Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μακάρι να έκανες και να έχουμε ευχάριστα σε λίγες μέρες!!! Εγώ δεν κρατήθηκα και έκανα τεστάκι εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό και είμαι στα κάτω μου σήμερα.

Αλήθεια?? Ποια μέρα είπαμε ότι είσαι??? Λες τώρα που δνε το πήρα χαμπάρι κ δνε είχα άγχος να έγινε κάτι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Αλήθεια?? Ποια μέρα είπαμε ότι είσαι??? Λες τώρα που δνε το πήρα χαμπάρι κ δνε είχα άγχος να έγινε κάτι??? 

27η είμαι, στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εντωμεταξύ βάζω στη εφαρμογή κύκλο 26 ημερών και μου βγάζει ωορρηξια την 13η ημέρα.... Που επαφή είχα την 12 κ 14η..

Να σου δώσω  μια συμβουλή από την δική μου εμπειρία με τα τεστ! παράγγειλε αρκετά από τα οικονομικά φυσικά και ξεκίνησε τον άλλον μήνα από την με τα που θα σταματήσει η περίοδος  μέχρι που να δεις θετικό κάνε δύο την ημέρα ένα μεσημέρι και ένα βράδυ έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις το ανέβασμα της ορμόνης!Εγώ την 1 φορά που τα έκανα είδα θετικό 17 μέρα  από το άγχος έκανα αργότερα ωορρηξία και φυσικά είχα και καθυστέρηση μετά.και έκανα και δεύτερο το βράδυ για να το πετύχουμε αλλιώς θα την έχανα την άλλη μέρα ήταν αρνητικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αυτό θα κάνω τον επόμενο μήνα 

Είναι το καλύτερο έτσι θα φύγει και το άγχος!και θα δεις για σένα πιο είναι το πιο έντονο γιατί στην κάθε γυναίκα είναι διαφορετικα!! εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα!!και σύντομα εγκυουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Είναι το καλύτερο έτσι θα φύγει και το άγχος!και θα δεις για σένα πιο είναι το πιο έντονο γιατί στην κάθε γυναίκα είναι διαφορετικα!! εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα!!και σύντομα εγκυουλα!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και σε σένα το εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η France είπε:

Τελικά αδιαθετησα σήμερα. Στενοχωρηθηκα πάρα πολύ. Είχαμε κάνει εντατικές προσπάθειες.

France μου, σκεψου ποσες γυναικες ειμαστε που καθε μηνα κανουμε εντατικες προσπαθειες και δε συμβαινει. Δεν πειραζει... δεν ηταν αυτη τη φορα η τυχερη. Κι εγω καποτε πιστευα οτι με το που ερθουν ο αντρας κ η γυναικα σε επαφη γονιμες μερες... τσουπ ερχεται μωρακι. Στην πραξη βλεπω οτι δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Δεν πειραζει εμεις οι γυναικες παιδευομαστε λιγο για να αποκτησουμε αυτο που θελουμε κι ετσι εκτιμαμε ακομη περισσοτερο αυτο το δωρο οταν ερθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η France είπε:

Τελικά αδιαθετησα σήμερα. Στενοχωρηθηκα πάρα πολύ. Είχαμε κάνει εντατικές προσπάθειες.

Παμε για τον επόμενο δυνατά! !!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Να σου δώσω  μια συμβουλή από την δική μου εμπειρία με τα τεστ! παράγγειλε αρκετά από τα οικονομικά φυσικά και ξεκίνησε τον άλλον μήνα από την με τα που θα σταματήσει η περίοδος  μέχρι που να δεις θετικό κάνε δύο την ημέρα ένα μεσημέρι και ένα βράδυ έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις το ανέβασμα της ορμόνης!Εγώ την 1 φορά που τα έκανα είδα θετικό 17 μέρα  από το άγχος έκανα αργότερα ωορρηξία και φυσικά είχα και καθυστέρηση μετά.και έκανα και δεύτερο το βράδυ για να το πετύχουμε αλλιώς θα την έχανα την άλλη μέρα ήταν αρνητικό

Ναι αλλά δουλεύω οπότε μπορώ μόνο απογευματάκι.... Εντωμεταξύ κ σήμερα κ χθες η μέση μου κ η κοιλιά στο ύψος της μήτρας πονάει... Χθες το βράδυ την ώρα που είχα ξαπλώσει μπρούμυτα ένιωσα κάτι σνα ηλεκτρισμό από αριστερά μέχρι την μέση της μήτρας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Να μη χάσω τελείως τις ελπίδες δηλαδή;;;;

Ε ναι βρε συ. Κάτσε να πας στις 30 ημέρες.. Εγώ χθες κ σήμερα πονάει η κοιλιά μου σαν να περιμένω περίοδο... Αλλά η θερμοκρασία 36,3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vayaki είπε:

France μου, σκεψου ποσες γυναικες ειμαστε που καθε μηνα κανουμε εντατικες προσπαθειες και δε συμβαινει. Δεν πειραζει... δεν ηταν αυτη τη φορα η τυχερη. Κι εγω καποτε πιστευα οτι με το που ερθουν ο αντρας κ η γυναικα σε επαφη γονιμες μερες... τσουπ ερχεται μωρακι. Στην πραξη βλεπω οτι δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Δεν πειραζει εμεις οι γυναικες παιδευομαστε λιγο για να αποκτησουμε αυτο που θελουμε κι ετσι εκτιμαμε ακομη περισσοτερο αυτο το δωρο οταν ερθει.

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια φίλη μου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι βρε συ. Κάτσε να πας στις 30 ημέρες.. Εγώ χθες κ σήμερα πονάει η κοιλιά μου σαν να περιμένω περίοδο... Αλλά η θερμοκρασία 36,3

Κ εγώ τα ιδιαααα πονάω απο χθες που κ που..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κ εγώ τα ιδιαααα πονάω απο χθες που κ που..

Ε ναι εσύ (δεν) περιμένεις περίοδο σε λίγες μέρες. Εγώ είμαι στην 14η ακόμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες σας!

Είμαι κ εγώ σε προσπάθεια εδώ κ σχεδόν 3 χρόνια. Πότε προσπαθούσαμε στις γόνιμες, πότε χάναμε κύκλους λόγω διάφορων καταστάσεων. Δοκίμασα τεστακια ωορρηξίας παλαιότερα τα οποία με μπέρδεψαν κ να μην σας κρύψω, με απογοήτευσαν.

Είπα θα προσπαθήσουμε στην τύχη για να μην μπούμε στην διαδικασία του άγχους. Πάλι τίποτα.

Τον Ιούνιο αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις. Εγώ σαλπιγγογραφια και ο σύζυγός μου σπερμοδιαγραμμα. Ήμουν σίγουρη ότι θα έχουμε κάποιο θέμα. Τελικά κανένας από τους 2 μας δεν έχει πρόβλημα!Είπα στον εαυτό μου ότι μέσα στο 18' θα μείνω έγκυος. Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω αλλά νιώθω πιο αισιόδοξη. 

Αυτόν τον μήνα ξεκίνησα παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο. Με κύκλο από 29- 33 ημέρες, πήγα την 14η μέρα του κύκλου αργά το απόγευμα και μου λέει η γιατρός: Το ωοθηλακιο είναι μπόμπα, 25mm. Δεν φαινεται να έχει σκάσει ,δοκιμάστε απόψε. Της ανέφερα όμως ότι εκείνο το βράδυ δεν γίνεται να έρθουμε σε επαφή και τελικά ήρθαμε πολύ πολύ νωρίς το επόμενο πρωί, 15η ημέρα του κύκλου. Το ίδιο μεσημέρι ένιωσα στη αριστερή πλευρά πονακια περιόδου (όπου από την αριστερή μεριά ήταν το ωοθηλακιο) Την 16η μέρα του κύκλου το στήθος μου πρηστηκεκ μετά άρχισε να πονά. Σήμερα είμαι στην 26η ημέρα του κύκλου. 

Πρώτη φορά αναφέρομαι στο συγκεκριμένο θέμα σε κάποιον εκτός του συζύγου μου. Δεν ξέρω αν το πετύχαμε αυτο το μήνα αλλά ήθελα τόσο να σας τα γράψω, συνοδοιπόροι μου σε αυτό το ψυχοφθόρο ταξίδι. 

Είμαι η Λεβάντα και νομίζω πως είμαι καλά! ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι εσύ (δεν) περιμένεις περίοδο σε λίγες μέρες. Εγώ είμαι στην 14η ακόμη. 

Ναι εγώ δεν περίμενω από την Πέμπτη κ μετά αλλα χλωμουλι το κόβω. .. τα χω τα πινάκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ναι εγώ δεν περίμενω από την Πέμπτη κ μετά αλλα χλωμουλι το κόβω. .. τα χω τα πινάκια μου

Καλημέρα.. Κ εγώ.. Η θερμοκρασία αυτό το μήνα δεν έχει ανέβει καθόλου.... Οπότε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η levanda είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας!

Είμαι κ εγώ σε προσπάθεια εδώ κ σχεδόν 3 χρόνια. Πότε προσπαθούσαμε στις γόνιμες, πότε χάναμε κύκλους λόγω διάφορων καταστάσεων. Δοκίμασα τεστακια ωορρηξίας παλαιότερα τα οποία με μπέρδεψαν κ να μην σας κρύψω, με απογοήτευσαν.

Είπα θα προσπαθήσουμε στην τύχη για να μην μπούμε στην διαδικασία του άγχους. Πάλι τίποτα.

Τον Ιούνιο αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις. Εγώ σαλπιγγογραφια και ο σύζυγός μου σπερμοδιαγραμμα. Ήμουν σίγουρη ότι θα έχουμε κάποιο θέμα. Τελικά κανένας από τους 2 μας δεν έχει πρόβλημα!Είπα στον εαυτό μου ότι μέσα στο 18' θα μείνω έγκυος. Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω αλλά νιώθω πιο αισιόδοξη. 

Αυτόν τον μήνα ξεκίνησα παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο. Με κύκλο από 29- 33 ημέρες, πήγα την 14η μέρα του κύκλου αργά το απόγευμα και μου λέει η γιατρός: Το ωοθηλακιο είναι μπόμπα, 25mm. Δεν φαινεται να έχει σκάσει ,δοκιμάστε απόψε. Της ανέφερα όμως ότι εκείνο το βράδυ δεν γίνεται να έρθουμε σε επαφή και τελικά ήρθαμε πολύ πολύ νωρίς το επόμενο πρωί, 15η ημέρα του κύκλου. Το ίδιο μεσημέρι ένιωσα στη αριστερή πλευρά πονακια περιόδου (όπου από την αριστερή μεριά ήταν το ωοθηλακιο) Την 16η μέρα του κύκλου το στήθος μου πρηστηκεκ μετά άρχισε να πονά. Σήμερα είμαι στην 26η ημέρα του κύκλου. 

Πρώτη φορά αναφέρομαι στο συγκεκριμένο θέμα σε κάποιον εκτός του συζύγου μου. Δεν ξέρω αν το πετύχαμε αυτο το μήνα αλλά ήθελα τόσο να σας τα γράψω, συνοδοιπόροι μου σε αυτό το ψυχοφθόρο ταξίδι. 

Είμαι η Λεβάντα και νομίζω πως είμαι καλά! ?

 

Καλημέρα!! Εύχομαι η ομαδούλα μας να σου φέρει γούρι και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλήμερα! Πήρα την ψυχρολουσία μου πάλι γιατί ένιωσα χθες ελαφρά πονάκια περιόδου που όπως πάντα έχω νωρίτερα! Δεν περιμένω σε 6-7 μέρες! Με βλέπω για τον επόμενο πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια καλήμερα! Πήρα την ψυχρολουσία μου πάλι γιατί ένιωσα χθες ελαφρά πονάκια περιόδου που όπως πάντα έχω νωρίτερα! Δεν περιμένω σε 6-7 μέρες! Με βλέπω για τον επόμενο πάλι!

Εγώ είμαι στην 16η ημέρα. Και από προχθεσ και χθες είχα κάτι σαν πόνους περιόδου.. Αυτό τον μήνα κ γω δεν περιμένω πολλά μου φαίνεται.. Ευτυχώς από ότι φαίνεται είναι μικρός κύκλος. Να τελειώνουμε να ρθει ο επόμενος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η levanda είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας!

Είμαι κ εγώ σε προσπάθεια εδώ κ σχεδόν 3 χρόνια. Πότε προσπαθούσαμε στις γόνιμες, πότε χάναμε κύκλους λόγω διάφορων καταστάσεων. Δοκίμασα τεστακια ωορρηξίας παλαιότερα τα οποία με μπέρδεψαν κ να μην σας κρύψω, με απογοήτευσαν.

Είπα θα προσπαθήσουμε στην τύχη για να μην μπούμε στην διαδικασία του άγχους. Πάλι τίποτα.

Τον Ιούνιο αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις. Εγώ σαλπιγγογραφια και ο σύζυγός μου σπερμοδιαγραμμα. Ήμουν σίγουρη ότι θα έχουμε κάποιο θέμα. Τελικά κανένας από τους 2 μας δεν έχει πρόβλημα!Είπα στον εαυτό μου ότι μέσα στο 18' θα μείνω έγκυος. Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω αλλά νιώθω πιο αισιόδοξη. 

Αυτόν τον μήνα ξεκίνησα παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο. Με κύκλο από 29- 33 ημέρες, πήγα την 14η μέρα του κύκλου αργά το απόγευμα και μου λέει η γιατρός: Το ωοθηλακιο είναι μπόμπα, 25mm. Δεν φαινεται να έχει σκάσει ,δοκιμάστε απόψε. Της ανέφερα όμως ότι εκείνο το βράδυ δεν γίνεται να έρθουμε σε επαφή και τελικά ήρθαμε πολύ πολύ νωρίς το επόμενο πρωί, 15η ημέρα του κύκλου. Το ίδιο μεσημέρι ένιωσα στη αριστερή πλευρά πονακια περιόδου (όπου από την αριστερή μεριά ήταν το ωοθηλακιο) Την 16η μέρα του κύκλου το στήθος μου πρηστηκεκ μετά άρχισε να πονά. Σήμερα είμαι στην 26η ημέρα του κύκλου. 

Πρώτη φορά αναφέρομαι στο συγκεκριμένο θέμα σε κάποιον εκτός του συζύγου μου. Δεν ξέρω αν το πετύχαμε αυτο το μήνα αλλά ήθελα τόσο να σας τα γράψω, συνοδοιπόροι μου σε αυτό το ψυχοφθόρο ταξίδι. 

Είμαι η Λεβάντα και νομίζω πως είμαι καλά! ?

 

Κορίτσι μου γλυκό εύχομαι μέσα από την καρδιά Μου αυτή η φορά να είναι και η τυχερή! Καμιά φορά χρειάζεται και τύχη! Το καλό είναι ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα!!!Και εγώ είμαι στην προσπάθεια ένα χρόνο και κάτι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Καλημέρα! Αν δεν είναι αυτός ο μήνας μας , ας ελπίσουμε για τον επόμενο! ?

Πφφ πολύ απογοήτευση όμως όταν αρχίζουν τα συμπτώματα περιόδου όπως κάθε μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρόβλημα είναι ότι τα συμπτώματα είναι ίδια με της περιόδου. Αυτό έχω καταλάβει με όποια κοπέλα έχει μείνει έγκυος. π.χ. το στήθος μου πονάει αρκετά, ιδιαίτερα στο πλάι. έχω πόνους χαμηλά στη μέση, συν πονακια περιόδου. Μια καθυστέρηση μας σώζει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Είμαστε κι εμείς ένα χρόνο που προσπαθούμε κ περιμένω να αδιαθέτησω για να πάω για σαλπιγγογραφια... Ένιωθα πολύ καλα αυτό το μήνα χωρίς να το σκεφτομαι αλλά τώρα που ξεκίνησαν τα προεόρτια πάλι, μια μικρή απογοήτευση την έχω. Δεν ξέρω, δεν πιστεύω ότι θα τα καταφέρω και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι τι θα δείξει η σαλπιγγογραφια ενώ είμαι πολύ δυνατή ειδικά σε ιατρικά θέματα και δεν πελαγωνω... Απλά τώρα με έχει πάρει πολύ από κάτω και δεν θέλω να κανω τίποτα. Φαντάζομαι είναι η διάθεση λόγω των ημερών και σε λίγο θα μου φύγει πάλι. 

Φφφφφ εχουμε τον πόνο μας έχουμε και την κυκλοθυμικότητα! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...