύκολο 

Δίκιο έχεις! Μας τρέχουνε από τα μπατζάκια τα λεφτά και ο χρόνος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBabyΠως τα πάτε με το μωράκι;με τον ύπνο πως είστε;εμένα δεν μου κοιμάται το βράδυ ??Όχι κάθε βράδυ αλλά τα περισσότερα έχω εξαντληθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αχ πολύ ωραία, σε ζηλέυω γιατί εγώ μάλλον δεν θα τον ξαναδώ μέχρι να γεννηθεί ? όχι ότι μας έχει κάνει και την χάρη να τον δούμε καλά καλά, όλο κρύβει το πρόσωπό του ο άτιμος!

Και εμάς κρυφτό παίζει η μπεμπα..Αλλά δε πειράζει θα μας κάνουν έκπληξη για να μας ξετρελάνουν.Εσυ κοντεύεις ..εγώ έχω ακόμα και μου φαίνονται ατελείωτες οι μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

@LondonBabyΠως τα πάτε με το μωράκι;με τον ύπνο πως είστε;εμένα δεν μου κοιμάται το βράδυ ??Όχι κάθε βράδυ αλλά τα περισσότερα έχω εξαντληθεί 

τι ώρα τρώει βράδυ το γάλα του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

@LondonBabyΠως τα πάτε με το μωράκι;με τον ύπνο πως είστε;εμένα δεν μου κοιμάται το βράδυ ??Όχι κάθε βράδυ αλλά τα περισσότερα έχω εξαντληθεί 

Σε γενικές γραμμές κοριτσάκι μου ειμαστε καλά. Με τον ύπνο είμαστε με τις μέρες μας. Υπάρχουν βράδια που κοιμάται 4 η 5 ώρες συνεχόμενα. Υπάρχουν κ άλλα που μας χορεύει στο ταψί. Η πεθερά μου τον έχει κάνει αγκαλίτσα Γιατί τον εχει συνεχεια στα χερια κ εμένα μου βγάζει την πίστη. Γιατί τον παίρνει ο ύπνος όταν τον θηλάζω. Κ Μόλις τον βάλω κάτω πατάει κάτι κλάματα. ? Γκανιαζει!!!!

Σε καταλαβαίνω όσο δεν πάει!! Ξαπλώνεις καθόλου μέσα στην ημέρα όταν κοιμάται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Σε γενικές γραμμές κοριτσάκι μου ειμαστε καλά. Με τον ύπνο είμαστε με τις μέρες μας. Υπάρχουν βράδια που κοιμάται 4 η 5 ώρες συνεχόμενα. Υπάρχουν κ άλλα που μας χορεύει στο ταψί. Η πεθερά μου τον έχει κάνει αγκαλίτσα Γιατί τον εχει συνεχεια στα χερια κ εμένα μου βγάζει την πίστη. Γιατί τον παίρνει ο ύπνος όταν τον θηλάζω. Κ Μόλις τον βάλω κάτω πατάει κάτι κλάματα. ? Γκανιαζει!!!!

Σε καταλαβαίνω όσο δεν πάει!! Ξαπλώνεις καθόλου μέσα στην ημέρα όταν κοιμάται?

Θα σε στεναχωρήσω λίγο αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να θέλει αγκαλιά το μωρό σου και να μην μπορείς να τον αφήσεις κάτω εύκολα, είναι ακόμα σε φάση προσαρμογής στον έξω κόσμο και δεν τίθεται θέμα "κακομαθαίματος" από την πεθερά σου. Καταλαβαίνω απόλυτα ότι σε κουράζει η συνεχής αγκαλιά, ότι πονάνε τα χέρια και η μέση σου και η πλάτη σου και το στήθος σου από τους συνεχείς θηλασμούς. Αλλά είναι φάση και θα περάσει και θα έρθουν άλλα ίσως πιο δύσκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Θα σε στεναχωρήσω λίγο αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να θέλει αγκαλιά το μωρό σου και να μην μπορείς να τον αφήσεις κάτω εύκολα, είναι ακόμα σε φάση προσαρμογής στον έξω κόσμο και δεν τίθεται θέμα "κακομαθαίματος" από την πεθερά σου. Καταλαβαίνω απόλυτα ότι σε κουράζει η συνεχής αγκαλιά, ότι πονάνε τα χέρια και η μέση σου και η πλάτη σου και το στήθος σου από τους συνεχείς θηλασμούς. Αλλά είναι φάση και θα περάσει και θα έρθουν άλλα ίσως πιο δύσκολα

Φυσιολογικό είναι συμφωνώ. Κ να κλάψει κ αγκαλιά να τον πάρεις κ όλα. Αλλά δεν  γίνεται στις 5 ώρες που είναι στο σπίτι τις 4,8 να τον έχει αγκαλιά. Όταν κοιμάται αστον στην κούνια του. Καταλαβαίνω είναι γιαγιά δεν τον βλέπει 24ωρες το 24ωρο. Αλλά τι να κάνουμε? Δεν έκανα παιδί για να ευχαριστήσω το σόι. Βέβαια μπορεί να είμαι εγώ η λάθος. Δεν ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Φυσιολογικό είναι συμφωνώ. Κ να κλάψει κ αγκαλιά να τον πάρεις κ όλα. Αλλά δεν  γίνεται στις 5 ώρες που είναι στο σπίτι τις 4,8 να τον έχει αγκαλιά. Όταν κοιμάται αστον στην κούνια του. Καταλαβαίνω είναι γιαγιά δεν τον βλέπει 24ωρες το 24ωρο. Αλλά τι να κάνουμε? Δεν έκανα παιδί για να ευχαριστήσω το σόι. Βέβαια μπορεί να είμαι εγώ η λάθος. Δεν ξέρω. 

Σε καμία περίπτωση δεν κάνεις παιδί για να ευχαριστήσεις το σόι! Αν τον αφήσει στην κούνια του θα συνεχίσει να κοιμάται λες ή θα ξυπνήσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σε καμία περίπτωση δεν κάνεις παιδί για να ευχαριστήσεις το σόι! Αν τον αφήσει στην κούνια του θα συνεχίσει να κοιμάται λες ή θα ξυπνήσει;

Ανάλογα. Την τελευταία μισή ώρα τον εχω βάλει 3 φορές. Τις 2 ξύπνησε κ έκλαιγε. Με την τριτη κάτι έκανα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LondonBaby είπε:

Ανάλογα. Την τελευταία μισή ώρα τον εχω βάλει 3 φορές. Τις 2 ξύπνησε κ έκλαιγε. Με την τριτη κάτι έκανα. ?

Σιγά σιγά θα το πετυχαίνεις πιο εύκολα αυτό. Αλλά είπαμε, η αγκαλιά είναι καταφύγιο για το βρέφος. Πίστεψε με, θα υποχωρήσει αυτή η ανάγκη του με τον καιρό και μπορεί στην αρχή να χαρείς που θα είσαι πιο ελεύθερη αλλά μπορεί να νιώσεις και λίγο κενή που δεν θα θέλει τόσο πολύ την αγκαλιά όσο τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σιγά σιγά θα το πετυχαίνεις πιο εύκολα αυτό. Αλλά είπαμε, η αγκαλιά είναι καταφύγιο για το βρέφος. Πίστεψε με, θα υποχωρήσει αυτή η ανάγκη του με τον καιρό και μπορεί στην αρχή να χαρείς που θα είσαι πιο ελεύθερη αλλά μπορεί να νιώσεις και λίγο κενή που δεν θα θέλει τόσο πολύ την αγκαλιά όσο τώρα

Ο χρόνος θα δείξει. Μπορει να ειμαι κ γω υπερβολικη. Η να μην θελω πολλα πολλα με τη πεθερουλα ?? Κάτι θα ξέρεις παραπάνω σαν έμπειρη μανούλα. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Ο χρόνος θα δείξει. Μπορει να ειμαι κ γω υπερβολικη. Η να μην θελω πολλα πολλα με τη πεθερουλα ?? Κάτι θα ξέρεις παραπάνω σαν έμπειρη μανούλα. ??

Δεν μετράει μόνο η εμπειρία γιατί κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και έχει διαφορετικές ανάγκες. Εσύ θα ανακαλύπτεις σιγά σιγά τις ανάγκες του δικού σου παιδιού και θα προσαρμόζεσαι σε αυτές. Όσο για την πεθερούλα, ποιος θέλει πολλά πολλά άλλωστε;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου επιτέλους μετά από τόση ταλαιπωρία πχια, ήρθε η στιγμή να χαρώ κι εγώ! Η μικρούλα πήγε στα 2500!!! Μου είπε ότι έχει εμπεδωθεί και αν δε θέλω να γεννησω ακόμα, μου είπε να κάτσω στ' αυγά μου ακόμα και να συνεχίσω την ξάπλα. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από τις συσπάσεις και σήμερα το πρωί πήγα στο Ρέα για nst για να δούμε αν στρεσαρεται η μικρή με τις συσπάσεις, αλλά είναι όλα οκ! Μετά από τόσο καιρό, έχω τόσο θετικά νέα και πετάω και δε με νοιάζουν ούτε οι αυπνιες, ούτε οι καούρες, ούτε οι συσπάσεις, ούτε ότι η γέφυρα έχει κολλήσει κάπου στα έντερά μου ?. Από εδώ και πέρα οπότε και να βγει η μπεμπούλα θα είναι μια χαρά!!!! ❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου επιτέλους μετά από τόση ταλαιπωρία πχια, ήρθε η στιγμή να χαρώ κι εγώ! Η μικρούλα πήγε στα 2500!!! Μου είπε ότι έχει εμπεδωθεί και αν δε θέλω να γεννησω ακόμα, μου είπε να κάτσω στ' αυγά μου ακόμα και να συνεχίσω την ξάπλα. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από τις συσπάσεις και σήμερα το πρωί πήγα στο Ρέα για nst για να δούμε αν στρεσαρεται η μικρή με τις συσπάσεις, αλλά είναι όλα οκ! Μετά από τόσο καιρό, έχω τόσο θετικά νέα και πετάω και δε με νοιάζουν ούτε οι αυπνιες, ούτε οι καούρες, ούτε οι συσπάσεις, ούτε ότι η γέφυρα έχει κολλήσει κάπου στα έντερά μου ?. Από εδώ και πέρα οπότε και να βγει η μπεμπούλα θα είναι μια χαρά!!!! ❤️?

Τι όμορφα νέα! Να δεις που την γέφυρα την έχει το μωρό και παίζει, θα στην δώσει όταν βγει ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ήρθε στον κόσμο και η ανήψια μου, 34+ εβδομάδων και 2150 κιλά. Ευτυχώς είχε κάνει η νύφη μου τις ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού και δεν χρειάστηκε θερμοκοιτίδα. Θα πάμε να την δούμε το απόγευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τι όμορφα νέα! Να δεις που την γέφυρα την έχει το μωρό και παίζει, θα στην δώσει όταν βγει ? 

Αυτό έλεγα σήμερα στην προϊσταμένη που πήγα να κάνω το nst και με κοίταζε με γουρλωμένα ματια!!! Αχαχχαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σήμερα ήρθε στον κόσμο και η ανήψια μου, 34+ εβδομάδων και 2150 κιλά. Ευτυχώς είχε κάνει η νύφη μου τις ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού και δεν χρειάστηκε θερμοκοιτίδα. Θα πάμε να την δούμε το απόγευμα!

Να σας ζήσει η μπεμπούλα!!! Με το καλό και στα δικά σου!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τόσο μικρό μωρό πρώτη φορά βλέπω! Έχει ένα απίστευτα μικρό προσωπάκι με 2 μεγάλα ματάκια και μαύρα μαλλιά, την ερωτεύτηκα την μικρούλα μας ? Ανυπομονώ να γεννήσω και εγώ για να δω το δικό μου θαυματακι!!!! Καλούς τοκετούς σε όλες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου επιτέλους μετά από τόση ταλαιπωρία πχια, ήρθε η στιγμή να χαρώ κι εγώ! Η μικρούλα πήγε στα 2500!!! Μου είπε ότι έχει εμπεδωθεί και αν δε θέλω να γεννησω ακόμα, μου είπε να κάτσω στ' αυγά μου ακόμα και να συνεχίσω την ξάπλα. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από τις συσπάσεις και σήμερα το πρωί πήγα στο Ρέα για nst για να δούμε αν στρεσαρεται η μικρή με τις συσπάσεις, αλλά είναι όλα οκ! Μετά από τόσο καιρό, έχω τόσο θετικά νέα και πετάω και δε με νοιάζουν ούτε οι αυπνιες, ούτε οι καούρες, ούτε οι συσπάσεις, ούτε ότι η γέφυρα έχει κολλήσει κάπου στα έντερά μου ?. Από εδώ και πέρα οπότε και να βγει η μπεμπούλα θα είναι μια χαρά!!!! ❤️?

Μπράβο κορίτσι μου!!! Είδες η μπεμπουλα σου?? Δυνατό κορίτσι σαν τη μαμά!! Κ γω τόσα κιλά είχα γεννηθεί ? Άντε με το καλό να έρθει και να την πάρεις αγκαλίτσα ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια τόσο μικρό μωρό πρώτη φορά βλέπω! Έχει ένα απίστευτα μικρό προσωπάκι με 2 μεγάλα ματάκια και μαύρα μαλλιά, την ερωτεύτηκα την μικρούλα μας ? Ανυπομονώ να γεννήσω και εγώ για να δω το δικό μου θαυματακι!!!! Καλούς τοκετούς σε όλες σας!!!!!!

Να σας ζήσει η μικρούλα!! Να είναι γερή κ δυνατή. Και με το καλό να έρθει κ το δικό σου το μωράκι!! ???? Πολλά μωράκια στην οικογένεια!!! Χαρές κ χαμόγελα Κ παιδικά γελάκια!!  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Κι εμενα δεν μου εχει ερθει γαλα ακομα...μονο λιγες σταγονες...περιμενω κι εγω να δω πως θα παει!!!

Εμένα μου ήρθε χτες το βράδυ που εκανα πρόκληση! Γέμισα 10μλ με πρωτογαλα! Πόσο χάρηκα δεν λέγεται! Τώρα γεμίζω 20μλ Κάθε φορά αλλά οι θηλες μου σκιστηκαν με το θήλαστρο κ βάζω το λάδι puregon! Κοίτα εγώ έχω κ δίδυμα κ η φύση ίσως έχει προνοησει να έχω λίγο παραπάνω γάλα! Για να δούμε! Μην αγχώνεσαι και βρες καλό θήλαστρο, εμένα τελικά βγήκε με της ameda. Με ένα άλλο που μου βάλανε δεν βγήκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Είδες η μπεμπουλα σου?? Δυνατό κορίτσι σαν τη μαμά!! Κ γω τόσα κιλά είχα γεννηθεί ? Άντε με το καλό να έρθει και να την πάρεις αγκαλίτσα ❤❤

Ναιιιιι! Πολύ χαρούμενη είμαι!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...