Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@marakineos εγω παλιεχω παρα πολλα υγρα καποιες μερες και αλλες λιγοτερο αλλα γενιμα ειναι αρκετα..δεν ξερω τι ειναι ισως επειδη μαλακωνει ο τραχηλος

Σορρυ κιολας αλλα τι χρωμα ειναι τα υγρα; εμενα πλησιαζουν προς το κιτρινο... θα ρωτησω τη Δευτερα τον γιατρο, μην εχω κανενα μικροβιο αλλα ουτε φαγουρα εχω... ουτε μυριζουν ασχημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Σορρυ κιολας αλλα τι χρωμα ειναι τα υγρα; εμενα πλησιαζουν προς το κιτρινο... θα ρωτησω τη Δευτερα τον γιατρο, μην εχω κανενα μικροβιο αλλα ουτε φαγουρα εχω... ουτε μυριζουν ασχημα

Καλα κανεις και ρωτας!και εγω ρωτησα μια φιλη μου!μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο!αλλες φορες πανε προς το κιτρινο αλλες ειναι λευκα!και εγω περιμενω την τεταρτη να μου πει ο γιατρος αν ειμαι οκ γιατι μου ειχε παρει κολπικα υγρα για εξετασεις αλλα μου ειπε οτι αν υπηρχε καποιο μικροβιο θα φαινοταν και απο τις εξετασεις ουρων....

αυριο θα παω να κανω ξανα αιματος και ουρων για να δουμε και το ζαχαρο που ηταν καπως την προηγουμενη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 με το καλό! Ευχόμαστε τα καλύτερα! Κ σύντομα αγκαλιά με την μπουμπούκα σας! 

Πήγαμε κι εμείς γιατρό. Δε γενναμε τελικά!!! Η βλέννη είναι ένα σημάδι ότι προχωράμε αλλά ο μικρός σαν να βολεύτηκε, δεν είναι πολύ χαμηλά κ από συσπάσεις λίγα πράγματα! Ο γιατρός μου ήταν έτοιμος να κατέβει Αθήνα, αλλά ο σημερινός γιατρός είπε ότι έχουμε μέρες ακόμα! Βέβαια πάλι τόνισε πως αυτά είναι κ απρόβλεπτα. Υγρά έχω κι εγώ σήμερα  διάφανα κ λίγο μπεζ κάποιες φορές. Ο γιατρός λέει φυσιολογικά εφόσον δε μυριζουν κ σε συνδυασμό με την κολπική καλλιέργεια που έχει βγει καθαρή. Κ το σεξ προτάθηκε κορίτσια!! Αχ πόσο γελάσαμε... Εμείς ήμασταν στη στέρηση τόσους μήνες κ τώρα που έχουμε το οκ δε θέλουμε χαχαχαχα!!!! 

@marakineos μόνο περπάτημα κ σεξ μπορούμε να κάνουμε μπας κ έρθει λίγο νωρίτερα.. κι εμείς έχουμε θέμα με την άδεια του συζύγου, μέχρι 25 του μήνα έχει... Αν ο μικρός δε λέει να βγει θα έχουμε θέμα. Ας ελπίσουμε ότι θα έρθουν όπου να'ναι να γυρίσουμε στα σπιτάκια μας να μπούμε σε μια σειρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ με τον θηλασμό βλέπω πιο πολλά όνειρα! Η καθεμία με ο,τι την αγχωνει πιο πολύ μάλλον! Αυτό με τους εφιάλτες προς το τέλος το έχω ακούσει από πολλές μαμάδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτο με τις επαφες ειναι για να γελαμε!!!μας ελεγαν στο τελος θα κανετε στο τελος θα κανετε αλλα κανεις δεν μας ειπε οτι δεν θα μπορουμε!!!χαχαχαααχα

Εγω εφιαλτες δεν πολυ βλεπω ειδικα για γεννα η με το μωρο τιποτα...ασχετα βλεπω και πολλες φπρες δεν τα θυμαμαι!

Εγω μονο σημερα δεν περπατησα....αυριο θα παω ομως!

Βρε κοριτσια ωρες ωρες με ποναει ο αφαλος μου παλι...και το πρωι που ξυπναω ειμαι μια χαρα λιγο πρηξιμο στα χερια και οσο περναει η μερα εχω πρηξιμο και στα ποδια...καλα για το στομαχι μου πλεον δε σας λεω γιατι εχω παει σε καθημερινους εμετους φουλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Με το καλό @irened91! Περιμένουμε νέα σου!!! 

Εμείς από χθες είμαστε σπίτι μας! Θηλάζουμε οοοολη την ώρα. Ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω η αλήθεια είναι. Επέστρεψε και ο άντρας μου στη δουλειά του και είναι πολύτιμη η βοήθεια του δίπλα μου. Αλλά τι να κάνουμε;; Επειδή δεν έχω βοήθεια από κάποιον άλλον, κάποιες στιγμές τα έχω δει λίγο σκούρα αλλά θα συνηθίσουμε σιγά σιγά. Ακόμα και για ενα ποτήρι νερό όταν θηλάζω... Μπορεί η μικρή να τρώει 30-40' συνεχόμενα και εγώ πίνω τόσο νερό όσο ποτέ στη ζωή μου. Αλλά είμαστε πολύ καλά και οι 3. Και προπάντων ευτυχισμένοι!! Γενικά χωρίς αυτόν δεν ξέρω τι θα έκανα. :-)

Δε θυμάμαι ποια κοπέλα ρώτησε τι μας βόλεψε από νυχτικά στο μαιευτήριο. Λοιπόν εγώ θα πω τίποτα απολύτως!!! Πέθαινα από τη ζέστη ακόμα και με το πιο ελαφρύ καλοκαιρινό νυχτικό. Επειδή γέννησα φυσιολογικά, δε χρειαζόταν να φοράω νυχτικό, θα μπορούσα και πυτζάμα με παντελόνι άνετα. Αλλά με τόση ζέστη ευτυχώς που δεν το είχα επιλέξει εξαρχής. Ήθελα να είμαι μόνο με το κάτω εσώρουχο, ούτε σουτιέν ήθελα. Αλλά μέσα στο δωμάτιο έμπαιναν συνεχώς μαίες, γιατροί, νοσηλευτές... Χωρίς να χτυπήσουν τις περισσότερες φορές. Αδιανόητο βέβαια αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. Οπότε προτείνω κορίτσια ελαφρύ νυχτικό. Όχι ένα ή 2. Πάρτε μαζί σας 3-4. Εμένα έτρεχε το γάλα και έγινα χάλια και επίσης είχα αίμα αρκετό τις πρώτες 2 μέρες και λερώθηκα και απ' αυτό. 

Όσον αφορά τα υγρά, πριν γεννήσω κάνα μήνα έβγαζα πολλά και κάποιες φορές πιο κίτρινα. Είναι φυσιολογικό, μην ανησυχείτε. 

Σας διαβάζω αλλά δυσκολεύομαι να σας γράψω. Με το καλό όλες!! Υπομονή, σε λίγες μέρες θα κρατάτε όλες τα αγγελούδια σας αγκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Με το καλό @irened91! Περιμένουμε νέα σου!!! 

Εμείς από χθες είμαστε σπίτι μας! Θηλάζουμε οοοολη την ώρα. Ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω η αλήθεια είναι. Επέστρεψε και ο άντρας μου στη δουλειά του και είναι πολύτιμη η βοήθεια του δίπλα μου. Αλλά τι να κάνουμε;; Επειδή δεν έχω βοήθεια από κάποιον άλλον, κάποιες στιγμές τα έχω δει λίγο σκούρα αλλά θα συνηθίσουμε σιγά σιγά. Ακόμα και για ενα ποτήρι νερό όταν θηλάζω... Μπορεί η μικρή να τρώει 30-40' συνεχόμενα και εγώ πίνω τόσο νερό όσο ποτέ στη ζωή μου. Αλλά είμαστε πολύ καλά και οι 3. Και προπάντων ευτυχισμένοι!! Γενικά χωρίς αυτόν δεν ξέρω τι θα έκανα. :-)

Δε θυμάμαι ποια κοπέλα ρώτησε τι μας βόλεψε από νυχτικά στο μαιευτήριο. Λοιπόν εγώ θα πω τίποτα απολύτως!!! Πέθαινα από τη ζέστη ακόμα και με το πιο ελαφρύ καλοκαιρινό νυχτικό. Επειδή γέννησα φυσιολογικά, δε χρειαζόταν να φοράω νυχτικό, θα μπορούσα και πυτζάμα με παντελόνι άνετα. Αλλά με τόση ζέστη ευτυχώς που δεν το είχα επιλέξει εξαρχής. Ήθελα να είμαι μόνο με το κάτω εσώρουχο, ούτε σουτιέν ήθελα. Αλλά μέσα στο δωμάτιο έμπαιναν συνεχώς μαίες, γιατροί, νοσηλευτές... Χωρίς να χτυπήσουν τις περισσότερες φορές. Αδιανόητο βέβαια αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. Οπότε προτείνω κορίτσια ελαφρύ νυχτικό. Όχι ένα ή 2. Πάρτε μαζί σας 3-4. Εμένα έτρεχε το γάλα και έγινα χάλια και επίσης είχα αίμα αρκετό τις πρώτες 2 μέρες και λερώθηκα και απ' αυτό. 

Όσον αφορά τα υγρά, πριν γεννήσω κάνα μήνα έβγαζα πολλά και κάποιες φορές πιο κίτρινα. Είναι φυσιολογικό, μην ανησυχείτε. 

Σας διαβάζω αλλά δυσκολεύομαι να σας γράψω. Με το καλό όλες!! Υπομονή, σε λίγες μέρες θα κρατάτε όλες τα αγγελούδια σας αγκαλιά. 

Κορίτσι μου δεν το πήρα χαμπάρι ότι γέννησες. Να σας ζήσει. Γερό και καλότυχο το μωράκι σας! Σε φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2019 at 9:47 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Με το καλό @irened91! Περιμένουμε νέα σου!!! 

Εμείς από χθες είμαστε σπίτι μας! Θηλάζουμε οοοολη την ώρα. Ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω η αλήθεια είναι. Επέστρεψε και ο άντρας μου στη δουλειά του και είναι πολύτιμη η βοήθεια του δίπλα μου. Αλλά τι να κάνουμε;; Επειδή δεν έχω βοήθεια από κάποιον άλλον, κάποιες στιγμές τα έχω δει λίγο σκούρα αλλά θα συνηθίσουμε σιγά σιγά. Ακόμα και για ενα ποτήρι νερό όταν θηλάζω... Μπορεί η μικρή να τρώει 30-40' συνεχόμενα και εγώ πίνω τόσο νερό όσο ποτέ στη ζωή μου. Αλλά είμαστε πολύ καλά και οι 3. Και προπάντων ευτυχισμένοι!! Γενικά χωρίς αυτόν δεν ξέρω τι θα έκανα. :-)

Δε θυμάμαι ποια κοπέλα ρώτησε τι μας βόλεψε από νυχτικά στο μαιευτήριο. Λοιπόν εγώ θα πω τίποτα απολύτως!!! Πέθαινα από τη ζέστη ακόμα και με το πιο ελαφρύ καλοκαιρινό νυχτικό. Επειδή γέννησα φυσιολογικά, δε χρειαζόταν να φοράω νυχτικό, θα μπορούσα και πυτζάμα με παντελόνι άνετα. Αλλά με τόση ζέστη ευτυχώς που δεν το είχα επιλέξει εξαρχής. Ήθελα να είμαι μόνο με το κάτω εσώρουχο, ούτε σουτιέν ήθελα. Αλλά μέσα στο δωμάτιο έμπαιναν συνεχώς μαίες, γιατροί, νοσηλευτές... Χωρίς να χτυπήσουν τις περισσότερες φορές. Αδιανόητο βέβαια αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. Οπότε προτείνω κορίτσια ελαφρύ νυχτικό. Όχι ένα ή 2. Πάρτε μαζί σας 3-4. Εμένα έτρεχε το γάλα και έγινα χάλια και επίσης είχα αίμα αρκετό τις πρώτες 2 μέρες και λερώθηκα και απ' αυτό. 

Όσον αφορά τα υγρά, πριν γεννήσω κάνα μήνα έβγαζα πολλά και κάποιες φορές πιο κίτρινα. Είναι φυσιολογικό, μην ανησυχείτε. 

Σας διαβάζω αλλά δυσκολεύομαι να σας γράψω. Με το καλό όλες!! Υπομονή, σε λίγες μέρες θα κρατάτε όλες τα αγγελούδια σας αγκαλιά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 @Mariamagdalini @vayaki Και με θηλασμό βλέπω ότι το παλεύω και δεν μπορώ απλά της γέννας είναι πιο πολλά!!Ε απ' το αγχος θα είναι λογικα..

Εμένα ο άντρας μου ούτε να ακούσει για επαφές..Νιώθει ότι μας βλέπει το παιδί λέει..Και το κορυφαίο όταν έμαθε ότι στην ουσία το σπέρμα είναι που βοηθάει είναι ότι σκεφτόταν με ποιους τρόπους να το βάλει μέσα χωρίς επαφή ???

Με συριγγα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy εγω είχα ρωτησει για τα νυχτικα! Ευχαριστω για τις πληροφορίες, κατάλαβα οτι η ζέστη ειναι ανυπόφορη όποτε θα πάρω ο,τι πιο ελαφρύ! Μπράβο σου για το θηλασμό και εγω θέλω πολυ να το προσπαθήσω! Μετά τις πρώτες 40 μερες θα έχετε μπει σε ενα ρυθμό λογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσι μου δεν το πήρα χαμπάρι ότι γέννησες. Να σας ζήσει. Γερό και καλότυχο το μωράκι σας! Σε φιλώ...

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Να είσαι καλά και να ευχηθώ σύντομα να έχεις ένα σπορακι στην κοιλίτσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 & @Berry να το προσπαθήσετε με το θηλασμό γιατί αξίζει! Είναι απίστευτη η βοήθεια μου δίνουμε στα μωράκια μας και η αίσθηση να ταιζεις το πλασματάκι σου εσύ η ίδια. 

Σας φιλώ όλες. Πάμε για μπανάκι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy μας περιγραφεις πολυ ομορφες στιγμες!!!!θα βρειτε ρυθμους η αρχη ειναι δυσκολη μετα θα παρουν ολα το δρκμο τους!!κριμα που δεν μπορεσε να εχει λιγη αδεια ακομη ο αντρας σου αλλα θα τα καταφερεις μην ανησυχεις...οτι μπορεις σιγα σιγα μην τρελενεσαι!προταιρεοτητα εχει η μπεμπα σας!χαιρομαι που ειστε καλα!!!ευχαριατουμε και για τις συμβουμες!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy τι ωραια π είστε στο σπίτι σας. Ο θηλασμός θεκει πολλά υγρά. Δίψας συνέχεια. Εγώ προσπαθώ να τ περιορίσω τα υγρά γενικότερα γτ έχω παααρα πολύ γαλα σε σήμειο ν με πιάνει δυσφορία.

Με τ Καλό κ στα υπόλοιπα κορίτσια!

Η νυχτικια βολεύει παρά πολυ κ στην καισαρική. Εγώ βέβαια δ τις μπορω. Την πρώτη μερα φόρεσα μόνο. Μετά φορούσα από κατβ πυτζάμα κ από πανω φανελάκια άλλα καθομαι κ λίγο όπως να είναι κ θέλω να είμαι ανετη.  Είχα πάρει κ φακελάκια θηλασμού τα οποία δ μ έμπαιναν για κανένα λογο στο στήθος. Πάρτε μαζί σας ότι σας κάνει να αισθάνεστε άνετα. Στην τελική όλο κ κάποιος μπορεί να σας φέρει ότι σας βολέψει τελικά.

@irened91περιμένουμε νέα σ κορίτσι μου. Όλα να πάνε κατ' ευχήν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni υποφέρεις ε;;; Και αν μειώσεις τα υγρά θα μειωθεί το γάλα;;; Εγώ νιώθω σα να με ρουφάει κυριολεκτικά το νινί μου. Αλλά ευτυχώς προς το παρόν δεν πεινάω παραπάνω. Αντιθέτως μάλιστα. Αλλά διψάω τρελά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy θεωρητικά όσο πιο πολλά υγρά πίνεις τόσο πιο πολυ γάλα έχεις. Άσε χθες ήθελα γάλα Κ μάλιστα ζεστό..μόλις το ήπια χαμος. Τώρα ούτε εγω πεινάω. Τις πρώτες μέρες έτρωγα όλη μέρα.

Πήγαμε κ γιατρι σήμερα. Η μικρή 2800. Σε 4 μερες πήρε 300.γραμ. Τώρα ραντεβού σε 20 μερες πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η irened91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα ήρθαμε για nst και κάναμε εισαγωγή τελικά. Αγχωθηκα με πιάσανε ταχυκαρδίες και αρρυθμία ήταν κι οι παλμοί του μωρού λίγο όπως χθες οπότε δε ρίσκαρε ο γιατρός να με αφήσει να φύγω. Τώρα είμαι καλά ηρέμησα λίγο και το απόγευμα μετά τις 5 θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά τη διαδικασία με την μαία. Αργότερα θα έρθει κι ο γιατρός να μου σπάσει τα νερά αν δεν έχουν σπάσει μόνα τους και αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα γεννήσω φυσιολογικά. Αλλά υπάρχει και πιθανότητα καισαρικής μου είπε ο γιατρός. Όπως και να χει το βραδάκι θα έχω την μικρούλα μου αγκαλιά με το καλό!! ?? 

Με το καλό!!! Λογικά έχεις γεννήσει τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η dimitra2222 είπε:

Κόριτσια καλησπέρα! Κάτι έκανα παραπάνω δεν ξέρω τι...αγνοήσετε το μνμ μου... @irened91 με το καλό! Όλα να πάνε κατ ευχήν και να μας γράψεις σύντομα νέα σου...ελπίζω να έρθει γρήγορα η μπέμπα να μην ταλαιπωρηθεις καθόλου ..να το απολαύσεις! Εγώ σήμερα πήγα πάλι στην κλινική για αιμοληψια κ στον γυναικολόγο για καρδιοτοκογραφο...είχε κάτι δυνατές συσπάσεις αλλά όχι γέννας...Σάββατο κ δευτέρα θ κάνω πάλι καρδιοτοκογραφο κ προεγχειρητικο έλεγχο κ τρίτη πρωί έχω ραντεβού για καισαρική...εκτός κι αν σπάσουν νερά νωρίτερα ....

Μαζιιιιιι!! Χεχε!! Κι εγώ Δευτέρα πρωί προεγχειρητικό έλεγχο και Τρίτη πρωί γεννάω!!! Σε ποιο είσαι εσύ; Εγώ στο Αλεξάνδρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω ερωτησεις για τις ηδη μανουλες!

Ενα ζευγαρι σαγιοναρες αρκουν για το μαιευτηριο???

Σαμπουαν και αφρολουτρο παιρνουμε απο το σπιτι?η δεν κανουν αυτα επειδη μυριζουν?

Αντισηπτικο για το σπιτι χρειαζεται?

Τα κοχυλια πως τα πλενω??και που τα αποθηκευω?

Μια εξουσιοδοτηση που διαβασα στο ιντερνετ οτι θελει να εχουμε μαζι για το αμκα του παιδιου απο το κεπ τι ειναι?

Επισης εχω πολλες κρεμες για το στηθος που δεν ξερω τι ειναι!μπορει να με βοηθησει καποια??

Αυτα!!!!εχω μισο φτιαξει βαλιτσα!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2019 at 11:57 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Κοριτσια εχω ερωτησεις για τις ηδη μανουλες!

Ενα ζευγαρι σαγιοναρες αρκουν για το μαιευτηριο???

Σαμπουαν και αφρολουτρο παιρνουμε απο το σπιτι?η δεν κανουν αυτα επειδη μυριζουν?

Αντισηπτικο για το σπιτι χρειαζεται?

Τα κοχυλια πως τα πλενω??και που τα αποθηκευω?

Μια εξουσιοδοτηση που διαβασα στο ιντερνετ οτι θελει να εχουμε μαζι για το αμκα του παιδιου απο το κεπ τι ειναι?

Επισης εχω πολλες κρεμες για το στηθος που δεν ξερω τι ειναι!μπορει να με βοηθησει καποια??

Αυτα!!!!εχω μισο φτιαξει βαλιτσα!!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...