Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

Λοιπόν επιτέλους 7558.60 είναι χοριακη και εκλεισς ραντεβού με το γιατρό στις 14

Ουαουυυ!φανταστικό νούμερο!!!!!μπράβο μπράβο και πάλι μπράβο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 λεπτά, ο/η egw είπε:

Λοιπόν επιτέλους 7558.60 είναι χοριακη και εκλεισς ραντεβού με το γιατρό στις 14

Μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Μπραβοοοοο!!! Πολύ υψηλή αλήθεια!!! Λες να είναι διδυμακια??? ????

Κορίτσι μου την ίδια κουβέντσ είχα ακούσει και στο γιο μου και δεν ήταν ελπίζω όχι χιχι

Τώρα άρχισα να το συνηδητοποιω πάντως

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ουαουυυ!φανταστικό νούμερο!!!!!μπράβο μπράβο και πάλι μπράβο!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου άντε τη Δευτέρα σειρα σου

Προσπαθούσε ο άντρας μου να καταλάβει του έφερα φυλλάδια κτλ τίποτα δεν καταλάβει του λέω είναι απλά πολύ καλή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου άντε τη Δευτέρα σειρα σου

Προσπαθούσε ο άντρας μου να καταλάβει του έφερα φυλλάδια κτλ τίποτα δεν καταλάβει του λέω είναι απλά πολύ καλή 

Μπράβο κοριτσάκι Μ συγχαρητήρια να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Αρχικά να ναι γεροοοοο αλλά να κάνεις κ την κοράκλα τώρα..χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw συγχαρητήρια, τέλεια η χοριακή!

Να ένας ενδεικτικός πίνακας με τις τιμές χοριακής ανά ημέρα κύησης:

Screenshot_20190104-203508_Chrome.thumb.jpg.d2cb4aeb8e622730bc0db913daf38156.jpg

Ποσο ομορφος αυτος ο πίνακας!!! : )) η συλληψη ποτε ακριβώς γινεται; 2-3 μερες μετα την ωοριξια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw συγχαρητήρια, τέλεια η χοριακή!

Να ένας ενδεικτικός πίνακας με τις τιμές χοριακής ανά ημέρα κύησης:

Screenshot_20190104-203508_Chrome.thumb.jpg.d2cb4aeb8e622730bc0db913daf38156.jpg

Ευχαριστώ κοπέλα μου και ευχαριστώ και για το πίνακα τον είχα δει κι εγώ αν και τα μπερδεύει λίγο .στο σπίτι έχω ένα πιο ξεκάθαρο που δεν αναμιγνύονται οι τιμές

Όπως και να έχει τελικά την μέρα που έχω ραντεβού με το γιατρό θα είναι έφτα και κάτι οπότε θα ακούσουμε καρδούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο κοριτσάκι Μ συγχαρητήρια να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Αρχικά να ναι γεροοοοο αλλά να κάνεις κ την κοράκλα τώρα..χαχαα

Ευχαριστώ κορίτσι μακάρι να πάνε όλα καλά 

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα γιο γνωστσ λημέρια αυτός ο λόγος και μόνο αλλά με τα τόσα που ακούμε μόνο να είναι καλά θέλω 

Στο γιο μου που ημουν πιο μικρή δεν ανησυχούσα αλλά τώρα με τα τόσα που ακούω να πάνε καλά όλα Παναγία μου 

Και στα δικά σας κορίτσια πολλές θετικές χοριακες αυτό το μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

@egw Με το καλο κοπελα μου!!!! Με ενα γερο μωρο!!!!! ?

Ευχαριστώ κορίτσι μου εδώ θα είμαι να ακούσω και από εσάς τα ευχάριστα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου εδώ θα είμαι να ακούσω και από εσάς τα ευχάριστα

 

εγω σημερα ειχα 3 θετικα οωρηξιας !!! ? 14 μερα... Αρα 15 και παλι... 3 μηνες 15 μερα οωρηξια...  Κατι ειναι και αυτο χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

εγω σημερα ειχα 3 θετικα οωρηξιας !!! ? 14 μερα... Αρα 15 και παλι... 3 μηνες 15 μερα οωρηξια...  Κατι ειναι και αυτο χαχαχαχ

Πολύ καλό αυτό ? άντε κρεβατι και αγκαλιές από νωρίς έχει και κρύο ότι πρέπει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η egw είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου άντε τη Δευτέρα σειρα σου

Προσπαθούσε ο άντρας μου να καταλάβει του έφερα φυλλάδια κτλ τίποτα δεν καταλάβει του λέω είναι απλά πολύ καλή 

Κι εμένα τα ίδια μου έλεγε!του είπα χαρούμενη το νούμερο και μου λέει τι σημαίνει αυτό???μετά του είπα για παράδειγμα ότι στη βιοχημική που είχα πριν ένα χρόνο την Πέμπτη μέρα καθυστέρησης είχα γύρω στο 80!οπότε τώρα που δεν έχω καν καθυστέρηση είναι θετικό το αποτέλεσμα!μίλησα και με τον γιατρό που τελικά επέλεξα.θα πάρω από αύριο το βράδυ σαλοσπιρ για να βοηθήσω την κύηση και βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κι εμένα τα ίδια μου έλεγε!του είπα χαρούμενη το νούμερο και μου λέει τι σημαίνει αυτό???μετά του είπα για παράδειγμα ότι στη βιοχημική που είχα πριν ένα χρόνο την Πέμπτη μέρα καθυστέρησης είχα γύρω στο 80!οπότε τώρα που δεν έχω καν καθυστέρηση είναι θετικό το αποτέλεσμα!μίλησα και με τον γιατρό που τελικά επέλεξα.θα πάρω από αύριο το βράδυ σαλοσπιρ για να βοηθήσω την κύηση και βλέπουμε!

Τι είναι αυτό;

Κανονικά πότε ήταν να δεις περίοδο;

Ε μωρέ δεν ασχολούνται δεν καταλάβουν εμένα τώρα απλά κατάλαβε ότι οκ είναι πολύ κοντά.σημαδι αυτή η μονάδα που είχα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

Τι είναι αυτό;

Κανονικά πότε ήταν να δεις περίοδο;

Ε μωρέ δεν ασχολούνται δεν καταλάβουν εμένα τώρα απλά κατάλαβε ότι οκ είναι πολύ κοντά.σημαδι αυτή η μονάδα που είχα .

Τι εννοείς @egw μου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα!36 είμαι και τώρα κοιτάω να επικοινωνήσω με κάποιον γυναικολόγο να μου πει αν πρέπει να πάρω κάτι επιπλέον η αν απλά περιμένω!έχεις άλλα παιδάκια?

Καλησπέρα κορίτσι μου, όχι δεν έχω άλλα παιδάκια για το πρώτο γίνονται οι προσπάθειες! Είμαστε κοντά στην ηλικία εγώ είμαι 37 κ με αγχωνει λίγο αυτό αν κ ο γυναικολόγος μου, μου έχει πει πως ειναι μια χαρά τα γυναικολογικα μου όλα κ να αποβάλλω το άγχος κ όλα θα πάνε καλά. Εσένα το πρώτο σου είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, όχι δεν έχω άλλα παιδάκια για το πρώτο γίνονται οι προσπάθειες! Είμαστε κοντά στην ηλικία εγώ είμαι 37 κ με αγχωνει λίγο αυτό αν κ ο γυναικολόγος μου, μου έχει πει πως ειναι μια χαρά τα γυναικολογικα μου όλα κ να αποβάλλω το άγχος κ όλα θα πάνε καλά. Εσένα το πρώτο σου είναι? 

Έχω άλλα δύο παιδάκια και μετά από αυτά δύο βιοχημικές.οποτε έχω ένα φόβο μη συμβεί πάλι το ίδιο τώρα.αλλα νομίζω ότι επιτέλους βρήκα καλό γιατρό!να δούμε!πάντως η ηλικία μας μια χαρά είναι!μην αγχώνεσαι για αυτό!μια χαρά τα λέει ο γυναικολόγος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η egw είπε:

Λοιπόν επιτέλους 7558.60 είναι χοριακη και εκλεισς ραντεβού με το γιατρό στις 14

Μπράβο!! Πολύ καλή χοριακη, όλα να πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έχω άλλα δύο παιδάκια και μετά από αυτά δύο βιοχημικές.οποτε έχω ένα φόβο μη συμβεί πάλι το ίδιο τώρα.αλλα νομίζω ότι επιτέλους βρήκα καλό γιατρό!να δούμε!πάντως η ηλικία μας μια χαρά είναι!μην αγχώνεσαι για αυτό!μια χαρά τα λέει ο γυναικολόγος!!

Να μην αγχώνεσαι ολα καλα θα σου πανε αυτη τη φορά!! Να σου ζησουν τα πιτσιρίκια σου με το καλό το νεο μέλος! Μας ξεσηκωσες βέβαια με τις τόσες μέρες πιο νωρίς τεστακι πριν την περίοδο κ θα το κάνουν κ αλλες πιστεύω!! Μας άνοιξες φανταστικά το νεο μήνα! Με το καλο κ για τις υπόλοιπες κοπέλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Να μην αγχώνεσαι ολα καλα θα σου πανε αυτη τη φορά!! Να σου ζησουν τα πιτσιρίκια σου με το καλό το νεο μέλος! Μας ξεσηκωσες βέβαια με τις τόσες μέρες πιο νωρίς τεστακι πριν την περίοδο κ θα το κάνουν κ αλλες πιστεύω!! Μας άνοιξες φανταστικά το νεο μήνα! Με το καλο κ για τις υπόλοιπες κοπέλες!! 

Ευχαριστώ και εύχομαι σύντομα να γεμίσει η κοιλίτσα όλων!έκανα τώρα άλλο ένα τεστ ούρων γιατί σταμάτησαν τα τραβήγματα.μου φαίνεται σχεδόν ίδιο με το πρώτο.θα σας βάλω μετά φωτό να δείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες! 

@Ε.Γ.Α. αφού έκανες χοριακή κοριτσάκι μου, γιατί κάνεις τεστάκια και αγχώνεσαι; Την Δευτέρα θα κάνεις επαναληπτική χοριακή και θα δεις πώς πάει, που θα πηγαίνει τέλεια με 70 χοριακή 6 ημέρες πριν την καθυστέρηση, φυσάς!!! Επίσης, τα συμπτώματα μια έρχονται μια φεύγουν! Έλα κοριτσάκι μου καλό, εσύ είσαι βετεράνος στις εγκυμοσύνες, μην μου αγχώνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... ? Μόλις μου πήραν αίμα για τις ορμονικές μου εξετάσεις. Δευτέρα θα είναι έτοιμες. Και βλέπουμε τι θα κάνουμε κ σε αυτό τον κύκλο.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τι εννοείς @egw μου????

Εννοώ πότε περιμένεις περίοδο κΙ θ ξεκινήσεις να μετράς καθυστέρηση στις πόσες του μήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...