Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maria eirini είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας,σας παρακαλώ πολύ!!!Τα πράγματα του μωρού ρούχα κτλ με τι τα πλένετε;Και στους πόσους βαθμούς; Ευχαριστω!!!!

Κορίτσι με ένα παιδικό απορρυπαντικό στους 40 η και 60 ανάλογα το ρούχα και τίποτα περισσότερο απλα είμαι πιο προσεκτική στο σίδερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια στο πρώτο εξαρχής τα επλυνα με το κλασσικό  neomat που επλενα κ το δικά μας ... Απλά τη πρώτη τα έπλυνα στους 40 . 

Δε μ έβγαλε ούτε σπυράκι το μωρό... οι φίλες  μ π έβαζαν τα παιδικά έβγαζαν..? τι να σας πω ...    

Απλά είχα σκεφτεί θα βάλω αυτό.. κ αν δω κάτι θα πάρω κάτι πιο εξειδικευμένο..  αλλά μου βγήκε.  

Γενικά μη τρελαινεστε μ αυτα  είναι κ λίγο marketing για να πουλάνε  διπλές τιμές... έκανα κ μια σχετική δουλειά με πιστοποιήσεις  απορρυπαντικών κ καλλυντικών κτλ κ πάνω κάτω ίδιες  συνθέσεις έχουν  .. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ εβαζα παιδικό απορρυπαντικό μέχρι το 6μηνο, μετά ξεκίνησα το δικό μας αλλά ακόμα και τώρα τα πλένω χωριά τα ρούχα του παιδιού. Εμείς όσο να ναι μπαίνουμε σε λεωφορείο, καθόμαστε σε καρέκλες ξένες κλπ και δεν θέλω να τα βάζω με του παιδιού. Ίσως να είμαι υπερβολική βέβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια..εσεις που ειστε ηδη μανουλες γαι βοηθηστε λιγο....τον αυγουστο που θα γεννησω με το καλο τι ρουχαλακια θα χρειαστουμε για το μωρο;;;εχω μπερδευτει με τοσα που βλεπω....επισης για τα νυχακια τους εγω ηξερα ψαλιδακι παιδικο...αλλα σημερα που πηγα σε ενα μαγαζι η κοπελα μιυ εδινε νυχοκοπτη...τι να παρω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Βρε κοριτσια..εσεις που ειστε ηδη μανουλες γαι βοηθηστε λιγο....τον αυγουστο που θα γεννησω με το καλο τι ρουχαλακια θα χρειαστουμε για το μωρο;;;εχω μπερδευτει με τοσα που βλεπω....επισης για τα νυχακια τους εγω ηξερα ψαλιδακι παιδικο...αλλα σημερα που πηγα σε ενα μαγαζι η κοπελα μιυ εδινε νυχοκοπτη...τι να παρω;;;;

Φανελάκια κ κοντομανικα φορμακια... μη πάρεις καθόλου ρουχα .. Δε στεκονται καν στο μωρό..  πάρε κ 1-2 μακρυμανικα φανελενια φορμακια αλλά όχι για 1 μηνών πιο μεγάλα 3μηνων  γτ κατά πάσα πιθανότητα δε θα τα χρειαστείς  κ θα του τα βάλεις αργότερα..   Γενικά  επειδή το πρώτο δίμηνο δε θα πάει πουθενα κ ειναι κ καλοκαιρι π σχεδον γυμνο θ ναι μη ξοδέψεις χρήματα.. Κ jumbo μια χαρά ειναι .   καλύτερα να επενδύσεις αργότερα στα χειμωνιάτικα π μετράει η ποιοτητα να ναι ζεστά τα ρουχα μαλακά κτλ . 

Κ στα λέει ο άνθρωπος  π είχε κάνει γκαρνταρόμπα λες κ θ έβγαινε για καφέ το νεογέννητο κ φυσικά δε φόρεσε τπτ ποτέ..  Γτ ακόμα Κ όταν βγαίναμε μες τη ζέστη δεν άντεχε τα ρουχα.  Μόνο φορμακι π είχε  3 κουμπιά κ ήταν εύκολο στο αλλαγής κτλ ...

Το ψαλιδάκι δε με βόλεψε καθόλου μόνο με νυχοκοπτη ...  Είναι βέβαια κάτι σετ π πήρα κ γω π έχει λιμα νυχοκοπτη κ ψαλιδάκι...  Κ βλέπεις τι βολεύει ...    

Τα είχα ξαναβάλει φωτο τα ρουχα  .. στα βάζω κ σένα (ήταν στ ασιδερωτα δε τα έβαζα τόσο χάλια ?) το 1ο φανελάκι εσύ να πάρεις κοντομάνικο. 2ο φορμακι καλοκαιρινό  3ο  φανελένιο  μακρυμανικο. Εμείς με τα φορμακια  τα κοντομάνικα τη βγάλαμε π είχαν τα σχεδιακια κ ήταν χαριτωμένα  κ για έξω.  

20190526_112035.jpg

20190526_112052.jpg

20190526_112106.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Φανελάκια κ κοντομανικα φορμακια... μη πάρεις καθόλου ρουχα .. Δε στεκονται καν στο μωρό..  πάρε κ 1-2 μακρυμανικα φανελενια φορμακια αλλά όχι για 1 μηνών πιο μεγάλα 3μηνων  γτ κατά πάσα πιθανότητα δε θα τα χρειαστείς  κ θα του τα βάλεις αργότερα..   Γενικά  επειδή το πρώτο δίμηνο δε θα πάει πουθενα κ ειναι κ καλοκαιρι π σχεδον γυμνο θ ναι μη ξοδέψεις χρήματα.. Κ jumbo μια χαρά ειναι .   καλύτερα να επενδύσεις αργότερα στα χειμωνιάτικα π μετράει η ποιοτητα να ναι ζεστά τα ρουχα μαλακά κτλ . 

Κ στα λέει ο άνθρωπος  π είχε κάνει γκαρνταρόμπα λες κ θ έβγαινε για καφέ το νεογέννητο κ φυσικά δε φόρεσε τπτ ποτέ..  Γτ ακόμα Κ όταν βγαίναμε μες τη ζέστη δεν άντεχε τα ρουχα.  Μόνο φορμακι π είχε  3 κουμπιά κ ήταν εύκολο στο αλλαγής κτλ ...

Το ψαλιδάκι δε με βόλεψε καθόλου μόνο με νυχοκοπτη ...  Είναι βέβαια κάτι σετ π πήρα κ γω π έχει λιμα νυχοκοπτη κ ψαλιδάκι...  Κ βλέπεις τι βολεύει ...    

Τα είχα ξαναβάλει φωτο τα ρουχα  .. στα βάζω κ σένα (ήταν στ ασιδερωτα δε τα έβαζα τόσο χάλια ?) το 1ο φανελάκι εσύ να πάρεις κοντομάνικο. 2ο φορμακι καλοκαιρινό  3ο  φανελένιο  μακρυμανικο. Εμείς με τα φορμακια  τα κοντομάνικα τη βγάλαμε π είχαν τα σχεδιακια κ ήταν χαριτωμένα  κ για έξω.  

20190526_112035.jpg

20190526_112052.jpg

20190526_112106.jpg

Τελεια....ευχαριστω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Βρε κοριτσια..εσεις που ειστε ηδη μανουλες γαι βοηθηστε λιγο....τον αυγουστο που θα γεννησω με το καλο τι ρουχαλακια θα χρειαστουμε για το μωρο;;;εχω μπερδευτει με τοσα που βλεπω....επισης για τα νυχακια τους εγω ηξερα ψαλιδακι παιδικο...αλλα σημερα που πηγα σε ενα μαγαζι η κοπελα μιυ εδινε νυχοκοπτη...τι να παρω;;;;

Κοντά στη αρχή το καλοκαίρι και πήρα και λίγο πιο μετά γιατί εξαρτάται πόσο θα τα φορέσει τα πρώτα

Μια ζακέτα και μακρύ παντελόνι θα σε καλύψει

Τα ρούχα και εγώ ξεχωριστα βασικά τώρα αρχίζω να βαζω μαζί μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσι με ένα παιδικό απορρυπαντικό στους 40 η και 60 ανάλογα το ρούχα και τίποτα περισσότερο απλα είμαι πιο προσεκτική στο σίδερο

Σ ευχαριστω πάρα πολύ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου! Τελείωσα με τα χαρτιά του ΙΚΑ! Δεν το πίστευα γιατί όλο αναποδιές τελευταία με κάτι τελευταίες αναρρωτικες κάτι σφραγίδες κλπ. Κάτι ο ιδιοκτήτης που με πήρε και ζητάει μια τρελή αύξηση! Είχα στρεσαριστει! Κατέθεσα και για τη κυοφορια και πληρώνομαι αυτόν το μήνα κιόλας! Λίγο να χαλαρώσουμε επιτέλους! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η egw είπε:

κοριτσι μου εμενα μου ειχαν πει ο εξης μεχρι να σταθει λεει ορθιο το μωρο χρειαζεται κοκοφινικα και μετα λατεξ οποτε πηρα ενα διπλης οψης και με βολεψε τελεια

Ναι τελικά κι εγώ τέτοιο θα πάρω! Ευχαριστώ πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια μου! Τελείωσα με τα χαρτιά του ΙΚΑ! Δεν το πίστευα γιατί όλο αναποδιές τελευταία με κάτι τελευταίες αναρρωτικες κάτι σφραγίδες κλπ. Κάτι ο ιδιοκτήτης που με πήρε και ζητάει μια τρελή αύξηση! Είχα στρεσαριστει! Κατέθεσα και για τη κυοφορια και πληρώνομαι αυτόν το μήνα κιόλας! Λίγο να χαλαρώσουμε επιτέλους! ?

Για την αδεια μητροτητας εκανες τα χαρτια;;; τις 56 μερες πριν τη γεννα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Για την αδεια μητροτητας εκανες τα χαρτια;;; τις 56 μερες πριν τη γεννα;;;

Ναι ξεκίνησε χτες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Ναι ξεκίνησε χτες. 

Τι χαρτια χρειαζεται;;;και πληρωνεσαι  και για τις 56 ημερες μαζι;;δεν ξαναπας κι αλλη φορα να υποθεσω...παλι καλα που πληρωνεσαι μεσα στο μηνα...νομιζα οτι καθυστερουν πιο πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Τι χαρτια χρειαζεται;;;και πληρωνεσαι  και για τις 56 ημερες μαζι;;δεν ξαναπας κι αλλη φορα να υποθεσω...παλι καλα που πληρωνεσαι μεσα στο μηνα...νομιζα οτι καθυστερουν πιο πολυ!!

Λοιπον θελει το βιβλιάριο σου, γνωμάτευση - βεβαίωση από τον γιατρό σου, εμένα είναι από δημόσιο νοσοκομείο, αν όχι θέλει από ΕΟΠΥΥ, ένα έντυπο που στο δίνουν από το ΙΚΑ που το συμπληρώνει ο γιατρός, ο εργοδότης και εσύ, έχει τρεις παραγράφους, φωτοτυπία ένα ΙΒΆΝ που να είναι από δικό σου λογαριασμό και εκκαθαριστικό εφορίας. 

Μετράς τις 56 μερες μέχρι και την τελευταία πριν την ΠΗΤ. Πας αφού έχουν αρχίσει οι μέρες. Εγώ πήγα σήμερα και 21/6 θα πληρωθώ όλο το ποσο.

Μετά θα πρέπει να πας άλλα χαρτιά για να πληρωθείς τις 63 μέρες λοχειας, Ληξιαρχική Πράξη, εξιτήριο από νοσοκομείο κλπ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MissMary το χαρτί που περιγράφεις είναι ανάλογα το ΙΚΑ, δλδ και εγώ περίμενα ότι θα έχει 3 τμήματα αλλά από το δικό μου ΙΚΑ μου δώσανε ένα χαρτί για τον εργοδότη και για μένα, το νοσοκομείο μου έδωσε δικό του χαρτί! Θα μας τρελάνουν αυτοί οι γραφιοκρατες πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Λοιπον θελει το βιβλιάριο σου, γνωμάτευση - βεβαίωση από τον γιατρό σου, εμένα είναι από δημόσιο νοσοκομείο, αν όχι θέλει από ΕΟΠΥΥ, ένα έντυπο που στο δίνουν από το ΙΚΑ που το συμπληρώνει ο γιατρός, ο εργοδότης και εσύ, έχει τρεις παραγράφους, φωτοτυπία ένα ΙΒΆΝ που να είναι από δικό σου λογαριασμό και εκκαθαριστικό εφορίας. 

Μετράς τις 56 μερες μέχρι και την τελευταία πριν την ΠΗΤ. Πας αφού έχουν αρχίσει οι μέρες. Εγώ πήγα σήμερα και 21/6 θα πληρωθώ όλο το ποσο.

Μετά θα πρέπει να πας άλλα χαρτιά για να πληρωθείς τις 63 μέρες λοχειας, Ληξιαρχική Πράξη, εξιτήριο από νοσοκομείο κλπ.. 

Τελεια...σε ευχαριστω πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate99  αν νιώθεις τέτοιο πονοκέφαλο καλό είναι να σου πάρει κάποιος την πίεση, αν δεν μπορεί κάποιος στο σπίτι πάνε στο φαρμακείο και να μιλήσεις με τον γιατρό σου φυσικά.

Χθες πήγαμε με την μαμά μου στην γιατρό, 1520 γραμμάρια τον υπολόγισε τον μικρό, μου είπε ότι προβλέπει βάρος γέννησης περί τα 3100, μια χαρά είναι, έκρυβε την μυτούλα του και μετά μας την αποκάλυψε, λίγο μελιτζανούλα μου είπε η γιατρός αλλά το προσπέρασα η μάνα και αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kate99 είπε:

Κοπέλες υποφέρω από τρομερούς πονοκεφάλους σε σημείο που τα μάτια μου με πονάνε... Ωχχχ ?????

Παρακολουθείς καθόλου την πίεσή σου; Αν δεν έχεις πιεσόμετρο σπίτι, πήγαινε σε ένα φαρμακείο να σου πάρουνε την πίεση και ενημέρωσε τον γιατρό σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kate99 είπε:

Κοπέλες υποφέρω από τρομερούς πονοκεφάλους σε σημείο που τα μάτια μου με πονάνε... Ωχχχ ?????

Κορίτσι μου την πίεση σου επειγόντως επίσης μιλά με το γιατρο σου μήπως να έκανες μια γενική ούρων μη βρεθεί πρωτεΐνη στα ουρά σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Την πίεση μουυ την παρακολουθώ πάντα μια χαρά! Νομίζω είναι από τα μάτια μου.. Είχα πάει οφθαλμίατρο γιατί είχα θέμα με μυοψίες και μου είπε ότι είναι από τις ορμόνες. Τώρα που είμαι στο τέλος όμως με ταλαιπωρούν πολύ! Και εδώ Κύπρο έχουμε σκόνη.. Χάλια η ατμόσφαιρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Την πίεση μουυ την παρακολουθώ πάντα μια χαρά! Νομίζω είναι από τα μάτια μου.. Είχα πάει οφθαλμίατρο γιατί είχα θέμα με μυοψίες και μου είπε ότι είναι από τις ορμόνες. Τώρα που είμαι στο τέλος όμως με ταλαιπωρούν πολύ! Και εδώ Κύπρο έχουμε σκόνη.. Χάλια η ατμόσφαιρα 

Μπορεί όντως να είναι από τα μάτια σου και εμένα τώρα τρεις ημέρες με έχει πεθάνει το κεφάλι και τα μάτια μου,εμένα βέβαια είναι από την αϋπνία ???αλλά είναι πολύ ενοχλητικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Την πίεση μουυ την παρακολουθώ πάντα μια χαρά! Νομίζω είναι από τα μάτια μου.. Είχα πάει οφθαλμίατρο γιατί είχα θέμα με μυοψίες και μου είπε ότι είναι από τις ορμόνες. Τώρα που είμαι στο τέλος όμως με ταλαιπωρούν πολύ! Και εδώ Κύπρο έχουμε σκόνη.. Χάλια η ατμόσφαιρα 

κορίτσι μου εισαι συμπαριωτισσα;απο ποια πόλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Την πίεση μουυ την παρακολουθώ πάντα μια χαρά! Νομίζω είναι από τα μάτια μου.. Είχα πάει οφθαλμίατρο γιατί είχα θέμα με μυοψίες και μου είπε ότι είναι από τις ορμόνες. Τώρα που είμαι στο τέλος όμως με ταλαιπωρούν πολύ! Και εδώ Κύπρο έχουμε σκόνη.. Χάλια η ατμόσφαιρα 

Κουράγιο κορίτσι μου! Καμία δεν περνάει όμορφα προς το τέλος! Να σκέφτεσαι ότι τελειώνει όλο αυτό σε λίγο!! Κ πάλι κουράγιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...