Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Κορίτσια εμείς κάναμε πολιτικό γάμο με 55 άτομα περίπου!ήταν οι κοντινοί συγγενείς και πολύ καλή μας φίλοι!περάσαμε παρά πολύ ωραία κάναμε και το τραπέζι μετά και ήταν μια χαρά!Στη βάφτιση αν καλέσουμε και συναδέλφους κτλ δεν θα τους έχουμε τραπέζι μετά...θεωρώ μόνο τους κοντινούς μπορούμε να τραπεζοσουμε πάνε οι εποχές που γινόντουσαν τραπέζια με όποιον ξέρουμε και δεν ξέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Diwni τρομερό που κοιμάται έτσι η μικρή!!!!

Πήγαμε παιδίατρο σήμερα !!!!Όλα καλά μεγαλώνει η μπέμπα 56.5 ύψος 4.700 βάρος!το βάρος λίγο χαμηλά αλλά μέσα στην καμπύλη μας είπε!Μας έδωσε σίδηρο να της δίνω γιατί είναι χλωμή και είδε και τα ματάκια Της!στο εμβόλιο έκλαψε 5 λεπτά και μετά ησύχασε η γλυκούλα μου!Καλά στο πόσιμο το έβγαζε!χαχαχαχαα αφου μας εδειχνε ο γιατρος πως θα της δώσουμε αν χρειαστεί κάτι με σύριγγα και έλεγε αργά και με υπομονή περιμένουμε να το καταπιεί και αυτή το έβγαζε με τη γλώσσα της και λέει αααα εδώ πάμε αλλιώς η μικρή μας το βγάζει!Δεν βγάζουμε τη σύριγγα!χαχαχα

@Angelmammy μας είπε για το χεράκι ότι θα ξεκινήσει να τι τρώει αν δεν έχει ξεκινήσει ήδη και του είπα πως έχει ξεκινήσει και μου είπε την αφήνεις κανονικά να το φάει όσο θέλει!Δεν της το βγάζουμε σε καμία περίπτωση και όσο για τον ύπνο που λέτε του είπα ότι με ζοριζει μέσα στη μέρα γιατί κοιμάται και μόλις την αφήνω ξυπνάει και μου είπε πως πρέπει να κάνουμε κάποια βηματά σιγά σιγά να καταφέρω να την αφήνω !Και εκεί μας είπε ότι πάντα οι οικογένειες με το πρώτο μωρό έχουν θέματα τέτοια γιατί πέφτουν όλοι πάνω από το μωρό δεν ξέρουν πως να συμπεριφερθούν και γίνονται αυτά..Και θεωρεί πως το τρίτο παιδάκι μεγαλώνει όπως πρέπει!Γιατί 9 στους 10 λένε ότι μεγαλώνει μόνο του δεν έχουν τα ζόρια που είχαν επειδή λέει από γονείς κάνουν αυτό που πρέπει και στο βαθμό που πρέπει!Όσο για το βράδυ που με ζοριζει η μικρή μου είπε είναι επειδή έχει υπερένταση και συμβαίνει αυτό στα μωράκια είναι φυσιολογικό! 

@Diwni πρέπει να αρχίσω να τη βάζω έχεις δίκιο!Εγώ το στρώμα ακόμα με τω συσκευασία του το έχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 και εμένα μ'άρεσει να την παίρνω στο κρεβάτι μαζί μας αλλά φοβάμαι μην μάθει και δε κοιμάται μετά μόνη της!Μόνο αγκαλιά εννοείται τη μέρα Επίσης με απορρπφητηρα και βόλτα η και στο στήθος κάποιες φορές!ανάλογα τα κέφια της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2019 at 2:05 ΠΜ, ο/η stasa199 είπε:

@Sofi90 και εμένα μ'άρεσει να την παίρνω στο κρεβάτι μαζί μας αλλά φοβάμαι μην μάθει και δε κοιμάται μετά μόνη της!Μόνο αγκαλιά εννοείται τη μέρα Επίσης με απορρπφητηρα και βόλτα η και στο στήθος κάποιες φορές!ανάλογα τα κέφια της!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni όχι δε μαγειρεύει, πολύ σπάνια, μπουχτίζει τόσο πολύ από την κουζίνα στο μαγαζί, που τη δίκη μας την έχουμε διακοσμητική στο σπίτι. Από τα χεράκια της πεθεράς μου τρώμε γιατί εγώ δεν πολύ ασχολούμαι με το μαγείρεμα. Νομιζα θα πάρω άντρα σεφ και θα το είχα λυμένο αυτό το θέμα, που να φανταστώ; ? καλά για τους καλεσμένους έχεις δίκιο. Γι’αυτο δεν καλέσαμε κανέναν στο γάμο και γι’αυτο μας βγαίνουν ένα σωρό άτομα στη βάφτιση. Αλλά και πάλι παρεξηγήθηκαν ??‍♀️

@AlKate εμένα μέσα στη μέρα κοιμάται στο ριλαξ ή στο καρότσι, σπάνια πλέον τον παίρνει ο υπνος αγκαλιά. Και τη νύχτα όπως είναι γλαρωμένος από τον τελευταίο θηλασμο, τον βάζω στο λίκνο του και κοιμάται αμέσως. Αν έχει περάσει από 12-12μιση δεν ξυπνάει, αν είναι πιο νωρίς 3 στις 4 θα ξυπνήσει μόλις τον αφήσω. Από Σεπτέμβρη θα τον πάω στην κούνια του. 

@Sofi90 @stasa199 κορίτσια δε φοβάστε που τις έχετε στο κρεβάτι; Εγώ μια φορά τον άφησα, είχα πάει στην άλλη άκρη του κρεβατιού για να μη τον πλακώσω και όταν ξύπνησα εγώ είχα γυρίσει πλάτη και αυτός είχε γυρίσει κάθετα με το κεφάλι του κολλημένο στην πλάτη μου. Κατατρόμαξα και δε τον άφησα ξανα! Keep in mind ότι θα αρχίσουν και να γυρνάνε σε λίγο, ο δικος μου ήδη γυρίζει μόνος του στο πλάι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissaαφού βολεύει η πεθερά μια χαρά. Φαΐ να υπάρχει. 

@stasa199 εμένα μέχρι 40 ημερών περίπου κοιμόταν μόνο με κούνημα στα χέρια με μουσική η απορρόφητηρα. Μόνη της άλλαξε συμπεριφορά. Πλέον Δ θέλει αγκαλιά Δ βολεύεται ίσως κ να ζεσταίνεται. Την καταβρισκει στο ριλαξ Αλλά θέλει ρυθμικό κούνημα. Και γω σαν τη @Narcissa πολλές φορές τ βράδυ την βάζω γλαρωμενη κ κοιμάται μόνη της. Ανυπομονώ να στρώσει λίγο ακόμη να πάει στο δωμάτιο της μαζί με ρη μεγάλη.

Εγώ πάντως κ στα 2 παιδιά Κ στο κρεβάτι να τα πήρα για δοκιμή δ έπιασε. Αφήστε π Δ κοιμήθηκα κ καθόλου καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa έπρεπε να κάνεις συμφωνία με τον άντρα σου ότι η κουζίνα του ανηκει!Χαχαχαχα   κοίτα εγώ δεν κουνιέμαι στον ύπνο!τον άντρα μου φοβάμαι και την παίρνω σπάνια μαζί του συνήθως όταν φύγει για δουλειά και ξυπνήσει ξ μικρή να φάει μετά τη βάζω που είμαστε μόνες!κοιμάται τόσο καλά η γλυκούλα αμέσως λες και ξέρει!Ααα και οσμές φορές δεν κοιμάται και κοιμάται ο πατέρας της στο σαλόνι κοιμόμαστε αγκαλιά !!!Εγώ παλιά το άκουγα και έλεγα μα καλά είναι δυνατόν???κι όμως είναι!!!!????

Και εγώ μόλις γίνει 4 μηνών θα την πάω στο δωμάτιο της λέω!

@Diwni τι Καλά που κοιμάται έτσι!Εμένα κοιμάται αγκαλιά και στο αμάξι!την εχω δοκιμάσει να την αφήσω γλαρωμενη  μόνη της και ξυπνάει!Άντε να μου έχει κοιμηθεί μια φορά στο καρότσι και 2 δίπλα μου!πιστεύω θα της περάσει!Μακάρι να μου έπαιρνε και πιπίλα  νομίζω ο ύπνος θα ήταν πιο εύκολος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλες...κάναμε σήμερα κι εμείς το πρώτο μας εμβόλιο 2.5 μηνών κ φτασαμε 6.100 κ 59 εκατοστα... Τρώμε αρκετα μάλλον αλλά θηλάζει αποκλειστικά κ δεν μπορώ ν ξέρω πόσο κάθε φορά...ο γιατρός είπε να μην αλλαξω κάτι καθώς στις καμπύλες ύψους βάρους υπάρχει καλή αναλογία ... Σε ένα μηνα επιστρεφω στη δουλειά επομένως κάποια γεύματα θα πίνει από μπιμπερο κι έτσι θα δω πόσο τρώει... Κι εμένα ο άντρας μου θέλει ν βάλουμε τη βάφτιση τέλος Αυγούστου αλλά δεν έχω κουράγιο...εγώ λέω για Χριστούγεννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222 και εσυ επιστρέφεις?μήπως να ξεκινήσεις από τώρα το μπιμπερό σε κάποια γεύματα να συνηθίζει??πολύ καλά η μπέμπα σου μπράβο!!!ωραία είναι και τα Χριστούγεννα!Εγώ που του το είπα δε θέλει λόγω πίεσης στη δουλειά την περίοδο τον γιορτών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα έχω δυο απορίες 1:από όσο μηνών σταματάμε να αλλάζουμε τα μωράκια πάνα το βράδυ(εννοώ ώρες 12-6)                           2:βάζετε κάτι κάτω από το κεφαλάκι του μωρού για να είναι ένα δύο πόντους πιο ψηλά από το υπόλοιπο σώμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω δυο απορίες 1:από όσο μηνών σταματάμε να αλλάζουμε τα μωράκια πάνα το βράδυ(εννοώ ώρες 12-6)                           2:βάζετε κάτι κάτω από το κεφαλάκι του μωρού για να είναι ένα δύο πόντους πιο ψηλά από το υπόλοιπο σώμα;

Καλησπέρα!Εγώ της αλλάζω πριν φάει!αν δεν ξυπνήσει την αφήνω η αν είναι καθαρή η έχει λίγα τσιτσακια!Ο παιδίατρος μου είπε κατηγορηματικά ότι το μωρό κοιμάται σε ευθεία..δε θέλει να έχει κλίση το κρεβατάκι Ούτε τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2019 at 1:14 ΠΜ, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω δυο απορίες 1:από όσο μηνών σταματάμε να αλλάζουμε τα μωράκια πάνα το βράδυ(εννοώ ώρες 12-6)                           2:βάζετε κάτι κάτω από το κεφαλάκι του μωρού για να είναι ένα δύο πόντους πιο ψηλά από το υπόλοιπο σώμα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω δυο απορίες 1:από όσο μηνών σταματάμε να αλλάζουμε τα μωράκια πάνα το βράδυ(εννοώ ώρες 12-6)                           2:βάζετε κάτι κάτω από το κεφαλάκι του μωρού για να είναι ένα δύο πόντους πιο ψηλά από το υπόλοιπο σώμα;

Εμεις κάνουμε βραδινό μπανάκι, της βάζω καθαρή πάνα και ξεκινάμε θηλασμό και ύπνο.... Αν δεν κάνει κακά της την αλλάζω το πρωί που θα ξυπνήσει. Δεν παθαίνει από τα τσισα κατι αν και τη γεμίζει τη πάνα... Αν έχει κάνει κακά όμως την αλλάζω. Δεν τη πλένω όμως... 

Ως προς τη κλίση και εγώ κατηγοριματικα ξέρω όχι... Γιατί ρωτας; Σας έχει πει κάποιος κάτι; Έχει γοπ το παιδί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Εμεις κάνουμε βραδινό μπανάκι, της βάζω καθαρή πάνα και ξεκινάμε θηλασμό και ύπνο.... Αν δεν κάνει κακά της την αλλάζω το πρωί που θα ξυπνήσει. Δεν παθαίνει από τα τσισα κατι αν και τη γεμίζει τη πάνα... Αν έχει κάνει κακά όμως την αλλάζω. Δεν τη πλένω όμως... 

Ως προς τη κλίση και εγώ κατηγοριματικα ξέρω όχι... Γιατί ρωτας; Σας έχει πει κάποιος κάτι; Έχει γοπ το παιδί;

Όχι απλά βρήκα μια γνωστή μου που έχει ένα μωράκι μια εβδομάδα μικρότερο από το δικό μου και του είχε ένα ύφασμα διπλωμενο κάτω από το κεφαλάκι Γιατί της είπε ο γιατρός να είναι ελάχιστα πιο πάνω γι'αυτό ρωτησα.εγω τον αλλάζω κάθε τρεις ώρες που τρώει αλλά το βράδυ τον ανησυχεί και κάποιες φορές χάνει τον ύπνο του,αν δεν τον αλλάξω ο άντρας μου με κράζει κ μου δημιουργεί τύψεις ότι τον αφήνω κατουρημενο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Όχι απλά βρήκα μια γνωστή μου που έχει ένα μωράκι μια εβδομάδα μικρότερο από το δικό μου και του είχε ένα ύφασμα διπλωμενο κάτω από το κεφαλάκι Γιατί της είπε ο γιατρός να είναι ελάχιστα πιο πάνω γι'αυτό ρωτησα.εγω τον αλλάζω κάθε τρεις ώρες που τρώει αλλά το βράδυ τον ανησυχεί και κάποιες φορές χάνει τον ύπνο του,αν δεν τον αλλάξω ο άντρας μου με κράζει κ μου δημιουργεί τύψεις ότι τον αφήνω κατουρημενο 

Κοίτα ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του!Εμένα η πρώτη που ήρθε σπίτι μου είχε πει να έχει κλίση το κρεβατάκι της μπέμπας!Πώς δεν ξέρω δεν το έκανα ποτέ!Ο δεύτερος σου είπα κατηγορηματικά όχι!Όσο για την πάνα εγώ την αφήνω με τα τσισα δεν παθαίνει τίποτα!Είναι και απορροφητικες οι πάνες για  να βγάζουν νύχτα!δε σου λέω να το αφήνεις πάντα εται αλλά γιατί να το ξεσηκώνεις στον ύπνο για λίγα τσισα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Κοίτα ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του!Εμένα η πρώτη που ήρθε σπίτι μου είχε πει να έχει κλίση το κρεβατάκι της μπέμπας!Πώς δεν ξέρω δεν το έκανα ποτέ!Ο δεύτερος σου είπα κατηγορηματικά όχι!Όσο για την πάνα εγώ την αφήνω με τα τσισα δεν παθαίνει τίποτα!Είναι και απορροφητικες οι πάνες για  να βγάζουν νύχτα!δε σου λέω να το αφήνεις πάντα εται αλλά γιατί να το ξεσηκώνεις στον ύπνο για λίγα τσισα??

Και εγώ αυτό σκέφτομαι,του χαλάω και τον ύπνο κ είναι κρίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ αυτό σκέφτομαι,του χαλάω και τον ύπνο κ είναι κρίμα 

Κάνε αυτό που νομίζεις εσύ και πες του άντρα σου ότι τον αλλάζεις!Χαχαχαχα εγώ πλέον την αλλάζω 3 πάνες μέχρι το  πρωί που ξυπνάει τελικα(στις 12 περίπου δεν το λες και πρωί!)Σήμερα πχ επειδή ήρθε ο θείος της να την δει και δεν είχε πολλά τσισα δεν την αλλάξα και μέσα σε 2 ώρες γέμισε τόσο πολύ την πάνα που λέω παναγιά μου πόσες ώρες έχω να την αλλάξω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ αυτό σκέφτομαι,του χαλάω και τον ύπνο κ είναι κρίμα 

Δες το μωρό σου και πράξε ανάλογα... Αλλά λογικά η αλλαγή της πανας καθώς κοιμάται όπως και να το κάνεις θα το ενοχλεί λίγο.... Εμένα δεν παθαίνει κάτι η μικρή με τη πάνα γεμάτη. Πάντα με τάισα εννοώ. Με κακά την αλλάζω εννοείται... Και κοιμόμαστε πιο καλά και το πρωί την αλλάζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν σταματήσουν να κάνουν κακα 100 φορές... Κ ειδικά το βράδυ σταματάς ν αλλάζεις κ πανα....  σιγά! Οι άντρες μου φαίνεται όλοι τα ίδια κάνουν..  Εγώ 2 μηνών  σίγουρα είχα σταματήσει.  Δε τα ενοχλεί να είναι κατοχυρωμένα αν έχετε φορέσει σωστά τη πάνα κ δε βρέχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

@vayaki τι κάνετε;;; Είσαι καθόλου καλύτερα; Ο μικρός σου; Έχεις καιρό να μας γράψεις κι εσύ. 

Ναι δοξα τω θεω ....απο τοτε δεν ειχα ξανα κατι περιεργο στην ψυχολογια μου. Ολο και καλυτερα ειμαστε. Εγινε 15 Ιουλιου το 1ο εμβολιο και 14 Αυγουστου θα γινει το δευτερο. Ο μικρουλης εκει στο 1ο εμβολιο ζυγιζε 6100. Μας ειπε ο γιατρος οτι εχει αναπτυξη για 3-4 μηνων. Αλλα ειπε οτι μπορει να ερθει καποια φαση που δε θα τρωει πολυ και θα ισορροπησει παλι. Και οντως προχτες στα ξαφνικα αρχισε το μωρο να τρωει κατι ελαχιστα ml...κατατρομαξα...απ το αγχος μου δεν ετρωγα ουτε εγω. Μου ειπε η μαμα μου οτι αφου το βλεπω το μωρο ζωηρο και μεσα στα χαμογελα να μην αγχωνομαι κι οτι μαλλον θα το χτυπησε η ζεστη. Τι να πω... οντως αρχισε απο κει και μετα να τρωει παλι ψιλοκανονικα. 

Αρχισαν και τα αγκου αουυυ αγκουγκου και τρελαινομαστε. Με τον υπνο το παλευουμε. Το σκασμενο ?κοιμηθηκε καποιες φορες στη μαμα μου και μου λεει οτι εκει κοιμαται σαν πουλακι. Εεε πως γινεται σε εμας μετα τις 4 το ξημερωμα να ειναι ολο γκουκ μουκ και στη μαμα μου να κοιμαται σαν πουλακι; θα με σκασει. Εχω αρχισει να πιστευω οτι απλα αυτη δεν τον ακουει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ναι δοξα τω θεω ....απο τοτε δεν ειχα ξανα κατι περιεργο στην ψυχολογια μου. Ολο και καλυτερα ειμαστε. Εγινε 15 Ιουλιου το 1ο εμβολιο και 14 Αυγουστου θα γινει το δευτερο. Ο μικρουλης εκει στο 1ο εμβολιο ζυγιζε 6100. Μας ειπε ο γιατρος οτι εχει αναπτυξη για 3-4 μηνων. Αλλα ειπε οτι μπορει να ερθει καποια φαση που δε θα τρωει πολυ και θα ισορροπησει παλι. Και οντως προχτες στα ξαφνικα αρχισε το μωρο να τρωει κατι ελαχιστα ml...κατατρομαξα...απ το αγχος μου δεν ετρωγα ουτε εγω. Μου ειπε η μαμα μου οτι αφου το βλεπω το μωρο ζωηρο και μεσα στα χαμογελα να μην αγχωνομαι κι οτι μαλλον θα το χτυπησε η ζεστη. Τι να πω... οντως αρχισε απο κει και μετα να τρωει παλι ψιλοκανονικα. 

Αρχισαν και τα αγκου αουυυ αγκουγκου και τρελαινομαστε. Με τον υπνο το παλευουμε. Το σκασμενο ?κοιμηθηκε καποιες φορες στη μαμα μου και μου λεει οτι εκει κοιμαται σαν πουλακι. Εεε πως γινεται σε εμας μετα τις 4 το ξημερωμα να ειναι ολο γκουκ μουκ και στη μαμα μου να κοιμαται σαν πουλακι; θα με σκασει. Εχω αρχισει να πιστευω οτι απλα αυτη δεν τον ακουει

 

Χαχαχα!!! Δεν πιστεύω ότι δεν το ακούει... Ίσως να του αρέσει κάτι στο περιβάλλον της μαμάς σου. Μπορεί να είναι απλά και η ηρεμία της μαμάς σου, που δεν είναι κουρασμένη και αγχωμενη. 

Τι ωραία που επανήλθες! Μην αγχεσαι με το βάρος του μωρού. Όντως για την ηλικία του είναι πολύ πολύ ανεπτυγμένος. Δεν μπορεί να συνεχίσει έτσι γιατί θα γίνει θηρίο. Θα ισορροπήσει κάπου.

Είχατε καμία παρενέργεια από το εμβόλιο εσείς;;; Εμείς ακόμα δεν έχουμε κάνει και έχω μια αγωνία η αλήθεια είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy καμια παρενεργεια. Ελαχιστα το μπουτακι ηταν λιγο σκληρο σε εκεινο το σημειο. Δεν καναμε κατι, περασε! Μην αγχωνεσαι! Ο γιατρος μας ειπε οτι στα 1000 παιδια.... τα 4 εχουν παρενεργειες. Ειναι εξελιγμενα λεει τα νεα εμβολια και δε δημιουργουν προβληματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...