Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά!!!


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα.. Λοιπόν πρώτη περίοδος στις 16 Οκτωβρίου Και σημερα 29 Οκτώβρη ακόμα δεν έκανα ωορρηξία το ξέρω γιατί το έλεγχο με τεστ  hometest..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια καλησπερα.. Λοιπόν πρώτη περίοδος στις 16 Οκτωβρίου Και σημερα 29 Οκτώβρη ακόμα δεν έκανα ωορρηξία το ξέρω γιατί το έλεγχο με τεστ  hometest..

14η μέρα είσαι του κύκλου σου οπότε συνεχίζεις τα τεστ μέχρι να δεις θετικό. Ανάλογα με τον κύκλο μας και τον μήνα μπορεί να καθυστερήσει η ωορρηξία άρα και το θετικό τεστ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θετικό τεστ έχω την 16η μέρα. Συνέχισε να ελέγχεις και να έχεις επαφές. Εγώ με μια επαφή την ημέρα είδα το θετικό, έπιασα το πρώτο μου παιδί. Καλη επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ θετικό τεστ έχω την 16η μέρα. Συνέχισε να ελέγχεις και να έχεις επαφές. Εγώ με μια επαφή την ημέρα είδα το θετικό, έπιασα το πρώτο μου παιδί. Καλη επιτυχία! 

@misofeggaro ήθελα απλά να σου πω, επειδή έχω βιώσει καταστάσεις σαν αυτή που πέρασες πρόσφατα, στο περιβάλλον μου, σας θαυμάζω όλες για τη δύναμή σας κι εύχομαι ο Θεός να σε ανταμείψει με τον πιο πλουσιοπαροχο τρόπο στη ζωή σου. Τίποτα δεν προδικαζει την αισια έκβαση σε ο, τι γίνει στο εξής, αλλά σίγουρα εμπειρίες σαν τη δική σου σε αλλάζουν σαν άνθρωπο.. Και σίγουρα προς το καλύτερο! Μ ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου, σου εύχομαι! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@misofeggaro ήθελα απλά να σου πω, επειδή έχω βιώσει καταστάσεις σαν αυτή που πέρασες πρόσφατα, στο περιβάλλον μου, σας θαυμάζω όλες για τη δύναμή σας κι εύχομαι ο Θεός να σε ανταμείψει με τον πιο πλουσιοπαροχο τρόπο στη ζωή σου. Τίποτα δεν προδικαζει την αισια έκβαση σε ο, τι γίνει στο εξής, αλλά σίγουρα εμπειρίες σαν τη δική σου σε αλλάζουν σαν άνθρωπο.. Και σίγουρα προς το καλύτερο! Μ ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου, σου εύχομαι! 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και τη θετική ενέργεια. Πραγματικά το ότι έχασα το παιδί μου με αυτό τον τρόπο με έχει αλλάξει σαν άνθρωπο. Έχω μάθει να εκτιμάω αλλιώς. Και πρόσωπα και πραγματα και γεγονότα. Άλλωστε, αυτό που σκέφτομαι τώρα τελευταία , είναι πως ο Χάρος πάλεψε μαζί μου και επειδή δεν μπορούσε να με νικήσει, πήρε το παιδί μου ο δειλός!

Τελος πάντων, το θέμα είναι πως η σύλληψη δεν θέλει άγχος αλλά πρόγραμμα. Και μερικές φορές έστω και μια επαφή αρκεί για να γίνει το θαύμα! Αυτό πρέπει να το ζήσουν όλες οι γυναίκες, και στο εύχομαι να γίνει σύντομα και σε εσένα. Κάθε παιδί αξίζει να αγαπηθεί από την πρώτη στιγμή που θα χτυπήσει η καρδιά του. Αξίζουν  για αυτή την αγάπη όλες οι προσπάθειες και όλες οι θυσίες  του κόσμου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και τη θετική ενέργεια. Πραγματικά το ότι έχασα το παιδί μου με αυτό τον τρόπο με έχει αλλάξει σαν άνθρωπο. Έχω μάθει να εκτιμάω αλλιώς. Και πρόσωπα και πραγματα και γεγονότα. Άλλωστε, αυτό που σκέφτομαι τώρα τελευταία , είναι πως ο Χάρος πάλεψε μαζί μου και επειδή δεν μπορούσε να με νικήσει, πήρε το παιδί μου ο δειλός!

Τελος πάντων, το θέμα είναι πως η σύλληψη δεν θέλει άγχος αλλά πρόγραμμα. Και μερικές φορές έστω και μια επαφή αρκεί για να γίνει το θαύμα! Αυτό πρέπει να το ζήσουν όλες οι γυναίκες, και στο εύχομαι να γίνει σύντομα και σε εσένα. Κάθε παιδί αξίζει να αγαπηθεί από την πρώτη στιγμή που θα χτυπήσει η καρδιά του. Αξίζουν  για αυτή την αγάπη όλες οι προσπάθειες και όλες οι θυσίες  του κόσμου. 

Έτσι ακριβώς, όπως αγαπάς ένα μωράκι μέσα σου, το νιώθεις, το κουβαλάς μήνες, κάνεις όνειρα γι αυτό, έτσι και όταν βιώσεις έναν χαμό πρέπει να το εξωτερικευεις, να το ζεις, για να το αντιμετωπίσεις. Κι έχει ο Θεός. Η σύλληψη θέλει όντως ένα βασικό πρόγραμμα, αλλά θέλει και τη θέλησή Του... Και δεν είμαι καν θρησκοληπτη, αλλά σε αυτόν τον τομέα πιστεύω πως το μωράκι σού το δίνει τη στιγμή που πρέπει. Μακάρι όλες οι γυναίκες που το επιθυμούν, να βιώσουν το θαύμα της ζωής. Σου εύχομαι να δώσεις αυτή την αγάπη και σε ένα άλλο μωράκι, που θα έχει τη χαρά να σ έχει μαμά του ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...