Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Sofi90 στενοχωριέμαι πάρα πολύ! Αλλά είναι φυσιολογικό και θα περάσει. Ούτε που θα τους θυμούνται αυτούς τους πόνους, ε;;; Θα πάμε αύριο να ηρεμήσουμε κι εμείς να ξέρουμε ότι δεν έχει κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,χθες στα καλοκαιρινά  bebe τα κορίτσια λέγανε για το μάρσιπο εμένα ο δικός μου δεν κάθεται,θα με βόλευε όμως γιατί όταν θέλω να πεταχτώ κάπου για λίγο βαριέμαι να βγάζω το καρότσι,αν έχετε τη μάρκας είναι Μήπως δεν του κάνει αυτός που έχω(αστεράκι slings mei tai)είδα πως έχει και κάτι άλλους για μωράκια πάνω από 3,5 μηνών.η konstantia μου είπε ότι έχει ένα της cangaroo αξίζει να αγορασω άλλο η δεν θα κάθεται παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@vivika10 Εγω εχω το babybjorn mini και της αρεσει της δικιας μου.Κοιταει γυρω γυρω και κοιμαται κιολας εκει.Εχει και υφασμα που δεν ιδρωνει το μωρο.Μονο με αυτο βγαινουμε πλεον γιατι το καροτσι δεν το θελει.

Εγώ ήμουν  μεταξύ του mei tai και του babybjorn one,τελικά πήρα το mei tai Γιατί το είχα και μια φίλη και ήταν πολύ ευχαριστημένη,το άλλο δεν το είχε κάποιος να μου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 αυτό που έχεις ήταν ο πρώτος μας μάρσιπος και δεν της άρεσε καθόλου!!! Έκλαιγε όλη την ώρα εκεί μέσα. Πήραμε της inglesina έναν και είναι αριστούργημα!!!! Πάμε παντού έτσι και το πιο βασικό είναι ότι είμαι κι εγώ πολύ καλά όσον αφορά την πλάτη μου με αυτόν. Είναι σταθερός και έχει δυνατότητα να γυρίσει το μωρό μπροστά όταν θα κρατάει καλά καλά το κεφάλι του. Εμάς όλο χαζεύει γύρω ή κοιμάται. Ήταν ακριβος όμως €74 αν θυμάμαι καλά αλλά τα αξίζει τα λεφτά του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@vivika10 αυτό που έχεις ήταν ο πρώτος μας μάρσιπος και δεν της άρεσε καθόλου!!! Έκλαιγε όλη την ώρα εκεί μέσα. Πήραμε της inglesina έναν και είναι αριστούργημα!!!! Πάμε παντού έτσι και το πιο βασικό είναι ότι είμαι κι εγώ πολύ καλά όσον αφορά την πλάτη μου με αυτόν. Είναι σταθερός και έχει δυνατότητα να γυρίσει το μωρό μπροστά όταν θα κρατάει καλά καλά το κεφάλι του. Εμάς όλο χαζεύει γύρω ή κοιμάται. Ήταν ακριβος όμως €74 αν θυμάμαι καλά αλλά τα αξίζει τα λεφτά του. 

Και εγώ αυτός που έχω 75 ευρώ νομίζω τον είχα αγοράσει,θα παραγγειλω καρότσι αύριο και θα παραγγείλω και μάρσιπο μάλλον τον babybjorn one ίσως μας βολέψει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια βλεπω οτι οι δικοι σας οι γιατροι σε αλλες κοπελες εδωσαν αλοιφη για δοντια, σε αλλες επιβεβαιωσαν οτι τα δεκατα και η γκρινια υπαρχουν εξαιτιας των δοντιων. Μονο ο δικος μας ο γιατρος λεει οτι ειναι νωρις ακομη για δοντια και αποκλειει να τον ενοχλουν. Μετα τον 5ο λεει θα αρχισουν αυτα. Χμμμ... με εχει προβηματισει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki συνήθως τα μωράκια βγάζουν δόντια μετά τον 6ο μήνα χωρίς αυτό να είναι απόλυτο. Ξέρω μωράκι π έβγαλε δοντάκι στον 4ο μήνα κ μωράκι π έβγαλε κοντά στο χρόνο. Η προεργασία όμως γίνεται μερικούς μήνες πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki όπως σου τα λέει η @Diwni

 Εγώ ρώτησα το γιατρό σήμερα αν είναι νωρίς για δοντάκια και μου είπε πως πολλά μωράκια έχουν ενοχλήσεις από τον 3ο μήνα γιατί θέλει προεργασία όλο αυτό. Μπορεί να μας πάρει καιρό να βγούν μπορεί και όχι. Έχει να κάνει με το κάθε μωράκι. 

Εμένα οι μάνα μου ούτε που θυμάται πάντως ποτέ βγάλαμε εμείς. Εγώ λέω να τα γράφω για να μη με βρίζει η κόρη μου όταν φτάσει να κάνει τα δικά της αν δε θυμάμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni  @Angelmammy  κι εγω ειχα διαβασει οτι σε καποια μωρα ξεκιναει νωρις η προετοιμασια και η ενοχληση γι αυτο με προβληματιζει πολυ ο γιατρος οταν το αποκλειει. Ας το προσπερασω... εχει χαρη που μας εχουν πει οτι καταλαβαινει τις ασθενειες απ την πορτα με το που μπεις που λεει ο λογος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

@Diwni  @Angelmammy  κι εγω ειχα διαβασει οτι σε καποια μωρα ξεκιναει νωρις η προετοιμασια και η ενοχληση γι αυτο με προβληματιζει πολυ ο γιατρος οταν το αποκλειει. Ας το προσπερασω... εχει χαρη που μας εχουν πει οτι καταλαβαινει τις ασθενειες απ την πορτα με το που μπεις που λεει ο λογος

Κι εμένα την κοίταξε την περασμένη εβδομάδα στο ραντεβού και είπε ότι δεν βγάζει τίποτα. Κορίτσια μου ρίχνει κάτι κλάματα άλλο πράμα. Προχθές το βράδυ μέχρι τις 3.30 δεν κοιμόταν και της έδωσα 3ml ντεπον να ηρεμήσει για να κοιμηθεί. Ούρλιαζε όμως! Και τώρα το απόγευμα απ τις 7 πάρα μέχρι τις 8 προσπαθούσα να την ταΐσω και ούρλιαζε, πονοκέφαλος Μ έπιασε μιλάμε. Ευτυχώς έφαγε και την έβαλα για ύπνο να ηρεμήσει. Τι δύσκολα που είναι ρε παιδιά, ένα ουρλιαχτό όλη μέρα μες το αυτί. Τίποτα δεν προλαβαίνεις να κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Κι εμένα την κοίταξε την περασμένη εβδομάδα στο ραντεβού και είπε ότι δεν βγάζει τίποτα. Κορίτσια μου ρίχνει κάτι κλάματα άλλο πράμα. Προχθές το βράδυ μέχρι τις 3.30 δεν κοιμόταν και της έδωσα 3ml ντεπον να ηρεμήσει για να κοιμηθεί. Ούρλιαζε όμως! Και τώρα το απόγευμα απ τις 7 πάρα μέχρι τις 8 προσπαθούσα να την ταΐσω και ούρλιαζε, πονοκέφαλος Μ έπιασε μιλάμε. Ευτυχώς έφαγε και την έβαλα για ύπνο να ηρεμήσει. Τι δύσκολα που είναι ρε παιδιά, ένα ουρλιαχτό όλη μέρα μες το αυτί. Τίποτα δεν προλαβαίνεις να κάνεις. 

Με το ντεπον ηρεμησε; τι την πονουσε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Με το ντεπον ηρεμησε; τι την πονουσε;

Κοίτα τουλάχιστον κοιμήθηκε, τώρα κατά πόσο πονούσε ή όχι δεν ξέρω. Μόλις σας έγραψα πριν ξύπνησε πάλι και άρχισε το κλάμα. Δεν υπάρχει αυτή η γκρίνια. Ίσως είναι και κολικοι ακόμα τι να πω δεν ξέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 εγώ εχω έναν wrap που για την αρχή με βόλευε αλλά τον σταμάτησα γιατί ιδρώνω πάρα πολύ....έχω καιρό να τον δοκιμάσω για να δω αν θα κάθετε καλά η μπέμπα...70 ευρώ είχε από τα prenatal..για μετά έχω έναν chicco (μου τον εδωσαν)που πήγα να τον δοκιμάσω αλλά είναι για μεγάλο μωράκι...το κεφάλι της δε φτάνει να βγει στη θεση που πρεπει και έσκυβε η κουτσομπόλα μου για να δει οπότε τον άφησα!

@vayaki για τα δοντάκια μια από τα ίδια και ο δικός μου γιατρός!τον ρωτησα τέλος Ιουλίου που είχαμε πάει επειδή εγώ και τα αδέρφια μου βγάλαμε 3 μηνών δοντάκια και μου απάντησε Οπως ο δικός σου και μου είπε μάλιστα πως εμείς είμασταν η εξαίρεση!Πάμε λοιπόν πριν 10 μέρες και βλέπει τη μικρή και μας λέει έρχονται τα δοντάκια της θα βγάλει πολύ γρήγορα!Δεν του είπα τίποτα αλλά το λέγαμε με τον άντρα μου!κρέμα δε μας έδωσε και λέω δε θα χρειάζεται ακόμα...Μόλις είδα να έχει γκρίνια πήρα τηλ και μου είπε να πάρω αλλά από ότι φαίνεται πεταμένα λεφτά είναι....νομίζω πως δεν κάνει τίποτα, απλά την τρώει και γλυφεται και έτσι ξεχνιέται για λίγο!Μετά ξανά αρχίζει η γκρίνια και το κλάμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 @stasa199 αχ σημερα και ο μπεμπης μας γκρινιαρουλης! Ηρεμουσε μονο με αγκαλια και περπατημα ταυτοχρονο. Η καθιστη αγκαλια δεν του εφτανε. Αχ παναγιτσα μου τι τραβαμε. Βλεπετε τα περισσοτερα μωρακια εχουν τα θεματα τους αυτο το διαστημα. Αλματα, προετοιμασια δοντιων ισως... ενας χαμος. Οπλιστειτε με υπομονη να το περασουμε κι αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki νομίζω ότι από τη στιγμή που γεννήθηκαν όλο υπομονή πρέπει να  κάνουμε!Στην αρχή κολικοί τώρα τα δόντια μετα θα έρθει κάτι άλλο....γερά να είναι και θα μάθουμε πιστεύω να είμαστε καλές μανούλες όλες!

Κορίτσια πως τα ντύνετε στον ύπνο τα μικρά σας??Εγώ είναι δεύτερο βράδυ της βάζω μακρύ ζιπουνακι,κολάν-παντελονακι και καλτσακια γιατι την ειδα να ανατριχιάζει καποιες φορες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@vayaki νομίζω ότι από τη στιγμή που γεννήθηκαν όλο υπομονή πρέπει να  κάνουμε!Στην αρχή κολικοί τώρα τα δόντια μετα θα έρθει κάτι άλλο....γερά να είναι και θα μάθουμε πιστεύω να είμαστε καλές μανούλες όλες!

Κορίτσια πως τα ντύνετε στον ύπνο τα μικρά σας??Εγώ είναι δεύτερο βράδυ της βάζω μακρύ ζιπουνακι,κολάν-παντελονακι και καλτσακια γιατι την ειδα να ανατριχιάζει καποιες φορες...

Εμένα στο κάτω ουλο στο κέντρο φαίνεται η μυτούλα από το δοντάκι από τη μέρα που έκλεισε τον τρίτο,τώρα είναι 3,5 και έχει σαλια και γκρίνια από τα δόντια και να φανταστείτε ο γιατρός τον μετράει ένα μήνα πίσω γιατί γεννήθηκε 36+6.εμείς εδώ και  τρεις ημέρες φοράμε φορμακι μακρύμανικο το βράδυ γιατί τα χεράκια και τα ποδαράκια κρυώνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@vayaki νομίζω ότι από τη στιγμή που γεννήθηκαν όλο υπομονή πρέπει να  κάνουμε!Στην αρχή κολικοί τώρα τα δόντια μετα θα έρθει κάτι άλλο....γερά να είναι και θα μάθουμε πιστεύω να είμαστε καλές μανούλες όλες!

Κορίτσια πως τα ντύνετε στον ύπνο τα μικρά σας??Εγώ είναι δεύτερο βράδυ της βάζω μακρύ ζιπουνακι,κολάν-παντελονακι και καλτσακια γιατι την ειδα να ανατριχιάζει καποιες φορες...

Ρε παιδι μου λιγο να αρχισουν να μιλανε να εκφραζουν τι θελουν και τι δε θελουν. Να λενε ποτε πεινανε, αν πονανε. Απλα πραγματα χαχαχα. Δεν το χω με την αποκρυπτογραφηση κλαματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ρε παιδι μου λιγο να αρχισουν να μιλανε να εκφραζουν τι θελουν και τι δε θελουν. Να λενε ποτε πεινανε, αν πονανε. Απλα πραγματα χαχαχα. Δεν το χω με την αποκρυπτογραφηση κλαματος.

Χαχαχα εγώ τώρα έχω αρχίσει και καμία φορά καταλαβαίνω!άσε πήγαμε σήμερα μια βόλτα και ήταν ένα παιδάκι κοντά 4 χρόνων επάνω στο ποδήλατο του με βοηθητικές και δίπλα η μαμά του να τον κρατάει!ξαφνικά σταματάει το ποδήλατο και λέει ρε μαμά και βάζει τα κλάματα!λέω στον άντρα μου μα τι έπαθε???και αυτός γελούσε!ή καημένη η μαμά του τον κοίταζε!λέω δεν τα πιάνουμε πουθενά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki Καλά εμείς απ την αρχή αγκαλιά και βόλτα. Ποτέ δεν της έφτανε η αγκαλιά και καθιστή. 

Υπομονή να μας δίνει ο Θεός να αντέχουμε την γκρίνια τους. Η παιδίατρος της φίλης μου είπε απ τον άλλο μήνα ξεκινάν φρούτα και λαχανικά και απ τον μεθεπόμενο κρέας!! Κορίτσια μεγαλώνουμε!! Σαν χθες θυμάμαι που βρήκα τυχαία την σελίδα και ξεκίνησα να παρακολουθώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irened91 είπε:

Πάρτε και μια φωτογραφία μας να μας δείτε τι όμορφες που είμαστε!! ??

20190912_215352.jpg

Χαχαχα με τα παμπερς το εφτιαξε...καλοοο!!! Κι εγω προσπαθω καθε μηνα να εχω μια τετοια φωτο. Μονο τον 2ο μηνα τον εχασα λογω ψυχολογικων θεματων. Πωπω οντως μεγαλωνουν. Σαν χτες λεγαμε τα παραπονα της εγκυμοσυνης και σε λιγο καιρο τα μωρα μας θα τρωνε φαγητα και θα εχουν δοντακια και θα βαφτιζονται ενα ενα και και και..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...