Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλημέρα μανουλες! Έχει ξεκινήσει η άδεια μου κι έχω λαλήσει με δουλειές...νομίζω δεν θα χρειαστώ περπάτημα αν κ πάω για καισαρική με βλέπω να καταλήγω σε τοκετό στο σπίτι χαχαχα...λοιπόν για τις θηλες δεν θυμάμαι ποια κοπέλα ρώτησε αλλά μπορείτε να ξεκινήσετε να βάζετε λανολινη...είναι μια κρέμα σαν βαζελίνη που θα σας συστήσουν κ για μετά τη γέννα σε όσες θηλασετε... Πιστεύω το θέμα κλινικής νοσοκομείου είναι όπως λέτε θέμα τύχης καμιά φορά και διάθεσης...να ευχόμαστε μόνο να πάνε όλα καλά και τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες κορίτσια... Θα έχουμε τέτοια χαρά που θ έχουμε τα μωρά μας αγκαλιά που θα πεταμε! @Diwni κι εγω στο Γένεσις μάλλον θ γεννήσω...την πρώτη μου κόρη την γέννησα στη βιοκκινικη αλλά τώρα ο γιατρός μου μου λέει για Γένεσις...όπου κ να ναι πάντως δεν έχω θέμα ... Κι εμένα μου έφερναν το μωρό συνέχεια κ το άφηναν με τις ώρες Παρ όλο που δεν είχα rooming in... Το έπαιρναν στο επισκεπτήριο κ οπότε το ζητούσα εγώ ώστε ν κάνω ένα ντους η να αλλάξω .. για τις σερβιετες που λέγατε τις προηγούμενες μέρες πήρα κι εγώ αυτές τις τεράστιες τένα κ δεν μπορούσα να κουνηθω...σαν παπια περπατούσα ...οπότε πάρτε κ φυσιολογικές αλλά μεγάλες να είστε σίγουρες...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα κορίτσια!

Σήμερα σηκώθηκα από το κρεβάτι σαν γιαγιά κυριολεκτικά! Πονάω παντού! Λεκάνη, πλάτη,μέση, πόδι! Μάλλον θα στραβοκοιμήθηκα! Είμαι στη δουλειά και ψιλοκουτσαίνω! Υπομονή την Τρίτη σταματώ κι εγώ! έλεγα ότι θα βαριέμαι αλλα βλέπω πως πέφτουν και οι αντοχές μου σιγά σιγά!

Γράψατε τόσα πολλά σε μία μέρα! Σχετικά με κλινική εγώ θα γεννήσω στο Ρέα κι αυτό επειδή με αυτήν συνεργάζεται ο γιατρός μου! 2 φορές που το έχω επισκεφτει μου φάνηκε ωραίο και καθαρό, θα δείξει!

Αν ήμουν Αθήνα πιστεύω πως θα γεννούσα σε δημόσιο αλλά τώρα από επαρχία είναι λίγο δύσκολο, και οι μετακινήσεις αλλα θεωρώ σημαντικό να έχεις και τον γιατρό σου μαζί . Κι εγώ έχω ακούσει και καλά και κακά για τα δημόσια όπως επίσης και για τα ιδιωτικά μαιευτήρια οπότε νομίζω πως είναι και θέμα τύχης! Να πέσεις σε καλό προσωπικό καθώς επίσης και στις κοπέλες που θα είστε μαζί στο δωμάτιο να είναι συνεργάσιμες κλπ.

Προσωπικά δεν θα επιλέξω το rooming in για να ξεκουραστώ λιγάκι! Ίσως ακούγεται λίγο εγωιστικό αλλά το προτείνει κι ο γιατρός γιατί δεν ξέρει σε τι κατάσταση θα είσαι μετά τη γέννα. Από οτι ξέρω το φέρνουν συνέχεια το μωράκι γιατί και στο Ρεα είναι πολύ υπερ του αποκλειστικού θηλασμού! Εύχομαι σε όλες μας κορίτσια να έχομε μία καλή και εύκολη γέννα όπου και να ΄γεννήσουμε! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε!

Τελικά για νυχτικάκι θα κάνουμε με τη μαμα μου μια βόλτα και στα μαγαζιά εδώ που θέλει να μου πάρει τα απαραίτητα για το μαιυτήριο! @stasa199 δυστυχώς κοίταξε η μαμα μου στη λαική και είχαν μόνο κάτι διάφανες!

@Angelmammy ναι γνωριζόμαστε από το facebook με την @vayaki, ήταν αυτή η οποία απο την πρώτη μέρα καθυστέρησης μου έλεγε πως είμαι έγκυος  όταν ήμουν πολύ επιφυλακτική καθώς είχα πόνους και συμπτώματα περιόδου! ?

Θέλω να αγοράσω και κρέμα συγκάματος για μωρά για να βάλω και στα σπυράκια που έχω στην κοιλιά!

Ποια προτείνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos άντε να κάτσεις κ συ να ετοιμαστείς κιόλας σιγά σιγά. Κρέμα αλλαγής πάνας χρησιμοποιώ αποκλειστικά της φρεζυντερμ. Την προτείνω ανεπιφύλακτα για τ μωρο αλλά Κ για τέτοια χαζά σπυράκια. Σκέψου ανα διαστήματα π μ έβγαζε η μικρη ιδρωτιρια από τη ζεστη μ έλεγε ο παιδίατρος ποια κρέμα εχεις; αυτή τ έλεγα ε βάλε λίγο από αυτή. Σε 2 μερες της περνούσαν. Είναι τ μόνο βρεφικό προϊόν π δ έχω αλλάξει. Από ολα τα άλλα έχω δοκιμάσει διαφορά.

@dimitra2222 και μένα μ.λενε σε βλέπουμε να γέννας στο δρόμο έτσι π γυρνάς όλη μέρα. Σιγά μην κανεις Πάσχα (έχω πητ 8 Μαΐου). Λέω Αφήστε με ρε παιδιά μη μελετατε χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστώ πολύ @Diwni αυτή θα πάρω! Σίγουρα δεν θα πάει χαμένη, θα βάλω στα σπυράκια και αργότερα στο μωράκι!

Ωραία είναι να κανεις δουλειές, βόλτες κλπ περνά και ο καιρός πιο γρήγορα! Που μου έχει πει ο γιατρός όχι πολλά πολλά βαριέμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!πολλες ειστε για ρεα!!!!εμενα μου πεφτει μακρια και δεν το σκεφτηκαμε....

@marakineos υπομονη να σταματησεις και εσυ!αααα κριμα για τις πιτζαμες...θα βρεις μωρε κατι δεν μπορει!θα βαλουν και παλι  εκπτωσεις λενε σε καμια βδομαδα!

Σχετικα με το rooming in οσες εχουν γεννησει μου εχουν πει να μην το κανω....εγω το σκεφτομουν πολυ σοβαρα αλλα θα δω και πως θα ειμαι!στο γαια παντως ξερω πως σιγουρα δεν φερνουν το μωρο στο επισκεπτηριο και χαρηκα πολυ γιατι πολυ φοβαμαι πως ολοι θα θελουν να την παρουν αγκαλια και δεν θελω να τσακωνομαι!θα το πω και στις κοπελες να μην την  φερνουν αν εχει ερθει καποιος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2019 at 10:53 ΠΜ, ο/η stasa199 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!πολλες ειστε για ρεα!!!!εμενα μου πεφτει μακρια και δεν το σκεφτηκαμε....

@marakineos υπομονη να σταματησεις και εσυ!αααα κριμα για τις πιτζαμες...θα βρεις μωρε κατι δεν μπορει!θα βαλουν και παλι  εκπτωσεις λενε σε καμια βδομαδα!

Σχετικα με το rooming in οσες εχουν γεννησει μου εχουν πει να μην το κανω....εγω το σκεφτομουν πολυ σοβαρα αλλα θα δω και πως θα ειμαι!στο γαια παντως ξερω πως σιγουρα δεν φερνουν το μωρο στο επισκεπτηριο και χαρηκα πολυ γιατι πολυ φοβαμαι πως ολοι θα θελουν να την παρουν αγκαλια και δεν θελω να τσακωνομαι!θα το πω και στις κοπελες να μην την  φερνουν αν εχει ερθει καποιος..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Καλημέρα! Από που πήρατε ή σκέφτεστε να πάρετε νυχτικιά κ ρόμπα για μαιευτήριο;

Καλημέρα στην παρέα!! Εγώ 2 νυχτικιές τις πήρα απ' τα prenatal που είχα πάρει και τα ρούχα της εγκυμοσύνης μου. Τη μία επειδή είναι μακρυμανικη τη φοράω κι εδω στο σπίτι γιατί άρχισαν να με σφίγγουν τα λάστιχα απ' τις πιτζάμες. Μετά πήρα και μια 3η με ρόμπα από ένα τοπικό κατάστημα με εσώρουχα κλπ. Αλλά θέλω να πάρω και ένα κανονικό ζευγάρι γιατί δεν είμαι και πολύ φαν των νυχτικων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ εχω ηδη μια πιτζαμα με κοντο μανικι και κουμπακια που θα παρω μαζι και τωρα ψαχνω νυχτικο γιατι νομιζω θα βολεψει περισσοτερο αφου περνα ο γιατρος και σε κοιτα κλπ!

Ρόμπα δεν θα αγορασω! εχω 2 -3 μακριες ζακετες και θα παρω τη μια μαζι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η λανολινη θαυματουργή κορίτσια κ για γενικοτερη επούλωση! Δοκιμάστε την σε σκασμενα χείλη, τέλεια! Έβαλα στις κ στις θηλές κ ενιωσα ανακούφιση, ενυδάτωση, έφυγε η φαγούρα κι ο ερεθισμός. 

Σας διαβάζω προσεκτικά γιατί κι εγώ δεν ξέρω τι να κάνω με το rooming in. Για το Λητώ ξέρετε καμία πληροφορία; Κι εγώ δημόσιο ήθελα αλλά ο γιατρός μου εδώ στο νησί εκεί ξεγενναει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάντως μια φορά μ' έπιασε φαγούρα κάτω απ το στήθος και επειδή το έξυσα έκανε πληγή έβαλα την κρέμα fissan για το σύγκαμα τη μωρουδιακή και πέρασε κατευθείαν. Θα προτιμήσω τη Fissan και για τα υπόλοιπα καλλυντικά σαμπουάν κλπ του μωρού γιατί είναι πολύ καλή απ' όσο ξέρω. Κι η μαμά μου αυτή χρησιμοποιούσε στις 2 μας και ήταν ευχαριστημένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 τι πητ εχεις?θα ειναι ωραια να γεννησουμε μαζι!!πιστευω καλι θα μας κανει οσο καταφερουμε να κοιμηθουμε!καλα και αν αλλαξουνε γμωμη τους το λεμε δεν ειναι κατι!

@Mariamagdalini η κουμπαρα μου γεννησε το δευτερο παιδακι της στο λητω και της αρεσε περισσοτερο απο το γαια που ειχε γεννησει το πρωτο!ειπε οτι ηταν πολυ καλες ολες οι κοπελες και βοηθουσαν πολυ!

Αχ και εγω δεν τις μπορω τις νυχτικες καθολου!για αυτο πηρα μια....και σκεφτομαι οτι δεν θα νιωθω και τοσο καλα!ρομπα δεν βρηκα....μηπως να παρω μια ζακετουλα και εγω μαρεσε η ιδεα σου @marakineos!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ευχαριστω πολύ κορίτσι μου! Πολύ ενθαρρυντικό, το έχω πολύ άγχος! 

Η ιδέα με τη ζακετουλα κι εμένα μου άρεσε.. έχω κ μια μακριά λεπτή, πως δεν το σκέφτηκα νωρίτερα. Σε δύο ώρες έχω γιατρό. Ανυπομονώωωω αλλά έχω κ άγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@stasa199 ευχαριστω πολύ κορίτσι μου! Πολύ ενθαρρυντικό, το έχω πολύ άγχος! 

Η ιδέα με τη ζακετουλα κι εμένα μου άρεσε.. έχω κ μια μακριά λεπτή, πως δεν το σκέφτηκα νωρίτερα. Σε δύο ώρες έχω γιατρό. Ανυπομονώωωω αλλά έχω κ άγχος

Αχ με το καλό!!! Περιμένουμε νέα σου!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2019 at 4:11 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

@Sofi90 τι πητ εχεις?θα ειναι ωραια να γεννησουμε μαζι!!πιστευω καλι θα μας κανει οσο καταφερουμε να κοιμηθουμε!καλα και αν αλλαξουνε γμωμη τους το λεμε δεν ειναι κατι!

@Mariamagdalini η κουμπαρα μου γεννησε το δευτερο παιδακι της στο λητω και της αρεσε περισσοτερο απο το γαια που ειχε γεννησει το πρωτο!ειπε οτι ηταν πολυ καλες ολες οι κοπελες και βοηθουσαν πολυ!

Αχ και εγω δεν τις μπορω τις νυχτικες καθολου!για αυτο πηρα μια....και σκεφτομαι οτι δεν θα νιωθω και τοσο καλα!ρομπα δεν βρηκα....μηπως να παρω μια ζακετουλα και εγω μαρεσε η ιδεα σου @marakineos!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

22 Μαϊου έχω ΠΗΤ..Καλά σίγουρα θα το δούμε στην πράξη πόσο κουρασμένες θα είμαστε και τι αντοχές θα έχουμε..

Ελα κοντα ειμαστε!μπορει να παμε παρεα!!!!εγω εχω 26 /5!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Βλέπω ξεκινάτε τις προετοιμασίες! Εγώ πρώτα ο θεός θα γεννήσω στο Λητώ όπως την πρώτη φορά. Στα ιδιωτικά στα παρέχουν όλα για το μωρό. Θα κάνω rooming in απλά όταν θα χω κόσμο θα ζητάω να παίρνουν το μωρό. Την βαλίτσα δεν την έχω ετοιμάσει ακόμα. Γεννάω τέλος Μαίου. Με έχουν πιάσει δύο φορές πόνοι περιόδου αλλά ο γιατρός με καθησύχασε. Σας έχει συμβεί? Επίσης πονάνε τα πλευρά κ η μέση μου συχνά. Έχετε αγχωθεί για τη γέννα? Εγώ παρόλο που θα γεννήσω για δεύτερη φορά έχω αγχωθεί λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katrinaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Βλέπω ξεκινάτε τις προετοιμασίες! Εγώ πρώτα ο θεός θα γεννήσω στο Λητώ όπως την πρώτη φορά. Στα ιδιωτικά στα παρέχουν όλα για το μωρό. Θα κάνω rooming in απλά όταν θα χω κόσμο θα ζητάω να παίρνουν το μωρό. Την βαλίτσα δεν την έχω ετοιμάσει ακόμα. Γεννάω τέλος Μαίου. Με έχουν πιάσει δύο φορές πόνοι περιόδου αλλά ο γιατρός με καθησύχασε. Σας έχει συμβεί? Επίσης πονάνε τα πλευρά κ η μέση μου συχνά. Έχετε αγχωθεί για τη γέννα? Εγώ παρόλο που θα γεννήσω για δεύτερη φορά έχω αγχωθεί λίγο. 

Αλήθεια; Και λένε πως τη δεύτερη φορά είναι πιο εύκολα και δεν έχεις τις ίδιες ανησυχίες που είχες ως πρωτάρα. Εγώ έχω ΠΗΤ 9 Μαΐου και δεν μπορώ να πω ότι έχει τύχει να με πιάσουν πονάκια απλά χθες ας πούμε ένιωσα ότι θα μου έρθει περίοδος για κάποιο λόγο. Αλλά δεν πονουσα, ήταν το αίσθημα που έχουμε καμία φορά εκεί κάτω όταν περιμέναμε να μας έρθει λίγες μέρες πριν την περίοδο; Ε κάτι τέτοιο. Έχεις ακόμα χρόνο για τη βαλίτσα μην αγχώνεσαι κι εγώ που είμαι αρχές ακόμα τη φτιάχνω ??. Το πρώτο σου φυσιολογικά το γέννησες; Έχει καιρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katrinaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Βλέπω ξεκινάτε τις προετοιμασίες! Εγώ πρώτα ο θεός θα γεννήσω στο Λητώ όπως την πρώτη φορά. Στα ιδιωτικά στα παρέχουν όλα για το μωρό. Θα κάνω rooming in απλά όταν θα χω κόσμο θα ζητάω να παίρνουν το μωρό. Την βαλίτσα δεν την έχω ετοιμάσει ακόμα. Γεννάω τέλος Μαίου. Με έχουν πιάσει δύο φορές πόνοι περιόδου αλλά ο γιατρός με καθησύχασε. Σας έχει συμβεί? Επίσης πονάνε τα πλευρά κ η μέση μου συχνά. Έχετε αγχωθεί για τη γέννα? Εγώ παρόλο που θα γεννήσω για δεύτερη φορά έχω αγχωθεί λίγο. 

Κι εγώ στο Λητώ!!! 19 Μαίου πητ αλλά ο γιατρός πιστεύει ότι θα πάμε λίγο νωρίτερα. Για να το επιλέγεις δεύτερη φορά έμεινες ευχαριστημένη την πρώτη ε; Κι εγώ έχω πόνους σαν περιόδου αλλά ήπιους κάποιες φορές. Ο γιατρός μου είναι καθησυχαστικος

Γυρίσαμε κι από τον γιατρό, όλα καλά 2.200 το βάρος, έχει πάρει ήδη θέση, το κεφάλι μας αρκετά κάτω, ο τράχηλος παρέμεινε 3 εκατοστα. Παρόλα αυτά ο γιατρός λέει πάλι προσεχτικά, όχι κούραση κλπ. Τον είδαμε κ καλύτερα αυτή τη φορά, ήταν ελαφρώς κινητικός, ένας κούκλος αντικειμενικά ?? Αυτααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Κι εγώ στο Λητώ!!! 19 Μαίου πητ αλλά ο γιατρός πιστεύει ότι θα πάμε λίγο νωρίτερα. Για να το επιλέγεις δεύτερη φορά έμεινες ευχαριστημένη την πρώτη ε; Κι εγώ έχω πόνους σαν περιόδου αλλά ήπιους κάποιες φορές. Ο γιατρός μου είναι καθησυχαστικος

Γυρίσαμε κι από τον γιατρό, όλα καλά 2.200 το βάρος, έχει πάρει ήδη θέση, το κεφάλι μας αρκετά κάτω, ο τράχηλος παρέμεινε 3 εκατοστα. Παρόλα αυτά ο γιατρός λέει πάλι προσεχτικά, όχι κούραση κλπ. Τον είδαμε κ καλύτερα αυτή τη φορά, ήταν ελαφρώς κινητικός, ένας κούκλος αντικειμενικά ?? Αυτααα 

Τι Όμορφα το μπουμπούκι σας μεγαλώνει μωρέ!! Όλα καλά τα μωράκια μας συνεργάσιμα τα βλέπω άρχισαν να παίρνουν θέσεις ??

Εντελώς αντικειμενικά όλα τα μωράκια είναι κουκλιά ζωγραφιστά, κυρίως τα δικά μας!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Κι εγώ στο Λητώ!!! 19 Μαίου πητ αλλά ο γιατρός πιστεύει ότι θα πάμε λίγο νωρίτερα. Για να το επιλέγεις δεύτερη φορά έμεινες ευχαριστημένη την πρώτη ε; Κι εγώ έχω πόνους σαν περιόδου αλλά ήπιους κάποιες φορές. Ο γιατρός μου είναι καθησυχαστικος

Γυρίσαμε κι από τον γιατρό, όλα καλά 2.200 το βάρος, έχει πάρει ήδη θέση, το κεφάλι μας αρκετά κάτω, ο τράχηλος παρέμεινε 3 εκατοστα. Παρόλα αυτά ο γιατρός λέει πάλι προσεχτικά, όχι κούραση κλπ. Τον είδαμε κ καλύτερα αυτή τη φορά, ήταν ελαφρώς κινητικός, ένας κούκλος αντικειμενικά ?? Αυτααα 

Κι εγώ στο Λητώ! Μίλησα σήμερα με τη γιατρό για το θέμα του τραχήλου. Την ανησυχεί λίγο, αλλά θα το συζητήσουμε πιο αναλυτικά στο ραντεβού που έχουμε αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini μια χαρά το μωράκι σου!!! Μεγάλωσε!!! Φυσικά και είναι κούκλος! Τα μωρά της ομάδας μας θα είναι τα πιο όμορφα απ'όλα!!! ?

@katrinaki ακόμα τουλάχιστον δεν έχω αγχωθει. Γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη ήμουν πολύ χαλαρή κι έτσι είμαι ακόμα! Θα δούμε πώς θα πάει εκείνη την ώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2019 at 9:50 ΜΜ, ο/η Mist είπε:

Κι εγώ στο Λητώ! Μίλησα σήμερα με τη γιατρό για το θέμα του τραχήλου. Την ανησυχεί λίγο, αλλά θα το συζητήσουμε πιο αναλυτικά στο ραντεβού που έχουμε αύριο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...