Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η irened91 είπε:

Έλα αυτό είναι τέλειο!! Κι εμένα ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος. 6 κιλά έχω πάρει μέχρι τώρα. ??

Εγώ είμαι στα 8 άλλα καλά είμαι!Αφού δεν πήγα 12 μέχρι τώρα!!χαχαχαχα

Όσο για τη μεταφορά σου λένε και από το μαιευτήριο ότι πρέπει να το μεταφέρεις με το αυγό (το κάθισμα αυτοκινήτου)για θέμα ασφάλειας...Ε δεν θα πάμε και ταξίδι για να πάθουν κάτι επειδή δεν θα είναι ξαπλωμένο για λίγη ώρα είναι...Εχω ακούσει και περιπτώσεις που σου λένε να το βάλεις στο καθίσματακι από το δωμάτιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 20 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Εγώ είμαι στα 8 άλλα καλά είμαι!Αφού δεν πήγα 12 μέχρι τώρα!!χαχαχαχα

Όσο για τη μεταφορά σου λένε και από το μαιευτήριο ότι πρέπει να το μεταφέρεις με το αυγό (το κάθισμα αυτοκινήτου)για θέμα ασφάλειας...Ε δεν θα πάμε και ταξίδι για να πάθουν κάτι επειδή δεν θα είναι ξαπλωμένο για λίγη ώρα είναι...Εχω ακούσει και περιπτώσεις που σου λένε να το βάλεις στο καθίσματακι από το δωμάτιο!

Κι εγω στα 8 κιλα ειμαι. Αχχ μια ζωη ημουν 58 κιλα μια σταλιτσα. Πριν μεινω εγκυος πατησα τα 61. Τωρα ειμαι 69 κιλα και πρωτη φορα θα δω στη ζωη μου το 70. Κοντευει κι αυτο... θα το δω συντομα. Ετοιμαζομαι ψυχολογικα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!στο μαιευτηριο μας ειπαν υποχρεωτικα σε καθισμα αυτοκινητου! Επισης σημερα πρακολουθησα το θεωρητικο μερος απτα σεμιναρια ανωδυνου τοκετου στο Ελενα...απιστευτες πληροφοριες και πολυ χρησιμες μας ελυσαν πολλες αποριες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Κι εγω στα 8 κιλα ειμαι. Αχχ μια ζωη ημουν 58 κιλα μια σταλιτσα. Πριν μεινω εγκυος πατησα τα 61. Τωρα ειμαι 69 κιλα και πρωτη φορα θα δω στη ζωη μου το 70. Κοντευει κι αυτο... θα το δω συντομα. Ετοιμαζομαι ψυχολογικα χαχα

Κι εγώ στα 59 ήμουν πριν την εγκυμοσύνη και τώρα ειμαι στα 71... Δεν με απασχολεί καθόλου να σου πω την αλήθεια...

@Valfrag ανυπομονώ κι εγώ για αυτά τα μαθήματα. Ξεκινάω στις 18 του μήνα! Είμαι σίγουρη ότι βοηθούν πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα. Εγώ ξέρω ότι είναι νόμος να μπαίνουν τα μωράκια σε κάθισμα αυτοκινήτου (ή κανονικό ή αυτό που έχουν τα καροτσάκια - το αυγό). Αν συμβεί κάτι και δεν έχεις το μωρό σου εκεί είσαι απόλυτα υπεύθυνος. Μακριά από όλες μας! 

Κι εγώ σήμερα ήμουν στο μάθημα τοκετού. Πάρα πολύ καλά. Σημαντικές πληροφορίες και πολύ ευχάριστη μαία. @Valfrag ποια ήσουν;;; Χαχαχα! Ψιλοντρεπόμουν να ρωτάω δεξιά και αριστερά τόσοι που ήμασταν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Κι εγώ στα 59 ήμουν πριν την εγκυμοσύνη και τώρα ειμαι στα 71... Δεν με απασχολεί καθόλου να σου πω την αλήθεια...

@Valfrag ανυπομονώ κι εγώ για αυτά τα μαθήματα. Ξεκινάω στις 18 του μήνα! Είμαι σίγουρη ότι βοηθούν πολύ!!!

Θα δεις ότι θα σου αρέσουν πάρα πολύ!!! Εμάς μας έλυσε ήδη πολλές απορίες. 

Κι εγώ 59 ήμουν. Τώρα είμαι 73 (στα 74)!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα. Εγώ ξέρω ότι είναι νόμος να μπαίνουν τα μωράκια σε κάθισμα αυτοκινήτου (ή κανονικό ή αυτό που έχουν τα καροτσάκια - το αυγό). Αν συμβεί κάτι και δεν έχεις το μωρό σου εκεί είσαι απόλυτα υπεύθυνος. Μακριά από όλες μας! 

Κι εγώ σήμερα ήμουν στο μάθημα τοκετού. Πάρα πολύ καλά. Σημαντικές πληροφορίες και πολύ ευχάριστη μαία. @Valfrag ποια ήσουν;;; Χαχαχα! Ψιλοντρεπόμουν να ρωτάω δεξιά και αριστερά τόσοι που ήμασταν. 

Κ εγω ντρεπομουν χαχαχα!!!! Καθομουν δευτερη θεση αριστερα!!!με μαυρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Κ εγω ντρεπομουν χαχαχα!!!! Καθομουν δευτερη θεση αριστερα!!!με μαυρα

Εξαιρετικά!! Ήμουν δίπλα σου. Με τη σαλοπετα τη τζιν εγώ. Κρίμα ρε συ... Δεν μπορούσε μια από εμάς να ξεντραπεί;;; Ρώτησα μια κοπέλα το όνομα της που πιάσαμε την κουβέντα μήπως και ήσουν εσύ αλλά δεν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Εξαιρετικά!! Ήμουν δίπλα σου. Με τη σαλοπετα τη τζιν εγώ. Κρίμα ρε συ... Δεν μπορούσε μια από εμάς να ξεντραπεί;;; Ρώτησα μια κοπέλα το όνομα της που πιάσαμε την κουβέντα μήπως και ήσουν εσύ αλλά δεν....

Αληθεια;;;χαχαχαχα ναι σε ειδα..που να φανταστω!!!! Σκεφτομαι και για τα μαθηματα θηλασμου που μας ειπαν μαλλον θα παω 5/04

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Αληθεια;;;χαχαχαχα ναι σε ειδα..που να φανταστω!!!! Σκεφτομαι και για τα μαθηματα θηλασμου που μας ειπαν μαλλον θα παω 5/04

Χαχαχαχα! 

Κι εγώ θα πάω μάλλον 5/04. Έχω παρακολουθήσει το σεμινάριο θηλασμού μια φορά στο πρώτο τρίμηνο και ήταν φανταστικό απλά!! Απλά μου είπε η μαία ότι καλό είναι να το παρακολουθήσω ξανά κοντά στην ΠΗΤ μου. Ελπίζω αυτή τη φορά να μιλήσουμε η μία στην άλλη... Χαχαχαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Χαχαχαχα! 

Κι εγώ θα πάω μάλλον 5/04. Έχω παρακολουθήσει το σεμινάριο θηλασμού μια φορά στο πρώτο τρίμηνο και ήταν φανταστικό απλά!! Απλά μου είπε η μαία ότι καλό είναι να το παρακολουθήσω ξανά κοντά στην ΠΗΤ μου. Ελπίζω αυτή τη φορά να μιλήσουμε η μία στην άλλη... Χαχαχαχα!!! 

Κοντα στη ΠΗΤ ναι αλλα επειδη ειναι καθημερινη ο αντρας μου δε θα μπορει οποτε δε θελω να εχω μπει στο μηνα μου..μη γινει κ τιποτα κ ειμαι μονη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Κοντα στη ΠΗΤ ναι αλλα επειδη ειναι καθημερινη ο αντρας μου δε θα μπορει οποτε δε θελω να εχω μπει στο μηνα μου..μη γινει κ τιποτα κ ειμαι μονη μου...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ε, 5/4 θα είσαι στο όριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόριτσια έμας στο μαιευτήριο δεν μας έδιναν το μωρό εάν δεν ανέβαζαμε το καρεκλακι αυτοκινήτου επάνω ..ήταν κανόνας...γενικά θα σας πρότεινα στις μετακινήσεις σας ακόμη και για μερικά λεπτά να βάζετε τα παιδιά στο καρεκλακι και να είστε σίγουρες ότι δέθηκαν σωστά...ο άντρας μου είναι στην τροχαία και το τι ακούω κάθε μέρα δεν λέγεται...η μεγάλη μου κόρη σε κάποια φάση δυσανασχετούσε στο καθίσματακι...σταμάτησα το αυτοκίνητο κ κατεβήκαμε κ οι 2 από αυτό...της εξήγησα ότι εάν δεν βρίσκεται στο καρεκλακι με τη ζώνη της δυστυχώς δεν μπορεί να συνεχίσει να είναι στο αυτοκίνητο...από τότε δεν γκρινιάζει ποτέ ξανά...βλέπω παιδάκια ελεύθερα στα πίσω  καθίσματα και μου γυρνάει το μυαλό...για να μην πω πόσα παιδάκια κάθονται στην αγκαλια γονιόυ...όσο μπορειτε να είστε αυστηρές σε αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222 συμφωνώ απόλυτα. Εμένα σαν μωρο δ τ ηθελε καθόλου τ αβγο. Έκλαιγε κ για μια διαδρομή 5 χιλιομέτρων. Προτιμούσα χίλιες φορές να σταματήσουμε να την ηρεμήσω παρά μα την έχω αγκαλιά εν κίνηση. Μια φορά πηγαίναμε στο χωριό κ ήταν κ ο μπαμπάς μ μαζί. Μ λέει πάρτο λίγο αγκαλοα τι τ αφήνεις να κλαιει τ καημένο; λέω προτιμώ να κλάψει αυτή για λίγο παρά Εγώ για μια ζωή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κορίτσια τέλειο που θα γνωριστείτε!ζηλεύω που κάνετε μαθήματα τόσες κοπέλες εγώ δεν έχω οργανωθεί!είναι που δεν ξέρω και να πάω πουθενά!!!χαχαχαχα μόνο αν έχω κάποιον να ξέρει πάω αλλιώς δεν εμπιστεύομαι!

Τα κιλά μου είναι πονεμένη ιστορία!ήμουν 67 κιλά...κανονική!έκοψα το τσιγάρο και πήρα 10 κιλά!Δεν πρόσεχα ιδιαίτερα η αλήθεια είναι!προσπάθησα να τα χάσω τα κατάφερα και μετά τα ξανα πήρα γιατί αφέθηκα!πέρυσι είχα φτασει πάλι τα 75 και είπα δεν γίνεται!(είχαμε και το γάμο τον Ιούνιο!!!)έχασα τα περιττά κιλά βέβαια πάλι φαινομουν πιο χοντρούλα από ότι παλαιότερα...έφτασα τα 70 με 71 και μετά το γάμο λίγο το ταξίδι λίγο οι διακοπές έφτασα 74!Και εκεί έμεινα έγκυος!Τώρα έχω φτάσει 82!Δεν το είχα ξανα δει το νούμερο αυτό αλλά το εχω πάρει απόφαση μετά τη γέννα να χάσω και τα καλοκαιρινά!!χαχαχαχα θα ζοριστω πολύ το ξέρω γιατί μ'αρέσει να τρώω αλλά πρέπει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε κορίτσια, καλά τα λέτε. Χαίρομαι που μοιραστήκαμε τις απόψεις μας. Κι εγώ είμαι υπέρ του καθίσματος γιατί είναι σαφώς μόνο εκεί ασφαλές. Απλά είχα τους ενδοιασμούς μου. Με βοηθήσατε πολύ πάντως!! ❤❤ Πάνω απ όλα η ασφάλεια συμφωνώ απόλυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@dimitra2222 συμφωνώ απόλυτα. Εμένα σαν μωρο δ τ ηθελε καθόλου τ αβγο. Έκλαιγε κ για μια διαδρομή 5 χιλιομέτρων. Προτιμούσα χίλιες φορές να σταματήσουμε να την ηρεμήσω παρά μα την έχω αγκαλιά εν κίνηση. Μια φορά πηγαίναμε στο χωριό κ ήταν κ ο μπαμπάς μ μαζί. Μ λέει πάρτο λίγο αγκαλοα τι τ αφήνεις να κλαιει τ καημένο; λέω προτιμώ να κλάψει αυτή για λίγο παρά Εγώ για μια ζωή.

Έτσι είναι κορίτσια!Πρέπει να μάθουν να κάθονται...τι να κάνουμε είναι για λόγους ασφαλείας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 κοριτσι μ αν γεννήσεις στο Γένεσις θα σ ζητήσουν καθισματακι αυτοκινήτου η αβγο. Θα στο βάλουν οι μαιες μέσα τ μωρο. Θα τ δεσουν θα είναι έτοιμο.

@stasa199 κιλά είναι μπαίνουν βγαίνουν τι να κανουμε;; με μερικά πάνω η κατβ οι ίδιοι άνθρωποι είμαστε στην τελική.

Καλό είναι επειδή είμαστε κ νεες κοπέλες να προσέχουμε λίγο κυρίως για μας. Από κει κ πέρα τ σώμα αλλάζει ειδικά μετά από μια εγκυμοσύνη. Σιγά σιγά όλα θα τα χάσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ σας ζηλεύω που θα κάνετε τα μαθήματα. Κι εγώ θα ήθελα πολύ να κάνω αλλά δεν έχω μεταφορικό μέσο κι ούτε κάποιον να με πηγαίνει οπότε δυστυχώς προς το παρόν δεν μπορώ. Κάνει και η κλινική που θα γεννήσω στη Θεσσαλονίκη μαθήματα απ' όσο ξέρω αλλά είναι κι αυτή μακριά από μένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 τώρα που είναι ενάμιση μια χαρα κάθεται πισω στο καθισματακι ρης δεμενη κανονικα Κ γω μπροστά.

Τι ωραία που κάνετε Μαθήματα!!! Κ γω θα ήθελα να τα ξανά παρακολούθησω άλλα είναι πρωινές ώρες κ δ έχω κπ να μ κρατήσει τη μικρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@irened91 κοριτσι μ αν γεννήσεις στο Γένεσις θα σ ζητήσουν καθισματακι αυτοκινήτου η αβγο. Θα στο βάλουν οι μαιες μέσα τ μωρο. Θα τ δεσουν θα είναι έτοιμο.

@stasa199 κιλά είναι μπαίνουν βγαίνουν τι να κανουμε;; με μερικά πάνω η κατβ οι ίδιοι άνθρωποι είμαστε στην τελική.

Καλό είναι επειδή είμαστε κ νεες κοπέλες να προσέχουμε λίγο κυρίως για μας. Από κει κ πέρα τ σώμα αλλάζει ειδικά μετά από μια εγκυμοσύνη. Σιγά σιγά όλα θα τα χάσουμε.

Ααα τέλεια τότε. Εσύ ξέρεις σωστά το ξέχασα!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 τώρα που είναι ενάμιση μια χαρα κάθεται πισω στο καθισματακι ρης δεμενη κανονικα Κ γω μπροστά.

Τι ωραία που κάνετε Μαθήματα!!! Κ γω θα ήθελα να τα ξανά παρακολούθησω άλλα είναι πρωινές ώρες κ δ έχω κπ να μ κρατήσει τη μικρη.

Μια χαρά!μακάρι να τα καταφέρουμε και εμείς να κάθονται!!χαχαχαχα όσο για τα κιλά δεν αγχώνομαι απλά ξέρω ότι θα πεινάω!!!χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσια μου! Πως ειστε?? Τι ωραια που είναι η άνοιξη αλλάζει η διάθεση!

Σχετικά με τη μεταφορά κι εμάς μας είπαν σε καθισματάκι αυτοκινήτου! Εμείς θα έχουμςεκαι 3 ωρες δρόμο βέβαια για την επιστροφη στο σπίτι!.

Τι ωραια που κανετε σεμιναρια! Και τι ωραια που εισασταν στην ιδια αιθουσα! την επομενη φορα να γνωριστείτε!

Κουρευτηκα , εχω παρηγγειλει και τις φυτικες βαφες μου να κανουμε μια ανανεωση τωρα που εφτιαξε κι ο καιρος να νιωθουμε καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κοριτσια μου! Πως ειστε?? Τι ωραια που είναι η άνοιξη αλλάζει η διάθεση!

Σχετικά με τη μεταφορά κι εμάς μας είπαν σε καθισματάκι αυτοκινήτου! Εμείς θα έχουμςεκαι 3 ωρες δρόμο βέβαια για την επιστροφη στο σπίτι!.

Τι ωραια που κανετε σεμιναρια! Και τι ωραια που εισασταν στην ιδια αιθουσα! την επομενη φορα να γνωριστείτε!

Κουρευτηκα , εχω παρηγγειλει και τις φυτικες βαφες μου να κανουμε μια ανανεωση τωρα που εφτιαξε κι ο καιρος να νιωθουμε καλυτερα!

Καλημέρα!πω πω εσύ έχεις δρόμο!θα στα πούνε λογικά αλλά θα πρέπει να κάνεις κανα δύο στάσεις για το μωράκι...Έτσι μου έχουν πει δεν ξέρω αν ισχύει θα μας πουν και τα κορίτσια που ξέρουν!λένε ότι μέχρι μια άντε μια μισή ώρα να αφήνεις το μωράκι στη θέση αυτή!Μετά θέλει διάλλειματακι και μετά μπορείς να ξανα συνεχίσεις!Ναι είναι ωραία που φτιάχνει ο καιρός!!Μετά από τόση βροχή Και κρυο που φάγαμε φέτος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...