Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

Γεια σας Κοριτσια 

Ειμαι καινουργια στο φορουμ.

Εγω ειμαι στο δευτερο μηνα προσπαθειων, χρησιμοποιησα Clearblue  Ovulation Test για πρωτη φορα τον Αυγουστο. Εγω τα τεστ τα εκανα το πρωι πριν παω για δουλεια. Ειναι σωστο η πρεπει να τα κανω κατα την διαρκεια της ημερας. Ο λογος που χρησιμοποιησα τα τεστ ειναι επειδη δεν εχω σταθερο κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση.....γινεται μετά την ωορρηξία να βγει λίγο αίμα (που συμβαίνει κάποιες φορες) και να υπάρχει εγκυμοσύνη? Για να το πω πιο καθαρά συνδέεται αυτό το αίμα με το αίμα τις περιόδου ή είναι ασχετο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Ερώτηση.....γινεται μετά την ωορρηξία να βγει λίγο αίμα (που συμβαίνει κάποιες φορες) και να υπάρχει εγκυμοσύνη? Για να το πω πιο καθαρά συνδέεται αυτό το αίμα με το αίμα τις περιόδου ή είναι ασχετο;

Αν είναι αιμάτακι εμφύτευσης του γονιμοποιημένου ωαρίου θα είναι απο 5-12 μέρες μετά την ωορρηξία!!Αν το είδες 1-4 μέρες μετά δν νομίζω!!Βέβαια όλα αυτά να ξέρεις ακριβώς την ωορρηξία σου!!Γτ εγώ βλέπω 2 φορές τον χρόνο λίγο κόκκινο όταν γίνεται η ωορρηξία κ έτυχε να έχω κάνει υπέρηχο κ το ξέρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η earrp είπε:

Γεια σας Κοριτσια 

Ειμαι καινουργια στο φορουμ.

Εγω ειμαι στο δευτερο μηνα προσπαθειων, χρησιμοποιησα Clearblue  Ovulation Test για πρωτη φορα τον Αυγουστο. Εγω τα τεστ τα εκανα το πρωι πριν παω για δουλεια. Ειναι σωστο η πρεπει να τα κανω κατα την διαρκεια της ημερας. Ο λογος που χρησιμοποιησα τα τεστ ειναι επειδη δεν εχω σταθερο κυκλο.

Συνήθως τα τεστάκια ωορρηξίας γίνονται απο τις 12-7 το απόγευμα!!με το καλό εύχομαι να πιαστεί το σποράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Συνήθως τα τεστάκια ωορρηξίας γίνονται απο τις 12-7 το απόγευμα!!με το καλό εύχομαι να πιαστεί το σποράκι!!

Σε ευχαριστω πολυ? Τα εκανα μονο πρωι εγω οποτε μαλλον βγηκαν λαθος. 10 Μερες εμειναν μεχρι να μου ερθει περιοδος οποτε θα δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Σε ευχαριστω πολυ? Τα εκανα μονο πρωι εγω οποτε μαλλον βγηκαν λαθος. 10 Μερες εμειναν μεχρι να μου ερθει περιοδος οποτε θα δουμε.

Μάλλον το πιο πιθανό χωρίς να σημαίνει ότι δν έμεινες έγκυος!!Εύχομαι να μην τα ξανακάνεις αλλά αν χρειαστεί να είναι στα πλαίσια αυτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

@marillia το αιματακι είναι από την ωορρηξία, απλά δε ξέρω αν αυτό αποκλείει ενδεχόμενο εγκυμοσύνης. 

Δν παίζει ρόλο!!Αιμαραγεί καμία φορά την ώρα που σκάει το ωάριο αλλά δν εμποδίζει την σύλληψη!!Κ είναι λίγο συνήθως της ωορρηξίας!!Μια δυο σταγόνες όχι κανονικά σαν περίοδο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Μάλλον το πιο πιθανό χωρίς να σημαίνει ότι δν έμεινες έγκυος!!Εύχομαι να μην τα ξανακάνεις αλλά αν χρειαστεί να είναι στα πλαίσια αυτά!!

Αν χρειαστει να τα ξανα κανω, θα τα κανω σωστα αυτη την φορα!! Σε ευχαριστω για την βοηθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, 6 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Πότε λέτε να κάνω τεστ εγκυμοσυνης? Πριν αδιαθετησω ή να περιμένω πρώτα αν έχω καθυστερηση. Εσείς τι λέτε? Κάθε φορά που κάνω πιο μπροστά και τελικά δεν είμαι απογοητεύομαι ακόμη πιο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, 6 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Πότε λέτε να κάνω τεστ εγκυμοσυνης? Πριν αδιαθετησω ή να περιμένω πρώτα αν έχω καθυστερηση. Εσείς τι λέτε? Κάθε φορά που κάνω πιο μπροστά και τελικά δεν είμαι απογοητεύομαι ακόμη πιο πολύ.

Περίμενε να χεις καθυστέρηση κοριτσάκι μου.. Όσο και άγχος αν έχεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η France είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς τα πάτε;

Εγώ κορίτσι σε 10 ημέρες ξανά ξεκινάω προσπάθεια... Εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Περίμενε να χεις καθυστέρηση κοριτσάκι μου.. Όσο και άγχος αν έχεις... 

Ναι θα περιμένω καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, 6 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Πότε λέτε να κάνω τεστ εγκυμοσυνης? Πριν αδιαθετησω ή να περιμένω πρώτα αν έχω καθυστερηση. Εσείς τι λέτε? Κάθε φορά που κάνω πιο μπροστά και τελικά δεν είμαι απογοητεύομαι ακόμη πιο πολύ.

μετα να εχεις πιο καλα αποτελεσμαα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, 6 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Πότε λέτε να κάνω τεστ εγκυμοσυνης? Πριν αδιαθετησω ή να περιμένω πρώτα αν έχω καθυστερηση. Εσείς τι λέτε? Κάθε φορά που κάνω πιο μπροστά και τελικά δεν είμαι απογοητεύομαι ακόμη πιο πολύ.

Από προσωπική εμπειρία θεωρώ πως καλύτερα να σφίξεις τα δόντια , να κανεις υπομονή και το τεστακι να γίνει  μετά την καθυστέρηση :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η France είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς τα πάτε;

Περιμένοντας την ωορρηξία , ακόμη αρνητικά τα τεστακια .. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να είμαστε εγκυούλες αυτό το μήνα!! Εχθές το τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό (είχαμε επαφή το βράδυ) και σήμερα αρνητικό. Τα έκανα την ίδια ώρα. Οπότε τώρα μετράω 15 μέρες για να μην μου έρθει περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, 6 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Πότε λέτε να κάνω τεστ εγκυμοσυνης? Πριν αδιαθετησω ή να περιμένω πρώτα αν έχω καθυστερηση. Εσείς τι λέτε? Κάθε φορά που κάνω πιο μπροστά και τελικά δεν είμαι απογοητεύομαι ακόμη πιο πολύ.

Λενακι εγώ είμαι 4 μέρες πριν και προσπαθώ να κρατηθώ! Έχω τις ταινίες τις hometest. Δείχνουν πριν την καθυστέρηση αυτες? 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κορίτσι σε 10 ημέρες ξανά ξεκινάω προσπάθεια... Εσύ? 

Αδιαθετησες???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Λενακι εγώ είμαι 4 μέρες πριν και προσπαθώ να κρατηθώ! Έχω τις ταινίες τις hometest. Δείχνουν πριν την καθυστέρηση αυτες? 

Αδιαθετησες???

 

Νομίζω πως δείχνουν αλλά καλύτερα είναι να περιμένεις να έχεις καθυστέρηση πρώτα. Εγώ περιμένω στις 11 Σεπτεμβρίου, νομίζω θα τρελαθώ.... αν και πιστεύω πάλι θα απογοητεύω, κορίτσια είμαι πάρα πολύ απαισιόδοξη, με όλα αυτά που μου έχουν συμβεί με τις δύο βιοχημικες αποβολές και ότι τώρα προσπαθούμε και δεν έρχεται, νιώθω πολύ χάλια. Όλο αυτό με έχει τραβήξει πολύ κάτω ψυχολογικά. Νιώθω ότι έχω αλλάξει πολύ ακόμη και η συμπεριφορά μου προς τους γύρω μου και προς τον άντρα μου, νομίζω χάνω τον εαυτό μου μερικές φορές. Πραγματικά δεν ξέρω πώς να το χειριστώ όλο αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Νομίζω πως δείχνουν αλλά καλύτερα είναι να περιμένεις να έχεις καθυστέρηση πρώτα. Εγώ περιμένω στις 11 Σεπτεμβρίου, νομίζω θα τρελαθώ.... αν και πιστεύω πάλι θα απογοητεύω, κορίτσια είμαι πάρα πολύ απαισιόδοξη, με όλα αυτά που μου έχουν συμβεί με τις δύο βιοχημικες αποβολές και ότι τώρα προσπαθούμε και δεν έρχεται, νιώθω πολύ χάλια. Όλο αυτό με έχει τραβήξει πολύ κάτω ψυχολογικά. Νιώθω ότι έχω αλλάξει πολύ ακόμη και η συμπεριφορά μου προς τους γύρω μου και προς τον άντρα μου, νομίζω χάνω τον εαυτό μου μερικές φορές. Πραγματικά δεν ξέρω πώς να το χειριστώ όλο αυτό.

Είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να είσαι αισιοδοξη! !!θα έρθει ένα μικράκι πολύ πολύ γρήγορα και όλα τα άλλα θα είναι παρελθόν! !!??κι εμείς είμαστε εδώ για εμψυχωση οπότε θες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ  λέω να κάνω ένα early τεστάκι την Παρασκευή.... @Lenaki1890 σε καταλαβαίνω απόλυτα! Αυτό που βοηθάει εμένα είναι δραστηριότητες που με ευχαριστούν (πέρα από τη δουλεια). Έτσι ξεχνιέμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Λενακι εγώ είμαι 4 μέρες πριν και προσπαθώ να κρατηθώ! Έχω τις ταινίες τις hometest. Δείχνουν πριν την καθυστέρηση αυτες? 

Αδιαθετησες???

 

Άφησε να έχεις καθυστέρηση και μετά κανε το τεστ... Ναι είμαι ήδη στη 3η ημέρα περιόδου. Και η θερμοκρασία έπεσε οπότε το χα καταλάβει.. Από 36,7 πήγε 36..οποτε το υποψιάστηκα... Τώρα ξεκίνησα ινοφερτ, πολυβιταμινες για να ωριμάσει καλύτερα το ωάριο, και ελπίζουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
    • Με το καλό κορίτσι μου η μπεμπουλα σας 😊
    • Στο τέλος έχει σημασία κορίτσι μου ποσα θα πάρουμε τώρα στην αρχή είναι νωρίς ακόμα δεν πειράζει 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...