Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σήμερα θα μαγειρέψω....


paradisebird

Recommended Posts

Εμείς αύριο θα πάμε στην πεθερά μου και θα φάμε στο μαγαζί που κάναμε την γαμήλια δεξίωσή μας πριν τρία χρόνια. Ο άντρας μου έχει την Κυριακή τα γενέθλιά του και συνεννοήθηκα κρυφά με την πεθερά μου για έκπληξη. Της είπα να αγοράσει μια τούρτα. Εγώ δεν μπόρεσα γιατί θα την έβλεπε. Έχω και ξυλάκια βεγγαλικά και πριν πάω σήμερα στο σχολείο αγόρασα κεράκι και μπαλόνια. Ελπίζω να βρω την ευκαιρία να τα ετοιμάσω χωρίς να με πάρει είδηση.... Wish me good luck girls!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Εμείς αύριο θα πάμε στην πεθερά μου και θα φάμε στο μαγαζί που κάναμε την γαμήλια δεξίωσή μας πριν τρία χρόνια. Ο άντρας μου έχει την Κυριακή τα γενέθλιά του και συνεννοήθηκα κρυφά με την πεθερά μου για έκπληξη. Της είπα να αγοράσει μια τούρτα. Εγώ δεν μπόρεσα γιατί θα την έβλεπε. Έχω και ξυλάκια βεγγαλικά και πριν πάω σήμερα στο σχολείο αγόρασα κεράκι και μπαλόνια. Ελπίζω να βρω την ευκαιρία να τα ετοιμάσω χωρίς να με πάρει είδηση.... Wish me good luck girls!!!

Να περασετε υπεροχα κοριτσι μου!Καλη επιτυχια στην εκπληξη σου!Να τον χαίρεσαι και να σε χαίρεται ο αντρας σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Χρονια πολλα στον αντρουλι σου! Να τον χαίρεσαι κ να περασετε ομορφα???????

 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να περασετε υπεροχα κοριτσι μου!Καλη επιτυχια στην εκπληξη σου!Να τον χαίρεσαι και να σε χαίρεται ο αντρας σου!!!

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ από καρδιάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω αν ξέρετε, τους γίγαντες μόνο στον φούρνο μπορώ να τους κάνω; Στην κατσαρόλα δεν γίνεται να τους αφήσω?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Να ρωτήσω αν ξέρετε, τους γίγαντες μόνο στον φούρνο μπορώ να τους κάνω; Στην κατσαρόλα δεν γίνεται να τους αφήσω?

 

Υποθέτω θα γίνεται γτ όχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Εμείς αύριο θα πάμε στην πεθερά μου και θα φάμε στο μαγαζί που κάναμε την γαμήλια δεξίωσή μας πριν τρία χρόνια. Ο άντρας μου έχει την Κυριακή τα γενέθλιά του και συνεννοήθηκα κρυφά με την πεθερά μου για έκπληξη. Της είπα να αγοράσει μια τούρτα. Εγώ δεν μπόρεσα γιατί θα την έβλεπε. Έχω και ξυλάκια βεγγαλικά και πριν πάω σήμερα στο σχολείο αγόρασα κεράκι και μπαλόνια. Ελπίζω να βρω την ευκαιρία να τα ετοιμάσω χωρίς να με πάρει είδηση.... Wish me good luck girls!!!

Τελικά πέτυχε η έκπληξή μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο θα ψήσω λαβράκια στο φούρνο και θα φτιάξω ρύζι Basmati που αρέσει πολύ στον άντρα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2018 at 8:19 ΜΜ, ο/η paradisebird είπε:

Τελικά πέτυχε η έκπληξή μου...

Μπραβο!Δεν μας εγραψες πως πηγε;;;Γενικα σε χασαμε.Εφτιαξες τον τυχερο Νοεμβρη και δεν ερχεσαι κι απο εκει που και που.Καποιο νεο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!!Ωραίες οι αγκινάρες!!Εγώ γιουβαρλάκια σήμερα γτ είμαι κ αρρωστη!!!

Περαστικά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@paradisebird Να τον χαίρεσαι τον αντρούλη σου και να σε χαίρεται και εκείνος!! Σας ευχόμαι να πραγματοποιήσετε όλα τα όνειρα σας μαζι!

@KONSTANTIA Φυσικά και μπορείς να τους αφήσεις στην κατσαρόλα. Το έχω κάνει και έχουν βγεί νόστιμοι. Μπορείς επίσης στον φούρνο να τους βάλεις για λίγη ώρα με λίγη τριμμένη φέτα απο πάνω ίσα ίσα να λιώσει το τυρί.

Εγώ σήμερα εχω ρεβίθια και μπρόκολο για σαλάτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μπραβο!Δεν μας εγραψες πως πηγε;;;Γενικα σε χασαμε.Εφτιαξες τον τυχερο Νοεμβρη και δεν ερχεσαι κι απο εκει που και που.Καποιο νεο;;

Κανένα απολύτως νέο κορίτσι μου. Δεν έφτιαξα τον τυχερό Νοέμβρη για μένα αλλά για εσάς. Δεν το λέω με κάποια πικρία και δεν θέλω ούτε να με παρεξηγήσετε ούτε να στενοχωρηθείτε. Ειλικρινά το λέω.

Τώρα όσο για την έκπληξη πήγαμε στην πεθερά μου για να φάμε έξω και να την κεράσουμε λόγω των γενεθλίων του άντρα μου. Της ζήτησα να αγοράσει μια τούρτα γιατί αν αγόραζα εγώ θα την έβλεπε το αντράκι μου και δεν θα μπορούσα να του κάνω την έκπληξη που τόσο ήθελα. Μία μέρα πριν είχα αγοράσει πριν πάω στο σχολείο μπαλόνια και κεράκι, βεγγαλικά είχα στο σπίτι. Την μέρα λοιπόν που πηγαίναμε στην πεθερά μου ήταν να πάμε πρώτα από το φαρμακείο που είναι κοντά στο σπίτι της για να βάλει ο άντρας μου το αντιγριπικό εμβόλιο. Ήθελε να πάω μαζί του και μετά να πάμε στο σπίτι. Πως θα ετοίμαζα όμως την τούρτα; Έτσι προφασίστηκα πως θέλω να πάω τουαλέτα και δεν κρατιέμαι και του είπα να πάει μόνος του και εγώ να πάω στο σπίτι. Στην αρχή δεν ήθελε, μετά το ξανασκέφτηκε και δέχτηκε. Έτσι χωριστήκαμε και εγώ πήγα τρέχοντας στην πεθερά μου να ετοιμάσω την τούρτα και να φουσκώσω τα μπαλόνια. Σε χρόνο ντε ντε τα έκανα όλα. Όταν έφτασε και ο άντρας μου η πεθερά μου τον καθυστέρησε στην πόρτα για να ανάψω το κερί και τα βεγγαλικά. Και η έκπληξη πέτυχεεεεεε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@paradisebird Να τον χαίρεσαι τον αντρούλη σου και να σε χαίρεται και εκείνος!! Σας ευχόμαι να πραγματοποιήσετε όλα τα όνειρα σας μαζι!

@KONSTANTIA Φυσικά και μπορείς να τους αφήσεις στην κατσαρόλα. Το έχω κάνει και έχουν βγεί νόστιμοι. Μπορείς επίσης στον φούρνο να τους βάλεις για λίγη ώρα με λίγη τριμμένη φέτα απο πάνω ίσα ίσα να λιώσει το τυρί.

Εγώ σήμερα εχω ρεβίθια και μπρόκολο για σαλάτα.

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!!Ωραίες οι αγκινάρες!!Εγώ γιουβαρλάκια σήμερα γτ είμαι κ αρρωστη!!!

Περαστικούλια κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες! Σήμερα κοτόπουλο κοκκινιστό και πύζι μπασμάτι! Για σαλάτα μαρούλι ή παντζάρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα κοπέλες! Σήμερα κοτόπουλο κοκκινιστό και πύζι μπασμάτι! Για σαλάτα μαρούλι ή παντζάρια!

Μιαμ μιαμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...