Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 Καλα κ εμενα γρατζουνιεται αλλα οχι οπως τις αρχές που ειχε καθε μερα κ αλλη..Μπορει μεγαλώνοντας και οσο μαθαινουν τα χερια τους να το σταματησουν μονες τους.

εμένα γρατζουνιεται τωρα περισσότερο από κάθε άλλη φορά!μακαρι να σταματησει!οπως και το οτι μια βδοαμδα τωρα ενω τη μερα την αφηνω και κοιμάται το βράδυ μόλις καταλάβει ότι την αφήνω ξυπνάει!αν είναι αλμα να δω ποτέ θα περάσει γιατί μας έχει κάνει κατάληψη στο κρεβάτι!????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε κορίτσια τα μωρά σας μέσα στην ημέρα πόσες ώρες κοιμούνται;Ο δικός μου νομίζω κοιμάται πολύ κ με ανησυχεί αυτό το πρόγραμμα του είναι βράδυ 10η 11 κοιμάται κ ξυπνάει 9:30 με 10 μετά 11-1,3-5:30,7-8:30 και μετά ξανά 10 η 11 ανάλογα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ίδια φάση κι εμείς, τα χέρια όλο στο στόμα, σάλια, δυσαρέσκεια στο τάισμα.. μάλλον άλμα θα είναι. Κ πλέον όλη μέρα θέλει αγκαλιά, βλέπει τηλεόραση! Κι επειδή δε θέλω να συνηθίσει τον αλλάζω δωμάτιο κ δώσε τραγουδάκια παιχνιδάκια κλπ. Μόλις σταματήσω γκρίνια. Θέλει απικο κάποιον να ασχολείται! Έχω πεθάνει στην κούραση! Αφού τώρα γκρινιαξε τόσο πολύ στον σύζυγο που έπεισε την πεθερά  μου να έρθει. Χρειάζομαι βοήθεια δεν μπορώ σαν τον Βέγγο όλη μέρα! Βέβαια έχουμε κρατήσει το καλό νυχτερινό ωράριο στον ύπνο.. 9 με 7 κορίτσια σερί! Μέχρι πρότινος σηκωνομουν ενδιάμεσα να αντλήσω γιατί πρηζομουν αλλά τελευταία ρυθμίστηκε επιτέλους το στήθος. Όμως μέχρι να φτάσει η ώρα του ύπνου... Αααχχχ κ βαχ! Φωνουλες κ τσιριδες κάνουμε κι εμείς! Τι γέλιο! Τα νύχια Στάσα συμφωνώ, τα κόβω με στρογγυλεμένο ψαλίδα κι ανά δύο τρεις μέρες κ τα λιμαρω με κοινή λίμα γιατί δε βρήκα βρεφική στο φαρμακείο κ πάλι γραντζουνισε παντού. Κάπου είχα δει στο ίντερνετ βρεφικές λίμες 20 ευρώ κ δεν το ψαξα παραπάνω. Βιβικα το κάνει τώρα τελευταία αυτό με τον ύπνο ή ήταν έτσι; Είναι ανάλογα στο μωρό, κάποια κοιμούνται πολύ κ κατά τη διάρκεια της ημέρας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ίδια φάση κι εμείς, τα χέρια όλο στο στόμα, σάλια, δυσαρέσκεια στο τάισμα.. μάλλον άλμα θα είναι. Κ πλέον όλη μέρα θέλει αγκαλιά, βλέπει τηλεόραση! Κι επειδή δε θέλω να συνηθίσει τον αλλάζω δωμάτιο κ δώσε τραγουδάκια παιχνιδάκια κλπ. Μόλις σταματήσω γκρίνια. Θέλει απικο κάποιον να ασχολείται! Έχω πεθάνει στην κούραση! Αφού τώρα γκρινιαξε τόσο πολύ στον σύζυγο που έπεισε την πεθερά  μου να έρθει. Χρειάζομαι βοήθεια δεν μπορώ σαν τον Βέγγο όλη μέρα! Βέβαια έχουμε κρατήσει το καλό νυχτερινό ωράριο στον ύπνο.. 9 με 7 κορίτσια σερί! Μέχρι πρότινος σηκωνομουν ενδιάμεσα να αντλήσω γιατί πρηζομουν αλλά τελευταία ρυθμίστηκε επιτέλους το στήθος. Όμως μέχρι να φτάσει η ώρα του ύπνου... Αααχχχ κ βαχ! Φωνουλες κ τσιριδες κάνουμε κι εμείς! Τι γέλιο! Τα νύχια Στάσα συμφωνώ, τα κόβω με στρογγυλεμένο ψαλίδα κι ανά δύο τρεις μέρες κ τα λιμαρω με κοινή λίμα γιατί δε βρήκα βρεφική στο φαρμακείο κ πάλι γραντζουνισε παντού. Κάπου είχα δει στο ίντερνετ βρεφικές λίμες 20 ευρώ κ δεν το ψαξα παραπάνω. Βιβικα το κάνει τώρα τελευταία αυτό με τον ύπνο ή ήταν έτσι; Είναι ανάλογα στο μωρό, κάποια κοιμούνται πολύ κ κατά τη διάρκεια της ημέρας

Κοιμάται σερί 9-7 μπράβο.την τελευταία εβδομάδα μου κοιμάται τόσο πολύ και πριν κοιμόταν αλλά όχι τόσο,εκεί που παίζει παράδειγμα στο ριλαξ κοιμάται.και εμένα βλέπει τηλεόραση αν την πετύχει ανοιχτεί αλλά την κλείνω αμέσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!αυτο με  τη τηλεοραση ειναι κολλημα!!δε κοντας να περασεις εκει!!εμεις την εχουμε κλειστη τη περισσοτερη ωρα!!!εμενα ακομα ξυπναει το βραδυ 2 φορες..κοιμαται 20:30 κ ξυπναει 01:00 και 05:00

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!αυτο με  τη τηλεοραση ειναι κολλημα!!δε κοντας να περασεις εκει!!εμεις την εχουμε κλειστη τη περισσοτερη ωρα!!!εμενα ακομα ξυπναει το βραδυ 2 φορες..κοιμαται 20:30 κ ξυπναει 01:00 και 05:00

Και εμένα ξυπνάει το βράδυ στης 2 ή 3 ανάλογα και μετά 5 ή 6 αλλά ευτυχώς κοιμάται αμέσως  νομίζω πως για να κοιμηθεί σερί έχουμε ακόμη δρόμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 καλέ που μένεις;;; Οι κόρες μας θα έβρισκαν παρηγοριά απόλυτη η μία στην άλλη!! Χααχαχ!! Ακριβώς έτσι μου κοιμάται κι εμένα... Απλά αντί για 10 τη νύχτα μου κοιμάται 11. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Κοιμάται σερί 9-7 μπράβο.την τελευταία εβδομάδα μου κοιμάται τόσο πολύ και πριν κοιμόταν αλλά όχι τόσο,εκεί που παίζει παράδειγμα στο ριλαξ κοιμάται.και εμένα βλέπει τηλεόραση αν την πετύχει ανοιχτεί αλλά την κλείνω αμέσως.

Είχα διαβάσει ότι σ' αυτή την ηλικία κοιμούνται σύνολο 14 με 16 ώρες. Εμένα φυσιολογικό μου φαίνεται. Μπορείς να συμβουλευτείς κ τον γιατρό σας. 

Κορίτσια κουράγιο με τον σπαστό ύπνο. Ελπίζω να αλλάξει με τον καιρό. Η αδερφή μου λέει ότι τα κορίτσια είναι πιο δύσκολα στον ύπνο. Μπορεί κ να ισχύει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια εσας γυρνανε μπρουμυτα;εμενα θελει συνεχεια να κοιμαται μπρουμυτα κ με αγχωνει..

Εμένα δεν γυρίζει ακόμη μόνος του,αλλά αν τον βάλουμε μπρούμυτα του αρέσει πολύ.μερικες φορές που πονάει η κοιλίτσα του τον βάζουμε και κοιμάται αλλά τον παρακολουθούμε και εμένα με αγχώνει πολύ να κοιμάται μπρούμυτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 Με αγχωνει πολυ αλλα προσπαθω να τον γυρναω οποτε μπορω!!τωρα ξεκινησαμε να διαβαζουμε και παραμυθια!του χω παρει τον πινοκιο σε τρισδιαστατο ..οταν φτανουμε στο τελος αρχιζει και φωναζει κ φτου κ απτην αρχη!!πολυ γελιο χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια οσες ειχατε κουμπωμενη καλαθουνα στο καροτσι σας ...εχετε αλλαξει; κουμπωσατε πλεον πανω το καθισματακι για μεγαλυτερα μωρα; βλεπω στην πολη μου οσες γεννησαμε μαζι το αλλαξαν ηδη. Δεν το βαζουν στην τερμα καθιστη θεση. Το εχουν ελαφρως ξαπλωμενο. Ρωταμε αραγε τον γιατρο ποτε να το αλλαξουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια οσες ειχατε κουμπωμενη καλαθουνα στο καροτσι σας ...εχετε αλλαξει; κουμπωσατε πλεον πανω το καθισματακι για μεγαλυτερα μωρα; βλεπω στην πολη μου οσες γεννησαμε μαζι το αλλαξαν ηδη. Δεν το βαζουν στην τερμα καθιστη θεση. Το εχουν ελαφρως ξαπλωμενο. Ρωταμε αραγε τον γιατρο ποτε να το αλλαξουμε;

Εγω το εχω αλλαξει εδω και ενα μηνα περιπου!στην αρχη το ειχα ξαπλα τωρα το βαζω κ ψιλοορθιο να χαζευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια οσες ειχατε κουμπωμενη καλαθουνα στο καροτσι σας ...εχετε αλλαξει; κουμπωσατε πλεον πανω το καθισματακι για μεγαλυτερα μωρα; βλεπω στην πολη μου οσες γεννησαμε μαζι το αλλαξαν ηδη. Δεν το βαζουν στην τερμα καθιστη θεση. Το εχουν ελαφρως ξαπλωμενο. Ρωταμε αραγε τον γιατρο ποτε να το αλλαξουμε;

Εγώ έχω κουμπωνενο το καθισματακι του αυτοκινήτου ακόμη το άλλο νομίζω όταν αρχίσει να κάθεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

@vivika10 Μην ανησυχείς καθόλου που σου κοιμάται!Ο ύπνος θρέφει τα μωρά λένε!!Χαχαχαχα και εμένα κοιμάται σχεδόν κάθε μια ώρα από 20 λεπτά μέχρι και ώρα(κάποιες φορές ίσως και παραπάνω!).την καλαθουνα δεν την έχω βγάλει αλλά έχει 2 θέσης για να σηκώνετε η πλάτη οπότε όταν είναι ξύπνια την ανεβάζω!στο βραδυνό ύπνο τώρα εάν εξαιρέσουμε την εβδομάδα που έχουμε θέμα κοιμάται 10 και μισή και μέχρι τις 12 ξυπνάει μια φορά στις 5 και μια κατά τις 9!να δω αν θα το ξανά βρει γιατί τώρα που δεν ξέρω τι φάση περνάει κοιμαται 11 περίπου και ξυπνάει 6 με 7 και μετά κατά τις 9 με 10 και τελείως 12 με 1!!Αλλά όλα αυτά μαζί μου!

Γυρίσαμε και από το γιατρό!Όλα καλά μας είπε!είδε ότι έχουμε γρήγορη ανάπτυξη!βλέπει να έρχονται τα 2 πρώτα δοντάκια γρήγορα και γενικά έχει τρομερή μυϊκή δύναμη !μας έδειξε ένα τρόπο να τη βάζουμε σιγά σιγά να κάθεται (με τα χέρια κρατάμε φυσικά όλο το βάρος της!) Στα κιλά της είναι 5350 και 60 πόντους...Δεν μας είπε κάτι είναι η καμπύλη της αυτή είπε!Δε δίνουμε σε καμία περίπτωση συμπλήρωμα Ούτε κάνουμε κάτι εφόσον το μωρό είναι μια χαρά και θηλάζει!αν δούμε ότι είναι ανήσυχη και κλαίει θα δούμε πως θα κινηθούμε για να δούμε τι ποσότητα τρώει!τέλος Οκτωβρίου θα αρχίσουμε φρούτα πρώτα ο Θεός!αυτό το εμβόλιο είπε ότι είναι πιο ζόρικο από το προηγούμενο!Για τη βλεννα στις κενώσεις μου είπε να περιορίσω σιτηρά γαλακτοκομικά και όσπρια γιατί κάτι από αυτά την ενοχλεί αλλά όχι σε σημείο να τα κόψω τελείως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κορίτσια μας είπε ο γιατρός ότι αυτός προτείνει να τη βάλουμε από τώρα στο δωμάτιο της...το σκεφτόμαστε γιατί λέγαμε να το κάναμε προς το τέλος του μήνα αν τη βλέπαμε ότι δεν είναι τόσο μωρό και έχει ξεπεραστεί λίγο,γιατί πλέον μέρα με τη μέρα φαίνεται η διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Επίσης κορίτσια μας είπε ο γιατρός ότι αυτός προτείνει να τη βάλουμε από τώρα στο δωμάτιο της...το σκεφτόμαστε γιατί λέγαμε να το κάναμε προς το τέλος του μήνα αν τη βλέπαμε ότι δεν είναι τόσο μωρό και έχει ξεπεραστεί λίγο,γιατί πλέον μέρα με τη μέρα φαίνεται η διαφορά!

κι εμεις την επομενη εβδομαδα εχουμε γιατρο. Να κλεισει τον 4ο μηνα δλδ σε λιγες μερες και σιγα σιγα θα τον παμε σε διπλανο δωματιο με ενδοεπικοινωνια και πορτες ανοιχτες και ο θεος βοηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

κι εμεις την επομενη εβδομαδα εχουμε γιατρο. Να κλεισει τον 4ο μηνα δλδ σε λιγες μερες και σιγα σιγα θα τον παμε σε διπλανο δωματιο με ενδοεπικοινωνια και πορτες ανοιχτες και ο θεος βοηθος.

Και εμείς το ίδιο θα κάνουμε και λέγαμε και εμείς όταν κλείσει τον 4ο!αχ μου φαίνεται δύσκολο που δε θα είναι δίπλα μου!!!!Είναι που έχω κακομαθει γιατί μόλις φεύγει το πρωί ο άντρας μου αν ξυπνήσει την παίρνω και κοιμόμαστε αγκαλίτσα και μ'αρέσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Και εμείς το ίδιο θα κάνουμε και λέγαμε και εμείς όταν κλείσει τον 4ο!αχ μου φαίνεται δύσκολο που δε θα είναι δίπλα μου!!!!Είναι που έχω κακομαθει γιατί μόλις φεύγει το πρωί ο άντρας μου αν ξυπνήσει την παίρνω και κοιμόμαστε αγκαλίτσα και μ'αρέσει!

παλι μπορεις να πας να την παρεις απ το κρεβατακι της το πρωι και να κατσετε παρεα στο κρεβατι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

παλι μπορεις να πας να την παρεις απ το κρεβατακι της το πρωι και να κατσετε παρεα στο κρεβατι σας

Ναι αλλά φοβάμαι επειδή θα είναι αλλαγή για αυτήν μην της κάνω κακο....Θα δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σορρυ για τη λεπτομερεια αλλα ειναι νορμαλ να εχω πολυ κιτρινα υγρα; Λεω μηπως ειναι κατι που μενει για λιγους μηνες μετα τη γεννα... Πωω αυριο παιρνω να  κλεισω ραντεβου γυναικολογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...