Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

@Κλαιρη.κπως και έχει τόσο βάρος καλέ? Ζωή να'χει! Έχεις διαβήτη κύησης? 

Ειχα οριακο ζαχαρο παντα και ημουνα με διατροφη....απλα μας βγηκε μπαμπατσικο ???....αφου μου ειπε ο γιατρος οτι αν δεν ειχα τις συσπασεις και εφτανε μεχρι τελος θα ηταν 4 κιλα σιγουρα....τωρα που θα βγει νωριτερα θα ειναι νορμαλ...

Κατευθειαν φανταρος θα παει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Ειχα οριακο ζαχαρο παντα και ημουνα με διατροφη....απλα μας βγηκε μπαμπατσικο ???....αφου μου ειπε ο γιατρος οτι αν δεν ειχα τις συσπασεις και εφτανε μεχρι τελος θα ηταν 4 κιλα σιγουρα....τωρα που θα βγει νωριτερα θα ειναι νορμαλ...

Κατευθειαν φανταρος θα παει ???

Αυτά είναι!! Με το καλό κορίτσι μου γιατί εμείς είμαστε ίδια εβδομάδα κ μέρα! Καλά κ εγώ κάνω διατροφή λόγω σακχάρου αλλά δεν παχυναν κ άλλο τα δικά μου να χαρώ.. Είναι στα φυσιολογικά όρια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Αυτά είναι!! Με το καλό κορίτσι μου γιατί εμείς είμαστε ίδια εβδομάδα κ μέρα! Καλά κ εγώ κάνω διατροφή λόγω σακχάρου αλλά δεν παχυναν κ άλλο τα δικά μου να χαρώ.. Είναι στα φυσιολογικά όρια :)

Ε ειναι και δυο εσενα το μοιρασανε το βαρος....???

Εσυ ποτε με το καλο μπαινεις για καισαρικη;;;εχεις κανονισει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Ε ειναι και δυο εσενα το μοιρασανε το βαρος....???

Εσυ ποτε με το καλο μπαινεις για καισαρικη;;;εχεις κανονισει;;;

Λες? Αχαχα! Αύριο θα μιλήσω με τη γιατρό, λογικά θα κλείσουμε την ημερομηνία :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα έναν φίλο και η γυναίκα του γεννάει τον Οκτώβριο και της δώσανε πιθανό βάρος 5700! Και αυτό που με τρελαίνει είναι ότι στην 1η εγκυμοσύνη είχα ψοφήσει στην πείνα για να μην έχει μεγαλοσωμια το μωρό....Δλδ αυτό το παιδί δεν θεωρείται μεγαλόσωμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Αυτά είναι!! Με το καλό κορίτσι μου γιατί εμείς είμαστε ίδια εβδομάδα κ μέρα! Καλά κ εγώ κάνω διατροφή λόγω σακχάρου αλλά δεν παχυναν κ άλλο τα δικά μου να χαρώ.. Είναι στα φυσιολογικά όρια :)

Α κι εγώ τα ίδια! Το σάκχαρο σάκχαρο αλλά η μικρή μεγαλώνει με το σταγονόμετρο... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariannakiM είπε:

Α κι εγώ τα ίδια! Το σάκχαρο σάκχαρο αλλά η μικρή μεγαλώνει με το σταγονόμετρο... ?

Ναι ρε γμτ.. Μήπως τελικά να το ρίχναμε κ λίγο έξω βρε κορίτσια μπας κ πάρουν βάρος?? Ξέρετε καμία μικρή ατασθαλια... :):) Αχαχαχχα @Konstantia 5.7 κιλα???? Μήπως λένε ψέμματα?? Υπάρχουν μωρά με το τέτοιο βάρος??? Κουφάθηκα τώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Ναι ρε γμτ.. Μήπως τελικά να το ρίχναμε κ λίγο έξω βρε κορίτσια μπας κ πάρουν βάρος?? Ξέρετε καμία μικρή ατασθαλια... :):) Αχαχαχχα @Konstantia 5.7 κιλα???? Μήπως λένε ψέμματα?? Υπάρχουν μωρά με το τέτοιο βάρος??? Κουφάθηκα τώρα....

Να σου πω την αμαρτία μου, εγώ χτες που ήμουνα στα down μου, είπα στον σύζυγο και μου έφερε μια παστουλα και την έφαγα μισή μεσημέρι, μισή βράδυ. Α στο καλό λέω, τόσα έχω περάσει, από στιγμή σε στιγμή μπορεί να γεννήσω, θα την φάω και καμιά τυψη δε θα νιώσω. Ένιωσα λίγο το βράδυ αλλά μου πέρασε γρήγορα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Να σου πω την αμαρτία μου, εγώ χτες που ήμουνα στα down μου, είπα στον σύζυγο και μου έφερε μια παστουλα και την έφαγα μισή μεσημέρι, μισή βράδυ. Α στο καλό λέω, τόσα έχω περάσει, από στιγμή σε στιγμή μπορεί να γεννήσω, θα την φάω και καμιά τυψη δε θα νιώσω. Ένιωσα λίγο το βράδυ αλλά μου πέρασε γρήγορα! ?

Και έκανες πολύ καλά! Εγώ τρώω κανένα φρούτο με αμύγδαλο παραπάνω... Αι στο καλό.. Δύο έχω να ταισω.. Βαρέθηκα να ανησυχώ όλο για το σάκχαρο :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Και έκανες πολύ καλά! Εγώ τρώω κανένα φρούτο με αμύγδαλο παραπάνω... Αι στο καλό.. Δύο έχω να ταισω.. Βαρέθηκα να ανησυχώ όλο για το σάκχαρο :):)

Μία χαρά εισαι! Τρως και υγιεινά εσύ, όχι σαν και μένα τη γουρούνα με την πάστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψέμματα να λένε για ποιο λόγο; Τι όφελος έχουν; Καμαρώνουν που θα γεννήσουν μωρό έτοιμο για βάφτιση; 

Κορίτσια με διαβήτη, τσεκαρισμενο αυτό που θα σας πω, τα μωρά σας δεν θα βγουν μεγάλα, το ίδιο έπαθα και εγώ την προηγούμενη φορά και δεν φτάσαμε ούτε τα 3 κιλά. Τώρα που δεν έχω θα τα ξεπεράσουμε!

Και φάτε και κανένα γλυκό χωρίς τύψεις, οι τύψεις ανεβάζουν το ζάχαρο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Μία χαρά εισαι! Τρως και υγιεινά εσύ, όχι σαν και μένα τη γουρούνα με την πάστα! 

Βρε φάε τη παστουλα σου εκεί πέρα αχααχ! Ή φάε κανένα γιαουρτάκι με καμία κουταλιά μαρμελάδα να ξεγελάσεις τη λιγουρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ψέμματα να λένε για ποιο λόγο; Τι όφελος έχουν; Καμαρώνουν που θα γεννήσουν μωρό έτοιμο για βάφτιση; 

Κορίτσια με διαβήτη, τσεκαρισμενο αυτό που θα σας πω, τα μωρά σας δεν θα βγουν μεγάλα, το ίδιο έπαθα και εγώ την προηγούμενη φορά και δεν φτάσαμε ούτε τα 3 κιλά. Τώρα που δεν έχω θα τα ξεπεράσουμε!

Και φάτε και κανένα γλυκό χωρίς τύψεις, οι τύψεις ανεβάζουν το ζάχαρο!!!!!

Ναι βρε Κωνσταντία μου τι να πω... Έχεις δίκιο για το βάρος του μωρού σου... Τα μωρά από τη γλυκόζη τρέφονται μου είχε πει ενδοκρινολογος, εμένα που θα ειναι κ πρόωρα γιατί να μην έχουν κ λίγο βάρος... Η φύση συνήθως προνοει από μόνη της... Δηλαδή έλεος με τις μετρήσεις... Είπαμε δεν θα φάμε σαν να μην υπάρχει αύριο αλλά όχι και να πεινάμε συνέχεια... Εγώ προσωπικά τη τελευταία εβδομάδα πεινάω πολύ... Εεε κ τρώω κ κανένα φρουτάκι παραπάνω και δεν νιώθω τύψεις! ;) επίσης για το άλλο το μωρό τι να πω!! Να βγει γερό! Έτσι κ βγει όντως με αυτό το βάρος ενημέρωσε μας γιατί πολύ εντύπωση μου κάνει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Κάναμε χτες το πρωί το επαναληπτικό doppler. Η μπεμπούλα έχει πάει 2 κιλά οπότε δε θα μου την πάρουνε γιατί είναι μεν κάτω από τον μέσο όρο αλλά έχει έναν σταθερό ρυθμό ανάπτυξης. Οπότε συνεχίζουμε ξάπλα και όσο αντέξει ο τράχηλος. Από χτες έκοψα τα τοκολυτικα και έχω έντονες συσπάσεις, πότε με πόνο ποτέ χωρίς, οπότε είναι καθαρά πόσο θα αντέξει ο καημένος ο τράχηλος. Κάθε μέρα που περνάει όμως η μπεμπα παίρνει βάρος οπότε έχω ελπίδες να γλιτώσουμε θερμοκοιτίδα και να την έχω κοντά μου! Εσύ @geosid81 κορίτσι μου πως είσαι; 

Μπράβο κορίτσι μου,μια χαρά απο βάρος! Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Θα αντέξει ο τράχηλος θα δεις!!

Εγώ έκανα το doppler σήμερα και είναι 1730 ο μπεμποϋλης κι όλα καλά μου είπε. Δεν είναι πολύ μεγάλος αλλά είναι οκ. Από τράχηλο δεν ξέρω πως πάω γιατί έχω τον πεσσό καο δεν μπορούμε να μετρήσουμε.Συσπάσεις συνεχίζω να έχω,χθες ήμουν καλύτερα,σήμερα έχω αγχωθεί,έχω πολλές....Αν συνεχιστοϋν θα πάω στην κλινική..

Αχ άντε να περνάει ο καιρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Μπράβο @MariannakiM τι όμορφα νέα!! Θα αντέξει κορίτσι μου θα δεις! Έκανες τόσο αγώνα που όλα θα πάνε καλά! @Κλαιρη.κ και εσύ θα αντεξεις κορίτσι μου γλυκό! Απλά πρέπει να είναι ταλαιπωρία το νοσοκομείο για σένα φαντάζομαι! Και εγώ μόλις γύρισα από το ντοπλερ! Τα μικρά είναι μια χαρά! Το βάρος τους από 1800... Τα περίμενα πιο μεγάλα μωρε, βεβαια για διδυμα στην 33 εβδομάδα καλά πρέπει να ειναι! Οι συσπασεις που στο 8%, οπότε ουσιαστικά είναι σαν να μην κάνω! Ο τράχηλος είχε πάει 1.7 από 3.2 πριν ένα μήνα κ οι μητριαιες αρτηρίες μου είναι λίγο κουρασμένες, αλλά κ πάλι για διδυμα μου είπε ο ιατρός είναι εντός ορίων... Αυτά! Σήμερα θα πάρω τη ιατρό να κλείσουμε Ρντβ να τη δω από κοντά να κλείσουμε την ημερομηνία :) μέχρι τότε προσεύχομαι να κατσουν φρόνιμα τα αγοράκια μου και να μην βιαστούν να έρθουν ???

Μια χαρά είναο τα διδυμάκια σου!!! Αύριο θα ξέρεις και ημερομηνία ε;

Κοντεύουμε σιγά σιγά....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Μια χαρά είναι τα διδυμάκια σου!!! Αύριο θα ξέρεις και ημερομηνία ε;

Κοντεύουμε σιγά σιγά....???

Ναι κοριτσι μου λογικά θα το κλείσουμε αύριο! Και εσένα μια χαρά το βάρος του μικρού!! Μακάρι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!! Εννοείται αν νιώσεις πολλές πήγαινε! Εγώ ευτυχώς συσπάσεις δεν έχω άλλα είχε μικρύνει λίγο ο τράχηλος... Ολα να πάνε καλά για όλες μας Παναγία μου!!! Το αξίζουμε!! Τόσα έχουμε περάσει όλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Να σου πω την αμαρτία μου, εγώ χτες που ήμουνα στα down μου, είπα στον σύζυγο και μου έφερε μια παστουλα και την έφαγα μισή μεσημέρι, μισή βράδυ. Α στο καλό λέω, τόσα έχω περάσει, από στιγμή σε στιγμή μπορεί να γεννήσω, θα την φάω και καμιά τυψη δε θα νιώσω. Ένιωσα λίγο το βράδυ αλλά μου πέρασε γρήγορα! ?

Καλα εκανες.....κι εγω δεν αντεξα μια μερα....ειμαι που ειμαι στο νοσοκομειο και πειναω με αυτα τα φαγητα που μου φερνουν..εεεεε..μου φερανε ενα γαλακτομπουρεκο μια μερα που το ηθελα εδω και μερες και το τσακισα....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ψέμματα να λένε για ποιο λόγο; Τι όφελος έχουν; Καμαρώνουν που θα γεννήσουν μωρό έτοιμο για βάφτιση; 

Κορίτσια με διαβήτη, τσεκαρισμενο αυτό που θα σας πω, τα μωρά σας δεν θα βγουν μεγάλα, το ίδιο έπαθα και εγώ την προηγούμενη φορά και δεν φτάσαμε ούτε τα 3 κιλά. Τώρα που δεν έχω θα τα ξεπεράσουμε!

Και φάτε και κανένα γλυκό χωρίς τύψεις, οι τύψεις ανεβάζουν το ζάχαρο!!!!!

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Καλα εκανες.....κι εγω δεν αντεξα μια μερα....ειμαι που ειμαι στο νοσοκομειο και πειναω με αυτα τα φαγητα που μου φερνουν..εεεεε..μου φερανε ενα γαλακτομπουρεκο μια μερα που το ηθελα εδω και μερες και το τσακισα....???

Καλέ ναι!!!! Δε φτάνει που τραβάμε όλα αυτά, ε μας αξίζει και ένα γλυκάκι βρε παιδί μου!!! Οι συσπάσεις σου πως πάνε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geosid81 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου,μια χαρά απο βάρος! Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Θα αντέξει ο τράχηλος θα δεις!!

Εγώ έκανα το doppler σήμερα και είναι 1730 ο μπεμποϋλης κι όλα καλά μου είπε. Δεν είναι πολύ μεγάλος αλλά είναι οκ. Από τράχηλο δεν ξέρω πως πάω γιατί έχω τον πεσσό καο δεν μπορούμε να μετρήσουμε.Συσπάσεις συνεχίζω να έχω,χθες ήμουν καλύτερα,σήμερα έχω αγχωθεί,έχω πολλές....Αν συνεχιστοϋν θα πάω στην κλινική..

Αχ άντε να περνάει ο καιρός!!!

Είμαι 34η. Σε ποια εβδομάδα εισαι; εμένα στην 32η ήταν 1600 γραμ. 

Ναι κι εμένα οι συσπάσεις έχουν κάποιες στιγμές που πέφτουν και άλλες που ξεκινάνε πάλι μαζί και με πόνο. 

Τον πεσσο σε ποια εβδομάδα θα στον βγάλει; 

Ευτυχώς περνάει ο καιρός για όλες μας κοριτσάκι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Είμαι 34η. Σε ποια εβδομάδα εισαι; εμένα στην 32η ήταν 1600 γραμ. 

Ναι κι εμένα οι συσπάσεις έχουν κάποιες στιγμές που πέφτουν και άλλες που ξεκινάνε πάλι μαζί και με πόνο. 

Τον πεσσο σε ποια εβδομάδα θα στον βγάλει; 

Ευτυχώς περνάει ο καιρός για όλες μας κοριτσάκι μου!!! 

Ειμαι στην 32η...Δεν το έχουμε συζητήσει για τον πεσσό ακόμα...Ούτως ή άλλως με καισαρικη θα γεννήσω εγώ οπότε φαντάζομαι αν δε γίνει κατι έκτακτο λίγο πριν την καισαρική.

Εσύ είσαι χωρίς φάρμακα τώρα ε;

Άντε να περάσει ο καιρός κορίτσι μου και τα μωράκια μας θα μας αποζημιώσουν!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Ναι ρε γμτ.. Μήπως τελικά να το ρίχναμε κ λίγο έξω βρε κορίτσια μπας κ πάρουν βάρος?? Ξέρετε καμία μικρή ατασθαλια... :):) Αχαχαχχα @Konstantia 5.7 κιλα???? Μήπως λένε ψέμματα?? Υπάρχουν μωρά με το τέτοιο βάρος??? Κουφάθηκα τώρα....

Εμένα πάντως μου είπε γιατρός να φάω κανένα γλυκάκι για να πάρει το μικρό κιλά 

Είναι 1580 και έχει ένα μήνα και δέκα μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Ειμαι στην 32η...Δεν το έχουμε συζητήσει για τον πεσσό ακόμα...Ούτως ή άλλως με καισαρικη θα γεννήσω εγώ οπότε φαντάζομαι αν δε γίνει κατι έκτακτο λίγο πριν την καισαρική.

Εσύ είσαι χωρίς φάρμακα τώρα ε;

Άντε να περάσει ο καιρός κορίτσι μου και τα μωράκια μας θα μας αποζημιώσουν!!???

Ναι τα έκοψα από προχτές. 

Εννοείται ότι θα μας αποζημιώσουν. Χαλάλι τους όλα! Μετά θα πάθω αμνησία για την περίοδο της εγκυμοσύνης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...