Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναζητηση γιατρού/Σπερματέγχυση


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eirhnh95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

εχθες πήγα στο γιατρό που σας είπα και μου είπε ότι φταινε οι πολυκιστικες που έχω... μου έδωσε λοιπόν να πάρω terra inositol, glucophage 1000 και lifertil (αυτά είναι ακριβά! Γύρω στα 350€)!! Και αν δούμε ότι δεν ερχετε μωρακι θα κάνουμε λαπαροσκόπηση μου είπε... δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό!!!! Και αν συνεχίζετε μωρακι να μην έρθει ούτε με τη λαπαροσκόπηση τότε σπερματέγχυση... αν και είπε ότι αποκλείεται να μην έρθει αν κάνουμε τη λαπαροσκόπηση... και να σταματήσω τα inofert....?

Ευχομαι να βοηθηθεις με ολα αυτα και να ερθει το μπεμπε σας!

Η λαπαροσκοπηση ειναι χειρουργειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Ευχομαι να βοηθηθεις με ολα αυτα και να ερθει το μπεμπε σας!

Η λαπαροσκοπηση ειναι χειρουργειο.

Ναι λάθος το έγραψα! Υστεροσκοπηση μου είπε! Δεν έχω ιδέα τι είναι και γιατί θα πρέπει να γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eirhnh95 είπε:

Ναι λάθος το έγραψα! Υστεροσκοπηση μου είπε! Δεν έχω ιδέα τι είναι και γιατί θα πρέπει να γινει

Η υστεροσκοπηση ειναι μια μικρη επεμβαση. Αναίμακτη. 

Γινεται συνηθως με μέθη. 

Ο γιατρός χρησιμοποιει εναν καθετηρα που στο ακρο του εχει μια μικροσκοπικη καμερα. Με αυτον μπαινει απο τον κολπο στο εσωτερικο της μητρας, το ενδομητριο, και το ελεγχει για τυχον προβληματα. Πχ πολυποδες, υπερπλασιες, συμφυσεις, διαφραγματα κ.ά. 

Αν βρεθει κατι το αφαιρει/διορθωνει συνηθως επι τόπου. 

Επισης, ειναι σύνηθες να παιρνουν κ δειγμα απο το ενδομητριο κ να το στελνουν για ιστολογικη εξεταση. 

Ειναι η πιο συγχρονη μεθοδος για να βλεπουν το εσωτερικο της μητρας οι γιατροι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nikona είπε:

Η υστεροσκοπηση ειναι μια μικρη επεμβαση. Αναίμακτη. 

Γινεται συνηθως με μέθη. 

Ο γιατρός χρησιμοποιει εναν καθετηρα που στο ακρο του εχει μια μικροσκοπικη καμερα. Με αυτον μπαινει απο τον κολπο στο εσωτερικο της μητρας, το ενδομητριο, και το ελεγχει για τυχον προβληματα. Πχ πολυποδες, υπερπλασιες, συμφυσεις, διαφραγματα κ.ά. 

Αν βρεθει κατι το αφαιρει/διορθωνει συνηθως επι τόπου. 

Επισης, ειναι σύνηθες να παιρνουν κ δειγμα απο το ενδομητριο κ να το στελνουν για ιστολογικη εξεταση. 

Ειναι η πιο συγχρονη μεθοδος για να βλεπουν το εσωτερικο της μητρας οι γιατροι. 

 

Θέλω να ελπίζω ότι δεν θα μπω σε αυτή τη διαδικασία.... σήμερα παράγγειλα και αυτά lifertil 300€! Ακριβά θα έλεγα και δεν βλέπω να τα έχει πάρει καμία άλλη κοπέλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eirhnh95 είπε:

Ναι λάθος το έγραψα! Υστεροσκοπηση μου είπε! Δεν έχω ιδέα τι είναι και γιατί θα πρέπει να γινει

Στα περιέγραψε πολύ σωστά η φίλη μας!!Σε παρόμοια φάση είμαστε!!Με πολυκυστικές που με ινοφέρτ μου έχει στρώσει ο κύκλος εδώ κ 6 μήνες!!Κ μου είπε ο προηγούμενος γιατρός μου να κάνω υστεροσκόπηση μη τυχόν υπάρχει κανένα θεματάκι αν κ μου είπε πιστεύει πως όχι!!!!Κ μου είπε επίσης ότι με αυτή την εξέταση αυξάνονται οι πιθανότητες για φυσιολογική κύηση 30%!!!Ομως επέλεξα να μην την κάνω κ να πάμε για σπερματέγχυση!!Μην αγχώνεσαι όμως με αυτό προς το παρόν!!Πάρε τις βιταμινούλες σου κ εύχομαι σύντομα να ρθει το μωράκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marillia είπε:

Στα περιέγραψε πολύ σωστά η φίλη μας!!Σε παρόμοια φάση είμαστε!!Με πολυκυστικές που με ινοφέρτ μου έχει στρώσει ο κύκλος εδώ κ 6 μήνες!!Κ μου είπε ο προηγούμενος γιατρός μου να κάνω υστεροσκόπηση μη τυχόν υπάρχει κανένα θεματάκι αν κ μου είπε πιστεύει πως όχι!!!!Κ μου είπε επίσης ότι με αυτή την εξέταση αυξάνονται οι πιθανότητες για φυσιολογική κύηση 30%!!!Ομως επέλεξα να μην την κάνω κ να πάμε για σπερματέγχυση!!Μην αγχώνεσαι όμως με αυτό προς το παρόν!!Πάρε τις βιταμινούλες σου κ εύχομαι σύντομα να ρθει το μωράκι σας!!!

Μου είπε αμα δεν με αυτά τα χάπια που θα παίρνω τότε να κάνουμε υστεροσκοπηση και αν πάλι δεν λ... τότε σπερματέγχυση και βλέπουμε.... γνωριζεις για τα lifertil?? Ψάχνω και δεν βρίσκω κάτι που να τα έχει πάρει κάποια κοπέλα!! Επίσης τα glucophage που διάβασα είναι δια διαβητικούς! Εγώ για πιο λόγο να πάρω ένα τέτοιο φαρμακο;;; Δεν τον ρώτησα γιατί δεν ήξερα τι είδους φαρμακο είναι αυτό.... ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirhnh95 είπε:

Μου είπε αμα δεν με αυτά τα χάπια που θα παίρνω τότε να κάνουμε υστεροσκοπηση και αν πάλι δεν λ... τότε σπερματέγχυση και βλέπουμε.... γνωριζεις για τα lifertil?? Ψάχνω και δεν βρίσκω κάτι που να τα έχει πάρει κάποια κοπέλα!! Επίσης τα glucophage που διάβασα είναι δια διαβητικούς! Εγώ για πιο λόγο να πάρω ένα τέτοιο φαρμακο;;; Δεν τον ρώτησα γιατί δεν ήξερα τι είδους φαρμακο είναι αυτό.... ? 

Για αυτα που λες δν γνωρίζω κάτι!!Το gluco μου το έδωσε κ μένα!!Μου είπε ότι βοηθά στην ποιότητα των ωαρίων κ να στρώνει ο κύκλος!!Δν σου προκαλεί υπογλυκαιμίες αν το πίεις!!!Συνήθως κάνουμε μια καμπύλη ινσουλίνης κ σακχάρου αλλά κ γω που δν είχα θέμα μ αυτά μου τα δώσε!!Τα πήρα 2 μήνες κ τα σταμάτησα!!Να ξέρεις μπορεί να σου προκαλέσουν διάρροια!!

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Για αυτα που λες δν γνωρίζω κάτι!!Το gluco μου το έδωσε κ μένα!!Μου είπε ότι βοηθά στην ποιότητα των ωαρίων κ να στρώνει ο κύκλος!!Δν σου προκαλεί υπογλυκαιμίες αν το πίεις!!!Συνήθως κάνουμε μια καμπύλη ινσουλίνης κ σακχάρου αλλά κ γω που δν είχα θέμα μ αυτά μου τα δώσε!!Τα πήρα 2 μήνες κ τα σταμάτησα!!Να ξέρεις μπορεί να σου προκαλέσουν διάρροια!!

 

 

 

 

 

 

 

Τα σταμάτησες μόνη; Η ο γιατρός σου...; 1 κάθε βράδυ μου είπε...  και το πρωί terra inositol.. ούτε αυτά τα γνωριζω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2018 at 9:12 ΠΜ, ο/η Eirhnh95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

εχθες πήγα στο γιατρό που σας είπα και μου είπε ότι φταινε οι πολυκιστικες που έχω... μου έδωσε λοιπόν να πάρω terra inositol, glucophage 1000 και lifertil (αυτά είναι ακριβά! Γύρω στα 350€)!! Και αν δούμε ότι δεν ερχετε μωρακι θα κάνουμε λαπαροσκόπηση μου είπε... δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό!!!! Και αν συνεχίζετε μωρακι να μην έρθει ούτε με τη λαπαροσκόπηση τότε σπερματέγχυση... αν και είπε ότι αποκλείεται να μην έρθει αν κάνουμε τη λαπαροσκόπηση... και να σταματήσω τα inofert....?

Για την υστεροσκοπιση μην την φοβασε δεν είναι τίποτα και να ξέρεις και μετά από υστεροσκοπιση λένε ότι μπορείς να μείνει πιο εύκολα έγκυος. Για πες πως ήταν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eirhnh95 είπε:

Μου είπε αμα δεν με αυτά τα χάπια που θα παίρνω τότε να κάνουμε υστεροσκοπηση και αν πάλι δεν λ... τότε σπερματέγχυση και βλέπουμε.... γνωριζεις για τα lifertil?? Ψάχνω και δεν βρίσκω κάτι που να τα έχει πάρει κάποια κοπέλα!! Επίσης τα glucophage που διάβασα είναι δια διαβητικούς! Εγώ για πιο λόγο να πάρω ένα τέτοιο φαρμακο;;; Δεν τον ρώτησα γιατί δεν ήξερα τι είδους φαρμακο είναι αυτό.... ? 

Τα glucophage δεν τα δίνουν μόνο για το ζάχαρο αλλά βοηθάνε πολύ στης πολυκυστικες κι εμένα μου τα έδωσαν απλα να ξέρεις θα έχεις ένα μικρό θέμα άλλα να μην σε ανοισιχισει θα έχεις διάρροια μέχρι να τα συνηθίσει ο οργανισμός σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Για την υστεροσκοπιση μην την φοβασε δεν είναι τίποτα και να ξέρεις και μετά από υστεροσκοπιση λένε ότι μπορείς να μείνει πιο εύκολα έγκυος. Για πες πως ήταν; 

Με εξέτασε ούτε 2 λεπτά! Και κατευθείαν μου είπε οι πολυκιστικες που έχεις φταινε... μου έδωσε τα φάρμακα που έγραψα πιο πάνω κ τίποτα άλλο... και μου έδωσε να να πάρω το lifertil τα οποία βλέπω που έψαξα δεν τα έχει πάρει καμία κοπέλα!! Και έχουν 300 κάτι... δεν ξέρω αν θα τα πάρω... το σκέφτομαι..... επίσης όταν πήγα και τις εξετάσεις του δικού μου μου απάντησε «δεν είμαι ουρολόγος»......... ούτε μου εξήγησε τι είδους φάρμακα είναι αυτά και για πιο λόγο να τα παίρνω έκανα 10 λεπτά όλο και όλο.... τώρα δεν ξέρω τι να πω! Μου είπε πως αν δεν μείνω έγκυος τότε να κάνουμε υστεροσκοπηση στο Ιασώ κάποιο Σάββατο... και αμα δεν μείνω ούτε με αυτό τότε να κάνουμε σπερματέγχυση....... είμαι λιγάκι κάπως μπερδεμένη! Και σε όλο αυτό είναι μόνη μου.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Eirhnh95 είπε:

Τα σταμάτησες μόνη; Η ο γιατρός σου...; 1 κάθε βράδυ μου είπε...  και το πρωί terra inositol.. ούτε αυτά τα γνωριζω?

Nαι το σταμάτησα μόνη μου!!Υποθέτω τα άλλα που λες περιέχουν όπως φαίνεται κ απ το ονομά τους ινοσιτόλη που έχουν κ τα ινοφερτ κ βοηθούν στην καλή ωορρηξία κ στον καλό κύκλο!!Ολα αυτά που σου έδωσε είναι για τις πολυκυστικές κ για ποιοτικότερη ωορρηξία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirhnh95 είπε:

Με εξέτασε ούτε 2 λεπτά! Και κατευθείαν μου είπε οι πολυκιστικες που έχεις φταινε... μου έδωσε τα φάρμακα που έγραψα πιο πάνω κ τίποτα άλλο... και μου έδωσε να να πάρω το lifertil τα οποία βλέπω που έψαξα δεν τα έχει πάρει καμία κοπέλα!! Και έχουν 300 κάτι... δεν ξέρω αν θα τα πάρω... το σκέφτομαι..... επίσης όταν πήγα και τις εξετάσεις του δικού μου μου απάντησε «δεν είμαι ουρολόγος»......... ούτε μου εξήγησε τι είδους φάρμακα είναι αυτά και για πιο λόγο να τα παίρνω έκανα 10 λεπτά όλο και όλο.... τώρα δεν ξέρω τι να πω! Μου είπε πως αν δεν μείνω έγκυος τότε να κάνουμε υστεροσκοπηση στο Ιασώ κάποιο Σάββατο... και αμα δεν μείνω ούτε με αυτό τότε να κάνουμε σπερματέγχυση....... είμαι λιγάκι κάπως μπερδεμένη! Και σε όλο αυτό είναι μόνη μου.... ?

Για την βιταμίνη αυτή δεν ξέρω λίγο που το έψαξα έχει πολλές  βιταμίνες μέσα που βοηθάνε. Τώρα εγώ δεν κατάλαβα που κολαει  οι εξετάσεις με ουρολογο. Να σου πω την αλήθεια κι εγώ λίγο μπερδεμένη θα ειμουν.  Εγώ θα πήγενα και για άλλη γνώμη παντός συγνωμη που το λεω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Για την βιταμίνη αυτή δεν ξέρω λίγο που το έψαξα έχει πολλές  βιταμίνες μέσα που βοηθάνε. Τώρα εγώ δεν κατάλαβα που κολαει  οι εξετάσεις με ουρολογο. Να σου πω την αλήθεια κι εγώ λίγο μπερδεμένη θα ειμουν.  Εγώ θα πήγενα και για άλλη γνώμη παντός συγνωμη που το λεω. 

Δεν τις κοίταξε καν και μου απάντησε αυτό! Τίποτα άλλο, να πει τη γνώμη του σαν γιατρός....ούτε μου είπε ποσό Κίρο να τα παίρνω αυτά τα φάρμακα...τίποτα ! Και εγώ αυτό σκεφτηκα να πάω και σε άλλον αλλά είναι  άσχημο όλο αυτό ...με καταλαβαινεις πως το εννοώ.... και άντε πες ότι πάω σε ποιον να πάω; Πες μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Eirhnh95 είπε:

Δεν τις κοίταξε καν και μου απάντησε αυτό! Τίποτα άλλο, να πει τη γνώμη του σαν γιατρός....ούτε μου είπε ποσό Κίρο να τα παίρνω αυτά τα φάρμακα...τίποτα ! Και εγώ αυτό σκεφτηκα να πάω και σε άλλον αλλά είναι  άσχημο όλο αυτό ...με καταλαβαινεις πως το εννοώ.... και άντε πες ότι πάω σε ποιον να πάω; Πες μου; 

Κοίτα κι εμένα δεν μου έκατσε καλά αυτό δεν ξέρω γιατί έτσι έχω ακούσει τα καλύτερα αν θες να σου πω για άλλους 3 και στον έναν πάω εγώ και στον άλλο θα πάω για 2η γνώμη αν θες να σου πω σε πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Κοίτα κι εμένα δεν μου έκατσε καλά αυτό δεν ξέρω γιατί έτσι έχω ακούσει τα καλύτερα αν θες να σου πω για άλλους 3 και στον έναν πάω εγώ και στον άλλο θα πάω για 2η γνώμη αν θες να σου πω σε πμ

Ναι κορίτσι στειλε μου σε πμ γιατί εγώ προσπαθώ να σου στείλω αλλά δεν μπορώ... μάλλον δεν ξέρω να το χειρίζομαι καλά!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirhnh95 είπε:

Ναι κορίτσι στειλε μου σε πμ γιατί εγώ προσπαθώ να σου στείλω αλλά δεν μπορώ... μάλλον δεν ξέρω να το χειρίζομαι καλά!?

Δεν πειράζει σου έστειλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
στις On 9/10/2018 at 8:50 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Ευχομαι να βοηθηθεις με ολα αυτα και να ερθει το μπεμπε σας!

Η λαπαροσκοπηση ειναι χειρουργειο.

Καλησπέρα σας! Μπαίνω στη συζήτηση γιατί γνωρίζω το προϊόν lifertil. Το έχω ακούσει από δύο γνωστές μου το έπαιρναν και εκείνες και οι άντρες τους (υπάρχει γυναικείο και αντρικό). Η μια μάλιστα ξέρω οτι έμεινε έγκυος. Βέβαια, η καθεμία είναι ξεχωριστή περίπτωση, δεν ξέρω τι πρόβλημα είχε η συγκεκριμένη για να της το συστήσει ο γιατρός της. Πάντως, ψάχνοντας το, γιατι είμαι κι εγω σε διαδικασία για να μείνω έγκυος, βλέπω οτι έχει σοβαρή σύσταση (είμαι βιολόγος και έχω ασχοληθεί με συμπληρώματα διατροφής, οπότε γνωρίζω κάποια πράγματα). Εαν δω οτι καθυστερώ να μείνω έγκυος θα κάνω μια συζήτηση με τον γιατρό μου για το συγκεκριμένο προϊον, να μου πει τη γνωμη του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...