Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σήμερα θα μαγειρέψω....


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mellenaki είπε:

ειναι μια ωρα δυσκολη να μιλαμε για φαγητα! εγω ειμαι γραφειο κ θα φαω κατα τις 6.00 ?

το βραδυ παρε μια αραβικη πιτα μεγαλη κ βαλε πανω κετσαπ, ριγανι, γαλοπουλα τυρακι καμια πιπερια κ φρεσκια κομμενη τοματουλα κ καντο σαν πιτσα! ψηστο 15 λεπτακια ισα να λιωσει το τυριιιιι ?:crazy:

ε μετα τις φακες το δικαιουσε !!! :P

χααχχχχααχ θα το κανω μου ανοιξες την ορεξη καλε αχχαχχαχα δουλευεις εεε ωραια καλα ειναι απασχολησαι καπως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Η μανούλα είχε γεμιστά σήμερα! Και μη σας πω ότι ήταν πιο νόστιμα από τα καλοκαιρινά! 

Γλυκιά μου γεμιστά ποπο Εχω καιρό να φάω θα φτισξω και εγώ με κιμά μέσα έτσι αχ τι μου κάνετε χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Γλυκιά μου γεμιστά ποπο Εχω καιρό να φάω θα φτισξω και εγώ με κιμά μέσα έτσι αχ τι μου κάνετε χαχαχαχαχαχαχαχα

Οχι για εσένα, για το μωρο... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Οχι για εσένα, για το μωρο... ?

Αχ ναι για ολους μας είναι να μην μου βάλεις φαγητό κάτω κανω λες και θα μου το πάρει κανένας ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Γλυκιά μου γεμιστά ποπο Εχω καιρό να φάω θα φτισξω και εγώ με κιμά μέσα έτσι αχ τι μου κάνετε χαχαχαχαχαχαχαχα

Επαρχία από που είσαι;;. Αχ αύριο πας για υπέρηχο;; εγω πέρσι 15 Φλεβάρη έκανα τον πρώτο υπέρηχο. Να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου! 

Συγνώμη για την κατάχρηση του ποστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Επαρχία από που είσαι;;. Αχ αύριο πας για υπέρηχο;; εγω πέρσι 15 Φλεβάρη έκανα τον πρώτο υπέρηχο. Να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου! 

Συγνώμη για την κατάχρηση του ποστ! 

Σου Εχω στείλει προσωπικό μύνημα κορίτσι μου @misofeggaro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

σημερα εχει φακη δεν τρελενομαι ασε που δεν κραταει κιολας την πεινα αλλα πρεπει να παρουμε και λιγο σιδηρο εσυ τι φαγητο κανεις σημερα @paradisebird??

Φασολάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

σημερα θα κανω καλαμαρακια κοκκινιστα με ρυζακι τι να σας λεω τωρα εσεις τι καλο θα κανετε ;;;

μμμμ πολυ καλοοο ! εγω δεν εχω σκεφτει ακομα θα μαγειρεψω το βραδακι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

μμμμ πολυ καλοοο ! εγω δεν εχω σκεφτει ακομα θα μαγειρεψω το βραδακι !

Δεν θα φας μέχρι το βράδυ ???????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Δεν θα φας μέχρι το βράδυ ???????????????

Αχχαχα όχι βρε, μόλις έφαγα αρακά που είχα από χθες! Τώρα πρέπει να σκεφτώ τι να μαγειρέψω για αύριο... Θα κάνω σίγουρα ένα γλυκακιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Αχχαχα όχι βρε, μόλις έφαγα αρακά που είχα από χθες! Τώρα πρέπει να σκεφτώ τι να μαγειρέψω για αύριο... Θα κάνω σίγουρα ένα γλυκακιιιιι

γλυκακι εεεε ποπο ρε παιδι μου να ειχα ενα ποντικακι τωρα αχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς είχαμε σήμερα χοιρινές μπριζόλες στο φούρνο και πουρέ πατάτας. Και για σαλάτα σπανάκι με ρόκα. Α, να μη ξεχάσω... και ένα ποτήρι ημίγλυκο κρασί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@paradisebird Και εμείς για μπριζόλες πηγαίναμε αλλά τελικά πήραμε σουβλάκια! οπότε θα τις κάνω αύριο τις μπριζόλες μάλλον με πατάτες φούρνου και μαρουλακι σαλάτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα είχαμε μπάμιες. Δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα. Τις έφαγα με λίγη φέτα για να κατέβουν πιο εύκολα. Τι να κάνω, αρέσουν στον άντρα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσια μου σήμερα είχαμε μπάμιες. Δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα. Τις έφαγα με λίγη φέτα για να κατέβουν πιο εύκολα. Τι να κάνω, αρέσουν στον άντρα μου. 

μπλιαχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ρε κοριτσι τις εφαγες πες μου μπλιαχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσια μου σήμερα είχαμε μπάμιες. Δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα. Τις έφαγα με λίγη φέτα για να κατέβουν πιο εύκολα. Τι να κάνω, αρέσουν στον άντρα μου. 

Αχ μ'αρέσουν πάρα πολύ!!!!!Μόνο εγώ και η μαμα μου τις τρώμε!!!οπότε λόγω απόστασης οπότε συναντιόμαστε σίγουρα τρώμε!!!Εγώ έκανα μπριζόλες  ψητές με πατάτες και βραστά λαχανικά σήμερα!αυριο να δούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

μπλιαχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ρε κοριτσι τις εφαγες πες μου μπλιαχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Ναι τις έφαγα και ας μη μου αρέσουν επειδή έχουν ίνες και κάνουν καλό στο έντερο. Επιπλέον σκέφτομαι όταν ένα φαγητό δεν μου αρέσει πως υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν να φάνε. Με αυτή τη σκέψη μια χαρά τα τρως όλα τελικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κόρες!! Τώρα ανακάλυψα αυτό το θεματάκι... Επειδή όλα τα πρωινά δουλεύω εκτός Κυριακής και το ωράριο μου είναι σπαστό, μαγειρεύω πάντα βράδυ μόλις σχολάσω από τη δουλειά.. συνήθως το φαί το κανονίζω για 2 μέρες για να γλιτώνω μαγείρεμα κάποιες μέρες.. Βέβαια αυτό έχει σαν αρνητικό να μην τρώμε σχεδόν ποτέ φαί ημέρας.. αλλά οκ.. ο άντρας μου δεν έχει τέτοια κολλήματα... ευτυχώς...  Για αύριο και Τετάρτη λοιπόν έκανα κοτόπουλο στο γκριλ με ψητά λαχανικά και πλιγούρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζήτησα από την μανούλα μου να φτιάξει γεμιστά με ρύζι στον φούρνο - ο σύζυγος ούτε να τα δει, ο γιός μου τρώει - και εγώ έφτιαξα για τον σύζυγο και για βραδυνό κρεατόσουπα βελουτέ (τρέχουν σάλια...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Εγώ έφτιαξα φασολάκια για μένα και το βράδυ θα κάνω τηγανια στο σύζυγό!!

Αυτά είναι, τον σύζυγο στα όπα όπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αυτά είναι, τον σύζυγο στα όπα όπα!!!

Δεν τα τρώει τα φασολάκια και τον προσέχω!!!χαχαχαχαχα ειδικά μέρες όπως σήμερα που δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ του κάνω περιποιημένο φαγητακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...