Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@stasa199 Ωπα κι εμας το ιδιο κανει με τα αυτιά. Αλλά δε φαινεται να ποναει. Ειναι ηρεμος οταν το κανει. Παει συχνα το χερι στα αυτια τις τελευταιες μερες. 

Μεγαλωνουν κιολας κι εχουν σκασει τα αυτιά του στις ενωσεις. Βάζουμε συνεχεια ενυδατικη. Μπορει να φταιει αυτο δεν ξερω. 

Δεν ξερω, νομιζω θα το καταλαβαιναμε αν πονουσαν. Δε θα τα αγγιζαν με γκρινια; θα εδειχναν οτι δυσανασχετουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@vayaki και εμένα ήρεμη είναι...μάλλον ανακάλυψαν ότι κάτι πιάνουν εκεί και ασχολούνται!χαχαχαχα

Συν ότι δεν έχει ησυχία ποτε!λες κ έχει σκουλήκια ο πωπος της!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 χαχα αστα! Τον ακαθιστο!  Ολη η περιεργεια του κοσμου! Σε αυτη τη φαση θελουν να τα δουν ολα, να τα πιασουν ολα, να πανε παντού. Μια τρελα... κι οταν περπατησουν...χαμός! 

Εσύ καλα θυμαμαι οτι δεν εχεις fb ε; επειδη μειναμε 3 κι ο κουκος στην ομαδα ξερω γω να μεταφερομασταν στο fb να ανταλλαζαμε καμια κουβεντα για τα μικρα ζιζάνια χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

@stasa199 χαχα αστα! Τον ακαθιστο!  Ολη η περιεργεια του κοσμου! Σε αυτη τη φαση θελουν να τα δουν ολα, να τα πιασουν ολα, να πανε παντού. Μια τρελα... κι οταν περπατησουν...χαμός! 

Εσύ καλα θυμαμαι οτι δεν εχεις fb ε; επειδη μειναμε 3 κι ο κουκος στην ομαδα ξερω γω να μεταφερομασταν στο fb να ανταλλαζαμε καμια κουβεντα για τα μικρα ζιζάνια χαχα

Χαχαχαχα πραγματικά!Δεν έχω αλλά εχω messenger!ωραία θα ήταν να μιλάμε!από εκεί μπορούμε να στελνουμε και καμία φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@Narcissa ναι πήρε μισό κιλό σε 2 βδομάδες!!μας εντυπωσίασε!αχ πόσο φοβάμαι που πέφτει δε φαντάζεσαι!ευτυχώς σταματάει να κλαίει γρήγορα!πριν λίγες μέρες κάναμε κ το πρώτο μας καρουμπαλακι!!!Ενώ πέφτει κ χτυπάει (στο χαλί βέβαια)Δεν έχει κάνει σημαδί κ μια φορά πήγε να πέσει κ την έπιασε ο πατέρας της στο πλακάκι πρόλαβε χτύπησε λιγάκι κ είχε ένα μικρό καρουμπαλο!Καλά παιδαρος ο μικρός σου!!!!,πως ήταν η φωτογράφιση;;έχω ζαλίζει τον άντρα μου να στείλω φωτογράφια της δε με αφήνει!οσο για το μαμα εμένα ακόμα όταν κλαίει το λέει μόνο!χαχαχα

@vayaki επειδή ήσουν αδύνατη πιστεύω θα επανέλθεις γρήγορα!μην ανησυχείς...Ίσως φταίει κ η κλεισουρα που δεν χάναμε τίποτα τόσο καιρό!Εγώ ξεχνάω να πίνω κ νερό...πήρα μπουκαλάκια κ κάθε βράδυ βάζω 3 στον πάγκο για την επόμενη μέρα!μπορεί ο μικρούλης σου να το είπε επειδή σε ήθελε !!πολύ σύντομα θα λένε τόσα που δε θα το πιστεύουμε!Καλά πάτε με τη βάφτιση ωραία!

Να σας ρωτήσω κάτι τώρα τελευταία βάζει πολύ τα δαχτυλάκια της στα αυτιά της....πως θα καταλάβω αν έχει κάτι;;πχ ωτίτιδα;

Καλησπερα ❤Κ εμενα το κάνει αυτό με τα αυτιά μάλλον αντανακλά ο πόνος που έχουν από τα  δόντια!!!  Για να καταλάβεις εάν έχει ωτίτιδα πιέζεις το αυτί της στην τρύπα αν κλάψει τότε πάει να πει ότι έχει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki @stasa199 σας έστειλα μήνυμα! Καλά η φωτογράφιση ήταν σούπερ, ήταν πολύ συνεργάσιμος ο μπεμπουλίνος κι όλο πόζα και κακό! Όση φωτογένεια μου λείπει εμένα, την πήρε αυτός ο σκατούλης χαχαχ! Τα αυτιά του κι εμένα τα πείραζε μια περίοδο και σκέφτηκα ότι μπορεί να του μπαίνει νεράκι στο μπάνιο. Άρχισα να προσέχω περισσότερο και να τα σκουπίζω καλά και σταμάτησε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa  kai εγώ προσπαθώ να τα προσέχω αλλά τώρα τελευταία όλο κόλπα μου κάνει και μπαίνει λίγο νεράκι!αυτά που κάνουν baby swimming  σκέφτομαι πόσο μπορεί να τα ενοχλούν τα αυτάκια τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα !! @Sofi90 όχι δεν έχω καμία ενόχληση.δεν είχα από την αρχή .γιατί εσύ τι έχεις ?

Τι κάνουμε τώρα με τον ιό? Έχετε κλειστεί σπίτια σας?πηγαίνετε στους παππούδες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2020 at 11:34 ΠΜ, ο/η Katya81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα !! @Sofi90 όχι δεν έχω καμία ενόχληση.δεν είχα από την αρχή .γιατί εσύ τι έχεις ?

Τι κάνουμε τώρα με τον ιό? Έχετε κλειστεί σπίτια σας?πηγαίνετε στους παππούδες? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2020 at 9:56 ΜΜ, ο/η Sofi90 είπε:

Εχω μια περιεργη ευαισθησία  οταν αγγίζω το σημείο η ακουμπαει εκει το λαστιχο απο την πιτζάμα η το τζιν.Ηθελα να πάω στον γυναικολόγο αλλα με αυτα που γίνονται το σκέφτομαι.

Εμεις τους βαλαμε σε καραντίνα τους παππούδες γιατι ειναι μεγαλοι άνθρωποι αλλα μια βολτιτσα με την μικρή το πρωι την βγαίνουμε.Σε ανοιχτο χωρο δεν υπάρχει πρόβλημα.

@Sofi90 μήπως το νιώθεις μουδιασμενο ? Αν το νιώθεις έτσι λογικό είναι νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

εμεις δουλευουμε και οι 2 απτο σπιτι τωρα!ειπαμε να μην βγαινουμε καθολου εξω τωρα με τον ιο..μπορει να ειναι και στον αερα ο ιος απο καποιον που περασε νωριτερα,οπως μου ειπε ξαδερφος μου λοιμωξιολογος, ο συγκεκριμενος ιος ζει αρκετες ωρες..κανουμε λιγο υπομονη και αν ολα πανε καλα θα επανελθουμε παλι στους ρυθμους μας!! @Sofi90 αν ειναι μουδιασμα ειναι φυσιολογικο,προσωπικα καποια ενοχληση δεν εχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!

εμεις δουλευουμε και οι 2 απτο σπιτι τωρα!ειπαμε να μην βγαινουμε καθολου εξω τωρα με τον ιο..μπορει να ειναι και στον αερα ο ιος απο καποιον που περασε νωριτερα,οπως μου ειπε ξαδερφος μου λοιμωξιολογος, ο συγκεκριμενος ιος ζει αρκετες ωρες..κανουμε λιγο υπομονη και αν ολα πανε καλα θα επανελθουμε παλι στους ρυθμους μας!! @Sofi90 αν ειναι μουδιασμα ειναι φυσιολογικο,προσωπικα καποια ενοχληση δεν εχω..

@Valfrag την καλύτερη δουλειά κάνετε και δουλεύετε από το σπίτι ! (Άντε να σε δει λίγο και το σπίτι σου 🤪)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Katya81 είπε:

Κοριτσιααα τι άλλα νέα ??? Έχω βαρεθεί ολίγον ....

Πείτε τι κάνουν τα μικρουλια σας? 

Σε νοιώθω!!Χαχαχαχα το έχω ρίξει και στο φαΐ λιγάκι με την κλεισουρα!Η μικρή δεν έχει ησυχία γερή να είναι!κοντεύουμε να περπατήσουμε!Επίσης μας ταλαιπωρούν 2 δοντάκια που είναι έτοιμα να βγουν.....Δεν τρώει σχεδόν τίποτα 3 μέρες η καημένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Σε νοιώθω!!Χαχαχαχα το έχω ρίξει και στο φαΐ λιγάκι με την κλεισουρα!Η μικρή δεν έχει ησυχία γερή να είναι!κοντεύουμε να περπατήσουμε!Επίσης μας ταλαιπωρούν 2 δοντάκια που είναι έτοιμα να βγουν.....Δεν τρώει σχεδόν τίποτα 3 μέρες η καημένη..

@stasa199 xaxa κι εμείς το έχουμε ρίξει στο φαι ,να φανταστείς έκανα πρώτη φορά κέικ 🤪. Εμάς πάλι τρώει τα πάντα ο κόσμος να χαλάσει .ακόμα και πυρετό να έχει !! Θα περάσει και αυτό κάντε υπομονή .γάλα δεν πίνει?

Καλέ μια ερώτηση γιατί ο μικρός μου δεν θέλει φιλάκια και αγκαλίτσες ? Από την αρχή δεν του αρέσουν .δεν μου κάθεται χαχαχα.λετε αργότερα να θελήσει ? 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katya81 μόνο το γάλα δέχεται πιο καλά αλλά κ πάλι δε νομίζω να πίνει τόσο πολύ...θηλάζουμε ακόμα..μμμμ βαρύς ο γιος σου!!!😂😂😂Εμένα πάλι τρελαίνεται για αγκαλίτσες κ φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@Katya81 μόνο το γάλα δέχεται πιο καλά αλλά κ πάλι δε νομίζω να πίνει τόσο πολύ...θηλάζουμε ακόμα..μμμμ βαρύς ο γιος σου!!!😂😂😂Εμένα πάλι τρελαίνεται για αγκαλίτσες κ φιλάκια!

@stasa199 αχ μη μου λες τέτοια .....με παιδεύει αλλά.που θα πάει θα μάθει να τα δέχεται 🤣🤣

Που είναι οι άλλες?

Θα τις ταγκαρω όλες μου φαίνεται ....😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katya81 είπε:

@stasa199 αχ μη μου λες τέτοια .....με παιδεύει αλλά.που θα πάει θα μάθει να τα δέχεται 🤣🤣

Που είναι οι άλλες?

Θα τις ταγκαρω όλες μου φαίνεται ....😁😁😁

Εδώ και καιρό δεν πολύ τραβάει το θεματάκι μας δυστυχώς....εχει αρχίσει το τρέξιμο!😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις εχουμε μεινει ακομα με δυο δοντια αν κ νομιζω κατι παει να γινει γτ τωρα αυτες τις μερες εχει φαγουρα πολυ..αιντε να δουμε😂😂εμενα η μονη ωρα που καθεται ησυχος χωρις ταρζανιες ειναι οταν του ξινω τη πλατη..πολυ χαδιαρης...χαχαχα..κ εμεις επισης τρωμε ολο μας το φαγητο κ μενα μπορει να φαει δηλαδη 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εμεις εχουμε μεινει ακομα με δυο δοντια αν κ νομιζω κατι παει να γινει γτ τωρα αυτες τις μερες εχει φαγουρα πολυ..αιντε να δουμε😂😂εμενα η μονη ωρα που καθεται ησυχος χωρις ταρζανιες ειναι οταν του ξινω τη πλατη..πολυ χαδιαρης...χαχαχα..κ εμεις επισης τρωμε ολο μας το φαγητο κ μενα μπορει να φαει δηλαδη 😂😂😂

@stasa199 @Valfrag ααα εμείς πέρα από τα δύο κάτω βγάλαμε μαζί και 3 πάνω .και λιιιγο και το τέταρτο.τσ δύο μπροστινά το ένα δίπλα αριστερά και έρχεται και το δεξί .πλέον δαγκώνει πάνω κάτω .

Τώρα στις 26/3 είχαμε το δεύτερο εμβόλιο μηνιγγίτιδας λογικά δε θα πάμε ε? 

Συγνωμη τώρα σκάω από τη ζήλια μου όταν πάω να τον φιλήσω βάζει το χέρι μπροστά και με διωχνει .τον φιλάω με το ζόρι 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Katya81 είπε:

@stasa199 @Valfrag ααα εμείς πέρα από τα δύο κάτω βγάλαμε μαζί και 3 πάνω .και λιιιγο και το τέταρτο.τσ δύο μπροστινά το ένα δίπλα αριστερά και έρχεται και το δεξί .πλέον δαγκώνει πάνω κάτω .

Τώρα στις 26/3 είχαμε το δεύτερο εμβόλιο μηνιγγίτιδας λογικά δε θα πάμε ε? 

Συγνωμη τώρα σκάω από τη ζήλια μου όταν πάω να τον φιλήσω βάζει το χέρι μπροστά και με διωχνει .τον φιλάω με το ζόρι 🤣🤣

Εγω δε θα πηγαινα σε καμια περιπτωση να του κανω τωρα εμβολιο..εμεις το επομενο ειναι τον απριλιο..αν ειναι ακομα ετσι τα πραγματα θα το καθυστερησω λιγακι κ κατα το μαιο θα τον παω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag μπράβο που τρώει καλά!!!Όσο για τα χάδια αν είναι έτσι από τώρα καηκες!Χαχαχα !!

@Katya81 ο ξάδερφος μου ήταν έτσι από μωρό μέχρι κ τώρα που είναι 7 χρόνων δεν αφηνε ο κανέναν να τον φιλάει μόνο τη μαμά μου αλλά κ αυτή με μέτρο!!

Το εμβόλιο δε νομίζω να το κάνετε...μιλά βέβαια κ με τον παιδίατρο σου αλλά πιστεύω θα σου πει να περιμένετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...
στις πριν 19 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Τι κανετε βρε κοριτσια?Πως ειναι τα μικρα σας?Σκεφτεται καμία για δεύτερο η τρίτο?

Kαλημερα κοριτσι.Ειχα καιρο να μπω στο φορουμ κ μου ηρθε μειλ χθες κ ειπα να μπω σημερα.Εγω εχω δυο μικρα κ δεν θελω να κανω αλλο παιδακι.Πρωτον γιατι δουλευει μονο ο αντρας μου κ στριμωχνωμαστε οικονομικα.Περιμενω να ξεκινησει κ ο μικρος σχολειο κ να αρχισω να ψαχνω κατι.Επισης δεν εχω κ καμια βοηθεια οποτε ειναι κ αυτος ενας πολυ σημαντικος λογος.Ειδικα για το θεμα δουλειας χωρις βοηθεια γι αυτο περιμενω να ξεκινησει ο μικρος προνηπιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...