Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@Angelmammy όπως τα λες και σε εμένα. Τα ποδαράκια του τα βλέπω ακριβώς κάτω από το διάφραγμα και έχω και πόνο χαμηλά στην κύστη μου! Μεγαλώνουν τα μικρακια μας και πιέζουν... Ο γιατρός μου έγραψε κάποιες εξετάσεις και δεν ήταν τίποτα... 

εμενα παλι ποτε μαζευεται ψηλα , ποτε χαμηλα, ποτε στα πλευρα! εχει μαλλον χωρο ακομη!

τι ωραία είναι που είστε σε μεγαλύτερη εβδομάδα!! κι εμενα πιστευω το αγχος θα μου φυγει οταν φτασω 36η! εχω ακόμη λίγο, οταν το σκεφτομαι σε εβδομαδες δεν ειναι πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στα κορίτσια!! @Valfrag Όμορφα νέα μπράβο, όλα καλά θα πάνε. 

Τώρα όσον αφορά το όνομα σκέφτομαι πρώτα απ' όλα να βγει το μωρό, να πάνε όλα καλά και μετά βλέπουμε. Με ρωτάει και μια φίλη μου κάθε 3 και λίγο βρήκατε όνομα, βρήκατε όνομα; Και της λέω κάτσε καλέ να γεννηθεί πρώτα ο Θεός. Ακόμα δεν το είδαμε Γιάννη το βαφτίσαμε; Ε πως λέει εμένα η αδερφή μου μόλις έμαθε ότι θα είναι αγόρι κατευθείαν βρήκε όνομα. Και λέω από τόσο νωρίς δεν ήθελα να κάνω τέτοια σχέδια και να το γρουσουζέψω. Εδώ τα σόγια μόλις μάθαμε το φύλο άρχισαν να λένε αχ βγήκε η Στελιτσα και να τη η Στελιτσα, το όνομα της πεθεράς μου, και είχα τόσα νεύρα όταν το άκουσα κάνα 2 φορές. Και τους λέω γιατι λέτε καλέ βλακείες; Ποιος το έβγαλε το παιδί έτσι; Μ' ακούσατε εμένα να το λέω έτσι πότε; Από που κι ως που; Και λένε Ε πως απ' τον άντρα μπαίνει το πρώτο όνομα. Λέω αυτά τα κάνατε εσείς, άλλαξαν οι καιροί πλέον, όταν αποφασίσουμε όνομα θα σας το πούμε. Τώρα γενικά από ονόματα συμφωνούμε μεταξύ μας ευτυχώς και το μόνο που μας αρέσει είναι της μαμάς μου Δεσποινα και ίσως βάλουμε κι ένα δεύτερο που μας αρέσει εμάς. Αλλά έχουμε χρόνο ακόμα γι αυτά θα δούμε. Ας έρθει η καλή μας η μπεμπούλα πρώτα ο Θεός και αποφασίζουμε μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@Angelmammy όπως τα λες και σε εμένα. Τα ποδαράκια του τα βλέπω ακριβώς κάτω από το διάφραγμα και έχω και πόνο χαμηλά στην κύστη μου! Μεγαλώνουν τα μικρακια μας και πιέζουν... Ο γιατρός μου έγραψε κάποιες εξετάσεις και δεν ήταν τίποτα... 

Απ'ότι καταλαβαίνω, εμείς οι 2 τα περνάμε όλα μαζί. Μάλλον επειδή είμαστε και ακριβώς στην ίδια εβδομάδα με ίδια ΠΗΤ! Να δούμε ποια θα γεννήσει πρώτη. :-)

Με καθησύχασες που έχεις πόνο κι εσύ στην κύστη γιατί ενώ με τη λογική μου λέω ότι είναι το μωρό, σκέφτομαι μήπως είναι καμία κυστίτιδα και δεν το θέλω καθόλου.

@marakineos σ' ευχαριστούμε για το όνομα. Θα δεις ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό οι συσπάσεις σου και όλα καλά θα πάνε. Λογικά είναι η προετοιμασία της μήτρας σου. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Valfrag όλα καλά θα πάνε κορίτσι! Τα μωράκια μας συναγωνίζονται για την πρωτιά του γκρουπ ?

@marakineos λογικό είναι να κατεβαίνει η κοιλιά, αλλά καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρό σου. Εμένα που έπεσε απότομα, είδε και στον υπέρηχο ότι κατέβηκε χαμηλά ο μπέμπης και μου είπε ξάπλα μέχρι να μπω στο μήνα μου για να μη γεννήσω πρόωρα. Βέβαια εγώ έχω και θεματάκι με κοντό τράχηλο, παίζει κι αυτό ρόλο.

Εγώ κορίτσια έχω θέμα με το όνομα. Ο άντρας μου θέλει να δώσουμε το όνομα του μπαμπά του, απ'ότι κατάλαβα το έχουν δεδομένο και όλοι στο σόι. Αλλά εμένα δε μου αρέσει καθόλου! Θέλω να βγάλουμε άσχετο. Ξέρω ότι αν επιμείνω, θα περάσει το δικό μου. Αλλά από την άλλη σκέφτομαι, αξίζει να τους στεναχωρήσω για ένα όνομα; Τον άντρα μου δηλαδή κυρίως που έχει αδυναμία στον μπαμπά του...

@stasa199 κι εμένα η μαμά μου είναι Κατερίνα και η πεθερά μου Μαρία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μου την Πεμπτη που ειχα ραντεβου τα βρηκε ολα φυσιολογικα! ο μπεμπης εχει γυρίσει αλλα ακόμη ηταν ψηλα ! τωρα αν συνεχισω να το σκεφτομαι θα τον ενοχλησω σιγουρα για να με καθησυχασει! τραχηλο δεν νομιζω να μου εχει μετρησει ξανα μετα τη β επιπεδου που μου ειπε τραχηλος καλος, τωρα ποσο ηταν δεν ξερω! βεβαια δεν τον ειχε δει ενδοκολπικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπω οι περισσότερες έχετε καταλήξει στο όνομα!Εγώ συμφωνώ με την @irened91!!!!Χαχαχαχα καλά τους τα πες!!!!! Βέβαια δεν πιστεύω ότι το γρουσουζευουν αλλά δεν χρειάζεται να ασχολείται κάνεις με το όνομα πριν καν γεννηθεί το μωρό και χωρίς να έχουμε αποφασίσει οι γονείς!!!!!

@Angelmammy έχω και εγώ καμία φορά πόνο και νόμιζα πως είναι κάτι αλλά δεν ήταν συνεχόμενο οπότε θεώρησα πως είναι από την εγκυμοσύνη!το στομάχι και το είχα επίσης απορία που πήγε αν και εμένα έχει λίγο χώρο ακόμα γιατί είναι χαμηλά η μπέμπα!!Έχω αρχίσει και έχω καουρες πάλι και δεν μπορώ πάλι να πίνω πολλά υγρά γιατί παθαίνω παλινδρόμηση!

@Valfrag άντε μια χαρά πέρασε και αυτό να πας πάλι σπίτι σου να είσαι ήρεμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos μην αγχώνεσαι δεν νομίζω να έχει κατέβει και τόσο από την Πέμπτη...Αλλά και πάλι λογικό νομίζω είναι!Μήπως άλλαξε θέση και σου φάνηκε διαφορετική η κοιλίτσα??Και τον τράχηλο μπορεί να τον βλέπει ο γιατρός αλλά να μη στο έχει αναφέρει..ρωτα τον αν θέλεις την επόμενη φορά πόσο είναι ο τράχηλος σου να σου πει!Εγώ πιστεύω πως οι γιατροί είναι μαθημένοι να τους παίρνουμε τηλέφωνο γιατί το έχουν συνηθίσει!!!!Εγώ γενικά δεν παίρνω δεν εχει χρειαστει αλλά τι να κάνουμε και εμείς ?που να ξέρουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@marakineos μην αγχώνεσαι δεν νομίζω να έχει κατέβει και τόσο από την Πέμπτη...Αλλά και πάλι λογικό νομίζω είναι!Μήπως άλλαξε θέση και σου φάνηκε διαφορετική η κοιλίτσα??Και τον τράχηλο μπορεί να τον βλέπει ο γιατρός αλλά να μη στο έχει αναφέρει..ρωτα τον αν θέλεις την επόμενη φορά πόσο είναι ο τράχηλος σου να σου πει!Εγώ πιστεύω πως οι γιατροί είναι μαθημένοι να τους παίρνουμε τηλέφωνο γιατί το έχουν συνηθίσει!!!!Εγώ γενικά δεν παίρνω δεν εχει χρειαστει αλλά τι να κάνουμε και εμείς ?που να ξέρουμε?

αυτο με καθησυχαζει πως με εχει δει πολυ συντομα!ισως να αλλαξε κ θεση ησυχια δεν εχει! πιστευω πως παιζει ρολο στο οτι με την διατροφη εχασα κ 1-2 κιλάκια κ ισως χαθηκαν απο το στομαχι κλπ γιατι στο υπολοιπο σωμα δεν ειχα παχυνει! σιγουρα, φανταζομαι ποσα τηλεφωνα εχουν κ αυτοι την ημερα! μεχρι στιγμης τον εχω ενοχλησει οταν πραγματικα υπαρχει λογος ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Narcissa είπε:

Ρε κορίτσια εσείς που χάσατε 1-2 κιλά, οι γιατροί σας ήταν οκ;

Γιατί η δικιά μου με έκραξε.

Αν τα θρεπτικά συστατικά που παίρνεις είναι οκ δεν υπάρχει πρόβλημα. Βέβαια, αναλόγως την εγκυμοσύνη και την κάθε έγκυο θα κρίνει ο γιατρός. Σε πολλές εγκυμονούσες που γνωρίζω, έδωσαν διατροφή για να χάσουν κιλά. Σε άλλες λένε να τρώνε πιο σωστά και ποιοτικά. Δεν είμαστε όλες το ίδιο. Εσένα ο, τι σου είπε ο γιατρός σου να κάνεις! Επίσης, αν τρέφεσαι ποιοτικά και το μωρό σου μεγαλώνει κανονικά, το να χάσεις 1-2 κιλά μπορεί να μην είναι και τίποτα. Απλά λίγο περπάτημα παραπάνω ή λίγα υγρά που έχουμε κατακράτηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μου οπως τα ειπε η angelmαmmy, δεν με εκραξε μου ειπε πως ισως ηταν κατακρατηση και με τη σωστη διατροφη εφυγε! εγω ενιωσα πολυ καλυτερα χανοντας τα δεν ξερω, πιο αναλαφρη, βεβαια πιστευω κι εγω  πως εξαρταται απο την καθε εγκυο και αν αναπτυσσεται κανονικα το μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos κι εγώ με διατροφή τα έχασα. Μόλις χτύπησα τα +15, ξεκίνησα διατροφή για διαβήτη. Και μετά από 2 εβδομάδες είχα χάσει 2,5 κιλά. Έτρωγα περισσότερο δηλαδή, αλλά πιο σωστά, δεν είναι ότι δεν έτρωγα. Και το μωρό μια χαρά μεγάλωνε, αλλά τα άκουσα ? Anyway έχετε δίκιο, πιο πολύ ρώτησα γιατί η δική μου μου φάνηκε υπερβολική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Narcissa είπε:

@marakineos κι εγώ με διατροφή τα έχασα. Μόλις χτύπησα τα +15, ξεκίνησα διατροφή για διαβήτη. Και μετά από 2 εβδομάδες είχα χάσει 2,5 κιλά. Έτρωγα περισσότερο δηλαδή, αλλά πιο σωστά, δεν είναι ότι δεν έτρωγα. Και το μωρό μια χαρά μεγάλωνε, αλλά τα άκουσα ? Anyway έχετε δίκιο, πιο πολύ ρώτησα γιατί η δική μου μου φάνηκε υπερβολική! 

τελικα εχει κ τα καλα της η διατροφη για τον διαβητη! κι εγω ετσι τα εχασα, απο +7 ειχα παει στα +8-9 και τωρα ειμαι πάλι +7.ναι νομίζα πως ηταν λίγο υπερβολική από τη στιγμή που το μωράκι μεγαλώνει καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται κορίτσια γερά μωράκια πάνω από ολα.

@stasa199 @irened91 ευτυχώς σε καμία εγκυμοσύνη δ με ρώτησαν για όνομα. Κ δ τ είχαμε πει πριν γεννήσω όπως κντωρα δηλαδή. Αλλά τ αποφασίσαμε μεταξύ μας κ λέμε πάνω από ολα να πανε όλα καλά. Στην τελική Εγώ μπορεί να τ έχω ταμενο. 

@Narcissa όσον αφορά τα κιλά εφόσον είσαι μέσα στα φυσιολογικά όρια δ υπάρχει θεμα να χάσεις. Εγώ έχασα γτ τρώω λιγότερο από πριν. Βαραινω πιο ευκολα κ σταματάω μα τρώω.

@marakineos και μένα είναι κοιλια μ χαμηλά εδώ κ καιρο. Πέμπτη έχω γιατρό ελπίζω μα είναι οκ. Βέβαια μόλις μπω στο μήνα μ θα κόψω τα πολλά πολλα μπας κ κάνω Πάσχα χαχαχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos οπότε νιώθεις την ανάγκη να παίρνεις τηλέφωνο!Εγώ καμία φορά ντρέπομαι και μετά λέω συγγνώμη και θα με φάει το άγχος???χαχαχαχα 

Εγώ οπότε έχασα δεν μου είπε κάτι μόνο μου λέει να τρώω και να τρώω καλά όπως είπε η @Angelmammy

@Sofi90 Και εγώ αυτό λέω αν δεν έχει το όνομα δεν είναι εγγόνι?Η δε θα το αγαπάνε??μηπως να τους πειτε οτι το ταξατε το Παιδί και να το πειτε ραφαηλια?....είναι κρίμα Γενικά να ασχολούνται...ευτυχώς οι δικοί μου δεν νοιάζονται γιατί πέρασαν τόσα με τα ονόματα μας και δεν τους νοιάζει στα εγγόνια!γερά να είναι και ας τα πούμε όπως θέλουμε!

Εγώ μόλις γύρισα από το ΙΚΑ που είχα κλείσει ραντεβού στο γυναικολόγο να μου γράψει το χαρτί για την άδεια κυοφορίας.....Η πίεση μου στο Θεό!Δεν μου το έγραφε!Γιατί λέει ο γιατρός μου είναι συμβεβλημένος και να πάω στο γιατρό μου!Και του έδειξα το χαρτί που μου έδωσε ο γιατρός μου και του λέω στο ΙΚΑ μου είπαν και έκλεισα ραντεβού εδώ γιατί δεν το δέχονται!με τα χίλια ζόρια μου το έγραψε γιατί του είπα δεν μπορείτε να μου το γράψετε γιατί να ξανα έρχομαι?Αφού θα με ξανα στείλουν!Και το έγραψε!που δεν βρίσκω το λόγο να μου κάνει τέτοιο θέμα!!!!!!Τι έπαθε δηλαδή που το έγραψε???του τελείωσα το μελάνι??????γιατί πληρώνω τόσες κρατήσεις στο παλιό ΙΚΑ?για να μη με εξυπηρετήσει?????Και στο τέλος μου κράτησε τη β επιπέδου και δε μου την έδινε!Και του λέω δεν το ήξερα να την έβγαζα μια φωτοτυπία να την έχω δεν πρεπει να την εχω αρχειο ?και μου λέει οχι αυτό το κρατάω εγώ και που στο έγραψα πολύ είναι να απς να σου δωσουν αλλο!ελεεινός?????μολις βγηκα εξω με περιμενε η μητερα μου που τα ακουσε ολα και της λέω πάμε να φύγουμε είναι πολύ μαλακας ο άνθρωπος!!!συγγνώμη κιόλας κορίτσια αλλά έχω πολλά νεύρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@marakineos οπότε νιώθεις την ανάγκη να παίρνεις τηλέφωνο!Εγώ καμία φορά ντρέπομαι και μετά λέω συγγνώμη και θα με φάει το άγχος???χαχαχαχα 

Εγώ οπότε έχασα δεν μου είπε κάτι μόνο μου λέει να τρώω και να τρώω καλά όπως είπε η @Angelmammy

@Sofi90 Και εγώ αυτό λέω αν δεν έχει το όνομα δεν είναι εγγόνι?Η δε θα το αγαπάνε??μηπως να τους πειτε οτι το ταξατε το Παιδί και να το πειτε ραφαηλια?....είναι κρίμα Γενικά να ασχολούνται...ευτυχώς οι δικοί μου δεν νοιάζονται γιατί πέρασαν τόσα με τα ονόματα μας και δεν τους νοιάζει στα εγγόνια!γερά να είναι και ας τα πούμε όπως θέλουμε!

Εγώ μόλις γύρισα από το ΙΚΑ που είχα κλείσει ραντεβού στο γυναικολόγο να μου γράψει το χαρτί για την άδεια κυοφορίας.....Η πίεση μου στο Θεό!Δεν μου το έγραφε!Γιατί λέει ο γιατρός μου είναι συμβεβλημένος και να πάω στο γιατρό μου!Και του έδειξα το χαρτί που μου έδωσε ο γιατρός μου και του λέω στο ΙΚΑ μου είπαν και έκλεισα ραντεβού εδώ γιατί δεν το δέχονται!με τα χίλια ζόρια μου το έγραψε γιατί του είπα δεν μπορείτε να μου το γράψετε γιατί να ξανα έρχομαι?Αφού θα με ξανα στείλουν!Και το έγραψε!που δεν βρίσκω το λόγο να μου κάνει τέτοιο θέμα!!!!!!Τι έπαθε δηλαδή που το έγραψε???του τελείωσα το μελάνι??????γιατί πληρώνω τόσες κρατήσεις στο παλιό ΙΚΑ?για να μη με εξυπηρετήσει?????Και στο τέλος μου κράτησε τη β επιπέδου και δε μου την έδινε!Και του λέω δεν το ήξερα να την έβγαζα μια φωτοτυπία να την έχω δεν πρεπει να την εχω αρχειο ?και μου λέει οχι αυτό το κρατάω εγώ και που στο έγραψα πολύ είναι να απς να σου δωσουν αλλο!ελεεινός?????μολις βγηκα εξω με περιμενε η μητερα μου που τα ακουσε ολα και της λέω πάμε να φύγουμε είναι πολύ μαλακας ο άνθρωπος!!!συγγνώμη κιόλας κορίτσια αλλά έχω πολλά νεύρα!!!!!

ωχ stasa μου υπομονη! καποιες φορες στις δημοσιες υπηρεσιες πραγματκι σου βγαινει η ψυχη! Φανταζομαι τα νευρα σου, λες και σου κανει χαρη! ειναι σε τι υπαλληλο θα πεσεις!

Εμένα ο γιατρος μου υπέγραψε το χαρτι και μου ειπε να παω και στο κεντρο υγειας να μου βαλουν μια σφραγιδα και θα ειμαι οκ! ελπίζω να μην περάσω τα ίδια και να δεχεται αυτο το Ικα της περιοχης μας!

@Diwni μου εχω ακουσει πως στη 2η εγκυμοσυνη χαμηλωενι πιο γρηγορα η κοιλια! βεβαια κατα ποσον ισχυουν αυτα πουα κουω και διαβαζω δεν ξερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@@marakineos δεν νομίζω να έχεις θέμα....εμένα ο γιατρός μου μου είχε γράψει ένα όλο χαρτί σαν την άδειας που μου είχε γράψει δεν ήταν αυτό....Τέλος πάντων τελείωσε τώρα θα ζητήσω και από το γιατρό μου να μου ξανα βγάλει τη β επιπέδου για να την εχω! 

Κορίτσια που κάνατε τα χαρτιά σας σας κράτησαν και εσάς τη β επιπέδου??Από περιέργεια ρωτάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 εμένα δε την κοίταξε καν. Σε κέντρο Μάνας και Παιδιού πήγα. Πάντως αν σε παρηγορεί εγώ χρειάστηκε να πάω 3 φορές και κόντεψα να παίξω ξύλο μέχρι να κάνω τη δουλειά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@stasa199 εμένα δε την κοίταξε καν. Σε κέντρο Μάνας και Παιδιού πήγα. Πάντως αν σε παρηγορεί εγώ χρειάστηκε να πάω 3 φορές και κόντεψα να παίξω ξύλο μέχρι να κάνω τη δουλειά μου. 

Πω πω ρε παιδί μου τι ταλαιπωρία πέρασες και εσύ!μα δεν τους καταλαβαίνω.....σε 3 σειρές συμπλήρωσε τα κενά!Δεν έκαναν και τίποτα τρομερό! Εγώ πιστεύω επίτηδες την κράτησε για να με ταλαιπωρήσει γιατί την έβαλε με κάτι χαρτιά α4 στην άκρη και λέω μέχρι να φύγω μπορεί να την έχει πετάξει κιόλας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 πλάκα κάνεις!!! Δεν το πιστεύω!! Κι εγώ από τα νεύρα μου θα τον είχα βρίσει. Αλλά επειδή τώρα είμαστε με μωράκια στην κοιλίτσα, προσέχω πολύ να μη μου ανεβαίνει η πίεση. Παλιά.... σκοτωνόμουν σχεδόν σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες. Αισχος και ντροπή! Μόνο αυτό μπορώ να πω. 

Όσον αφορά τη β επιπέδου, τουλάχιστον την έβγαλες καμία φωτό με το κινητό σου να την έχεις;;; Ή σε αποσυντονισε τόσο ο βλάκας που δεν μπορούσες να σκεφτείς;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 Μα τι να έκανα; Με νευρίασαν είναι πράγματα αυτά; ?? Πάνω απ όλα το παιδί να είναι γερό και τα υπόλοιπα είναι το λιγότερο. Κανένας απ' τους γονείς δεν έχει απαίτηση να μπει το δικό του όνομα οπότε κι εμείς ότι αποφασίσουμε. Προσωπικά προτιμώ να μπει άσχετο  δε θέλω κανένας παππούς να ξεχωρίζει τα εγγόνια επειδή έχουν το όνομά τους. Γιατί όσο και να μην το θέλουμε παιδιά ισχύει. Πολλοί δείχνουν πιο πολύ αδυναμία σ αυτους που έχουν το όνομα. Μαλακίες δε μ αρέσουν καθόλου αυτά. 

Κι εμένα παιδιά τις τελευταίες μέρες πάντως με ζορίζει και νιώθω συσπάσεις πιο χαμηλά. Όχι πονάκια βέβαια μόνο συσπάσεις κι ειδικά όταν ξαπλωμω στο πλάι για να ύπνο εκεί γίνεται χαμός. Νομίζω πως τη μία είναι ψηλά την άλλη χαμηλά. Παντού τη νιώθω. Αφού ώρες ώρες λέω τα καημένα τα όργανα μου που έχουν πάει; ??? Και η κύστη συνεχώς πιέζεται, νιώθω πως μονίμως κατουριέμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos αυτά ακούω κ γω κ λέω άντε να δούμε τι θα γίνει. Η μικρή γεννηθηκε 11 μέρες πριν την πητ.

@Sofi90 Δυστυχώς υπάρχουν κ αδυναμίες λογο ονόματος. Η πεθερά μ π έχει ξανά ακούσει τ όνομα της οπότε πηγαίναμε στο χωριο όλο.η Βάσω αυτό κ η Βάσω τ αλλο λες κ τα υπόλοιπα εγγόνια δ υπήρχαν. Τώρα π ξεπεταχτηκε η δικιά μου κ πάμε κ τους κάνει ένα σωρο νούμερα Κ κόλπα εχει να τ λέει ότι είναι τ πιο χαμογελαστό εγγόνι κτλ κ μια ικανοποίηση την πήρα. Την άκουσα να μιλάει κ με την κούνιαδα μ κ να παινευει τη μικεη μ κ λέω πάλι καλα ξεκόλλησε. Επίσης μ έλεγε ο μπαμπάς μ.οτι επειδή έδωσα τ όνομα της μαμάς μ στο πρώτο δ είναι σωστό να μη δώσω ρης πεθεράς μ κ κάτι τέτοια. Μ λέει αν η μικρη όταν κάνει παιδί δ θα θες να δώσει τ όνομα σου; λέω άκου να σ πω επειδή εγώ ταλαιπωρήθηκα για να την κάνω άσχετα π εσείς δ τα ξέρετε όλα ας της έρθει εκείνης ευκολα ένα γερό μωρό οποτε τ αποφασίσει κ ας τ βγάλει κ αφροξυλανθη. Το τελευταίο π θα με απασχολούσε είναι τ όνομα. Το ραφαηλια πολύ όμορφο παρεμπιπτόντως.

@vayakiΕγώ τ ξανά είπα βρίσκω τ Μίλτος πολύ όμορφο κ εξω απο τα συνηθισμένα. Μ αρέσει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy και εγώ πριν μπορούσα να τσακωθω πιο εύκολα τώρα προσέχω!Αλλά δεν άντεξα με εκνεύρισε πολύ αυτός!!!!!Δεν το σκέφτηκα και η μαμα μου αυτό μου είπε...ελπίζω να μπορεί ο γιατρός να μου το ξανα βγάλει Αλλιώς θα πάω να τον ξανα βρω και τότε δεν θα είναι συγκρατημένη!!!!!!!

@irened91 αχ πόσο συμφωνώ!εμένα ο άντρας μου θέλει να μείνουμε στα οικογενειακά!

Η μπέμπα μου εμένα πρέπει να είναι τελείως πλάτη γιατί νιώθω πολύ ήπιες κινήσεις πιο πολύ κύματα κάνει!!!!Αφού και η μαμα μου περιμένει να δει και μου λέει πρέπει να είναι ανάποδα δεν κουνιέται τόσο!μου εδώσε μια καλή προς τα κάτω πόνεσα Σήμερα!!!!!

@Diwni ευτυχώς το κατάλαβε η πεθερά σου!Και καλά είπες στον πατέρα σου συμφωνώ απόλυτα!εμένα το είπε ο πεθερός μου γιατί τον ρώταγαν συγγενείς τι είναι κορίτσι η αγόρι και λέει γερό να είναι και ότι θέλει ας είναι!Δε βλέπετε τι γίνεται με πόσα παιδάκια άρρωστα που τρέχουν να τα πάνε από εδώ και από εκεί να γίνουν καλά?ας είναι γερό και ότι θέλει τους λέει!

Και εμένα μ'αρέσει το Μίλτος! @vayaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...