Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα και από μένα κορίτσια !! Πάει και ο Ιούνιος !! Άντε να περνάνε οι μερούλες όμορφα και καλά και  να έρθουν μπεμπεδοαγκαλίτσες!! ??????????⚘⚘?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ακομα στο νοσοκομειο ημαστε...σημερα καναμε doppler....ολα καλα απλα το μωρο ειναι μεγαλουτσικο και γι αυτο προκαλουνται ολα...ετσι μας ειπε ο γιατρος...θα προσπαθησουμε να μειωσουμε τα φαρμακα να δουμε αν θα συνεχιστουν οι συσπασεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εμεις ακομα στο νοσοκομειο ημαστε...σημερα καναμε doppler....ολα καλα απλα το μωρο ειναι μεγαλουτσικο και γι αυτο προκαλουνται ολα...ετσι μας ειπε ο γιατρος...θα προσπαθησουμε να μειωσουμε τα φαρμακα να δουμε αν θα συνεχιστουν οι συσπασεις!!!!

Αντε κοριτσι μου! Να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα! @MariannakiM και @Κλαιρη.κ πως είστε σήμερα?? Σας σκεφτόμαστε! Ελπίζω όλα να ειναι καλά! 

Εγώ ξαπλα και κλωσσαω! Οι συσπάσεις συνεχίζονται, πότε πιο έντονες, πότε λιγότερο. Ζαλίζομαι και έχω και ταχυκαρδιες λόγω των χαπιών. Μόνο τουαλέτα πάω. Την επόμενη Τρίτη αν όλα πάνε καλά και δε σπάσουν τα νερά, έχω παλι doppler να δούμε αν έχει παρει βάρος. Κάθε φορά που σηκώνομαι για τουαλέτα, νιώθω σαν να έχω έναν βράχο στην κοιλιά μου. Μου είπε ο γιατρουλης μου, με τον οποίο μιλάμε κάθε μέρα γιατί παίρνει να δει πως είμαι, ότι είναι φυσιολογικό γιατί ο τράχηλος είναι 8 χιλιοστά και ανοιχτός και το μωρό θέλει να βγει, οπότε λογικό να νιώθω έτσι. Για αυτό μου τόνισε ξανά, μόνο τουαλέτα να μη μας σπάσουν τα νερά και να κάνω υπομονή. Ήδη κέρδισαμε μια εβδομάδα! Κάνω και κάτι online μαθήματα μητρικού θηλασμού και διάφορα τέτοια και κλαιω σαν τη χαζή κάθε φορά που αναφέρεται η λέξη τοκετός και προωρο! Είμαι καλύτερα όμως ψυχολογικά και αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Καλό μήνα μανούλες!!! ??

Τον φάγαμε τον Ιούνη! Άντε! Μου έχει μείνει μια βδομάδα Κ δεν αντέχω άλλο. Δεν τον βλέπω πρόθυμο να βγει τον μικρό.

@Κλαιρη.κ @MariannakiM Κοριτσάκια μου κουράγιο κ υπομονή!! Τι να πω? Εύχομαι να πάνε όλα καλά. ?

Εμας ήρθαν οι δικοί μας από Ελλάδα. Ένα τρελοκομείο!!! Η μέση μου είναι σε άθλια κατάσταση πλέον. Με το ζόρι περπατάω. Χθες έκλαιγα το βράδυ από τον πόνο. Δεν ξέρω τι να κάνω? 

Έχω βάλει μάνα κ πεθερά σε σειρά για δουλειές. Ανέλαβαν μαγείρεμα πλυντήρια σιδερώματα. Κ γω ξάπλα!! Δεν το έχω συνηθίσει αυτό το πράγμα Κ μου φαίνεται περίεργο να τριγυρνάνε στο σπίτι μου. Αλλά...... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εμεις ακομα στο νοσοκομειο ημαστε...σημερα καναμε doppler....ολα καλα απλα το μωρο ειναι μεγαλουτσικο και γι αυτο προκαλουνται ολα...ετσι μας ειπε ο γιατρος...θα προσπαθησουμε να μειωσουμε τα φαρμακα να δουμε αν θα συνεχιστουν οι συσπασεις!!!!

Μακάρι να πάνε όλα κατ'ευχην!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Εγώ ξαπλα και κλωσσαω! Οι συσπάσεις συνεχίζονται, πότε πιο έντονες, πότε λιγότερο. Ζαλίζομαι και έχω και ταχυκαρδιες λόγω των χαπιών. Μόνο τουαλέτα πάω. Την επόμενη Τρίτη αν όλα πάνε καλά και δε σπάσουν τα νερά, έχω παλι doppler να δούμε αν έχει παρει βάρος. Κάθε φορά που σηκώνομαι για τουαλέτα, νιώθω σαν να έχω έναν βράχο στην κοιλιά μου. Μου είπε ο γιατρουλης μου, με τον οποίο μιλάμε κάθε μέρα γιατί παίρνει να δει πως είμαι, ότι είναι φυσιολογικό γιατί ο τράχηλος είναι 8 χιλιοστά και ανοιχτός και το μωρό θέλει να βγει, οπότε λογικό να νιώθω έτσι. Για αυτό μου τόνισε ξανά, μόνο τουαλέτα να μη μας σπάσουν τα νερά και να κάνω υπομονή. Ήδη κέρδισαμε μια εβδομάδα! Κάνω και κάτι online μαθήματα μητρικού θηλασμού και διάφορα τέτοια και κλαιω σαν τη χαζή κάθε φορά που αναφέρεται η λέξη τοκετός και προωρο! Είμαι καλύτερα όμως ψυχολογικά και αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά! 

Εννοείται πως θα πάνε όλα καλά και η μία εβδομάδα που κερδίσατε θα γίνει δύο :) θα δεις! Ντους επιτρέπεται να κάνεις ή μπα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Εγώ ξαπλα και κλωσσαω! Οι συσπάσεις συνεχίζονται, πότε πιο έντονες, πότε λιγότερο. Ζαλίζομαι και έχω και ταχυκαρδιες λόγω των χαπιών. Μόνο τουαλέτα πάω. Την επόμενη Τρίτη αν όλα πάνε καλά και δε σπάσουν τα νερά, έχω παλι doppler να δούμε αν έχει παρει βάρος. Κάθε φορά που σηκώνομαι για τουαλέτα, νιώθω σαν να έχω έναν βράχο στην κοιλιά μου. Μου είπε ο γιατρουλης μου, με τον οποίο μιλάμε κάθε μέρα γιατί παίρνει να δει πως είμαι, ότι είναι φυσιολογικό γιατί ο τράχηλος είναι 8 χιλιοστά και ανοιχτός και το μωρό θέλει να βγει, οπότε λογικό να νιώθω έτσι. Για αυτό μου τόνισε ξανά, μόνο τουαλέτα να μη μας σπάσουν τα νερά και να κάνω υπομονή. Ήδη κέρδισαμε μια εβδομάδα! Κάνω και κάτι online μαθήματα μητρικού θηλασμού και διάφορα τέτοια και κλαιω σαν τη χαζή κάθε φορά που αναφέρεται η λέξη τοκετός και προωρο! Είμαι καλύτερα όμως ψυχολογικά και αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά! 

Καλα αυτο με το κλαμα το εχω κι εγω...υπομονη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Καλα αυτο με το κλαμα το εχω κι εγω...υπομονη!!!!

Αχ βρε Κλαιρη μου υπομονή και στις 2 μας! Έχουμε βιαστικά και ανυπομονα μωράκια! Άσε που κάθε λίγο και λιγάκι μετά από κάθε συσπαση ψάχνομαι να δω αν έσπασαν τα νερά. Χτες φταρνίστηκα και μου έφυγαν ουρα και τρελάθηκε ο άντρας μου. Νόμιζε ότι έσπασαν τα νερά... Ζούμε μεγάλες στιγμές! Προσπαθώ να κάνω και πλάκα. Του λέω αν ξεπροβάλλει κανένα χέρι, μη λιποθυμήσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εμεις ακομα στο νοσοκομειο ημαστε...σημερα καναμε doppler....ολα καλα απλα το μωρο ειναι μεγαλουτσικο και γι αυτο προκαλουνται ολα...ετσι μας ειπε ο γιατρος...θα προσπαθησουμε να μειωσουμε τα φαρμακα να δουμε αν θα συνεχιστουν οι συσπασεις!!!!

Μακάρι Κλαίρη μου να σταματήσουν οι συσπάσεις και να πας σπιτάκι σου!!! Σημασία έχει πως είναι καλά το μωρό σου και οτι είναι μεγαλυτερο κι αυτό καλό είναι. Πάντως κι εγώ που είχα στον μεγάλο μου συσπάσεις και έμεινα 2 μήνες με ενδοφλέβια,δεν ήταν μεγάλο μωρό. Ούτε και τώρα είναι...Αλλά η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!!

Όλα να πηγαίνουν καλά εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Αχ βρε Κλαιρη μου υπομονή και στις 2 μας! Έχουμε βιαστικά και ανυπομονα μωράκια! Άσε που κάθε λίγο και λιγάκι μετά από κάθε συσπαση ψάχνομαι να δω αν έσπασαν τα νερά. Χτες φταρνίστηκα και μου έφυγαν ουρα και τρελάθηκε ο άντρας μου. Νόμιζε ότι έσπασαν τα νερά... Ζούμε μεγάλες στιγμές! Προσπαθώ να κάνω και πλάκα. Του λέω αν ξεπροβάλλει κανένα χέρι, μη λιποθυμήσεις! 

Α χα χα....σε καταλαβαινω απολυτα..κι εγω καθε φορα αυτο κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Εγώ ξαπλα και κλωσσαω! Οι συσπάσεις συνεχίζονται, πότε πιο έντονες, πότε λιγότερο. Ζαλίζομαι και έχω και ταχυκαρδιες λόγω των χαπιών. Μόνο τουαλέτα πάω. Την επόμενη Τρίτη αν όλα πάνε καλά και δε σπάσουν τα νερά, έχω παλι doppler να δούμε αν έχει παρει βάρος. Κάθε φορά που σηκώνομαι για τουαλέτα, νιώθω σαν να έχω έναν βράχο στην κοιλιά μου. Μου είπε ο γιατρουλης μου, με τον οποίο μιλάμε κάθε μέρα γιατί παίρνει να δει πως είμαι, ότι είναι φυσιολογικό γιατί ο τράχηλος είναι 8 χιλιοστά και ανοιχτός και το μωρό θέλει να βγει, οπότε λογικό να νιώθω έτσι. Για αυτό μου τόνισε ξανά, μόνο τουαλέτα να μη μας σπάσουν τα νερά και να κάνω υπομονή. Ήδη κέρδισαμε μια εβδομάδα! Κάνω και κάτι online μαθήματα μητρικού θηλασμού και διάφορα τέτοια και κλαιω σαν τη χαζή κάθε φορά που αναφέρεται η λέξη τοκετός και προωρο! Είμαι καλύτερα όμως ψυχολογικά και αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά! 

@mariannaki και έγώ έχω ρίξει πολύ κλάμα! Κι εμείς παλεύουμε με τις μέρες και τις εβδομάδες! Κέρδισες ήδη μια εβδομάδα και θα περάσουν κι άλλες!!

Ποια χαπάκια παίρνεις,τα glopir. Κι εγώ που παίρνω τέτοια γίνομαι ερείπιο!

Απλά ήθελα να σου πω πως απ'όσο ξερω, η προετοιμασια του στήθους για το θηλασμό,κρέμες και μασαζ, ενεργοποιούν τις συσπάσεις. 

Όλα καλά θα πανε και όντας αισιοδοξη βοηθάς πολύ τη μπεμπούλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Α χα χα....σε καταλαβαινω απολυτα..κι εγω καθε φορα αυτο κανω...

Κλαίρη τι κάνεις; Πως τα πας; Κάνατε προσπάθεια να μειώσετε τα φάρμακα; Σταγόνες στον ορό δεν είναι το φαρμακο που σου βάζουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Κλαίρη τι κάνεις; Πως τα πας; Κάνατε προσπάθεια να μειώσετε τα φάρμακα; Σταγόνες στον ορό δεν είναι το φαρμακο που σου βάζουν;

Πριν λιγο μού το μειωσε και βλεπουμε....βεβαια δεν το μειωσε παρα πολυ γιατι πρεπει λεει να γινει σιγα σιγα....ναι μεσα στον ορο το βαζουν...εσυ πως εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Πριν λιγο μού το μειωσε και βλεπουμε....βεβαια δεν το μειωσε παρα πολυ γιατι πρεπει λεει να γινει σιγα σιγα....ναι μεσα στον ορο το βαζουν...εσυ πως εισαι;;;

Το ίδιο μου έβαζαν κι εμένα στην 1η εγκυμοσύνη. Καλύτερα που στο μειώνουν σιγά σιγά γιατί απότομα δε θα σε πιάσει το χάπι. Σε κλινική ιδιωτική είσαι ή σε νοσοκομείο;

Εγώ ακόμα σπίτι είμαι, κάνω συσπάσεις απλά τις παρακολουθώ μη συγχρονιστούν ανά 10λεπτο. Πάντως κάνω πολλές και δυνατούλες...Θα δούμε..

Μακάρι κι εσύ να φύγεις να πας σπιτάκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κλαιρη.κ έγινε το πρώτο βήμα και ελπίζω να πάει καλά και να πας σιγά σιγά σπίτι σου. Έχεις καιρό να μεγαλώσει λίγο ακόμα το νινι σου!

Ρε κορίτσια, η ζέστη δεν παλεύεται! Δύο βήματα κάνεις έξω και ψάχνεις κλιματιζομενο χώρο να πας να κρυφτείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Κλαιρη.κ έγινε το πρώτο βήμα και ελπίζω να πάει καλά και να πας σιγά σιγά σπίτι σου. Έχεις καιρό να μεγαλώσει λίγο ακόμα το νινι σου!

Ρε κορίτσια, η ζέστη δεν παλεύεται! Δύο βήματα κάνεις έξω και ψάχνεις κλιματιζομενο χώρο να πας να κρυφτείς!

Και που είσαι ακόμη... Κάτσε τη Παρασκευή να έρθει και το 39ρι... Κλιματιστικό αγάπη μου θα λέω... Παντως αυτές οι μέρες ήταν ωραίες και δροσερές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geosid81 είπε:

Το ίδιο μου έβαζαν κι εμένα στην 1η εγκυμοσύνη. Καλύτερα που στο μειώνουν σιγά σιγά γιατί απότομα δε θα σε πιάσει το χάπι. Σε κλινική ιδιωτική είσαι ή σε νοσοκομείο;

Εγώ ακόμα σπίτι είμαι, κάνω συσπάσεις απλά τις παρακολουθώ μη συγχρονιστούν ανά 10λεπτο. Πάντως κάνω πολλές και δυνατούλες...Θα δούμε..

Μακάρι κι εσύ να φύγεις να πας σπιτάκι σου!!

Στο μαιευτηριο που θα γεννησω ειμαι..στο γαια...θα δειξει πως θα παει με τη μειωση και βλεπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Κλαιρη.κ έγινε το πρώτο βήμα και ελπίζω να πάει καλά και να πας σιγά σιγά σπίτι σου. Έχεις καιρό να μεγαλώσει λίγο ακόμα το νινι σου!

Ρε κορίτσια, η ζέστη δεν παλεύεται! Δύο βήματα κάνεις έξω και ψάχνεις κλιματιζομενο χώρο να πας να κρυφτείς!

Μακαρι..αυτο προσπαθουμε...να μεγαλωσει λιγο ακομα το μωρο..βεβαια ειναι ηδη μεγαλο κι αυτο ειναι καλο αλλα θελουνμε να περασουν λιγες μερες ακομα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες μου! Doppler's day today και ανυπομονώ να δω πόσο μεγαλώσαμε! Βέβαια από τις κλωτσιές που τρώω και την κοιλάρα που έχω στρώσει δεν αμφιβάλλω ότι το πήραμε το βάρος μας και με το παραπάνω αλλά περιμένω και την επιστήμη να αποφανθεί δια της εξέτασης ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα κοπέλες μου! Doppler's day today και ανυπομονώ να δω πόσο μεγαλώσαμε! Βέβαια από τις κλωτσιές που τρώω και την κοιλάρα που έχω στρώσει δεν αμφιβάλλω ότι το πήραμε το βάρος μας και με το παραπάνω αλλά περιμένω και την επιστήμη να αποφανθεί δια της εξέτασης ?

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου που θα είναι σίγουρα!! Να δεις και το μουτράκι να χαρείς!! Αχχχ κ εγώ έχω σε μια εβδομάδα κ ανυπομονώ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα κοπέλες μου! Doppler's day today και ανυπομονώ να δω πόσο μεγαλώσαμε! Βέβαια από τις κλωτσιές που τρώω και την κοιλάρα που έχω στρώσει δεν αμφιβάλλω ότι το πήραμε το βάρος μας και με το παραπάνω αλλά περιμένω και την επιστήμη να αποφανθεί δια της εξέτασης ?

Καλημέρα!!Μεγάλη μέρα σήμερα!! Άντε με το καλό να δεις το μωράκι σου!!! Περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου που θα είναι σίγουρα!! Να δεις και το μουτράκι να χαρείς!! Αχχχ κ εγώ έχω σε μια εβδομάδα κ ανυπομονώ :)

Καλημέρα κοριτσι μου!! Κι εγώ σε μια εβδομάδα έχω doppler, την ερχόμενη Τετάρτη. Μαζί έχουμε!!Κι εγώ δεν έχω δει καθόλου φατσούλα γιατί στη β επιπέδου δε μας έκανε τη χάρη! Εσύ θα δεις και 2 φατσούλες...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...